Musical, mis, maar vooral akties voor ouderens^^"0^ Kerstfeest voor ouderen in De Til leusder krant Leusdense scholen vierden kerstfeest: scholen werd vorige week al Show Buitenhuis zitten ze somber voor TEK0RT nwe zullen zelf moeten beginnen op het punt, waar de dommees en de pastoors tekort geschoten zijn. In naastenliefde zich heen te staren die vrolijkheid van de postbode, het is hier maar heel gewoon een dorp, hoor. kijk eens om je heen, wat een chagenjnen, Ingezonden Bewoners tevreden over geluidswand plaatselijk nieuws Zakennieuws vervolg van pagina 5 DINSDAG 24 DECEMBER 1985 volop het kerstfeest gevierd. m De Kinderlandschool koos II.. h «b ^b I - baa «b «b dit jaar voor een kerstmusi- den voor een groot publiek: W W W W w Aan de uitvoering van het muzikaal spektakel waren drie weken van hard oefenen voorafgegaan. Het resul taat mocht er dan ook wezen. Een langdurig applaus voor de uitvoerenden drukte de waardering van de toeschou wers uit. Maar op de Kinderlandschool deed men nog meer De leerlingen maakten ongeveer zestig kerst stukjes voor even zovele bejaarde, zieke of alleenstaande plaatsgeno ten Ook voor de bewoners van Lisidunahof waren er kerststukjes gemaakt Bovendien brachten di verse leergroepen daar kerstliede ren ten behore. Ook zette de Kinderlandschool een andere traditie voort: een aktie om een project financieel te steu nen Dit jaar koos de school voor het Nederlandse Jeugd Rode Kruis, dat via een bliksemaktie (die loopt tot 1 februari) zoveel mogelijk toiletsets in wil zamelen voor de slachtoffers van de vulkaanuitbar sting in Colombia. De aktie houdt in dat de leerlin gen door het doen van klusjes, het Alle deelnemers van de kerstmusical van de Kinderlandschool in een ..massa-scene houden van een rommelmarkt of andere aktiviteiten geld bijeen brengen voor de aankoop van de benodigde toiletsets. Die sets zijn hard nodig om de hygiëne in de getroffen gebieden te handhaven. Bij de RK Basisschool Klimrak- ker vond de voorbereidingscom missie het passend om dit jaar een extra accent te geven aan de ka tholieke identiteit van de school. Onder leiding van pastor B ter Bekke werd donderdag op eerbie dige, ingetogen en intieme wijze het Heilig Misoffer gevierd in de gemeenschapsruimte van de school 's Middags was er een wat luchti ger programma voor de kinderen en hun ouders. Verschillende groe pen zorgden voor een afwisselen de en muzikale kerstviering, 's Avonds stond er een smakelijke en sfeervolle maaltijd klaar Net als op de Kinderlandschool maakten ook de kinderen van de Klimrakker kerstkaarten, die een dezer dagen bij oude mensen in de buurt worden bezorgd Dat alles onder het motto ..dat wij een licht Een fragment uit het muzikale kerstspel dat vorige week op de Kinderlandschool werd opgevoerd mogen zijn voor anderen waar de mensen niet over zeuren dominees en de pastoors tekort geschoten zijn. In naastenliefde Die lopen gauwer bij je binnen, als er wat te vieren valt, dan bij ellende En als je ze echt nodig hebt, zijn ze je gauw vergeten Terwijl ze eigen lijk het voorbeeld zouden moeten geven." ,.lk zal niet zeggen, dat ik de wijsheid in pacht heb. Maar het is natuurlijk niet zo moeilijk, om vanaf de kansel te preken Dat doe je tenslotte voor een beperkt publiek Maar de mensen thuis opzoeken, die om wat voor redenen dan ook, nou juist niet in die kerk komen, dat is moeilijker. Dat gebeurt "dan ook niet of nauwelijks Daar zullen we als mens dus zelf moeten begin nen Niet om over zoiets persoon lijks als het geloof te praten, maar om mensen te proberen te helpen, die op dat moment een steuntje in de rug nodig hebben Dat hebben we tenslotte op z'n tijd allemaal „Dat lag vroeger natuurlijk ook wel anders. Niemand had wat, dus je zocht elkaar op- Maar tegenwoordig heeft ie dereen wel iets van of voor zichzelf, en is daar druk mee. En een echte verbetering is het niet geworden, menselijk gesproken. We vinden ons zelf, druk als we zijn, al een hele piet als we iemand op zoeken met een verjaardag.' „Maar daar gaat het dus precies om, dat we voor die aandacht voor elkaar andere momenten zoeken, dan een feestje. Want vergis je niet. Er zijn zat mensen, die elke avond zitten te wachten tot er eens iemand op bezoek komt. LEUSDEN - Na maanden van her indelen. schilderen, timmeren en opknappen, heeft garage Buiten huis zaterdag in Leusden-Zuid de deuren voor het publiek weer wijd opengezet om de nieuwe show room te bewonderen, die voor deze speciale gelegenheid is vol- gezet met alle nieuwe Ford-mo dellen van 1986 en een aantal an dere bezienswaardige automobie len. De werkzaamheden aan de garage zijn door de firma Buiten huis grotendeels zelf verricht Het resultaat is er niet minder fraai om De openingsshow duurt tot en met zaterdag 28 december en is dagelijks geopend van 08.00 uur tot 18 00 uur ..Waar we die politiek dus rustig kunnen vergeten, zullen we het als mensen met elkaar op moeten knappen. We zullen zelf moeten beginnen op het punt. waar de Maar alhoewel de mensen er niks hebben, nog niks te eten zelfs, hebben ze nog wel humor Lol is hun bestaan En als je dat dan vergelijkt met de mensen hier in Leusden - maar dat zal elders best hetzelfde wezen, hoor - dan moet je eens kijken met wat een zure smoelen ze rondlopen ,,En groeten, hè Wat groeten De mensen groeten mekaar niet. want ze kennen elkaar niet. zeggen ze dan Maar je hoeft elkaar toch AANDACHT goed bezig. Gelukkig kan ik dat zelt niet te kennen, om gewoon goeje- wel Ik kan van elke dag genieten, dag te kunnen zeggen?" .,En kijk eens om je heen. wat een chagerijn. Zitten ze somber voor zich heen te staren Daar heb ik dus geen last van. Alleen al het idee, dat je 's morgens weer ge- zond op staat, dat ik overal kan -Als 'k 'els zou Wlllen> v°°r hel komen op m n brommertie Want komende |aar. zou dat zijn dat de een auto heb ,k niet. en die hoef ik mensen weer eens wat meer aan- ook nietdacht voor elkaar kregen Niet die gedachte van ..schijt aan de buren, „ik heb een vriend, die zit de hele fn wal belangrijk is zijn de een- dag in een stoel, die kan niet ,en „Nee' eeh,e belangstelling anders, daar zit een heel medisch v00r ander verhaal aan vast. En die man hoor ik nog niet klagen. Maar hopen °P®®P .ll® mensen hebben niets anders te godsdienst feitelijk heeft laten lig- doen. dan op elkaar te letten. Nou. 9en Daar dedoel ,k mee; da de zeg ik altijd maar. als je met kan mensen elkaa: aens nie allaen hebben, dat de buren een auto maar naar aanle'din9 van feestjes hebben, terwijl je zelf op een fiets op zouden moelen zoeken Nee' zit, dan ben je wel verkeerd bezig. IUIS| v00r ?enzame mensen ,zou er meer aandacht moeten zijn. ,,En dat terwijl we hier in een relatieve weelde wentelen Mijn ,.Van de politiek hoeven we wat vrouw is onlangs naar Afrika ge- dat betreft niet veel meer te ver weest. Dat zit daar wel anders wachten, ben ik banq Want als ik zeg. dat de mensen eens wat meer zouden moeten genieten van wat ze hebben, realiseer ik me heel goed, dat als je in de bijstand zit, je echt met elke dag kunt lachen En van die hoge peiten, die voor de mensen wel bepalen, hoeveel ze kunnen verdienen, van hoeveel ze rond kunnen komen met een uitke ring, daar hoef je niks meer van te verwachten Die hebben daar zelf nooit van hoeven te leven, die beslissen daar alleen maar over. Ze hebben er gewoon geen idee van, wat dat betekenen kan. Maar wel erover besluiten. Als er nou iets is. in onze maatschappij, dat ik discriminatie zou willen noemen, is het dat de mensen moesten meer tevreden zijn met wat ze hebben Na alle negatieve pers, versche nen in de Leusder krant etc. en ingegeven door enkele 'tegenwer- kers', kan van de direct-aanwo- nenden een positieve reactie niet uitblijven. (Door deze 'tegenwer- kers' heeft het plaatsen van de betonnen geluidwand twee jaar op zich laten wachten en werd een politiek spel over onze rug uit gevochten). Nu uiteindelijk de wand tussen de flat en de Zuiderinslag gerealis- serd is willen wij het Gemeentebe stuur en de Dienst Gemeentewer ken bedanken voor het geduld en de correcte wijze waarop zij dit 'enfant terrible' hebben behan deld en afgehandeld. Een pluim op de hoed van de me dewerkers van de firma Schoon hoven voor de zeer sympathieke en enthousiaste werkwijze, be toond bij het plaatsen van de ge luidswand, is hier op zijn plaats. Zeer gelukkige bewoners: Van Daatselaarhof 12,16, 20 Helmich, Rey, v.d. Jagt LEUSDEN - De jaarlijkse kerstbijeenkomst voor ouderen uit Leusden was afgelopen vrijdag wederom een succes. Na twee jaar elders het kerstfeest gevierd te hebben, keerde men dit jaar weer terug naar het oude honk De Til. ,tHet was verschrikkelijk gezellig'aldus één der aanwezigen Er werd gezellig gepraat en gezongen. Ook voor de inwendige mens was goed gezorgdkoffie tot en met een borrel en een heerlijke maaltijd verhoogden de feeststemming. In totaal waren er 120 deelnemers. Die zien elkaar niet zo vaak omdat ze veelal slecht ter been zijn. De bijeenkomst op vrijdagmiddag werd dan ook volop benut om wat bij te praten Ons gesprek wordt onderbroken e^^n Ze ZlCll ddn POSTBODE Telefoon Uit het eenzijdige ge sprek blijkt, dat de heer Snoek straks een boodschap gaat doen voor een kennis, die in een bejaar dencentrum woont. ..Ik zou er zelf niet over begon nen zijn," zegt Snoek als ik hem er naar vraag. ,,Maar goed, die me vrouw die woont daar. En ze heb ben daar wel een winkel, maar ze vindt het brood daar niet te eten Dus straks stap ik even op m'n brommertje, en dan haal ik even brood voor haar. Dat hoort erbij, vind ik." „Vroeger, toen we zelf aan de Maanweg woonden, toen was zoiets heel normaal. Als mijn vrouw eens ziek was, dan deed de buur vrouw de was En over geld werd niet gesproken. Tegenwoordig wil len de mensen nog wel helpen, hoor, maar dat moet wel vaak met geld gepaard gaan." ..Waar dat aan ligt. is natuurlijk moeilijk te zeggen Maar het valt wel op, dat de mensen zo veel kijken naar wat een ander heeft En vergis je niet. het gaat tot hele rare dingen leiden ..Ik zal je eens vertellen, wat hier in Leusden Zuid een paar jaar geleden is gebeurd We hadden hier een postbode, ene Houtveen Een aardige, opgewekte man was dat, die vanwege dat zonnige hu meur altijd liep te fluiten Die kwam dus 's ochtends ook altijd fluitend de post bezorgen, zo rond half tien En wat denk je. d'r zijn mensen geweest, die hebben daarover ge klaagd. Die vrolijkheid van de post bode, daar ergerden ze zich aan De dames en of heren vonden dat storend. Die lagen rond die tijd zeker nog in hun bed, of weet ik veel Maar in elk geval is die post bode wel op het matje geroepen, bij de baas. Dat hij in Leusden Zuid niet meer zo vrolijk fluitend over straat moest lopen Dat houd je toch niet voor mogelijk GUNNEN „Daar snapt een normaal mens toch helemaal niks van. Dat men sen zich aan andermans goede humeur kunnen ergeren. En dan, wat zul je daar dan nog voor drukte over maken We hebben hier in de buurt ook iemand wonen, die is dus één keer in het jaar jarig, en dan wil het best wel eens een beetje luid ruchtig worden Maar dat is één keer in het jaar Daar erger je je toch niet aan, dat gun je die man En om er werk van te maken, dat haalt een normaal mens zich toch niet in zijn hersens7" ..Verleden jaar hadden we ook zoiets bij Roda Bij een veteranen- toernooi maakten de muzikanten een rondje over het veld. stond gelijk de politie erbij, die waren gewaarschuwd Nou. dan ben je lekker bezig." „Het komt er gewoon op neer, dat een heleboel mensen hier in Leusden een ander de gezelligheid niet gunnen." KAPSONES „Of Leusden nou zo elitair is. dat durf ik niet te zeggen Maar lui met kapsones wonen hier zat Je ziet in de sport bijvoorbeeld, dat mensen die vroeger voetbafden zijn overge stapt naar tennis of hockey Maar dat heeft ook te maken met de omstandigheden, waaronder die sporten worden beoefend Ik be doel maar, ik kan me wel indenken dat er mensen zijn, die liever in de zomer, met mooi weer. een balletje slaan, dan in de kou en nattigheid van de herfst voetballen." „Maar waar bestaat Leusden nou helemaal uit Dat zijn dus de echte Leusdenaren, en een hele hoop import. En dan hebben ze hier wel het idee. dat ze in een soort voorstad van Amersfoort wonen, maar het is hier maar heel gewoon een dorp, hoor. GEEN TIJD „Wat het ook is. denk ik, de mensen hebben veel te veel tijd om te zitten piekeren, en zich met andermans zaken te bemoeien. Dan wordt het een kwestie van verveling, dat ze van zoveel volko men ondergeschikte, of gewoon onbelangrijke dingen een pro bleem maken „Aan de andere kant hoor je ook steeds meer, dat de mensen ner gens tijd meer voor hebben. „Geen tijd, geen tijd," hoor je ze dan vertellen. Weet je. wat ze vroeger tegen ons zeiden? Een dag heeft vierentwintig uur. zeiden ze En alles wat je d'r van slaapt, is mee genomen." „Kijk eens, zoals het vroeger was, dat je van de vroege morgen tot de late avond bezig was met het verdienen van het brood op de plank, dat is een tijd geweest, daar hoeft niemand naar terug te verlan gen Maar was er nu gebeurt? Als de mensen chronisch niét weten te genieten van wat ze dus allemaal wel hebben Dan zijn ze toch niet

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6