College had raad eerder kunnen informeren Planadviesgroep wil jaarlijks gedetailleerd verslag van Soccle Volksdansen trok veel publiek Gevarieerd kerstconcert van Gemengd Koor en Jongerenkoor TOYOTA Raad verklaart lokale omroep representatief Kerst/Sinterklaasaktie feestelijk afgesloten leusder krant GS keuren begroting '86 goed [LEUSDEN; besluiten Laatste jazzpodium in Hakhorst was weer muzikaal hoogstandje Inzake aanschaf woonwagens: JË AUTO EEMHAVEN Door de bocht ftk% mkindegemeertie/ Leusden DINSDAG 24 DECEMBER 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het college van burgemeester en wet houders had de raad eerder kunnen informeren over de aanschaf van twee huur- woonwagens voor de woon wagengezinnen die aan 't Sluisje gehuisvest zijn. Zo wel Ep Oostra (D'66) als LEUSDEN - Twee agenda-punten beheersten de laatste ver gadering in 1985 van de Planadviesgroep, die vorige week dinsdagavond plaatsvond. De taakomschrijving beroeps kracht jeugd- en jongerenwerk en de Notitie beheerssituatie bleken volop stof voor discussie te zijn. Over dat laatste punt werd tijdens de vorige vergadering van de Planadviesgroep al uitgebreid gesproken. Aanleiding daartoe was het besluit van de gemeenteraad om het ge bouw van het open jeugd- en jongerencentrum De Geut on der het beheer van Soccle te brengen. De Planadviesgroep onderzocht de wijze waarop dit beheer zou moeten geschieden en stuitte daarbij op de verschillende be heersvormen die door de Soccle (Stichting Sociaal Culturele Cen tra Leusden) worden gehanteerd. Hieronder valt dan onder andere het barbeheer waarvan de inkom sten van sommige gebouwen naar het gebouw zelf gaan, terwijl andere weer afgedragen worden aan Soccle Hierdoor bestaat er in sommige gevallen geen inzicht in de omzet cijfers, Daarnaast is er naar de mening van de Planadviesgroep sprake van versluierde subsidie- Bram Vroon (CDA) maakten daar tijdens de raadsverga dering van afgelopen don derdag opmerkingen over. Wethouder Gijs van Woudenberg gaf als excuus dat het hier om een zeer gevoelige zaak gaat "We hebben om de gemeente Amers foort geleerd, dat we moeten op passen om bepaalde zaken in de openbaarheid te brengen als nog niet alles rond is," zo verdedigde hij het niet eerder vertrokken van informatie door het college "Dat geldt zeker voor zaken die woon wagenbewoners aangaan." Vervanging van twee woonwa gens aan 't Sluisje was noodzake lijk nadat de provincie de wagens voor bewoning afkeurde. De raad gaf haar toestemming voor het aangaan van een lening bij het Mi nisterie van Volkshuisvesting voor de aanschaf van één woonwagen. De vervanging van de tweede woonwagen laat nog even op zich wachten "De gesprekken met de bewoners zijn nog gaande", legde Van Woudenberg uit. "Ze willen nog niet tekenen Hij ver wacht dat dat in de loop van het komend jaar wel gebeurt. De klacht van Corn Verduin (PvdA) dat de commissie woon- wagenbeleid de nieuwsbrieven van het woonwagenschap niet te zien krijgt, deed wethouder Van Woudenberg af met de medede ling dat de nieuwsbrieven over Amersfoort gaan en niets met de Leusdense situatie te maken heb ben ring. Die versluiering houdt in, dat Soccle lagere huren berekent aan clubs en verenigingen die sociaal of cultureel werk uitvoeren. De werkelijke kosten ten aanzien van het verhuurde deel van een ge bouw liggen voor Soccle vaak ho ger. AANVULLING Hierdoor ontstaat er een tekort dat de gemeente weer aanvult via een subsidie die naar Soccle gaat Deze versluierde subsidië ring". zo staat in het concept-ad vies naar het College van Burge meester en Wethouders, brengt de vraag naar voren of de thans gekozen beheersvorm ideaal is. Duidelijk is hierbij ook dat het niet gemakkelijk is een goed systeem te vinden De Planadviesgroep gaat ervan uit dat Soccle uitsluitend zou kun nen optreden als verhuurder/be heerder en niet als subsidiënt Deze laatste taak zou moeten toe behoren aan het gemeentebe stuur" De heer J. de Jongh, voor zitter van de Planadviesgroep, be nadrukte tijdens de vergadering nog eens, dat het werk van Soccle correct is en dat het niet over de huisbazenrol gaat, maar dat de discussie het versluierd subsidië ren behelst De planadviesgroep wil graag weten wat de kosten per geval zijn. Daarop antwoordde de heer Van de Hoogen, voorzitter van Soccle. dat de administratie .van Soccle heel duidelijk is. Hij zei verder dat er veelal drempel vrees is om subsidie aan te vra gen Dit laatste is bepaald niet de be doeling van de Planadviesgroep. Deze vermeldde dan ook duidelijk in de notitie dat er geen "drempel verhoging" mag plaatsvinden ten aanzien van de gebruikers van de accommodaties Na enige discus sie, waarbij de afzonderlijke pro blemen naar voren kwamen, werd voorgesteld om Soccle jaarlijks gedetailleerd verslag te laten doen. Voorzitter De Jonge: "Dit ab stracte verhaal zal naar B W gaan Later zullen we dan tot een conclusie kunnen komen De zaak is in ieder geval aan de rol gebracht en blijft nierop". IEUSDEN - Onder grote belangstelling van ouaers en anaere tamme-leden gaven de volksdans-leerlmgen van tona van de Burg afgelopen zaterdag hun jaarlijkse uitvoering in De Blijhof. Dat gebeurde tweemaal Eerst J s middags tussen 13.30 uur en 15.00 uur s Avonds gingen de jeugdige beentjes wederom van de vloer in De Blijhof. en wel tussen 19.00 uur em 21 00 uur Daarna waren de enthousiaste, maar vermoeide jeugdige dansers oe aan een paar uur rust Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarïaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie): 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal! nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost f 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie in Achterveld, tel. 03425 - 1607, zijn de volgende goederen als gevon den en verloren opgegeven. Verloren: bankbiljet van 100 gul den; bruin lederen damesporte monnee met inhoud; zonnekap van fototoestel; gouden platte trouwring, merk Anjer, inscriptie 6-6-68, dameshorloge; gouden schakelarmband waaraan gouden tientie Gevonden rode portemonnee met inhoud o.a. sleutel, zwarte gebreide handschoen, zwarte le deren portemonnee met inhoud; één paar grijze glacé handschoe nen. (advertentie) LEUSDEN - Het gezamen- mengd Koor Leusden en het terdagavond een grandioos lijk kerstconcert van het Ge- Jongerenkoor Leusden isza- succes geworden. In een na genoeg volle zaal in de Ko ningshof waren velen verza meld om een voorproefje van het komende kerstfeest mee te maken. Het Gemengd Koor, dat onder leiding stond van John van Hoek, bracht een zeer afwisselend pro gramma ten gehore. Het koor zong werken in diverse talen, waaronder ,.0 Jesulein süss en „Jesus blei bet meine Freunde" van J. S. Bach. Op verdienstelijke wijze wist het koor tevens de Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré te vertol ken. Geen geringe prestatie, wan neer men in aanmerking neemt, dat het zanggezelschap nauwelijks an derhalf jaar bestaat. GEVARIEERD De samenwerking met het Jon gerenkoor leverde een zeer geva- neerd kerstconcert op. Het enthou siaste koor, dat haar oorsprong vindt in de St. Jozefparochie, heeft laten blijken heel wat in haar mars te hebben. Onder leiding van dirigent Jan Beckers zong het Jongerenkoor een aantal Christmas Carols Deze werden muzikaal begeleid door de eigen band van het koor Voor het muzikale intermezzo net vóór en net na de pauze zorgden Rein van Leeuwen (piano en orgel) en Kobus van de Weerthof (trom pet) Een krachtig applaus van de aanwezigen was niet alleen hun beloning, maar ook die van beide koren. Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Hel Gemengd Koor in aktie tijdens hel Kerstconcert van afgelopen zaterdag LEUSDEN-De Leusdenaar A.J.V beleefde zaterdagnacht een wat ongewoon avontuur In plaats van met de bocht mee te draaien reed hij met zijn auto rechtdoor De plaats des on- heils was de Groene Zoom ter hoogte van het postgiro- en bankkantoor De rijkspolitie moest de man uit de sloot takelen en consta teerde dat hij zwaar onder in vloed van alcohol was Het avontuur eindigde dan ook met een bloedproef en een rijver bod voor acht uur. Wat betreft het tweede agenda punt dat de Planadviesgroep be zighield kwam men tot de conclu sie dat duidelijkheid en omzichtig heid geboden was. Het ging hier bij om de taakomschrijving van de beroepskracht jeugd- en jonge renwerk Leusden De taakom schrijving omvat nogal veel voor één man en dat verbaasde een aantal leden. De voorzitter kwam nog even terug op de wijze waarop deze functie tot stand kwam en adviseerde zeer be hoedzaam met deze materie om te springen "Niet eerst aanstellen en dan kij ken hoe te doen", merkte de heer Van de Kolk op De taakomschrij ving zal nogmaals op de agenda komen bij een volgende vergade ring. LEUSDEN De provincie Utrecht heeft de begroting voor 1986 van de gemeente Leusden goedgekeurd. Tegelijkertijd is ook de jaarrekening 1984 defini tief vastgesteld. Dat liet wet houder A. Ummels de gemeen teraad aan het begin van de ver gadering van donderdag jongst leden weten. Dinsdag 24 december 19.00 uur: Kinderkerstfeest, Marcuskerk. Woensdag 25 december 10.30 uur: Kerst-In, De Til Woensdag 25 december 19.30 uur: Kerst-In, De Til Donderdag 26 december 14.00 uur: Kerst-In, De Geut. Donderdag 26 december 15.00 uur: Open huis St. Jozefkerk. Ach terveld Vrijdag 27 december 14.00 uur: Voetbalmiddag De Geut. Sporthal De Berkelwijk. Vrijdag 27 december 20.00 uur: Film, De Til. Vrijdag 27 december 20.30 uur: Disco. De Geut Zaterdag 28 december 21.00 uur: Jamsession. De Geut Maandag 30 december 14.00 uur: Kindercarrousel, De Til Maandag 30 december 14.00 uur: Geut-Kaartkampioenschap, De Geut. Maandag 30 december 20.00 uur: Vergadering Stichting Comité Milieuzorg Leusden, 't Erf 1 Dindsdag 31 december 0.15 uur: Nieuwjaar in De Til. Woensdag 1 januari 19.00 uur: Nieuwjaarsreceptie. De Geut Donderdag 2 januari 14.00 uur: Kindercarrousel, 't Jeugdhonk. Donderdag 2 januari 19.30 uur: Nieuwjaarsreceptie burgemeester en wethouders, gemeentehuis, 't Erf 1 Vrijdag 3 januari 13.00 uur: Vi deo-marathon, De Geut Vrijdag 3 januari 14.00 uur: Kin dercarrousel, De Blijhof. Vrijdag 3 januari 20.00 uur: Nieuwjaarsbijeenkomst Sportstich ting in clubgebouw van Antilopen, Burg Buiningsportpark, waaronder uitreiking Jaro van Rootselaar-bo- kaal Vrijdag 3 januari 20.30 uur: Dis co. De Geut LEUSDEN - „We moeten de discussie over de realisering van de lokale omroep Leus den niet te lang uit de weg gaan." Dat zei VVD'er Alrich Parson donderdagavond tij dens de behandeling in de raad van de representativi- teitsverklaring voor de lo kale omroep Leusden. Die verklaring, een vereiste om te kunnen uitzenden, werd met alge mene stemmen afgegeven Vrij wel alle fracties benadrukten ech ter, dat het verlenen van de ver klaring niet betekent dat er auto matisch gemeenschapsgelden voor de lokale omroep beschik baar komen Ook het college herhaalde nog maals haar standpunt, dat zij zich terughoudend, maar zeker niet af wijzend opstelt ten aanzien van verzoeken om een gemeentelijke bijdrage in de financiering LEUSDEN - Tijdens de korte vergadering van donderdagavond keurde de gemeenteraad van Leusden de volgende voorstellen goed - benoeming J H A Bernard als bestuurslid van de Sportstichting Leusden. - intrekking verordeningen tot re geling van vergoeding van ver plaatsingskosten van de leidsters, hoofdleidsters en onderwijzers in de gemeente Leudsen; - verlenging van de werkingsduur van de huidige inspraakverorde ning tot 1 juni 1986; - afgifte van de representativiteits- verklaring ten behoeve van de Stichting Lokale Omroep in Leus den, - goedkeuring jaarrekening-1984 en vaststelling kostenvergoeding- 1984 van de Stichting Federatieve Bibliotheekvoorziening Leusden: - goedkeuring begroting-1986 Stichting Federatieve Bibliotheek voorziening Leusden; - vaststelling krediet in rekening courant voor 1986; - verkoop oude brandweerwagen. - regeling recht van opstal Groen- stichting; - verkoop van grond in Alands- beek aan de heer Maarsseveen, - verkoop van grond in Paarden- maat aan de heer Blom; - conversie-geldlening en garan tie-geldlening Stichting Huize St Joseph in Achterveld. - vervanging deel stamriool Mid denweg. - kredietaanvraag ten behoeve van bouw- en woonrijpmaken Ha mershof-Noord; - geldelijke steun uit 's Rijks kas ten behoeve van verbeteringsplan Arnhemseweg 81 - vaststelling tachtigste begro tingswijziging-1985 van de alge mene dienst Ook gaf de raad haar goedkeu ring voor de aanschaf van diverse onderwijsvoorzieningen De agen da werd donderdag vrij snel afge werkt; de vergadering duurde nog geen anderhalf uur LEUSDEN - De gecombineerde Kers! Smterklaas-aktie van de winkeliers in Leusden-Zuid is gistermiddag feestelijk afgesloten In de nieuwe showroom van de firma Buitenhuis werden de drie hoofdprijzen uitgereikt De eerste pnjs. een video-recorder, ging naar mevrouw E van Dijk De tweede (een draagbare kleuren-televisie) en de derde prijs een fiets) gingen naar respectievelijk E Cornells en Ft Hilhorst-Kleter Alle drie de prijswinnaars wonen in Leusden-Zuid Meer dan 1000 deelname-formulieren waren er ingeleverd. Uit die hele berg trok de rijkspolitie de winnaars De wedstrijd bestond uit het combineren van halve pasfotos van de deelnemende winkeliers tot een volle spaarkaart Op zo n kaart moesten uiteindelijk tien hoofden staan LEUSDEN - Het laatste Jazz podium in 'de Hakhorst' dit jaar was weer een muzikaal hoogstandje. Trompettist German Mar- stadt, bassist Raphael Soff- ner, pianist Wiebe Haanstra en drummer René Koenen deden het optreden van en kele weken geleden nog eens dunnetjes over. De kombinatie heeft aan homo geniteit gewonnen, wat het geheel een professioneel ka rakter geeft. Meest opvallend was weer trom pettist German Marstadt die zijn muzikaliteit, goede smaak en ti ming o.a. voortreffelijk bewees in typische trompetstukken als 'I re member Clifford', 'There's no greater love' en 'But not for me' Voor een originele afwisseling zorgden bassist Raphael Soffner en drummer René Koenen in een duet getiteld 'Roller skating with Sonny". Dit tweetal was uiteraard ook verantwoordelijk voor de swingende begeleiding Samen met pianist Wiebe Haanstra zal dit viertal op andere Jazzpodia géén slecht figuur slaan Tijdens de feestdagen zal er in de Hakhorst geen jazz zijn Het vol gende concert is op 9 januari 1986 Gastsolist is dan weer Jan Verweij op mondharmonica. 1 Pianist Wiebe Haanstra. trompettist German Marstadt en bassist Raphael Soffner

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3