!x p krant SB Mogelijke uitbreiding Boni is in vergevorderd stadium Vijfde peuterspeelzaal voor Leusden-Centrum ^vandaagin de leusder kran^ Commissie gaat akkoord met nieuwbouwplannen: leusder krant Zes partijen nemen deel Schrijfavond Amnesty Modeltekenen in Blijhof Verstralers gestolen Spottheater in Leusden Werkloosheid in Leusden weer gedaald Botsing bij Biezenkamp Doorgereden na aanrijding Mist oorzaak aanrijding Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffl Raadsverkiezing: Koffieconcert Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV w 444 44 4 DONDERDAG 9 JANUARI 1986 - 17e JAARGANG NO. 68 |van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De mogelijke uitbreiding van de Boni supermarkt in winkelcentrum De Hamershof verkeert in een vergevorderd stadium. Dat bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. De plannen zijn in feite rond, alhoewel er over enkele punten nog overleg zal moeten worden gevoerd met omwonenden. Het betreft daarbij onder meer het dempen van de sloot langs de Hamersveldseweg, en de kosten die het aanpassen van juridi sche contracten met zich meebrengen. Enige duidelijkheid over de contacten tussen bewoners en gemeente werden ter vergadering verklaard met de wens, dat de uitbreiding van de supermarkt het beste gelijke tred zou kunnen houden met de uitbreiding van Hamershof Noord. De aanvang van dat werk staat voor begin maart op het program ma. De uitbreiding, zoals die nu op papier gestalte heeft gekregen, vindt in zijn geheel plaats langs de kant van de Hamersveldseweg. De oorspronkelijk in het CIMK-rapport gedachte uitbreiding tot 800 vier kante meter bruto-vloeroppervlak- te wordt niet helemaal gehaald. Die bruto-oppervlakte zou noodzake lijk zijn, om te kunnen komen tot een daadwerkelijke winkelopper vlakte van 600 vierkante meter. De uitbreiding, zoals die nu op papier staat, leidt tot een totale oppervlak te van ruim 750 vierkante meter. Maar de manier waarop dat ge beurt. maakt een dusdanig efficiën te indeling van de winkel- en maga zijnruimte mogelijk, dat met dat bruto-oppervlak toch 600 vierkante meter daadwerkelijk winkelopper vlak mogelijk wordt. Ook de woninginrichting van Kersbergen zal een kleine uitbrei ding ondergaan. Dat komt, door de manier waarop de gevelwand van De Hamershof aan de kant van de Hamersveldseweg vorm knjgt. Aan de zijde van de firma Jansen wordt schuin naar het bestaande bouw werk gebouwd, datzelfde dient ook aan de andere kant te gebeuren. BEWONERS De bewoners waren ter vergade ring met zo te spreken over de gang van zaken. „Als we de uitvoerige verslaggeving bezien over het overleg nissen de betrokken win keliers, dan steekt het overleg met de omwonenden daar maar mager tegen af. Dat was in feite geen overleg, maar meer een bijeen komst in de mededelingen-sfeer," aldus de heer Brum, voorzitter van de Vereniging der Eigenaren. Hij noemde een aantal wensen van de bewoners, omtrent de uit breiding. Zo was hij het er met mee eens, dat de sloot langs de Hamers veldseweg in zijn geheel zou wor den gedempt, over de lengte langs De Hamershof. Bovendien pleitte hij voor het verlengen van de bal kons voor de woningen Imkershilt 1 en 3 en wees op het probleem van het 's nachts bevoorraden van de supermarkt, hetgeen geluidshinder opleverde. Hij zag graag, dat bepa lingen betreffende het bevoorra den worden opgenomen m het koopcontract. „Een heel ander probleem vormt de juridische kant van de zaak," aldus de heer Bruin. „We hebben hier te maken met een bijzondere vorm van appartementsrecht. Alle bestaande splitsings- en koopakten moeten worden aangepast. Dat is juridisch gezien zo ingewikkeld, dat we er als vereniging met uitko men. Dat betekent, dat we daar deskundigen voor zullen moeten inhuren. De vraag, die daarbij openstaat is dan, wie dat gaat beta len." PLANNEN Ambtelijk medewerker Rogge- kamp gaf daarop een toelichting op het plan, zoals het inmiddels gestal te heeft gekregen. Verschillende mogelijkheden waren overwogen, waaronder de overname van de zaak van de firma Jensma, met een uitbreiding naar het zuiden toe Dat bleek echter te kostbaar vanwege een trafo-ruimte, die 75.000,- zou moeten kosten. Bovendien zou die oplossing een ruimte opleveren, waann een economisch verant woorde bedrijfsvoering voor een supermarkt nauwelijks mogelijk zou zijn. Met het voorliggende plan zou er voldoende mogelijkheid zijn voor het onderbrengen van de emballa ge. aldus de heer Roggekamp. Hij voegde daaraan toe, dat het ambte lijk advies aan het college van B en W was, bepalingen daaromtrent op te nemen in het koopcontract. Ten aanzien van de te dempen sloot bleek dat dat om twee rede nen noodzakelijk is. In de eerste plaats zal dat ter hoogte van de supermarkt onvermijdelijk zijn, om dat de nieuwe gevel halverwege de sloot zal moeten komen. Het andere deel van de sloot wil men dempen, om zo een nieuw aan te leggen parkeerplaats ten zuiden van de firma Jensma toegankelijker te ma ken naar en vanuit het winkelcen trum. Daartoe wil men er een breed pad aanleggen, waarvoor de sloot zou moeten worden opgeofferd. Daarover zal overigens nog overleg met de omwonenden worden ge voerd, omdat hier ook andere op lossingen denkbaar zijn. De nieuwe parkeerplaats zal overigens ruimte 1 bieden aan veertig auto's. BETALEN Nadat een aantal technische vra- gen was beantwoord, bleek wet- houder Jan Wagenaar (WD) van mening te zijn, dat de financiële gevolgen voor de huiseigenaren zouden moeten worden opgevan- vervolg op pagina 3 Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Voor deelname aan de op 19 maart aanstaande te hou den raadsverkiezingen heeft het centraal stembureau van de ge meente Leusden de volgende poli tieke groeperingen ingeschreven: CDA, WD, PvdA, GPV/SGP, D'66 en Leusden '85. De officiële kandidaatstelling, waarbij de politieke groeperingen hun lijsten met kandidaten inleve ren, vindt plaats op 4 februari a.s. LEUSDEN - De schrijfgroep Leusden van Amnesty Internatio nal houdt maandag 13 januari haar eerste maandelijke schrijf avond van dit jaar. Dit keer wordt geschreven naar de autoriteiten van de Volksrepubliek China, Tu nesië en Zuid-Afrika. Het gaat in alle gevallen om mensen, die on rechtmatig gevangen worden ge houden en/of gemarteld. Regelmatig blijkt dat het schrij ven van brieven succes heeft, laat de schnjfgroep weten. Voorbeeld brieven, briefpapier, postzegels en enveloppen liggen maandagavond tussen 19.30 uur en 21.30 uur klaar in de school De Bnnk, Lijsterbeslaan 54 te Leusden-Centrum. de Blijhof. De cursus bestaat uit tien lessen, die op dinsdagochtend van half tien tot half twaalf worden gegeven. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen bij Anneke den Duik, telefoon 941947. LEUSDEN - Komende dinsdag I start er een cursus modeltekenen voor beginners en gevorderden m LEUSDEN - In de nacht van zaterdag 4 op zondag 5 janaun zijn van een geparkeerde auto aan de Asschatterweg vier zogenaamde verstralers gestolen. De lampen hadden een waarde van duizend gulden. De rijkspolitie constateer de dat ze keurig netjes gedemon teerd waren. Van de dader(s) ont breekt nog elk spoor LEUSDEN - Het Spottheater Amsterdam komt donderdag avond 16 januari met de voorstel ling „Illusies" naar Leusden. Het stuk wordt opgevoerd in de kanti ne van de Hogere School voor Gezondheidszorg, Larikslaan 10 en begint om 20.00 uur. „Illusies" is een aangrijpend stuk over de boeiende kant van het sterven. Na afloop is er gelegen heid om over de voorstelling wat na te praten. Een perspectieftekening van de nieuwe situatie, als de nieuwbouwplannen voor Boni doorgang vinden. De balkons van de bovenwoningen rechts worden verdubbeld, en verder ondergaat de gevelwand langs de Hamersveldseweg natuuihjk een aanzienlijke wijziging. Middels de nog te verstrekken bouwvergumung wil de gemeente proberen, die wand dan ook aantrekkelijker te maken. Dit temeer, daar de gevel straks nogal dicht op de Hamersveldseweg komt te staan. LEUSDEN - De werk loosheid in de gemeente Leusden is in de maand november wederom ge daald. Was het werkloos heidspercentage in okto ber vorig jaar nog 10,7, een maand later daalde dat cijfer naar 9,0. Op Woudenberg en Bunscho ten na heeft Leusden het laagste werkloosheids percentage van het rayon Amersfoort. In november 1985 telde de gemeente Leusden 347 werk loze mannen en 289 werkloze vrouwen. In de maand daar voor waren die getallen res pectievelijk 345 en 299. De vraag naar werknemers steeg met 9 naar 45. Het werkloosheidspercenta ge over november 1985 van het gewest Amersfoort is 11,6 en ligt onder het provinciaal (12,1) en landelijk niveau (15,2). LEUSDEN - Twee inwoners van Leusden raakten afgelopen dins dagmiddag rond twee uur betrok ken bij een aanrijding op de Ha mersveldseweg ter hoogte van de Biezenkamp. Beide automobilisten reden achter elkaar. De voorste, L.K., kwam tot de ontdekking dat hij verkeerd zat en wilde een stukje achteruit rijden. Hij knalde daarbij op de auto van A.K., die juist de Biezenkamp opgmg. De schade aan beide auto's bleef onbeperkt. ACHTERVELD - Jeroen Wij- nands (fluit). Martin Lorijn (piano) en Berend van Sursum (piano) ge ven zondagochtend om 11.45 urn een koffieconcert in Ons Gebouw te Achterveld. Nieuwe Boni-gevel: .in Leusden bóuwt men zelfs van de wal m de sloot. Scene uit „Kiss of the Spiderwoman" met Raul Julia als Valentin en Sonia Bragaals Valentin's geliefde, vandaag op de filmpagina van de Leusder Krant. Bestuurscrisis in PvdA bij kandidaatstelling bezworen pag. 3 Gladheid teister Leusden pag. 4 Harm Offereins weer lijsttrekker voor GPV/SGP pag. 4 Omvang sociale fraude in Leusden te gering voor specifiek toegespitst beleid pag. 4 Interview: Leusdense mevrouw Koopsen over kindertehuis in Suriname pag. 5 Interview: Cees Leyenaar sr. is een Roda-man in hart en nieren pag. 8 Leusdens Ver-leden: Ba voort pag. 8 Loep op Leusden pag. 9 Verrassend verlies CHV pag. 10 Burgemeester geeft startschot voor Virusloop op zondag pag. 10 Filmnieuws pag. 11 Nieuwe boeken: Science Fiction in Nederland blijft mondjesmaat pag. 12 Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST: tel. 941210 ACHTERVELD - Een tot nu toe nog onbekende bromfietser ver dween met de noorderzon nadat hij betrokken raakte bij een aan rijding op het fietspad tussen Achterveld en Stoutenburg. Daar bij vielen geen slachtoffers. Wel werd de bromfiets van J. B. uit Stoutenburg behoorlijk bescha digd. De onbekende bromfietser kwam m botsing met J. B. na een inhaalmanoeuvre, waarbij hij twee fietsers passeerde. De Stoutenbur- ger bleef ongedeerd, de onbeken- de reed zonder om te kijken ge- woon door. De plaatselijke politie wil nu in contact komen met de twee fiet- j sers, in de hoop dat zij nadere I inlichtingen kunnen verschaffen. STOUTENBURG - De mist en het natte wegdek waren de oor zaak van een aanrijding afgelo pen dinsdag op de Stoutenburger- laan ter hoogte van het bruggetje, j De Leusenaar W. G. T. reed met zijn auto tegen die van de Achter- 1 velder C. C. en kwam uiteindelijk tegen een boom tot stilstand. W. had voorrang moeten verle nen aan C. Maar als gevolg van de mist, waardoor zijn gezichtsveld beperkt werd, maakte hij een beoordelingsfout. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De schade bleef beperkt tot materiele zaken. de geruststelling dat de overkoe pelende organisatie van de peuter speelzalen in Leusden (SKL) altijd op een correcte manier regulerend optreedt. SUBSIDIE De reden voor het aan de orde stellen van de nieuwe peuterspeel zaal in de vergadering van de commissie welzijn is het feit dat de speelzaal subsidie heeft aange vraagd bij de gemeente. Met de aanschaf van een inventa ris en spelmateriaal is naar de verwachting van het bestuur van de speelzaal een bedrag gemoeid van ruim tienduizend gulden De be heerscommissie kerkelijke gebou wen, eigenaar van 't Jeugdhonk, vraagt voor het gebruik van het gebouw een huur van even boven de tienduizend gulden. Een op zich schappelijke prijs, omdat is uitge gaan van de werkelijke kosten van het gebouw Om de speelzaal te kunnen laten functioneren denkt de Stichting Kindercentrale Leusden m totaal per jaar een bedrag van 20.000,- subsidie nodig te hebben. Met de gevraagde subsidies zal de gemeenteraad weinig moeite hebben gelet op de positieve reac ties van de leden van de commissie welzijn en onderwijs. De meuwe peuterspeelzaal zal organisatorisch onder de afdeling speelzalen van de Speel- en Recrea- tievereruging Blijhof vallen. Deze vereniging heeft al twee speelzalen onder haar hoede en heeft dus een grote ervanng mhet exploiteren van peuterspeelzalen. De nieuwe peuterspeelzaal had al deze maand van start kunnen gaan als er eerder een geschikte ruimte was gevonden. Nu die ruimte beschikbaar is, wil de SKL, samen met de gemeente, proberen de peuterspeelzaal nog volgende maand te laten starten. re ruimte in de wijk zelf te vmden. Het aantal peuters in de gemeen te Leusden bedraagt op dit moment 750. Naar verwachting zal dit getal pas m 1988 iets verminderen. Op grond van dit cijfermateriaal zou er in Leusden plaats zijn voor m totaal zeven peuterspeelzalen. De erva ring leert dat ongeveer de helft van alle peuters naar de peuterspeel zaal gaat. Gemiddeld gaat elke peuter twee ochtenden per week naar de speelzaal. De huidige wachtlijst van peuters die een plaats willen heb ben in de peuterspeelzaal is erg groot. Op dit moment kunnen 150 peuters niet geplaatst worden. Het gebouw waann de meuwe peuterspeelzaal gaat draaien ligt dicht bij de wijk Claverenblad/ Wildenburg. De bedoelmg is dat vooral peuters uit die wijk naar de nieuw te starten speelzaal gaan. GRENZEN Bij monde van mevrouw Bosma verklaarde de WD-fractie m de gemeenteraad dat de nieuwe peu terspeelzaal alleen zou moeten die nen voor peuters uit de wijk Clave- renblad/Wüdenburg. Verantwoor delijke wethouder Gijs van Wou denberg (CDA) wilde deze keihar de eis niet stellen. „We hebben nog nooit gepraat over peuterspeelzaal- grenzen," aldus de wethouder maandagavond in de vergadering van de commissie welzijn en onder wijs. Ook van ambtelijke zijde kwam (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Leusden-centrum krijgt er volgende maand een peuterspeelzaal bij. Het wordt de vijfde in Leusden-centrum. Leusden-Zuid en Achterveld beschikken ieder over één peuter speelzaal. De nieuwe peuterspeelzaal wordt ondergebracht in het gebouw 't Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg. De grootste groei van het aantal peuters komt momenteel uit de wijk Claverenblad/Wildenburg. Pogin gen om midden in de wijk een peuterspeelzaal te stichten zijn op niets uitgelopen. Het bleek niet mogelijk een geschikte en bruikba- In het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg komt binnenkort de vijfde peuterspeelzaal van Leusden-Centrum, Die is nodig om het groeiende aantal peuters in de wijk Claverenblad/Wildenburg twee ochtenden in de week op te kunnen vangen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1