I Ludieke ode voor college Gezelligheid troef bij recepties in Achterveld Noorse avond in Groot Krakhorst TOYOTA Sportzaal De Meent nog deze maand klaar LEUSDENJ Geslaagde nieuwjaarsreceptie AUTO EEMHAVEN Nieuwjaars- Uitgegleden bijeenkomst VVD Leusden leusder krant: Inbraak bouwkeet Vergadering Vrouwenraad Achterveld Leusden DINSDAG 7 JANUARI 1986 plaatselijk nieuws kroonprinsen het langste aan de macht. Men noemt hem wel de stille kracht." zei men over hem. "Weet vaak van niets, maar dramt stil door. Een echte "boer" roepen ze in koor." Over wethouder Ummels was men wat uitgebreider. "Zelfs het afkopen van opties, 't Ging om een heel bedrag Het geld ligt toch op straat, als dit zo maar mag? Of heeft dat te ma ken met het sinterklaas zijn - was 'ie er daarom zo voor te porren9 Gaf ze gauw persoon lijk een presentje en fluisterde, voorstemmen en nu niet meer morren AFWEZIG Tenslotte kreeg de nieuwe po litieke partij Leusden '85. die overigens schitterde door af wezigheid, enkele woorden toegespeeld. "Een partij die branden zal en die bloed wil zien vloeien Die spektakel wil zal vechten en niet stoeien. Leusden zelf zal bepalen of met die instelling veel zal zijn te be reiken. Zo ja. dan zullen ze met veel zetels gaan strijken." In zijn dankwoord aan De Klomp verklaarde de burge meester dat hij niet de baas is. "Het zijn anderpn Hip ons op duwen De gemeenteraad is de baas En specifiek richting de carnavalsvereniging: "Ik denk dat hier en daar in een stal din gen bedacht worden over poli tieke zaken in Leusden voor de komende carnavalsoptocht Ook Prins Puup de Tiende uit Achterveld maakte zijn op wachting tijdens de receptie In zijn rede tot het college zei hij onder meer dat Leusden di verse keren landelijk nieuws werd, bijvoorbeeld door de zwembadbrand. LEGE POT "Hoewel het financieel steeds moeilijker wordt, wilden wij toch niet met lege handen ko men." zei Puup de Tiende. "In een lege pot zitten kijken levert niets op. We hopen dat u in dit Het was behoorlijk druk en gezellig tijdens de nieuwjaarsreceptie van burgemeester en wethouders. De raadszaal, waar de handen werden geschud, hep snel vol met plaatsehjke politici, vertegenwoordigers uit het verenigingsleven en individuele burgers. LEUSDEN - Vele inwoners van de gemeente Leusden bezochten vorige week donderdagavond de nieuw- - jaarsreceptie van burge- 3 meester Rademaker en zijn wethouders. Carnavalsver eniging De Klomp stal, met prins Dicoratius voorop, de show met een klinkende rijm waarin het politieke steekspel in Leusden op de korrel werd genomen. "Papa Rademaker en zijn roe rige gezin gaan met veel ver wachting 1986 in", zo begon de ludieke ode aan het college. Vervolgens kreeg elke wet houder de volle laag. "Wagenaar heeft er veel tijd aan besteed. Die man zet door, zoals u inmiddels weet. Is wel eens onduidelijk, dat moet ook gezegd, want hij weet nog steeds niet waar hij de reke ning van zijn houten huisje heeft neergelegd." Van Woudenberg kon de toets der kntiek van De Klomp vrij goed doorstaan. "Hij is van de De lokale omroep Leusden legde de nieuwjaarsreceptie van het college vast op de video. Camavalsvererugmg De Gouden Klomp had behalve een prima njm ook nog enkele cadeaus voor het college in petto. Burgemeester Rademaker ontving een mok met opschrift ..Voor 's werelds beste paard" cadeau een gat zult zien om de begroting rond te knjgen." Vervolgens overhandigde de Achterveldse pnns carnaval aan de burgemeester een roze portemonnaie met een gat erin Rademaker gaf het kleinood di rect aan de wethouder van fi nanciën met de mededeling dat hij "elk gat weet te vullen". Na het officiële gedeelte bleef menigeen hangen om nog wat te praten over de verwachtin gen voor dit jaar Dat de ko mende gemeenteraadsverkie zingen daarbij veelvuldig aan bod kwamen, zal niemand ver bazen. LEUSDEN - De Vereniging Nederland Noorwegen houdt op vrijdag 24 januari een kon- taktavond in Groot Krakhorst te Leusden. Op die avond wordt onder meer aandacht gegeven aan de Noor William Henry Singer jr. en aan de Noorse scheepvaart. Bij velen is Singer bekend als schilder van voornamelijk Noorse winterlandschappen. De man leef de van 1868 tot 1943. Toen ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag in 1938 een ere-tentoon- (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 stelling van zijn werk werd inge richt. gaf koningin Wilhelmina, die zelf ook veel in Noorwegen teken de en schilderde, door een langdu rig verblijf blijk van haar belang stelling. Van Singers werk is steeds een gedeelte geëxposeerd in het Sin- germuseum te Laren, dat zijn vrouw stichtte. Ook in andere landen zijn zeer uitgebreide exposities van zijn werk te bewonderen. NORDFJORD Kent men in ons land Singer vooral als kunstenaar, in Noorwe gen kent men hem en zijn vrouw ook op een geheel andere manier. De Singers woonden m Olden aan de Nordfjord en daar is hun naam voorgoed verbonden aan het hele district. Op vaak onopvallende wijze heeft Singer veel voor dat district gedaan. Zo financieerde hij onder meer de bouw en inrichting van een voor die tijd uiterst modern zieken huis. De Singers betaalden ook veel andere, voor het district belangrij ke projecten, zoals onder meer wegenbouw. Op Julaften (kerstavond, een be langrijk feest in Noorwegen) deel den de Singers vaak rijkelijk goede gaven uit in geld en natura aan de minder bedeelden. Tijdens de Noorse avond in Groot Krakhorst wordt onder meer een videofilm over de Singers ge draaid. Mevrouw Marja van de Veer uit Laren, die de Noorse fami lie persoonlijk kende, geeft enige tekst en uitleg. Na de pauze presen teert de heer Chris Kalmar uit Am sterdam een spectaculaire film over de Noorse scheepvaart. In de pauze bieden enkele da mes m originele klederdracht Noorse wafels aan. Ook is er volop informatie te verkrijgen over de vereniging, die tot doel heeft het verspreiden van kennis over Noor wegen. De avond begint om 20.00 uur, maar de zaal van Groot Krakhorst gaat al een half uur eerder open. De entree bedraagt 2,50 voor leden van de Vereniging Nederland Noorwegen, met-leden betalen 4,50 gulden. Meer informatie is verkrijg baar bij Anne Mulder-Jacobsen, telefoon 03403-73753 (van éen onzer medewerkers) LEUSDEN - De sportzaal De Meent zal volgende maand weer in gebruik genomen kunnen worden. De sportac commodatie werd op 12 au gustus van het vorig jaar als gevolg van brandstichting, zwaar beschadigd. De commissie welzijn en onder wijs kreeg maandagavond het col legevoorstel ter behandeling voor gelegd dat handelt over herstel van de brandschade m De Meent. Uit het voorstel blijkt dat de kosten van herstel 540.000,- zullen bedragen. Het overgrote deel van dit bedrag wordt door de verzekeringsmaat schappij als schadevergoeding uit gekeerd. Het verschil tussen de geraamde en werkelijke kosten zit hem hienn dat de gemeente van de gelegen heid gebruik heeft gemaakt om enkele verbeteringen m de zaal aan te brengen. Zo zal de meuwe sport- vloer van een betere kwaliteit zijn als de verloren gegane vloer. In De Meent komt eenzelfde sportvloer als m sporthal „De Korf' Deze vloer is flexibeler dan de oude vloer in De Meent en geeft daarom minder kans op blessures. Tegelijk met de herstelwerk zaamheden zullen ook enkele ver beteringen worden aangebracht op het gebied van isolatie en verlich ting. De gemeente heeft haast waar het gaat om het weer in gebruik nemen van de sportzaal. Op dit ogenblik hebben sportverenigin gen de mogelijkheid om gebruik te maken van de sportaccommodatie in de SBBO. „We moeten daar een fiks bedrag voor betalen", aldus het hoofd van de afdeling maatschap pelijk welzijn en onderwijs. Aange kondigd werd dat De Meent nog voor 1 februan klaar zal zijn, terwijl de oorspronkelijke planning twee maanden later was. Voorzitter Gijs van Woudenberg (CDA) toonde zich erg blij met de vlotte gang van zaken rond het herstel van De Meent, al wilde hij wel enkele waarderende woorden kwijt in de nchting van de SBBO. „We zijn enorm door het bestuur van die school geholpen. Ze moes ten uiteindelijk vreemden toelaten in een spiksplinternieuwe school en dat waardeer ik ten zeerste," aldus de wethouder LEUSDEN - De VVD-afde- ling Leusden houdt ko mende vrijdag (10 januari) haar traditionele nieuw jaarsbijeenkomst in de grote zaal van 't Ros Beyaart aan de Hamers- veldseweg. Leden en be langstellenden zijn daar vanaf 21.00 uur van harte welkom. De voorzitter van de plaatse lijke afdeling van de WD reikt tijdens die bijeenkomst een 'li berale klepel' uit aan een inwo ner van de gemeente Leusden. Tevens wordt het 25-jarig be staan van de afdeling ingeluid. ACHTERVELD - Sportvereniging S.V.A. hield zaterdag middag haar nieuwjaarsreceptie. Het werd een gezellige en drukbezochte receptie. Veel leden en donateurs kwa men het bestuur hun gelukwensen aanbieden voor het ko mende jaar. Voorzitter Cor van Marwijk was blij dat er ook nu weer zo een grote belangstelling was. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens, Hans Mosterd (emdredaktie). Redaktie-secretarlaat: Boudwina de Boer, Mia Veen. Hoofdredaktle: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33.30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste fotofs) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. ,,Het jaar 1985 is een jaar ge weest waarin er bij onze ver eniging veel is gebeurd. Dank zij de zeer goede medewer king van de Sport Stichting heb ben we de velden in eigen be heer gekregen. Het heeft de vereniging wel enige investe ringen gekost, zoals de aan schaf van een maaimachine en dergelijke. Dankzij de gewel dige medewerking van de le den ligt het sportcomplex er prima bij." ,,In de kantine hebben we meuwe vloerbedekking en nieuwe verlichting gekregen, ons aangeboden door de firma Piet van Heugten en de firma Smeeing waarvoor onze har telijke dank." VERNIELINGEN ,,Er zijn echter ook negatieve kanten geweest. Zo zijn er in het afgelopen jaar een aantal moedwillige vernielingen ge weest in de kleedlokalen. Dat heeft de vereniging veel geld gekost. Degenen die dit had den gedaan, hebben moeten helpen alles te repareren. In het vervolg zullen er hardere maatregelen worden genomen. Degenene die weer vernielen, zullen van het sportpark wor den verwijderd en bij herhaling als lid worden afgevoerd." „We hebben momenteel een geweldig goede jeugdafde ling. Ook bij de dames-afdeling gaat het weer prima Hier heeft het er even niet zo rooskleurig uitgezien, maar ze zijn er weer boven op. Tot onze grote vreugde heeft trainer Jan Drost besloten nog een jaar als trai ner te blijven." ,,De vereniging bestaat 20 juni 40 jaar. In verband hiermee zal een aantal activiteiten worden georganiseerd. Ik dank het be stuur voor de geweldige fijne samenwerking en ook dank ik namens het bestuur allen, die Veel Achtervelders bezochten de gezellige nieuwjaarsreceptie van Ons Gebouw geheel belangeloos hebben meegewerkt om alles zo gewel dig goed te laten verlopen. Na mens het bestuur wens ik u al len een gezond en sportief nieuwjaar toe." ONS GEBOUW Zondagmorgen was het de beurt voor het stichtingsbe stuur van Ons Gebouw om een nieuwjaarsreceptie te houden. Veel inwoners kwamen bijeen om het bestuur, maar ook el kaar een voorspoedig nieuw jaar toe te wensen. Het werd een echte gezellige happe ning. Tijdens deze receptie was het de muziekvereniging D.W.S. die zich presenteerde. Zij verzorgde een goede afslui ting van het 50-jarig jubileum. Er was een kleine tentoonstel ling ingericht over D.W.S. waarbij een aantal muziekin strumenten, diverse uniform- kleding, behaalde diploma's en dergelijke waren te zien. Ook was er een schilderijen-exposi tie van werkstukken van de he ren A Luigjes uit Leusden en J. van Bijsterveld uit Amersfoort. De voorzitter, de heer Boer- sema, sprak de aanwezigen toe. ,,Het is voor de zesde maal dat we een nieuwjaarsreceptie organiseren Die is inmiddels uitgegroeid tot een echte dorpshappening We zijn blij dat er ook nu weer zoveel inwo ners aanwezig zijn In het bij zonder verwelkomde hij burge meester Rademaker en zijn echtgenote. ,,De beheerster Mien Witte brood is ook weer in ons mid den. In verband met ziekte is zij geruime tijd uit de roulatie ge weest. Haar taak is door enkele dames waargenomen, waar door alles normaal kon door gaan We zijn deze dames hier heel dankbaar voor." Vervolgens kreegt men het op treden van Albert (Gerrit Tij mensen) en Antje (Nan Na- buurs) die geheel op njm een overzicht gaven van vrolijke en minder vrolijke gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Dank zij de medewerking van Ah Wijn tjes bleek alles over het afgelo pen jaar goed te zijn bijgehou den. Bepaalde dingen werden op een leuke manier goed op de hak genomen. Een dave rend applaus was dan ook hun beloning. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, terwijl de muziekvereniging D.W.S. een aantal nummers ten gehore bracht. HUIZE ST. JOSEPH Huize St. Joseph hield zondag middag de jaarlijks terugke rende nieuwjaarsreceptie. Al direct na aanvang was de re creatiezaal geheel gevuld en dat bleef zo tot het einde van de receptie Niet alleen de bewo ners van het huis waren aanwe zig, maar ook een aantal bewo ners van Sine Cura en Wagen berg. De directeur de heer Hilhorst sprak enkele woorden ,,Ik ga geen nieuwjaarsrede houden. We zijn heel blij dat er weer zo veel belangstelling is. Namens het bestuur wens ik u allen ook een heel goed en gezond 1986 toe. We hebben iemand in ons midden die vandaag jarig is. Dat is de heer Winnubst, die vandaag 92 jaar wordt." DE EEMELAAR Ook tennisvereniging De Ee- melaar hield zondagmiddag haar nieuwjaarsreceptie in het clubgebouw Evenals de voor gaande recepties werd dit een heel gezellige en zeer druk be zochte aangelegenheid. Ook hier hield de voorzitter een korte toespraak. Hij gaf een kort overzicht van hetgeen er in het afgelopen jaar was ge beurd. Namens het bestuur en hemzelf wenste hij de aanwezi gen een heel goed en sportief tenmsjaar toe. Voor Pnns Theo Puup de Xe en zijn adjudant was het wel een druk weekend Zij bezochten alle recepties. Een geste die door allen zeer op prijs werd gesteld LEUSDEN - Het slechte weer heeft ook in Leusden de nodige blikschade veroorzaakt. Bij een aannjding op de kruising Hohorst- laan/Lisidunalaan raakten vnjdag jongstleden rond 12.00 uur twee personenauto's flink beschadigd. De bestuurder van de ene auto wilde remmen om een dorpsge noot, die van rechts kwam, voor rang te verlenen. Maar als gevolg van het gladde wegdek gleden beide auto's tegen elkaar Persoon lijke ongelukken deden zich met voor. LEUSDEN - Bij een inbraak in een bouwkeet op het terrein achter 't Bnnkje is zaterdag een koffiezetap paraat ontvreemd. Men kwam bin nen door de sluiting van de deur te forceren. Van de dader(s) onbreekt tot nu toe nog elk spoor. LEUSDEN - De Vrouwenraad Leusden vergadert komende woensdag, 8 januari. De verga dering begint 's morgens om 09.00 uur. en vindt plaats in 't Vooronder. rbex mkindegemmte/ Dinsdag 7 januari 20.00 uur: ver gadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordemng, gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 8 januari 9.00 uur: ver gadering Vrouwenraad, 't Vooron der. Woensdag 8 januari 17.00 uur: kerstboomverbranding, terrein achter de Koningshof. Burg. van der Postlaan. Woensdag 8 januari 20.00 uur: Open Huis-avond i.v.m. rock 'n roll cursus, De Geut. Woensdag 8 januari 20.15 uur: ledenvergadering PvdA, De Til Donderdag 9 januari 21.00 uur: Jazz-podium, De Hakhorst met tno Wiebe Haanstra en solist Jan Ver- wey (mondharmonica). Woensdag 8 januari 9.00 uur: handwerk hobbyclub. De Moespot Donderdag 9 januari 13.30 uur: Bejaardensoos, Ons Gebouw. Donderdag 9 januari 20.00 uur: Jaarvergadering K.P.J., De Moespot Zaterdag 11 januari 20.00 uur: Disco Show, De Klaveet. Zondag 12 januari 14.00 uur: Disco, De Klaveet. Maandag 13 januari 20.00 uur: Volksdansen, De Moespot. Dinsdag 14 januari 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem, Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3