Bouw Hamershof-Noord begint binnenkort Is! Peuterspeelzaal Blij hof in nieuw jasje gestoken f <nr ^vandaag in Qe leusder krant» Jaarfeest PJGU 1 1 I yj Fietspad over 't Erf wegens werkzaamheden afgesloten; Kerstboomverbrandingen op komende woensdag Auto-inbraak Te veel op Spreekuur in WOLboom voortaan donderdagochtend Na 15 jaar; Inleveren oplossing kerstpuzzel leusder krant Kaarten in „De Til" Man onwel Jan Verwey solist op mondharmonica bij Hakhorst jazz-podium BDU ri I UU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vergaderschema 1986 kan worden afgehaald Jaarvergadering van NBPV-Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie .Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 7 JANUARI 1986 17e JAARGANG NO. 67 LEUSDEN - Het fietspad over 't Erf is met ingang van maandag zes januari afgesloten. Dat gebeurt in verband met voorberei dend werk voor de bouw van Hamershof-Noord, waarin onder meer vesti gingen komen van Albert Heijn, de Hema, en een nieuw hoofdpostkantoor. Om op tijd te kunnen beginnen met bouwen, moet nu al een aantal werkzaamheden worden uitgevoerd, werkzaamheden die men samen kan vatten on der de term bouwrijp maken. Onder meer een aantal kabels zal moeten worden verlegd, lei dingen die onder het fietspad liggen. De afsluiting wordt met borden aangegeven. Het fietsverkeer kan, aldus een persbericht van de gemeente, nu het beste ge bruik maken van de routes via de Burgemeester Van de Post- laan en 't Karrepad, of via de Burgemeester Van de Postlaan en dë Noordennslag. De werkzaamheden kunnen beginnen met het deel waar de Hema komt, omdat daarvoor al goedkeuring bestaat. Naar ver wachting komt ook de goed keuring van Gedeputeerde Sta ten voor het resterende deel van Hamershof-Noord eind deze maand, of begin februari. Dat zal er naar alle waarschijn lijkheid in resulteren, dat met de daadwerkelijke bouw be gonnen kan worden in maart. LEUSDEN - Ook aan het begin van het komende jaar zal de gemeente Leus den, in samenwerking met de brandweer, weer de traditionele kerstboomver brandingen organiseren. Evenals vorig jaar wordt een aantal leuke prijzen verloot. Het gemeentebe stuur en de brandweer ho pen het hiermede extra aantrekkelijk te maken om de kerstbomen voor de 'of ficiële' verbranding in te leveren. De verbrandingen worden op 8 januari op twee plaat sen in de gemeente gehou den. Op die dag kunnen de bomen vanaf 13.00 uur op de verbrandingsplaats worden ingeleverd. Voor iedere boom die wordt in geleverd, ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de gehele gemeente worden 20 prijzen beschik baar gesteld en nog eens 30 extra prijzen, die be staan uit het meemaken van een rit door de ge meente op een brandweer wagen. De verbrandingen beginnen om 17.00 uur; daaraan voorafgaand wor den de prijswinnaars om 15.45 uur bekend gemaakt. De kerstboomverbrandin gen worden op de vol gende plaatsen gehouden: - voor Achterveld op het terrein aan de Rentinck- straat/Wijntjesstraat; - voor Leusden-Zuid en - centrum op het terrein achter de Koningshof aan de Burgemeester Van der Postlaan. LEUSDEN - Het vergader schema 1986 is gereed. Belang stellenden kunnen een uitrek sel van dit schema kosteloos af halen bij het bureau voorlich ting van de gemeente Leusden, 't Erf 1. telefoon 941247, toestel 116. Het schema geeft in één oog opslag aan, welke openbare commissie- en raadsvergade ringen van de gemeente Leus den in een bepaalde maand plaatsvinden. LEUSDEN - Uit een auto die geparkeerd stond op het terrein van het AC-restaurant werd een tas met onbekende inhoud ontvreemd. De dader(s) gebruikte(n) valse sleutels om de auto open te knjgen. De inbraak werd afgelopen don derdag bij de rijkspolitie gemeld. Nieuwjaarsrecepties in Kunstenares Ries Leusden en Achterveld Kleijnen over haar druk bezocht pag.2 werk pag. 5 Ledental Manitoba Diane Zoetmulder fors toegenomen. pag. 4 sportvrouw van het jaar 1985 pag.8 Toch twee extra Schoolkorfbaltoernooi lokalen voor basis Antilopen groot school De Hobbit pag.4 succes pag. 9 LEUSDEN - Zondagnacht rond I 05.00 uur hield de rijkspolitie te Leusden een automobilist aan, die I te veel gedronken had De man, een mwoner van Leusden, moest mee naar het bureau waar een bloedproef werd afgenomen. Om te ontnuchteren en om over zijn gevaarlijke gedrag na te kunnen denken, kreeg hij een rijverbod van acht uur opgelegd. Her fietspad over 't Erf is sinds gisteren afgesloten voor verkeer. De werkzaamheden voor de uitvoenng van Hamershof-Noord beginnen binnenkort. ,...n ifWT *1 „oist O"1*"*'!? •omhei" www" LEUSDEN - De WOL, het samenwerkingsverband van alle instanties en groe pen die zich in Leusden be zig houden met de oude ren, wordt ter zijde ge staan door projectleider A. Vermeer. Deze projectlei der adviseert niet alleen het bestuur van de WOL bij o.a. het coördineren van het ouderenwerk, maar staat ook elke week klaar voor alle ouderen die graag advies willen heb ben. Het spreekuur dat hij tot nu toe elke woensdagmid dag houdt in de WOLboom vindt voortaan plaats op donderdagmorgen. Elke donderdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur kunt u bij de heer Vermeer terecht voor al uw vragen. Hij kan u informeren over allerlei kwesties die u kunt tegen komen bij het ouder wor den, over wonen, huursub sidie, over bij wie u moet zijn als u vragen hebt, op welk gebied ook. U kunt ook gerust een minder ern stig gesprekje met hem houden. De WOL stelt u graag in de gelegenheid om eens bij de heer Vermeer langs te ko men: hij is elke donder dagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur te vinden in de WOLboom. ROTJES LEUSDEN - De PJGU-afde- ling Leusden viert zaterdag haar jaarfeest in De Korf. Op het programma staat een opvoering van het to neelstuk 'Engeltje' van B. Westra en F. Drost De zaal gaat om 19. IS uur open, het toneelstuk begint om 20.00 uur. Het verhaal speelt zich af in de jaren dertig op de boerderij van Nelis Dorenbos Er moet hard gewerkt worden, maar boer Nelis houdt zich liever be zig met zijn uitvindinkjes. Ook knecht Joost, de veldwachter en zijn dochter Katja zijn liever met andere zaken bezig De hoofdrollen worden vertolkt door Johan Bijkerk, Willem Deenik, Marijke Moesbergen, Marga Zwart, Ronald van de Bunt en Andra Dokter De regie is in handen van Willen van En gelenhoven. Ed van Loenen en Gemt van de Berkt verzorgen het decor. De entree voor le den en donateurs bedraagt 3,50 gulden. Niet-leden betalen 7,50 gulden. LEUSDEN - Mensen die de kerstpuzzel in onze laatste krant van het vorige jaar hebben opgelost en daar mee kans willen maken op een prijs, moeten hun oplossing uiterlijk vrijdag aanstaande bij de Leusder Krant (Asschatterweg 19) ingeleverd hebben. Het zelfde geldt voor de jon gens en meisjes die mee willen doen aan de kleur- wedstrijd. Puzzeloplossin gen en kleurplaten die la ter binnen komen maken geen kans op een prijs. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op dinsdag 21 januari aan staande haar jaarvergadering in 't Vooronder. Na die verga dering, waarbij onder meer bestuursverkiezingen op het programma staan, geeft me vrouw Vaartjes een spreek beurt met demonstratie over huidverzorging Door gebrek aan belangstel ling gaat de vonge maand aan gekondigde cursus 'kleine re paraties in huis' niet van start. Wel kan men deelnemen aan de assertiviteitscursus, die be staat uit tien lessen. De deelna mekosten bedragen veertig gulden per persoon. Men kan zich op 21 januari voor deze cursus opgeven Op de handwerkkring zijn en kele plaatsen vrijgekomen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij An Molenaar, te lefoon 941918. Aan een compu tercursus wordt nog gewerkt. Nadere mededelingen daar over volgen binnenkort. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De jonge bezoekers van peuterspeelzaal Blijhof aan de Ansfriduslaan begonnen gisterochtend op feestelijke wijze het nieuwe jaar. Rond de klok van 8.45 uur werd namelijk de geheel vernieuwde speelzaal officieel in gebruik genomen. Slechts weirug peuters stonden van de Blijhof stil. Nadat de linten bij bij deze mijlpijl in de geschiedenis de deur waren doorgeknipt, storm den de 22 kinderen het zaaltje binnen om zich een ochtend lang te vermaken. De aanwezige ouders bekeken op hun gemak de meuwe speelom- geving van hun kmd. Zij staken hun bewondering voor het meuwe jasje van de Blijhof met onder stoelen of banken. Twee weken lang was er hard gewerkt om er iets moois van te maken. De muren, gewoon kale baksteen werd gestukadoord, en het plafond dat brandgevaarlijk was, moest eruit. „Vroeger was alles heel donker", aldus éen van de medewerkers gisteren na de heropening. „Nu hebben we alles heel licht gemaakt WEINIG GELD De hele operatie heeft relatief weinig geld gekost. „We hebben het afgelopen jaar minder speel goed gekocht om zo wat meer geld over te houden voor de opknap beurt," legt een andere medewerk ster uit. „Alleen voor de vervanging van het plafond hebben we een eenmalige subsidie ontvangen. Dat moest wel, want dat plafond was afgekeurd." Volgens de voorzitter van het bestuur van de peuterspeelzaal was het hard nodig dat er iets aan het gebouw gedaan werd. „Vijftien jaar lang is er niets gebeurd, dus kun je nagaan." Behalve medewerksters en le den van het bestuur en peuterzaal- commissie hebben ook vele part ners een handje uitgestoken. „De eerste dag waren we hier met 18 mensen. Daarna twee weken lang dagelijks met 10 mensen", licht éen Tijdens de kerstvakantie hebben vrijwilligers de peuterspeelzaal Blijhof opgeknapt. Dat was hard nodig. Vijftien van de medewerkers toe. „Dat was jaar lang was er weinig tot niets aan gedaan hartstikke gezellig." LEUSDEN - Op donderdag 9 ja nuari wordt in De Til een kaart avond gehouden. Om 19.00 be gint de maandelijkse kaart avond voor de jongeren van 13 t/m 20 jaar. In overleg met de spelleiding zal worden vastge steld welke spelen er worden gedaan. De kosten zijn 2,00 per deelnemer Er worden ook weer prijsjes beschikbaar ge steld Om 20.00 uur vangt de jaarlijkse kaartavond aan voor de leden van de A.B.T B en hun gezins leven Hier wordt de mogelijk heid geboden tot deelnemen aan schutjassen en klaverjas sen. Ook hier uiteraard prijzen en de deelnemerskosten zijn hier/ 4,00 per persoon. LEUSDEN - Gisterochtend raak te een man onwel bij de Texaco- pomp aan de Doornseweg. Een ambulance, die snel ter plaatse was, bracht de man over naar een ziekenhuis waar hij verder medisch behandeld werd. LEUSDEN - Komende donder dag 9 januan vindt het eerste jazz-podiumconcert in de Hak horst van het nieuwe jaar plaats. Het trio Wiebe Haanstra speelt die avond samen met solist Jan Verwey op mondharmonica. De peuterspeelzaal heeft overi gens nog geluk bij een ongeluk gehad. Op nieuwjaarsdag zijn er twee ruiten ingegooid en werden wat rotjes in het gebouw tot ontplof fing gebracht. „Gelukkig lag er nog geen vloerbedekking, want anders was de hele zaak afgebrand", aldus de voorzitter van het bestuur. Afgelopen donderdag werd alles goed schoongemaakt. Dat wil ech ter met zeggen dat alle verbouwin gen en dergelijke er nu opzitten. „Er moet nog een hele hoop gebeu ren", deelde een bestuurslid mee. „Allemaal kleine dingetjes." De tachtig tot honderd peuters die twee maal per week de speel zaal bezoeken zullen daar weinig last van ondervinden. Hun terrato- num is klaar en er kon gisteren al volop gespeeld worden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 HAMERSHOF: Erf-goed

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1