SB De laatste Vrouwenkafé definitief dicht éjJ JII b r Groei Leusden minder dan verwacht vu Belangstelling was minimaal: leusder krant Forse straf wegens rijden onder invloed Vandaag in de Leusder Krant Leusdenaar mag ondanks hoog promillage blijven rijden Op heterdaad betrapt Video's gestolen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU ffl Vuurwerk SCHUT RESTAURANT ROS BE Y A ART Geen krant ontvangen? r krant; DINSDAG 24 DECEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 65 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV Vandaag het laatste nummer in 1985 van de Leusder Krant. Een ex tra dikke, waarin - naar we hopen - veel boeiends voor u te le zen zal zijn. Een witte Kerst zit er, als we de weerman mogen geloven (en dat doen we), met in. Dat weerhoudt ons er ech ter niet van om iets van die sfeer tot leven te brengen met deze schitterende foto (uit ons archief) van de St. Josephkerk in Achter veld. Gemaakt in 1973. Mocht u tijdens de Kerstdagen een ogen blik tijd hebben loop dan eens deze fraaie kerk binnen. Op eersfe Kerstdag houdt de kerk open huis van 16 tot 17 uur en op tweede Kerstdag zal een mu ziek- en lichtspel wor den vertoond van 15 tot 16 uur van „The Young Messiah", waarna de kerk nog een uur ge opend zal zijn. Naast het mooie interieur zal er een kerststal te be zichtigen zijn evenals de speciaal aange brachte bloemenver siering. De redaktie, adver- tentie-afdeling en ad ministratie wenst u fijne kerstdagen toe, een plezierig uiteinde en een goed begin van het nieuwe jaar. Vrijdag 3 januari 1986 vindt u de krant weer in uw brie venbus. Tot dan. LEUSDEN - Het Vrouwenkafé in Leusden sluit met ingang 'an 31 december definitief haar deuren. Gebrek aan belang- itelling maakt deze sluiting noodzakelijk. In januari 1986 zou iet café negen jaar bestaan hebben. In de periode dat het Vrouwenkafé bestond, hebben vele 'rouwen de ontmoetingsplaats bezocht. Sinds het café in 't fooronder gehuisvest was, ging het allemaal minder. De irote aktie die sinds september jongstleden werd gevoerd om iet café weer onder de aandacht te brengen, heeft niet het ewenste resultaat opgeleverd. ,De thema-avonden en dergelij- e werden goed bezocht," aldus en woordvoerster. ..Maar verder wam er bi|na niemand Het Vrou- rencafé hield op maandag 16 de- ember een groot slotfeest voor ^nodigden De komende twee reken ligt het café in verband met te kerstvakantie stil START Op 18 tanuari 1977 ging het Vrouwencafé van starl. Aanvanke lijk was het alleen in de ochtendu ren geopend Later kon men er ook 's avonds terecht In september 1978 werd besloten om alleen het Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. duu Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten avondkafe te handhaven, omdat 's ochtends de belangstelling mini maal was. Het Vrouwenkafé kwam niet zo maar uit de lucht vallen. De toen malige initiatiefneemsters stelden zich enkele doelen voor ogen. het bewustmaken van vrouwen over hun positie in de maatschappij, het dienen als praatpaal, het steunen van akties. hulpverlening, informa tievoorziening en vorming. Het café richtte zich niet alleen op vrouwen in het begin van het bewustwordingsproces, maar ook op vrouwen die daar al verder mee waren. De aktiviteiten (vooral the ma-avonden) werden door groep jes vrouwen zelf georganiseerd NEGATIEF BEELD Over het Vrouwenkafé bestond vaak een negatief beeld. Voor mannen was de deur gesloten, maar ook veel vrouwen bleken moeite te hebben om er binnen te stappen. De bezoeksters werden vaak over een kam geschoren met feministen Iets wat in praktijk niet waar was. Jarenlang zocht men naar een eigen, vaste verblijfplaats Die vond men uiteindelijk in 't Vooron der. Hoewel er nog volop aktivitei- ten werden georganiseerd, liep de belangstelling hard terug Een aktie om die ontwikkeling te doen keren liep op niets uit Resultaat is nu. dat het Vrouwenkafé definitief ver dwijnt LEUSDEN/ACHTERVELD - Stomdronken' was een 48- jarige inwoner van Leusden volgens de Utrechtse politie rechter, mr. Th.J. Claren- beek geweest toen hij op 7 oktober vorig jaar in Achter veld werd aangehouden. Er zat 2,32 promille alcohol in zijn bloed. ..Ik dacht: het is maar zes kilome ter Het kan nog wel", vertelde de verdachte Het is onmogelijk dat het nog wel kon", antwoordde de rechter. Hij veroordeelde de Leusdenaar, die als chauffeur zijn rijbewijs no dig had voor zijn werk, tot twee weken gevangenisstraf voorwaar delijk. 1500 gulden boete en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maan den. Als bijzondere voorwaarde kop pelde de rechter aan deze straf dat de man gedurende de eerste negen maanden van de proeftijd van twee jaar alleen mag rijden in een vrachtwagen Het vonnis was bijna gelijk aan de eis van de offi cier van justitie, mevr mr. J.F van Miltenburg Het Vrouwenkafé in betere tijden Het afgelopen half jaar was de belangstelling zo minimaal, dat de deuren nu voorgoed dichtgaan. LEUSDEN - De groei van het aantal inwoners van Leus den is dit jaar iets achterge bleven bij de verwachtingen. Burgemeester Rademaker deelde dat afgelopen don derdagavond aan het eind van de raadsvergadering mee. Het inwonertal groeide met 721 personen tot 25.975 (voorspelling was 26.100). Er werden dit jaar 410 kinderen geboren in Leusden, terwijl 120 personen overleden 108 echtpa ren traden in het huwelijksbootje Het aantal leerlingen van de ba- sisscholen steeg tot 3267 Tol slot wat cijfertjes op het ge bied van de woningbouw 334 hui zen zijn er in 1985 gereedgeko men De gemeente Leusden telt nu 8740 woningen College van B W had Raad eerder moeten informeren over woonwagens Pag. 3 Kerstcabaret Virus verrassend origineelPag. 4 Interv.ew met meneer Snoek: „een heleboel mensen hier in Leusden gunnen een ander de gezelligheid niet"Pag. 5 Kerstfeest op Leusdense scholen Pag. 6 Interview Achterveldse Tinie Bontje vindt het in het kerkdorp geweldig wonenPag. 7 Leusdenaren geven hun visie op 1986 Pag. 9,10 en 11 Loep op Leusden Pag. 11 Clubrecords bij De Haaien Pag. 12 Interview met Rob Baan: „journalisten zijn mijn vijanden"Pag. 13 Kerstpuzzel Pag. 16 Poolse inwoner van Leusden, de heer Hertig: „Ik heb gehoord, dat Leusden de slaapkamer van Amersfoort is"Pag. 17 Mevrouw De Vries uit Leusden staat nog elke zaterdag in Utrecht op de marktPag. 19 Kleurplaat voorde jeugdPag. 20 Leusden cursief bekekenPag. 21 Jaaroverzicht 1985 Pag. 23,24,25 en 26 Servicepagina Pag. 27 DOKTERSDIENST: Zie weekenddiensten op de servicepagina. LEUSDEN - ,,Dat moeten dan wel verschrikkelijk grote gla zen zijn geweest", rea geerde de Utrechtse politie rechter, mr. Th.J. Claren- beek, donderdag toen een 27-jarige Leusdenaar hem vertelde dat hij op 10 decem ber 1984 drie glazen bier had gedronken voordat hij achter het stuur stapte. De bloedproef had uitgewezen dat er 1,76 promille alcohol in het bloed van de verdachte had geze ten. Volgens mr. Clarenbeek was het aannemelijker dat de man tussen de tien a zestien glazen pils had gedronken De officier van justitie, mevr mr. J.F M van Miltenburg- Dekking. wenste de verdachte veroordeeld te zien tot een ont zegging van de rijbevoegdheid van zes maanden en een boete van 500 gulden De rechter verhoogde de boete tot 700 gulden en legde de ontzeg ging geheel voorwaardelijk op omdat de inwoner van Leusden verklaarde dat hij binnenkort mis schien zijn rijbewijs nodig had voor zijn werk. LEUSDEN - In de nacht van zaterdag op zondag kon de rijks politie te Leusden een dief op heterdaad betrappen dankzij de opmerkzaamheid van één der Leusdense burgers. De dief in kwestie had bij de firma Intertoys voor ongeveer 5000 gulden aan speelgoed ontvreemd. Dat hij daar niet ver mee kwam, was te danken aan één van de omwonenden die de man signa leerde en het kentekennummer van diens wagen kon doorgeven aan de politie Na een kleine ach tervolging, waarbij de politie van Nijkerk behulpzaam was, kon de dief ter hoogte van Hoevelaken aangehouden worden LEUSDEN - Bij een inbraak bij de firma Jensma in de nacht van zaterdag op zondag zijn twee video-recorders ontvreemd. De dader had de etalage-ruit met een put-deksel ingegooid en ver volgens de twee apparaten uit de etalage genomen. Er zijn tot nu toe geen getuigen gevonden. (advertentie) 30 en 31 dec., meer dan 100 soorten!!! Bij. Hamersveldseweg26 Leusden-C Koude én warme schotels voor oud én nieuw. Hamersveldseweg 55 Tel. 033-943127 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1