„Veel oude klanten zijn ons in alle ups en downs trouw gebleven" TOYOTA Definitieve volgorde wordt 8 jan. bepaald Klank- en lichtspel in St. Josephkerk Familie Buitenhuis ziet het weer zitten LEUSDEN Rocks Off in De Geut Open dag bij Latent Talent ONTWERP-KANDIDATENLIJST PVDA Nieuwe aktiviteiten van Speeltoneel leusden krant Cursus Rock and Roll in „De Geut" Ben Stoelinga lijsttrekker Leusden '85 AUTO EEMHAVEN Achterveld weekindeyemeerie/ Leusden VRIJDAG 3 JANUARI 1986 plaatselijk nieuws (van de redactie) LEUSDEN - Op de valreep van 1985 en 1986 presenteerde het bestuur van de PvdA een ad- vieslijst voor de kandidaten voor de gemeenteraadsverkie zing op 19 maart a.s. Die lijst ziet er als volgt uit: 1. Corri Verduin 2. Jan Jacobs 3. Ineke Jansen 4. Gert de Weerdt 5. Leo van der Post 6. Han Seton 7. Nico Klerk 8. Henk Eradus 9. Magdie Boerwinkel 10. Jopie van der Wiel 11Tineke Klerk 12. Gerrie Gijanto van der Laan 13. Caroline Magnus 14. Eveline Stetter Tijdens de ledenvergadering van de partij op woensdag 8 ja nuari zal in een besloten bijeen komst de definitieve volgorde worden bepaald, als een des betreffend voorstel hiertoe door de aanwezige leden wordt overgenomen. Het feit, dat de PvdA in beslotenheid gaat vergaderen, is in tegen stelling tot hetgeen door de partij als uitgangspunt is geno men, maar het bestuur is van mening dat het hier om perso nen gaat en dat daarom van het principe van openbaarheid af geweken kan worden. In het afdelingsblad 'Rood Leusden' doet het bestuur ver slag van de wijze waarop zij tot bovenstaande volgorde van de kandidaten is gekomen. Van de kandidaten, die zich voor een plaats op de lijst had den opgegeven, viel één per soon af, namelijk de heer J. Po lak. Het bestuur was van me ning, dat de heer Polak niet voor een plaats op de lijst in aanmerking kon komen, om dat hij sinds de affaire Kuipers in 1972/1973 geen lid meer is geweest van de PvdA tot april 1985. Zoals welicht bekend verliet de heer Kuipers, toen fractievoorziter voor de PvdA in de raad, de partij en stichtte de partij Gemeentebelangen. De heer Polak sloot zich toen bij die partij aan. De band Rocks Off. LEUSDEN - Zaterdag 4 ja nuari zullen alle in- en out siders in de Geut getuige kunnen zijn van een groots spektakel in het klein. Het toeval wil namelijk, dat Leusden precies op deze datum het strijdtoneel zal zijn van het eerste optreden in 1986 van de feemus-for- matie Rocks Off uit Alphen a/dRijn. Een nieuw begin in tweeërlei opzicht. Na de recente amputa tie van drummer en zangeres, besloot de overgebleven harde kem namelijk tot het onmiddel lijk aantrekken van drummer Dirk Lieftink. De muziek laat zich het beste omschrijven als een van het swingende, dansbare soort, waarbij de noten, als het ware vol van het podium afstuiteren. De hierbij gevoegde zangpar tijen, voorzien van vele koor tjes, maken het geheel tot een spontaan, aantrekkelijk pro- dukt, dat al menige zaal tot swingen heeft gebracht. Het ri tueel van een optreden van Rocks Off staat garant voor een avond lol én kwaliteit. Rocks Off is: Dirk Lieftink op drums, Patrick Wenting op gi taar, Arjan Bruinsma op bassyn thesizer en keyboards en Joost van Veen op zijn stem. ACHTERVELD - In de na middag van tweede kerst dag werd in de St.Joseph kerk te Achterveld een bandopname ten gehore ge bracht van de gospelgroep The Young Messiah met Madeline Bell, Vicki Brown, George Chandler en Steve Jerome. Een en an der was georganiseerd door de jongerengroep van de St. Joseph-parochie. De mid- dag werd bijgewoond door ruim 100 personen, die, zoals na afloop uit de reac ties bleek, geweldig had den genoten. Bij het binnenkomen van de kerk werd aan de belangstel lenden een kaars uitgereikt met het opschrift Kerstmis 1985, Young Messiah. Het pro gramma begon met het op de band opgenomen luiden van de Achterveldse klokken. Hierna werd op het priester koor een vuur ontstoken. De aanwezigen werden vervol gens hartelijk verwelkomd. Het programma bestond uit vertellingen afgewisseld met zang van een zangeres of zan ger. Die vertellingen gingen over het doopvont, het vuur, de Godslamp, bloemstuk, kindje Jezus in de kribbe, de herders met de schapen, het kruis beeld, de bijbel, de kroonlamp en het Lam pods Bij elk ver haal werd het betreffende on derwerp verlicht. Het was ge weldig mooi om dit te horen en te zien. Uiteindelijk was het ge hele pnesterkoor verlicht Ter afsluiting werd door een van de jongeren een gedeelte voorgelezen uit een preek van de Zuidafrikaanse dominee Boesak. Na afloop werd er on der het genot van een kopje thee nog even nagepraat. Te vens kon men via een video-op- name een optreden zien van de gospelgroep The Young Mes siah. Hoewel de organiserende jon gerengroep met eenvoudige en beperkte middelen heeft moeten werken, was het zeker een geslaagde middag. LEUSDEN - Het Speeltoneel voor Kinderen in Lensden start deze maand met een tweetal nieuwe aktiviteiten. Kinderen van zes jaar en ou der kunnen vanaf maandag 13 januari meedoen aan het pro gramma 'De Zevensprong'. Al lerlei expressievormen staan daarin centraal. De bijeenkomsten worden elke maandag na schooltijd van half LEUSDEN - Latent Talent houdt op zondag 19 januari aan staande een open dag in boerderij Groot Krakhorst te Leusden. Er wordt dan informatie verstrekt over de vele cursussen die Latent Talent geeft. Geïnteresseerden kunnen zich tijdens de open dag ook inschrijven. De manifestatie duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. Als voorloper op de open dag verscheen onlangs een boekje met daann het pro gramma voor het voorjaar 1986. Er staan in totaal zestig cursussen op stapel. Informatie over de open dag en over het boekje is te verkrijgen bij Latent Talent, telefoon 940272. vier tot vijf uur gehouden. In het begin zal de deelname be perkt moeten blijven tot maximaal zes kinderen. De kin deren die al aan andere aktivi teiten deelnemen, kunnen voorrang krijgen bij inschrij ving. Voor kinderen uit de hoogste klassen van de basisschool die serieus aan toneel willen doen en daar aanleg voor hebben, zijn er plannen om in februari te starten met een werktheater. Als voorbereiding daarop kun nen kinderen van ongeveer 10 jaar en ouder zich opgeven voor try-outs. Via die bijeen komsten willen de organisato ren nagaan welke mogelijkhe den er zijn. Meer informatie over beide ak tiviteiten is te verkrijgen bij het Speeltoneel voor Kinderen, De Bnnk 4 in Leusden, telefoon 945563. LEUSDEN - Op bescheiden wijze heropende Wün Buitenhuis ïl vlak voor de kerstdagen zijn nieuwe auto-showroom aan de |prins Frederiklaan in Leusden-Zuid. Reden om er een groot feest van te maken was er niet. Als gevolg van een reorgamsa- 5 de moest Buitenhuis in november 1984 al zijn personeel (in totaal acht man) ontslaan. „Dat was afstotend voor een feestelijke opening," legt Buitenhuis uit. „Het zou anders geweest zijn als ze er nog waren." Toch werd het een geslaagde opening. „Er was veel Q aanloop. Veel oude klanten die ons in alle ups en downs trouw zijn gebleven," aldus mevrouw Buitenhuis. Het bestaan van garage Buiten- huis is niet altijd over een pad van rozen gegaan. Nog niet zo lang a geleden balanceerde het bednjf nog op het randje van een faillisse ment. „Het is de afgelopen jaren 10 niet makkelijk geweest," verklaart I Buitenhuis. „Als ik het kon zou ik er sen boek over schrijven." - Een stukje geschiedenis. In 1961 kocht Wim Buitenhuis een stuk grond in Leusden-Zuid. „Ik ben in 1958 in Amersfoort voor mezelf begonnen," licht Buitenhuis toe. „Daarvoor zat ik ook al in deze branche. Maar in Amersfoort ben ik zelfstandig begonnen in een houten schuurtje van dne bij zeven meter." Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per halfjaar, 16.90 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. In 1964 kon Buitenhuls zijn gara gebedrijf met showroom in Leus den-Zuid gaan bouwen. Nog in de cember van datzelfde jaar ging het zaakje draaien. „Het is knokken geweest," legt hij uit. Want niet alleen hij, maar ook anderen vestig den zich in Leusden-Zuid. De gara ge die eerst vrij lag, werd langzaam ingebouwd. BEZWAREN Na verloop van tijd stuitte de aanwezigheid van de garage in de woonwijk op bezwaren bij omwo nenden. Vier jaar geleden boekten de omwonenden een succes: Bui tenhuis moest zijn gaspomp wegha len. „Dat heb ik altijd wat vreemd gevonden," zegt hij wanneer hij terugkijkt op die tijd. „Iemand die hier een huis koopt, weet dat er een benzine-station in de buurt staat." De grootste problemen moesten echter nog komen. Financiële om standigheden brachten het bedrijf in een benarde positie. Een faillis sement stond voor de deur. „Er zijn dan twee mogelijkheden: de bank silles laten verdelen of zélf ingrij pen. Ik had geen bv, dus wais ik hoofdelijk aansprakelijk. Dat hield in dat ik alles kwijt zou raken." Buitenhuis probeerde om zélf uit de ellende te komen. Hij besloot om de zaak eens flink te reorgainiseren. Al het toenmalige personeel werd op straat gezet en de bungalow werd verkocht. De familie Buiten huis vestigde zich in de woonruimte boven de garage, wat achteraf een goede keus bleek. „Het is er hart stikke leuk en lekker dichtbij, hè," aldus de vrouw des huizes. FAMILIE-BEDRIJFJE De zaak werd een klem familie bedrijf. „Mijn vrouw, mijn oudste zoon en ik doen sindsdien al het werk," aldus Buitenhuis. Momen teel werken twee zonen samen met pa op de werkplaats. Mevrouw Buitenhuis doet het taxi-werk. „Sinds die olie-crisis in 1973 ver voerden wij ziekenfondspatiënten naar poliklinieken en ziekenhuizen. Dat waren vooral oudere mensen," vertelt mevrouw Buitenhuis over haar aandeel in het bednjf.Je had Een blik in de nieuwe showroom. LEUSDEN - In het meuwe jaar wil „de Geut" het weer proberen. Men start weer met een Rock and Roll- cursus, deze keer zal de cursus met uit 10, maar uit 20 lessen bestaan, zodat er meer tijd is om de geleerde figuren echt onder de knie te krij gen. Ook deze cursus (voor begin ners en gevorderden) zal voorafge gaan worden door een „Open Huis"-avond. Deze avond is op woensdag 8 januari. Iedereen is welkom: oud cursisten, meuwe cur sisten, opa's, oma's, broertjes, zus jes, enzovoort, enzovoort. Op deze avond zullen Deane en Richard ook aanwezig zijn om te vertellen hoe zij hun cursus gaan geven. Ook wordt er die avond een video-band gedraaid, zodat men kan zien hoe oud-cursisten het er een poosje geleden van af brach ten. De cursus begint op 15 januan, de beginners om 20.00 uur en de gevorderden om 21.30 uur. De kosten van de cursus zijn 3,50 per les of 60,- ineens. LEUSDEN - De ledenverga dering Leusden '85, de nieuwe politieke partij in Leusden, heeft unaniem Ben Stoelinga tot lijsttrekker van de partij gekozen voor de gemeente raadsverkiezingen van maart aanstaande. De volledige kandidatenlijst van Leusden '85 ziet er als volgt uit: Lijsttrekker: Ben Stoelinga 2: Rob Peek 3: Joop Kool 4: R. Blauw 5: J. Haazen 6: H. HoUe 7: mevrouw J. Eman 8: C. van Bekkum Behalve het samenstellen van de definitieve lijst heeft de vergade ring bovendien besloten, dat een tweede verkiezingsinfo in een opla ge van 8000 stuks verspreid zal worden op 9. 10, 11 en 13 januan (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 De familie Buitenhuis bij één van de nieuwe auto's in de ver bouwde showroom. vaak jaren achtereen met dezelfde mensen te maken." Met het taxi-werk voor zieken fondspatiënten is men sinds 31 de cember jongstleden gestopt. Een meningsverschil over de pnjzen tussen het ziekenfonds en de gara ge lag daaraan ten grondslag. „Je werkt tenslotte om te verdienen, niet om er op toe te leggen," aldus Buitenhuis. Helemaal afgeschreven is het ta xi-werk nog niet. Mevrouw Buiten huis: „Ik blijf het wel doen, maar dan voor particulieren." Ze vindt het jammer dat het „ziekenfondswerk" nu afgelopen is. „Het omgaan met de mensen vond ik heel erg leuk. Het was ook vaak verdrietig werk. Je leerde mensen kennen die je dan later weer verloor. Het was en is hard werken en niet altijd even vrolijk, maar wél leuk om mee bezig te zijn." WISSELVALLIG Garage Buitenhuis heeft overi gens regelmatig te maken met min der prettige gebeurtenissen. Sinds zo'n 23 jaar sleept de firma veron gelukte auto's aan. Die worden achter de garage gestald om later weer vervoerd te worden naar de eindbestemming: de sloper. „Dat aanslepen is een wisselval lig iets. Je kunt het met plannen. Zo heb je weekeinden lang mets te doen en dan heb je een weekeind met zes ongelukken," vertelt Wim Buitenhuis over deze tak van zijn zaak. „Het zijn vaak hele nare gevallen. Soms moeten we auto's wegslepen waar de lijken nog inzitten. Net zo als een paar weken geleden met het ongeluk bij Woudenberg." Het is even stil. Maar dan: ,Je moet alle pakjes aan kunnen heb ben. Zowel je goede pak als je overaL" OPTIMISTISCH Na slechte jaren komen goede jaren. Voor garage Buitenhuis ziet het er in ieder geval wel naar uit dat er na de moeilijke tijden eindelijk weer rustig adem gehaald kan wor den. „We zien het wel zitten, vooral nu de verbouwing klaar is," klinkt het eensgezind. In het kantoortje, midden in de zaak, wordt uitgelegd wat er alle maal gebeurd is. „We zijn m augus tus met het verbouwen begonnen. De showroom is nu wat groter geworden, de werkplaats wat klei ner." „We hebben alles zelf gedaan in de avonduren. Met de hulp van vrienden. Ja, in zo'n situatie blij kt pas wie je echte vrienden zijn. We hebben het kostenpakket minimaal gehouden. Alles wat gesloopt werd, maar nog bruikbaar was, is weer herbruikt. Er moet alleen nog een plafond in de showroom komen en op de werkplaats moeten nog wat kleine dingen gebeuren." Tevreden kijken de heer en me vrouw Buitenhuis vanuit het kan toortje de zaak rond. „De verwach tingen zijn optimistisch. Ik dacht dat we nu wel uit het dieptepunt wa ren," zegt hij. En zij: „We hebben een leuk clubje waar we nu mee samenwerken. Een klein verband, waar we nooit problemen mee heb ben. Ook al loop het soms tot een uur of tien 's avonds." AANPEZEN Nu de showroom weer open is, kan de zaak op volle toeren draai en. Men wil in de toekomst vooral veel verkopen en repareren. Na deel daarbij is wel dat het onder houd naar steeds langere tijden verschoven wordt. „In 1948 moest dat nog om de 2500 kilometer. Nu hoeft het pas na 10.000 kilometer." De verbeteringen van de electroni- ca spelen daarbij een belangrijke rol. Ook mevrouw Buitenhuis speelt een belangrijke rol, zij het dan op een andere manier. „Ik was eerst een brave huisvrouw. In november 1984 rolde ik het bednjf in. Ik kom nu wel eens tijd tekort; want ik heb ook nog een gezin om voor te zorgen. Het is echt hard aanoezen." Vrijdag 3 januari 13.00 uur: Video- marathon, De Geut. Vrijdag 3 januari 14.00 uur: Kin dercarrousel, De Blijhof. Vrijdag 3 januari 20.00 uur: Nieuwjaarsbijeenkomst Sportstich ting, waaronder uitreiking Jaro van Rootselaarbokaal, clubgebouw An tilopen, Burg. Buiningpark. Vrijdag 3 januari 20.30 uur: Disco, De Geut. Zaterdag 4 januari 14.30 uur: Ma- nifam, Troephuis, Dodeweg. Zondag 5 januari 13.00 uur: Nieuwjaarsreceptie De Haaien, De Hakhorst. Maandag 6 januari 19.45 uur: Bij eenkomst Interkerkelijke Vrouwen Contact Groep, Marcuskerk. Maandag 6 januari 20.00 uur: ver gadering commissie Welzijn en On derwijs, gemeentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 7 januari 20.00 uur: ver gadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, gemeentehuis, 't Erf 1. Vrijdag 3 januari 20.00 uur: Kaarttournooi, de Hessenkar. Zaterdag 4 januari 16.00 uur: S.V.A. nieuwjaarsreceptie, kan tine sportpark. Zaterdag 4 januari 20.00 uur: Gehuwdenbal, café Buitenlust. Zaterdag 4 januari 20.00 uur: Disco Show, de Klaveet Zondag 5 januari 11.00 uur: Ons Gebouw, nieuwjaarsre ceptie. Zondag 5 januari 14.00 uur: Disco, de Klaveet. Zondag 5 januari 15.00 uur: Huize St. Joseph, nieuwjaarsre ceptie. Maandag 6 januari 20.00 uur: Volksdansen, de Moespot. Dinsdag 7 januari 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem, Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3