Kerstcabaret Virus verrassend origineel r Kerst-aktiviteiten van scholen vormden de hoogtepunten Tiende kindercarrousel tijdens kerstvakantie Druk programma in De Geut met kerstmis h Aktiviteiten rond kerstmis in De Til Yoga voor rugklachten Jamsession in De Geut IJ Ongeval Kerstvieringen in Achterveld: Auto beschadigt Ernstig gewond bij ongeval ne e DINSDAG 24 DECEMBER 1985 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De jongerenvereniging VIRUS heeft een naam op te houden waar het gaat om de kerstviering van de ver eniging. Al enkele jaren achtereen slaagt de toneelgroep van Virus er in een boeiende voorstelling te geven van to neel, cabaret of iets wat daar tussenin zit. Dit jaar heeft men het in de richting van cabaret gezocht. Afgelopen zondag avond woonden ruim honderd leden en belangstellenden het "kerstcabaret" van Virus bij. Ondanks de aankondiging dat er gebruik gemaakt zou worden van ideeën en teksten van anderen was de inhoud van hetgeen geboden werd, ver rassend origineel. De zaal van het jongerencentrum "De Til" was zondagavond nau welijks groot genoeg om alle be langstellenden een plaats te bie den Het blijkt elk jaar weer dat veel "buitenstaanders" zich aan getrokken voelen tot de wat alter natieve kerstviering van de jonge renvereniging De kerstviering van vorige week zondag was ongetwijfeld één van de meest interessante van de laatste jaren Af en toe zullen de bezoekers zich afgevraagd heb ben of het hier wel ging om een amateuristisch optreden van een aantal verenigingsleden of om een professionele cabaretvoor stelling De cabaretploeg, bestaande uit de leden Gerbrand, Josien. Lia. René, Thea en Wim wisten af en toe een hoge graad van perfectie te bereiken in hun optreden Al leen zeer goede kenners van het vaderlands cabaret zullen ge merkt hebben dat Virus een aan tal zaken heeft afgekeken van be kende cabaretiers en cabaret groepen Van plagiaat kan men echter nauwelijks spreken Het merendeel van de teksten die ge bruikt werden, was afkomstig van het mannelijke deel van het caba retgezelschap Vier van de zes liedjes die gebracht werden, wa ren op muziek die zelf gemaakt was Na afloop bekende Wim Möhl- mann, de initiatiefnemer tot vrij wel alle toneelvoorstellingen van Virus: "We hebben niet genoeg fantasie om zelf iets origineels te verzinnen" In dit geval een wat al te bescheiden opstelling, gelet op hetgeen voor het voetlicht was ge komen KERSTMANNETJE Het wel en wee van de kerstman liep als een rode draad door het programma Door middel van een tekst die achter het doek werd uit gesproken kreeg het publiek een kerstman voorgeschoteld, die het allemaal wel heeft gezien De kerstman is Bing Crosby met zijn "White Christmas" goed zat, vindt de manier waarop kerstmis wordt gevierd meer een goede zaak voor grootgrutter Albert Heijn en noemt Sinterklaas "die dakhaas uit Torremolinos". De sketches en de liedjes van Vi rus hadden vaak een zelfde on dertoon. De tekstschrijvers had den het in enkele gevallen ge zocht in uitgesproken cynische en sarcastische teksten Zo kreeg "Tante Annie van de Evangelische Omroep" het zwaar te verduren Op de vraag wat "kinderen baren" nu eigenlijk be tekende. werd geen antwoord ge geven. Eén ding wilde "tante An nie" wel verklappen: zelf had ze nog nooit kinderen "gebaard" maar ze "praatte er wel graag over" Dezelfde veeg uit de pan kreeg het duo Gert en Hermien, al noemde Virus de brengers van het geestelijk lied in dit geval "Bert en Gerdien". In een vlijm scherp lied werd duidelijk dat Vi rus vindt dat het bij dit duo maar om één ding gaat: de kassabel. AUTOMATISERING Het kerstcabaret hield het publiek soms ook een spiegel voor Men had niet geaarzeld om meer ern stige zaken aan de orde te stellen. Werkloosheid, de bijstand, aids en automatisering waren actuele zaken waaraan aandacht werd besteed Vooral de sketch over automatisering was erg sterk Het nummer begon met een spre kende zwarte slang bij een benzi nepomp die de gebruiker waar schuwde voor het feit, dat uit de betreffende slang dieselolie zou komen in plaats van benzine. Het nummer eindigde met iemand die krankzinnig werd omdat alle za ken om hem heen ineens stem men kregen Op zich niet zo'n waanzinnig idee als men bedenkt dat er auto's rondrijden die per stem de bestuurder attent maakt op fouten De zeer vlot gebrachte cabaret voorstelling eindigde met een ij- zersterk lied over "achterblij vers" In het nummer werd aan dacht gevraagd voor de mensen die niet in het nieuws komen bij schietpartijen, executies en ram pen, maar voor diegenen die ach terblijven. Mensen die omkomen bij een ramp of schietpartij zijn uit ons midden weg, voor hen is het afgelopen De mensen die achter blijven "krijgen levenslang", zo luidde de boodschap in het slot nummer. De presentatie van Virus won aan waarde omdat ook rond het toneel aan de details gedacht was. De muzikale begeleiding was in han den van Lex Möhlmann. De be lichting, die geleend was van de Utrechtse Academie voor Expres sie. was in handen van Albert Her der. Truus van 't Klooster had op uitstekende wijze dex grime ver zorgd De kleding van de cabaretploeg verdient een aparte vermelding. De toneelkleding was namelijk ge heel door de spelers zelf ge maakt. Virus maakte zondagavond voor het eerst gebruik van een toneelvloer die door medewer kers van De Til in de afgelopen weken is vervaardigd. Het unieke van deze vloer, die 12 vierkante meter groot is, is dat deze demontabel is. De vloer kan op slechts één vierkante meter worden opgeborgen. Het jongerencentrum hoopt overigens binnenkort te kunnen uitbreiden. Als de gemeente haar medewerking verleent, zal De Til volgend jaar kunnen be schikken over een betere to neelaccommodatie. LEUSDEN - Voor de tiende keer wordt er tijdens de kerstvakantie een Kindercar rousel georganiseerd. Alle kinderen uit Leusden in de leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar zijn daarbij van harte welkom. Dit jaar zijn de middagen op maandag 30 december, donderdag 2 ja nuari en vrijdag 3 januari. Het programma begint steeds om 14.00 uur cn duurt tot 16.30 uur. Maandag 30 december gaat de Kindercarrousel van start in De Til aan de Hamersveldseweg 30 Daar wordt dan de film 'Circus op stelten' vertoond, voorafgegaan door een tekenfilm. Drie dagen later, op donderdag 2 januari om precies te zijn, gaal het programma verder in 't Jeugd honk (Hamersveldseweg 100), Daar wordt een creatieve middag met veel spelletjes en knutselen gehouden. Ook is er een competi tie parapluhangen. In De Blijhof aan de Ansfriduslaan 49 sluit men de Kindercarrousel van dit jaar af. Voor de kinderen van 4 tot en met zes jaar is er een leuke poppenkast-show. De jon gens en meisjes van zeven tot en met twaalf jaar kunnen genieten van spelletjes, bingo en disco. De kosten zijn zo laag mogelijk gehouden: slechts twee gulden per kind per middag. Vanwege het feit dat dit de tiende Kinder carrousel is, krijgen alle deelne mers op de laatste middag een herinneringssticker. LEUSDEN - Het jongeren centrum De Til is rond de kerstdagen op onderstaande tijden geopend. Er worden dan de volgende aktiviteiten georganiseerd. Dinsdag 24 december: gesloten. Woensdag 25 december (eerste kerstdag): Geopend voor ieder een van 10.00 t/m 13 00 uur. Van 19.30 t/mong 24.00 uur: KERST- INN voor iedere belangstellende Donderdag 26 december (tweede kerstdag): wederom geopend van 10.00 t/m 13.00 uur. Van 14.00 t/m 17.00 uur Disco uui Vrijdag 27 december: geopenc vanaf 19.30 uur (normale avond) Om 20.00 uur: film 'CREMLINS Entree 14,00 voor iedere belang stellende. Zaterdag 28 december: 20 00 Disco. Zondag 29 december: Geopeni van 10 00 t/m 13.00 uur. Vai 14.00 t/m 17,00 uur Disco Maandag 30 december: 14.00 uui In het kader van de Kindercarrou sel de kinderfilm 'Circus op stel ten'. Vooraf tekenfilm. 1 januari 1986: 00.15 t/m 02.0( uur Geopend voor nieuwjaars ver welkoming. LEUSDEN - Op tweede kerst dag houdt De Geut de jaar lijks terugkerende kerst-in van twee tot zes uur 's mid dags. Een ieder is hier van harte welkom. Verder wordt in de komende week het vol gende programma afge werkt. Vrijdag 27 december Van twee tot vijf uur wordt er in sporthal de Berkelwijk een voet balmiddag gehouden met allerlei soorten voetbal (onder meer: paaltjesvoetbal, zitvoetbal en voetvolley-bal) De kosten voor deze middag zijn 1,50 gulden 's Avonds is er in de Geut zoals V gebruikelijk een disco vanaf 20 30 uur. Zaterdag 28 december: Jamsession met een aantal be kende bluesbands en de eigen Geutband De avond begint om 21 00 uur Maandag 30 december: Op deze middag wordt van twee tot zes gekaart om het Geut-kaart- kampioenschap. Er zijn verschil lende prijzen te winnen. Voor het kaarten vraagt men een bijdrage van één gulden Woensdag 1 januari Nieuwjaarsreceptie van 19.00 uur tot 21.00 uur in de Geut Vrijdag 3 januari Video-marathon Voor een ieder zal er één van zijn favoriete films bijzitten. De kosten voor deze middag (die van 13.00 uur tot 18 00 uur duuVt) zijn 2,50 gulden 's Avonds is er een disco in de Geut Die begint om 20 30 uur LEUSDEN - Twee personen auto's liepen afgelopen woens dag rond 17.00 uur behoorlijke schade op bij een aanrijding op de Treekerweg. B. van N. uit Oirschot remde te hard, waar door hij met zijn Volkswagen slipte en dwars op de weg kwam te staan. R.W.B. uit Leusden kon niet voorkomen dat hij recht op de geslipte wagen inreed. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. LEUSDEN - Op woensdag 8 ja nuari 1986 beginnen de cursus sen van de yoga-praktijk 'Ecke- hart' weer. Er worden van vooral yoga-oefeningen gedaan die preventief of therapeutisch werken op rugklachten of pro blemen die direct met de wer velkolom te maken hebben. Voor een beginnerscursus op woensdagochtend kan nog inge schreven worden. Voor nadere in formatie kunnen geïnteresseer den contact opnemen met het se cretariaat van de yoga-praktijk: mevrouw N. van der Ven, telefoon 941256 ACHTERVELD - Woensdagavond hielden twee scholen, de St. Josephschool en de Regenboogschool de Kerstviering. Hierbij waren aanwezig de leerlingen, de teams en de ouders van de leerlingen. De St. Josephschool begon met een gezamenlijke brood maaltijd. Hierbij waren aanwezig het team en de leerlingen. Na afloop werden de leerlingen door de ouders afgehaald en ging men gezamenlijk naar de R.K. kerk waar een kerkdienst werd gehouden. Het werd een mooie dienst die geheel was aangepast aan de aanwezigheid van de kinderen. Na afloop van deze dienst verza melden allen zich weer in Ons Ge bouw. waar een Kerstmusical werd opgevoerd Deze musical had als thema 'Kerstbomen ver kopen ze overal' De avond werd geopend door de directeur van de school de heer Overmars Hij ver welkomde alle aanwezigen en was zeer blij dat er zoveel ouders aanwezig waren Hij wenste allen een hele goede avond toe Op het marktplein staat een kerst bomenverkoper die welbespraakt zijn bomen aan de man probeert te brengen Hij is vergezeld van een viertal die de verkochte bo men eventueel bij de koper thuis zullen bezorgen Tussen de koop man en de andere vier ontwikkelt zich een gesprek. Het blijkt dat de kerstbomenverkoper van Ita liaanse afkomst is met Russische grootouders. Hij is met zijn kerst bomen reeds de gehele wereld rond geweest. Zeer verontwaar digd valt hij uit tegen de verkopers van de plastic bomen Heel be nieuwd naar zijn ervaringen vra gen zijn helpers naar zijn ervarin gen in andere landen. Op zeer humoristische wijze ver telt hij dan, hoe ze in andere lan den kerstfeest vieren. Als eerste is Duitsland aan de beurt. Een groep leerlingen beeldt hierna uit, hoe men in Duitsland kerstfeest viert. Zo komen ook Frankrijk, De nemarken en Amerika aan de beurt Telkens is het een andere groep leerlingen die het een en ander uitbeeldt Betreffende Ame rika komt de kerstbomenverkoper als Kerstman verkleed het een en ander vertellen over het kerstfeest vieren daar Tijdens het vertellen van de verhalen spreekt hij steeds met een gebroken accent van het land waar hij het over heeft Op de vraag van zijn helpers of hij overal dan wel welkom is. vertelt hij dat hij nergens werd weggestuurd. De herders waren welkom bij Je zus in de kribbe en met dit voor ogen is iedereen op die dagen overal welkom Tot slot leest de Kerstbomenverkoper/Kerstman het Kerstevangelie voor Het stuk werd op een vlotte wijze gespeeld Zonder de andere kin deren te kort te doen mag zeker het spel van de kerstbomenverko per Marcel Eggenkamp naar vo ren worden gebracht. Hij speelde zijn spel of hij al jaren kerstbomen verkocht Bij de uitbeeldingen werd vanaf de kleuters tot aan de leerlingen met elke groep meege daan Kerstmis, zoals dat bij de St. Josephschool op de planken werd gezet REGENBOOGSCHOOL Dezelfde avond hield de Regen boogschool ook een kerstviering Ook hier waren de leerlingen, het team en een groot aantal ouders aanwezig Alle aanwezigen wer den door directeur Gert van harte verwelkomt. Het team was heel blij dat er zoveel ouders aanwezig waren. De avond werd begonnen met het zingen van een kerstlied door de leerlingen van groep 3 en 4 Ver volgens werd er gezamenlijk een kerstlied gezongen waarna juf frouw Nel een gebed uitsprak Tot aan de pauze werd er nog een zangbijdrage geleverd door de leerlingen van groep 1 en 2 en de bovenbouw, afgewisseld met ge zamenlijk kerstliederen zingen. Na de pauze werd een kerstspel opgevoerd met als thema 'Manier van rijk zijn'. Uit het spel komt goed naar voren dat er verschil lende manieren zijn om rijk te zijn en dit te beleven De heer Van Dam is directeur van een groot bedrijf Hij werkt heel hard en eist dit ook van zijn perso neel. Hij ontslaat een lid van zijn personeel wegens te weinig ge toonde activiteiten Een tweede personeelslid wordt ook bij hem ontboden en krijgt de opdracht een koffertje met waardevolle in houd naar een bepaalde plaats te brengen Deze is zeer vereerd met de opdracht. Vervolgens komt een goudzoeker een juwe lierswinkel binnen met een zak door hem gevonden goud Hij laat dit tot een klomp bij elkaar smel ten. Hij heeft een geweldig ka pitaal aan goud bij zich Ondanks dat blijft hij in zijn oude kleren lopen en blijft heel eenvou dig de gewone goudzoeker Hij wordt dan ook overal waar hij komt. weggestuurd omdat hij er zo armoedig uit ziet en niet al te fris ruikt. De man met het koffertje wordt overvallen door twee perso nen die op een gemakkelijke ma nier rijk willen worden Door hulp van anderen mislukt dit. Een van de helpers ziet er wel brood in om de man met het koffertje te bege leiden hopende er beter van te worden Na allerlei omzwervingen komen zowel de goudzoeker als de man met het koffertje bij de kribbe terecht. De goudzoeker is op het marktplein staat een kerstbomen-verkoper, die welbespraakt zijn bomen aan de man probeert te brengen heel verwonderd dat hij gevraagd wordt naderbij te komen en niet weggestuurd wordt Als dank geeft hij zijn gouden klomp aan het kind De man met het koffertje wil niet achterblijven en ook wat geven Het koffertje blijkt echter leeg te zijn. Hem wordt gezegd dat het niet erg is dat hij niets kan geven. Alleen al de wil om iets te geven wordt zeer op prijs gesteld. Na het kerstspel las een lid van het team een gedicht voor. en werd door alle leerlingen het Onze Vader gezongen Met het gezamenlijk zingen van het Ere zij God wordt deze avond besloten. BEJAARDENSOOS Donderdagmiddag werd er een kerstmiddag georganiseerd door de bejaardensoos De middag werd door de voorzitter van de soos geopend Hij verwelkomde alle aanwezigen en was blij dat er zoveel aanwezig waren Hij wenste allen een hele fijne mid dag toe Hierna werd een kort woord gesproken door pastor van Hattum ..Weer is er een jaar om waarin weer zo het een en ander gebeurd is Het is weer bijna Kerstfeest en als we met ons allen bij dit kerstgebeuren stil zullen staan zullen we allen een heel echt kerstfeest kunnen vieren Na een kopje koffie werden de aanwezigen verrast met het optre den van de leerlingen van de St. Josephschool. met de opvoering van hun kerstmusical die ze de avond tevoren op hun feest ook hadden opgevoerd. Het werd ook nu weer heel vlot en goed ge speeld Door de aanwezigen werd volop van het spel genoten Een daverend applaus was dan ook de beloning die de kinderen in ont vangst mochten nemen Vervolgens was er een optreden van een zangkoor Er werd een aantal mooie kerstliedeen gezon gen waarbij ook een enkele maal een samenzang was Aan het slot van hun optreden werd nog het kerstevangelie voorgelezen Zo wel de kinderen als het zangkoor werden door de voorzitter hartelijk dank gebracht Na een drankje vooraf werd er genoten van een gezamenlijke broodmaaltijd Na afloop hiervan dankte de voor zitter allen voor hun aanwezigheid en voor de gezellige sfeer die er deze middag was geweest. In het bijzonder dankte hij het personeel voor hun geweldige inzet, waarna allen in de bloemen werden ge zet K.P.O. Donderdagavond hield de K P O haar Kerstviering Ook hier waren een groot aantal leden aanwezig In de in kerstsfeer versierde Ouwe Peerdestal stond een keurig ver zorgd broodbuffet klaar. De avond werd door de voorzitster geopend In een heel gezellige sfeer werd er genoten van het broodbuffet. Tij dens dit gezellig samen-zijn werd een kerstverhaal voorgelezen uit het boek 'Christus Legenden' van Selma Lagerlöf De avond werd besloten met een op het kerstge beuren toepasselijk gedicht ACHTERVELD - Een auto dii geparkeerd stond aan de Hes senweg in Achterveld is donder dagavond behoorlijk bescha digd. Met een scherp voorwerj werd er flink op het dak gekrast Van de dader(s) ontbreekt no, elk spoor. (an e M8r Mae iogel ep, I ijger De aefla geni )orn, ?non )orui Dordi Uite eeg in ee et he et la elee LEUSDEN - Bij een aanrijdini op de Dodeweg is woensda# middag een inwoner van Schei ei penzeel ernstig gewond geraak 1 De man stak met zijn fiets de wi over. Een naderende vrachtautc bestuurd door L.E.K. uit De Haag, kon hem niet meer ontwi ken. De fietser moest naar he ziekenhuis worden overge bracht. LEUSDEN - Zaterdagavoni 28 december neemt blueshappening op gepast wijze afscheid van het jaa 1985. Voor de tweede ma: in successie is er een jan session in de Geut. Men rt kent op een fors aantal muz kanten, die aan dit muzikal festijn zullen meewerken. Mer :erti( oner nwi 'ereli >n, d£ is ho ..Wa ets v en m wse dai h re eér h EILJ nd rr Met I Zo kan men waarschijnlijk o| v- nieuw kennismaken met muzikai ten die in de loop van 1985 reec de blueshappening tot een su(. ces hielpen maken. Uitgenodig zijn o.a leden van True Blue. shot of rhythm and blues, Moun batten en voor het eerst voor e gen publiek leden van de GeuT band. De deelnemende artiesten worJ voor de session al enige gelegel heid geboden om met elkaar f oefenen Uiteraard is de spontarj deelname van andere Leusdena musici van harte welkom, wa| het motto is hoe meer musici het podium, hoe liever. Voor i| lichtingen over deelname kan gebeld worden met nr. 944915 In de pauzes tussen de sessil zal er veel aandacht besteed wcj den aan de meest gevraagtj bluesplaten van 1985. Maar blueshappening blikt niet alled terug; er wordt ook vooruit gek! ken. Voor 1986 zijn alweer tweetal bands gecontracteerd 18 januari speelt de Haagf Bluesaffair en 15 februari maal de Markense Bullshit Bluesbarf opnieuw zijn opwachting in Geut. Op zaterdag 28 december ope| de Blueshappening de Geut 21 00 uur De entree bedraal f 3,50 en voor Geutpashoudef 2,50 I ge

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4