rij „Visie '86" Poloshirts 25. MÉ u De Hamershof op weg naar volwassenheid BRENGT DE MODE HÉÉL DICHTBIJ December is al duur genoeg!!! addestoel Beleef het mee met Haa-Pee Verder Captain Nóg verder Voornemens Rekening BROOD- EN BANKETBAKKERIJ EVERARD VAN DEN HENGEL RADIO DRIEENHUIZEN BV s DINSDAG 24 DECEMBER 1985 loep op Leusden 11 dactie: Hans Mosterd dragen: Martin Hermens en ius Visser Het einde, voor wat de paddes- el betreft, is in zicht. Berichtten vorige week al, dat de plaats kend was bij meerdere plaats noten, en dat mevrouw Willi- nburg de taart gewonnen had, indaag kunnen we melden, dat e taart ook uitgereikt is. Die handeling was in goede nden van onze nieuwe redac- ir Martin Hermens, sinds be- november van dit jaar in nst van onze krant getreden, kommentaren van de beide lofdrolspelers op bijgaande fo to waren overigens wat uiteenlo pend. Mevrouw Willigenburg waser blij mee, Martin Hermens ging nog verder: hij hoopte in de toekomst nog veel taarten uit te mogen reiken. Namens de krant, maar dat spreekt voor zich. (hm) Leusden mag zich bij tijd en wijle verheugen in de aandacht van de landelijke pers. Dat ge beurt. als het gemeentebestuur werklozen een brief stuurt met de aanmoediging, zich eens bij een uitzendbureau te melden, dat gebeurt echter ook bij nog heel andere zaken. In het kerst-nummer van de Haagse Post, zoals bekend in middels deels eigendom van Jan RUR, maakt Willem Ruiszich knap boos op de Leusdense libe ralen. En waarover wel? Inderdaad, de kwestie van de naamgeving aan straten. Weet u het nog? Geruime tijd geleden mochten wij u in deze kolommen al verblijden met enig politiek gekrakeel over de vraag, of Willem Ruysstraat nou wel kon, of niet. De plaatselijke VVD liet er toen, bij monde van Lily van Amerom, geen twijfel over bestaan, dat dat niet kon. De betreffende straten waren name lijk allemaal vernoemd naar ge renommeerde vaderlandse in dustriëlen, en daar hoorde Wil lem niet in thuis, vonden de liberalen. Althans, erzou wel eens verwarring kunnen ont staan over de vraag, welke Wil lem er bedoeld werd. En als mensen dan soms dachten, dat de één of andere spelletjesbaas van een rooje omroep in Leus den ook nog een straat naar zich vernoemd kreeg. Kortom, dat ging niet door. Maar Willem gaat verder. ,,Toen dacht ik: in wezen heb ik de verantwoording over een budget van 25,30 miljoen. Ik moet bij zo n show een bedrijf met zo n 180 man leiden. Eigen lijk ben ik ook Captain of Indus try," aldus Willem. Waarmee aangetoond zou moeten zijn, dat we in Leusden dus als de bliksem niet alleen alsnog een Willem Ruys-straat (volgens de burgerlijke stand dus een Willem Ruys-straat), maar ook héél snel een Willem Ruisstraat moeten zien te krij gen Willem is daar, blijkens dat interview in de HaaPee dus boos over. „Laatst kreeg ik van de knipseldienst een bericht opge stuurd, dat de gemeente Leus den een straat wilde vernoemen naar Willem Ruys, de voormalige directeur van de Rotterdamse Lloyd. De VVD-fractie was daar over gevallen, want die naam kon wel eens worden verward met een of andere lolbroek van tv! En die man is niet aan te merken als Captain of Industry!" Dat gaat heel ver, hoor," aldus Willem Ruis. Sv v' 2 '•*"3 redakteur Marlm Hermens (rechts) overhandigt de taart aan mevrouw Willigenburg Maar het verhaal gaat nóg een beetje verder. Want Willem Ruis verklapt in dat interview nog méér. Namelijk, wat Willem voor zijn werk, die show, allemaal doet. Los van het feit, dat hij zijn show, als concept, alleen al in Amerika, maar ook in Engeland of Duitsland zou kunnen verko pen voor de helft van zijn jaarsa laris, is hij er ook erg druk mee, zo valt uit het betreffende inter view op te maken. „Je zou mij createur, eindre dacteur, personeelschef en nu ook boekhouder van de show kunnen noemen," zegt Willem in dat interview. Nu zijn er twee mogelijkheden Je begint als eén van die dingen, en wordt een captain of industry, of je bent een captain of industry en je hebt al die mensen in dienst, lijkt me. Dus laat ook de VVD-fractie nog eens bekijken, of een Willem Ruysstraat in Leusden nou echt niet kan, want verwarring lijkt na dit verhaal toch redelijk uitgeslo ten. Overigens is het, om geruch ten te voorkomen, zo, dat de redactie van deze krant het be treffende knipsel niét heeft op gestuurd. .(hm) „Wat betreft het voorzitter schap van de gemeenteraadwe hebben de plaatselijke democra tie. waarbij de gemeenteraad het besluitvormend orgaan is," zo lazen we onlangs. Een cursus staatsinrichting, dacht u wellicht. Maar nee, een interview met onze eigen burge meester, de heer Rademaker, in de plaatselijke parochie-krant van de St. Jozef-parochie. Het is een interessant verhaal, waar we, voor diegenen die dit blad niet ontvangen, nog enige gedenkwaardige citaten uit weergeven. „Als voorzitter zit ik me ervoor in dat de vergaderingen op ni veau verlopen, met enige stijl en waardigheid," aldus de heer Ra demaker. „Ieders mening dient geres pecteerd te worden en ik vind het dan ook heel belangrijk dat het in een goede toon verloopt," zo stelt de burgemeester. „Macht vind ik een naar be grip, dat meestal een negatieve lading heeft," zegt burgemees ter Rademaker, die zijn gedenk waardige opmerkingen sluit met te zeggen: „Ik merk ook een zekere mild heid bij mezelf" en „Ik durf steeds minder te oordelen." Nog los van de vraag, hoe een aantal gemeenteraadsleden over deze uitlatingen zal denken, kunnen we het jaar dus mooi besluiten, meteen positieve constatering: in elk geval heeft onze burgemeester goede voor nemens voor 1986. (hm) De gemeentelijke lafenis op de stoep, waavan overigens verluidt, dat bij het maken van deze foto de andere helft al naar binnen was gesjouwd, waaronder de voorraad sherry Die rubriek „Loep op Leus den" schijnt toch behoorlijk goed gelezen te worden. Het is tenminste al weer geruime tijd geleden, dat we berichtten dat de drankrekening van de gemeente Leusden wat uit de hand leek te zijn gelopen. Het ging om een slordige twin tigduizend gulden, die, naar bleek, vergeten was bij de ra ming vooraf. Daarbij had men alleen rekening gehouden met de koffie en de thee. Getuige beide foto's zou dat best eens kunnen kloppen. Want waar middels deze plaatjes een blik op wordt gegund, is hetgeen op een fraaie - of minder fraaie, die dingen zijn tenslotte betrek kelijk- november-ochtend het gemeentehuis in werd ge sjouwd. De eerste foto gaf nog enige hoop, maar de achterkant van het gelijk, waar ook nog een viertal vaatjes op te ontwaren vallen, geeft toch een beetje aan, dat wat daar zoal geconsumeerd wordt, er niet om liegt. Dit temeer daar, naar verluidt, de ingeslagen voorraad sherry al was verhuisd van de stoep naar de gemeentelijke gewelven. Dat moet dan ook nog allemaal 's morgens vroeg gebeuren - deze foto's zijn 's ochtends om streeks kwart over acht gemaakt -en, naar verluidt, ook nog zon der gebruikt te mogen maken van de lift. Dat laatste zouden we ons wel voor kunnen stellen. Immers, véél traplopen kan het gewicht van diegenen, die véél vloeibare boterhammen tot zich plegen te nemen, nog enigszins op peil houden. Maar in dit geval gaat dat niet op. En wel, heel eenvoudig, van wege het feit dat degenen, die de hele handel het gemeentehuis in mogen sjouwen, niet dezelfde mensen zijn dan degenen, die het er weer uit mogen sjouwen. In andere verpakking, overi gens, (hm) de achterkant van het gelijk de inij n tere<| mi bed gei bewusf™ d( or 1980 Ep Ooi rzitter E Doordat ;n zeer likt be an des- analon- ilijk lukt et door- )k dat er iezingen en in de ;en wor- lad Het komend jaar 1986 zal voor winkelend Leusden een prima jaar worden. Alle veranderingen wijzen hier op. Wij, ondernemers, zuilen de weg die wij in 1985 ingeslagen zijn in het komend jaar voortzetten. Er zullen plan nen uitgewerkt worden, zoals nieuw-, ver- en aanbouw. Veel van deze plannen zijn reeds uit gebreid besproken in de plaatse lijke pers en zijn daarom bij een ieder bekend. Tevens zullen er hier en daar enkele veranderin gen plaatsvinden, waarbij reke ning met de behoefte van de Leusdense consument gehouden wordt. De belangrijkste uitbrei ding waar heel Leusden naar uitkijkt zal in 1986 de afbouw van het winkelcentrum Hamershof zijn, en wel op de open plek aan het Erf. Wanneer, en dat is eigen lijk vanzelfsprekend, de afbouw komend jaar wordt voltooid zal er een groot feest moeten komen die bevestigt dat de wens van velen in vervulling is gegaan. Tevens zal dat betekenen dat ons winkelcentrum haar volwassenheid heeft bereikt, met in jaren, maar wel in aanbod. Een nog groter aanbod van winkels zal het mogelijk maken om in Leusden te kunnen winkelen of liever gezegd „shoppen". Ko mend jaar is het boodschappen doen ingeruild voor gezellig winke len. Vele aktiviteiten zullen er wor den gehouden zowel individueel als door winkeliers gezamenlijk Het zal voor de huidige en voor de toekomstige inwoner van Leus den een plezier worden m de eigen woonplaats de inkopen te doen Wij als ondernemer zullen er alles aan doen om het de consument het komend jaar naar de zin te maken. Zo zullen er m het winkelcentrum veranderingen plaatsvinden die voorvloeien uit de in het afgelopen jaar gehouden enquête die de sfeer een gunstige duw in de rug geven. Al met al zullen de ondernemers van de Hamershof in 1986 zorgdra gen voor ecxi goed „consumenten jaar". Pim Berghuizen, voorzitter winkeliersvereniging De Hamerhof In 1986 wordt de Hamershof volwassen. Net als voorgaande jaren willen wij dit jaar ook graag weer °nze kwaliteits-> Oliebollen Appelbeignets Appelflappen Sneeuwballen Berlinerbollen Appelbollen Saucijzenbroodjes voor u verzorgen en wensen u met onze medewerkers een prettige jaarwisseling en een gezond 1986 toe. Tel. 033-943742 -nTTFWÏÏ' II Ui.il n'llll Nilli-HlMI'M'\l\l'lilil1 IM llr/1 Pk TÏÏUTT alle kleuren, óók zwart Tot en met 31 december '85. Hamershof 3831 NC Leusden tel. 033-946546 VIDEO-RECORDERS - HI-FI APPARATUUR 3 SS met een prijsje alsof er nou jj Teletekst in moest Nu compleet c/5 met afstandsbediening en rF. Teletekst Aristona 23VR40 stereo - video, 30 dagen, 5 programma's, zeer uitgebreide recorder S3 LEUSDERWEG 214 -AMERSFOORT -TEL033-13512 - PRINSES IRENELAAN17- LEUSOEN Z-TH_ 033-944236 "...En dankzij dat veel te korte lontje, heb ik nu - eindelijk een m hondje!' iM Vuurwerk. I lou 'r leuk. Wilt u meer weten over vuurwerk9 Bel gratis voor een folder de Stichting Consument en Vei- ligheid,06-0220220 Publicatie aangeboden door dit blad m samenwerking met de Stichtirg Ideelu Rer'dmc J SIRE

Leusder Krant | 1985 | | pagina 11