"/irusthlon siert lustrum op i/erlies heren monsterzege lames MHC Grootse happening voor jong en oud /oorjaarsprogramma jatent Talent met nieuwe cursussen 1 leusiler krant: ondag 15e prestatieloop Schoolkorfbaltoernooi Antilopen: SVA Antilopen )e )pen dag 19 januari in boerderij „Groot Krakhorst" id'' Schoolkorfbalpunters IINSDAG 7 JANUARI 1986 Sport 9 lit frc ou K ^iEUSDEN - Zondag 12 januari is het zover. Dan vindt alweer 15e prestatieloop van Virus (voorheen KPJ) plaats. Om dit za^ de lustrum op bijzondere wijze te vieren, heeft de commissie 1 va-ist de traditionele prestatieloop een nieuw element aan het me'rtfestijn op de tweede zondag van het nieuwe jaar toege- ;n -gd onder de naam Virusthlon. Een happening voor jong en prl, die als de voortekenen niet bedriegen weer veel toeschou- 'an in en uiteraard veel deelnemers naar „Don Bosco" zal ingridcen. De organisatie rekent op record deelname. ■lbs a 3gh-)e prestatieloop blijft dus als om 12.00 uur, voor de 2500 meter alligiouds aanwezig op enkele kleine om 12.05 uur, voor de 1000 meter wc ils na. Er wordt in vier afstanden om 12.45 uur en voor de 10.000 aal iopen: de 1000 meter limiettijd 10 meter om 13.05 uur. uiten, de 2500 meter limiettijd Vanwege het lustrum organiseert ■^^ninuten, de 5000 meter limiettijd Virus voor de eerste maal een minuten en de 10.000 meter met Virusthlon. Dit omvat 10 kilometer i limiettijd van 60 minuten. Wor- lopen en 45 kilometer fietsen. De n de afstanden binnen de ruim start van dit spektakel vindt plaats itgestelde limiettijd gelopen dan om 13.00 uur. Eerst wordt de 10 vangt men een speciaal vervaar- kilometer afgelegd, waarna men tde attentie vanwege het lustrum, omkleedt en voor de 45 kilometer t startschot voor de 5000 meter is lange fietstocht start. Afhankelijk >d vt op Veel enthousiasme en inzet bij het Schoolkorfbaltoernooi. LEUSDEN - Op vrijdag 27 december is het traditionele Antilopen schoolkorfbaltoernooi weer in „de Korf' verspeeld. Dertig teams - ruim 320 leerlingen - afkomstig van 12 scholen namen deel aan het toernooi dat na de openingswoorden van Antilopen-voorzitter Henk Verburg om half tien van start ging. Strafworpen moesten soms de beslissing forceren. Een tweede plaats was er voor de Loysder Hoek. sla? LEUSDEN - De heren van de Je ixed Hockey Club Leusden, bben het in de zaal tegen rug:pioper Hilversum niet kun- n bolwerken. Met 14-10 lle ïef de lijstaanvoerder in de rugL klasse B het aspiratievolle usden de baas. De dames, s!=e uitkomen in de 4e klasse, hun tweede wedstrijd de zaalcompetitie pro- sc eemloos af. Geldermalsen ,eeg er met 11-0 flink van t&gs. j.ol Leusden wist wat het van Hilver sum kon verwachten. De grote overwinningen van de mannen uit het Gooi noopten Rob Weers en zijn „zaalvedetten" tot voorzichtigheid. Toch brak Hilversum de score open. Dekkingsfouten in het hart van de Leusdense defensie werden meedogenloos afgestraft, terwijl ook de eerste de beste strafcorner, een specialiteit van Hilversum, kei hard onder de lat werd geslagen. Leusden leek al snel slachtbank- rijp. Maar hoe verder de strijd vorderde, des te moeizamer ging van het weertype kan de fietstocht ingekort worden. Het lopen ge beurt geheel in het bos en het fietsen vindt plaats op de verharde, openbare weg. Iedereen kan ook hieraan deelnemen en zijn conditie eens testen. DON BOSCO De start is op het terrein van Huize „Don Bosco" aan de Dode- weg te Leusden. Er is verwarmde kleedruimte aanwezig. In de kanti ne kunnen de deelnemers al vanaf 11.00 uur terecht voor de inschrij ving. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 2,50 per persoon en vanaf 15 jaar 4,00 per persoon en voor de Virusthlon 7,50 per persoon. Het parkoers is uitgezet op- en rond de terreinen van „Huize Don Bosco" en is gelegen in het prachti- het bij Hilversum, omdat Leusden meer vat op de Hilversumse doel- puntenmachine kreeg. De kansen om het verschil in doelpunten te verkleinen liet Leusden volledig schieten; een strafbal kon niet in een treffer worden omgezet. Met een blessure voor Frank de Ruiter liep voor Leusden de eerste helft ten einde, om vervolgens na de hervatting alles in het werk te stellen om de schade te herstellen. De tweede helft was het aankijken zeker waard, maar Hilversum liet Leusden niet naderbij komen. En toen MHC als klap op de vuurpijl opnieuw een strafbal achteloos liet liggen, omdat de speler niet op het fluitje van de arbiter wachtte, speel den de Leusdenaren definitief een verloren wedstrijd, die tenslotte in een 14-10 zege voor Hilversum ein digde. De dames lijken bij hun rentree in de zaal direct op het kampioen schap af te stevenen. Na Montfoort was ook Geldermalsen geen partij voor de MHC-dames. In Beusichem werd het maar liefst 11-0 voor het ontketende Leusden. ge landgoed „Den Treek-Henscho- ten". Iedereen doet echter geheel mee voor eigen risico en dient zich te houden aan de verkeersregels of aanwijzingen van de medewerkers en/of de politie. Huize „Don Bosco" aan de Dode- weg te Leusden is eenvoudig te vinden De Dodeweg ligt parallel aan de snelweg Amersfoort-Zwolle. Pijlen zullen alle bezoekers de weg naar het parkoers extra snel wijzen. De prestatielopen van Virus zijn al jaren een geliefd trimobject voor vele mensen. De sfeer, het fijne parkoers, de soep na afloop, de prachtige omgeving van Leusden zijn steeds weer de juiste ingre diënten voor het welslagen van dit grote sportgebeuren. Voegen we dit jaar daar aan toe onze primeur van de Virusthlon, dan mag me mand dit schouwspel eigenlijk mis sen. Programma voor zaterdag 11 ja nuari 10 uur. voor alle Achterveld F-voet- ballers 11 uur: voor de dames junioren en meisjes 1 en 2 en El 12 uur. Achterveld D1 en D2 en C2 15.30 uur. Achterveld Cl en BI. Pupillen Antilopen P2 - Exakwa P2 0-0 Luno R3 - Antilopen R1 0-5 Aspiranten Antilopen A1 - Altius Al 7-1 Viking B1 - Antilopen B1 0-6 ES.DO BI-Antilopen B2 8-3 Woudenberg D1 - Antilopen D1 2-2 Junioren Swift ]1-Antilopen J1 9-10 ErmeloJ2-Antilopen J3 2-10 Senioren Antilopen 1 - Revival 1 14-11 Antilopen 2 - Dalto 2 8-11 Antilopen 3 - K V.O. 2 10-5 Woudenberg 3 - Antilopen 4 8-10 Telstar 6 - Antilopen 8 6-6 derwerpen opgenomen. Do cente Wil Wassing gaat met diegenen die daar belangstel ling voor hebben aan de slag met kraaltjes. Aanknopings punt voor deze cursus zijn de zogenaamde 'kralen beursjes' zoals iedereen die wel kent. Cursisten worden in de gele genheid gesteld zelf zo'n beursje te maken. De tweede nieuwe 'creatieve cursus' is de cursus van Lia Hei- nink. Deze docente leert de deelnemers hoe een sier- of knuffelpop gemaakt kan wor den met een gezicht van zeem leer en een lijf van stof. Deze cursus zal acht donderdagoch tenden in beslag nemen. JEUGD De belangstelling voor de spe cifieke jeugdcursussen is sterk teruggelopen bij Latent Talent. Toch heeft men het aangedurfd om een nieuwe cursus voor de leeftijdsgroep van acht tot twaalf jaar te indtroduceren. Het gaat hier om een cursus 'gipsmodellen' die gegeven wordt door de beheerder van de boerderij 'Groot Krakhorst', de heer Van Plateringen. De spelregels om in te schrij ven voor een cursus zijn uitvoe rig terug te vinden in het boekje dat Latent Talent huis- aan-huis heeft laten bezorgen. Extra exemplaren zijn verkrijg baar bij de Leusdense Rabo- banken en bibliotheken. Voor het eerst is het mogelijk iemand een bepaalde cursus cadeau te geven. Voor dit doel heeft de werkgroep Latent Ta lent speciale cadeaubonnen la ten maken. OPEN DAG Belangstellenden kunnen zich over het cursusprogramma ver der laten informeren tijdens de open dag die op 19 januari a.s. gehouden wordt. De open dag vindt plaats in boerderij Groot Krakhorst gelegen aan de Bol derikhof en Leusden-Centrum van twee tot vier uur in de mid dag. Docenten zullen aanwezig zijn om, vaak aan de hand van voorbeelden, uit te leggen wat een specifieke cursus inhoudt. Voor het verkrijgen van telefo nische inlichtingen kan men terecht bij de contactpersonen zoals die in het cursuspro gramma vermeld staan. Voor inlichtingen van alge mene aard of voor het kopen van cadeaubonnen kan men contact opnemen met de voor zitster van de werkgroep, Friedy Borghuis, telefoon 940272. Vanaf dat tijdstip was het enthou siasme van de deelnemers en op de tribune van de ouders, medeleer lingen en onderwijzers met meer af te remmen. Tot aan de afsluiting zo rond 4 urn 's middags is het een grootse hap pening gebleven, waarbij de volu meknopjes bij iedereen op maxi maal stond. In deze entourage gingen 's mor gens 12 teams, de 3e en 4e klas, van start voor de hoogste eer. Over 4 poules van 3 teams verdeeld speel de ieder team vier keer een wed strijdje van 14 minuten. De bovenste twee van iedere poule speelden in de kwart-finales I 11 Kantongerecht Amersfoort "Een klassieke situatie" zo omschreef de officier de ge beurtenissen die aanleiding werden van een aanrijding op de Al, die op de strafzit ting van 2 januari behan deld werd. Twee automobi listen hadden getracht el kaar in te halen, maar voor allebei was 120 km onge veer de grens van de capa citeit van hun auto. Dus ontstond er een soort machtsstrijd, zoals de offi cier het noemde. De heer Z. was de Al op komen njden met flinke vaart, de heer H. reed op dat moment rechts, een jeep en week uit naar de en via het afvalsysteem bleven 4 teams over voor de strijd in de finale en de kleine finale (3e en 4e plaats). Om de 3e plaats streden de ploegen Hobbit B3 en de Wegwij zer BI. Hier werd de Hobbit B3 verslagen en belandde op de 4e plaats. De finale van de B-klasse ging tussen de Hobbit BI en de Holm BI. In deze spannende eindstrijd was Hobbit BI ongenaakbaar en wist met 2-0 de le prijs in de wacht te slepen. Van de Hobbit BI ploeg is nog te vermelden dat ze per wed strijd gemiddeld ruim 4 (4,1) goals scoorden en dat is niet mis! linker wegheltt. Wordt veel gedaan, maar is vaak aanlei ding tot gevaarlijke situaties" vond de officier De jeep wilde terug naar rechts, maar kon de auto van de heer Z. niet voorbij komen en heeft hem toen waarschijnlijk gesneden. H. ontkende dat op de zitting en bewijsbaar was het niet. De heer Z. ging ge schrokken naar rechts de vluchtstrook op en probeerde daar op zijn beurt H. inde ha len, wat uiteindelijk in een aan rijding met flinke materiële schade resulteerde. Wat wel bewijsbaar was, was het op de vluchtstrook njden van de heer Z. en dus was die de enige die met een boete naar huis ging. "Een onbevredigende situatie" vond niet alleen verdachte Z., maar ook de officier "Moreel was u allebei fout. Uitslag B-klasse: 1. de Hobbit BI 2. de Holm BI 3. de Wegwijzer BI 4. de Hobbit B3 's Middags gingen 18 teams (5e Geen van u tweeën kon de moed opbrengen om even in te houden en de ander voor te la ten gaan. Maar juridisch is al leen de fout van de heer Z. be wijsbaar en voor de heer H. moet ik helaas vrijspraak vra gen". De kantonrechter gaf Z. een boete van/ 250,-, wat 100,-la ger was dan de eis, om het ver schil met H. die vrijuit ging niet al te groot te laten zijn. De Al leverde ook nog een paar flinke snelheidsovertre dingen op. In de gemeente Bameveld had iemand 160 km gereden en kreeg daarvoor, omdat het de derde keer was iri korte tijd, behalve een boete van 500,-, ook een voorwaardelijke ont zetting uit de rijbevoegdheid voor 4 maanden. Iemand was in Renswoude aan- en 6e klas) van start m de A-klasse. Ook hier weer 4 poules. Na de voorrondes bleven over voor de grote finales de Ger. Basisschool Al met Loysder Hoek Al en voor de kleine-finale, Khmrakker A2 en de Heerd Al. In de finale de stnjd tussen de Ger. Basisschool Al en Loysder Hoek Al. Deze geweldige mooie en spannende wedstrijd werd met maar liefst 10 goals opgesierd. De Ger. Basisschool liet er geen enkele twijfel over bestaan dat zij als enige het recht heeft om zich kampioen van Leusden te noemen. Loysder Hoek werd mey 7-3 ge klopt en niemand zal deze uitslag onjuist hebben gevonden. De Ger. Basisschool was een perfekt samenspelende eenheid waarbij het kollektief voorop leek te staan. Goed combinerend gaven zij Loysder Hoek geen enkele kans. Dit Loysder Hoek zal zich zeker gelukkig voelen met deze 2e plaats, want zij waren de debutanten op dit toernooi. Sinds jaren weer terug in de „arena" en meteen een goede 2e plaats weghalen, daar mag je best trots op zijn en dat waren ze dan ook. De Ger. Basisschool scoorde per wedstnjd gemiddeld 2,7 goals. De Ger. Basisschool is gerechtigd om Leusden te vertegenwoordigen op het provinciaal schoolkorfbalkam- pioenschap in mei/juni 1986. De uitslag in de A-klasse: 1. Ger. Basisschool Al 2. Loysder Hoek Al 3. Klimrakker A2 4. de Heerd Al De nrs. 1 t/m 3 in zowel de A- als de B-klasse kregen een prijs, ter wijl elke school een vaantje kreeg als aandenken. Verder kreeg elke deelnemer/ ster een appel en een bekertje schocomel, dat door een super markt op de Biezenkamp werd beschikbaar gesteld. gehouden toen hij in een aan hangwagen twee paarden ver voerde. Het toegestane laad vermogen was met 44% over schreden. "Onbegrijpelijk" vond ver dachte, "want ik heb die aan hanger gekocht van iemand van de rijkspolitie die er ook paarden in vervoerde. Dan njd ik zeker met paarden die zwaarder zijn?" "Ja, u heeft kennelijk een aan hanger gekocht waann alleen twee magere scharminkels ver voerd kunnen worden" beaamde de kantonrechter. Hoewel er begrip bestond voor de logische redenering van verdachte dat een aanhanger die al voor het vervoer van paarden gebruikt werd, ook wel aan de eisen zou voldoen, werd hij toch tot 75,- boete veroordeeld. Ï.JCi (van één onzer medewerkers) EUSDEN - De werkgroep Latent Talent is er in geslaagd L-)k aan het begin van 1986 weer een compleet cursussen- programma te presenteren. Veel cursussen zijn in feite yn voortzetting van al eerder aangevangen beginners- ïrsussen. Toch komen er in het voorjaarsoverzicht van "Tïtent Talent weer een tiental nieuwe cursussen voor. pent Talent, of.hoe onderwijst men niet alleen de jeugd. werkgroep Latent .^engt Leusdenaren die Talent uit 7>ofde van hun beroep of £bby thuis zijn op een be- \ald gebied in contact met _-^nsen die daarvoor belang- filing hebben. Op deze wijze ebben al honderden Leusde- J?/ren een cursus bij Latent Ta- nt gevolgd. Een aantal cur- __ssen komt al jaren achtereen _jor in het programma van de J^rkgroep. Yoga, Bndge. oemschikken, Naaien en al- riei vormen van schilderen »_pgen zich in een grote popu- iteit verheugen. Deze cur- ssen zijn dan ook vaak direct #khet uitkomen van het pro- /fi^mmaboekje al 'volgeboekt'. KOKEN Alle cursussen van Latent Ta lent zijn voor iedereen toegan kelijk. Toch is er één cursus die speciaal bedoeld is voor man nen. Het betreft de cursus 'Ko ken voor mannen'. Deze cursus is bedoeld om enige vaardig heid op te doen met betrekking tot het koken. De mannen leren hoe ze een gezellige, geva rieerde en vooral gezonde maaltijd op tafel kunnen zetten. Ook wordt tijdens de cursus aandacht besteed aan de werk indeling in de keuken. De cursus 'Koken voor man nen' mocht zich het afgelopen seizoen in een grote belang stelling verheugen. Dit was voor docente Joke Vermeulen aanleiding om een vervolgcur sus samen te stellen voor die genen die veel plezier beleefd hebben aan de reeds afgeslo ten cursus. Voor mensen die wat uitgekeken zijn op de 'Eu ropese keuken' heeft Latent Ta lent ook nog een cursus 'In disch koken' in het pro gramma. NIEUWE CURSUSSEN Notans P.F. Buters zal het ko mende seizoen één van de vele docenten zijn, al gaat het in dit geval om een cursus die slechts twee avonden in beslag zal nemen. De Leusdense nota ris zal tijdens de twee cursus avonden ingaan op personen- en familierecht. Het huwelijk en de vermogensrechtelijke gevolgen daarvan, ouderlijke macht, voogdij en dat soort za ken, zullen uitvoerig aan de orde komen. Ook zal aandacht worden besteed aan het onder werp erfrecht. Een andere korte cursus wordt dit seizoen voor het eerst gege ven door de vrijwillige brand weer van Leusden. In drie maal twee uur op de donderdag avonden in maart zullen leden van de brandweer het onder werp 'brandpreventie in en om het huis' behandelen. De cursus zal erg op de praktijk gericht zijn. Geen theoretische verhalen maar gewoon nuttige tips zullen aan de orde komen. Wat is vuur, hoe moet je een beginnende brand blussen, wat moet je wel en beslist niet doefi, vlam in de pan en open haard zijn onderwerpen die ter sprake zullen komen. ELECTRICITEIT Een andere cursus die erg op de praktijk gericht zal zijn, is de 'PUEM-CURSUS'. Deze cursus gaat vijf avonden duren Men ontkomt er niet aan om de deel nemers wat theoretische ken nis over electriciteit bij te bren gen. Toch zal ook bij deze cur sus de nadruk liggen op meer praktische zaken. Kleine repa raties zullen na het volgen van deze cursus zelf uitgevoerd kunnen worden. In de rubriek 'Creatief heeft Latent Talent twee nieuwe on- us Antilopen-voorzitter ad interim Henk Verburg reikt de prijzen uit. Net als vorig jaar werden er nu ook weer precies 175 goals gescoord! Dit jaar werd dat verricht in 72 wedstrijden; 4 wedstrijden minder dan vong jaar Opmerkelijk is de verschuiving van meer goals in de B-klasse. B-klasse m 1984 71 goals, dit jaar 95 goals. A-klasse in 1984 104 goals, dit jaar 80 goals. Meeste doelpunten in één wedstnjd vielen in de finale: ger. Basisschool - Loysderhoek 7-3. Meeste doelpunten door één team gescoord: Hobbit B1 - Hobbit B3 8-0. B-klasse: totaal 95 goals in 31 wedstrijden: 3 per wedstrijd. Voorronde: 2,8 goal per wedstrijd. lA goal per wedstrijd. Vz finale: 6 goal per wedstnjd. Finales: 3 goal per wedstnjd. A-idasse: totaal 80 in 40 wedstrijden: 2 per wedstrijd. Voorronde: 1,7 goal per wedstrijd. Vt finale: 2,5 goal per wedstrijd. Vz finale: 2,5 goal per wedstnjd. Finales: 6 goal per wedstrijd. Indien de scholen hun teams met konden trainen, werd dat door Antilopen leden gedaan en wel 3 maal één uur in een door de gemeente beschikbaar gestelde gymzaal. De gehele leiding fluiten was in handen van de propaganda- commissie leden van Antilopen die na afloop de sportzaal, de hal, de kleedkamers en tnbune schoon achterlieten. De Gereformeerde Basisschool: winnaar Schoolkorfbal 1985.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9