w J □J X E „Geen subsidie voor speel-o-theek" Nimmerdor vraagt gemeente om garantie-verklaring Liberale klepel voor Joop Engel met twee gezichten ^vandaag in Üe leusder krant- Leusden: 26.000 inwoners SB Scholenmarkt in De Korf Planadviesgroep 3eldlenmg voor aanleg manege Ddeion Blazersensemble in Leusden leusder krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering O. 1 krant DINSDAG 14 JANUARI 1986 17e JAARGANG NO. 69 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Jtsschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - De Planadviesgroep wil de gemeenteraad voorstellen om geen subsidie te verlenen aan een in oprichting zijnde speel-o-theek. De gToep vindt dat de voorziening zuiver via particulier initiatief tot stand moet komen. De nieuwe manege van de Landelijke Rijveremging en Ponyclub Nimmerdor In een speel-o-theek kan speel goed worden geleend en kun nen ouders voorlichting krijgen over speelgoed. Vroeger wa ren speel-o-theken vooral ge richt op gehandicapten. Tegen woordig staan ze ook open voor met-gehandicapte kinde ren. In Nederland zijn momen teel 300 speel-o-theken. Een groepje ouders wil nu ook in Leusden zo'n voorziening realiseren. De achtergronden daarvan zijn, dat spelen en be langrijke activiteit is voor kin deren, dat het speelgoed duur is en dat kinderen een be schermde speelruimte nodig hebben. Bovendien wordt ge wezen op de ouder-contacten en voorlchting over speelgoed die in zo'n speel-o-theek kun nen plaatsvinden. De werkgroep diende bij de gemeente een tweetal subsi dieverzoeken in. Eén in het ka der van het programma sociaal- cultureel werk en één in het ka der van de rijksbijdragerege ling ter stimulering van emanci patie. In totaal werd om een be drag van ruim 24.000 gulden gevraagd. ROLBEPERKING De Planadviesgroep is echter van mening, dat hier geen sprake is van emancipatiewerk. ,,De activiteit zou namelijk als doelstelling niet hebben het doorbreken van rolbeper- king", luidt de gedachtengang daarachter ,,Het aanbieden van (informatie over) speel goed is het doel". Een discussie over het maat schappelijk belang van een speel-o-theek wil de Plan adviesgroep niet aangaan. ,,Dat achten wij met relevant", zo zegt men. Hoewel de werk groep haar aanvraag bijzonder goed onderbouwd en gedocu menteerd heeft, is de Plan adviesgroep van mening dat geen gemeentelijke subsidie verleend moet worden ,,Wij zijn van mening dat de voorziening tot stand zou moe ten komen zonder dat de ge meente, op welke wijzê dan ook, participeert", luidt het ad vies. Tijdens de Planadvies- groepvergadering van dinsdag 21 januari aanstaande wordt de kwestie besproken. Culturele Raad wil duidelijk gemeentelijk kunst- en cultuurbeleid Blijspel „Engeltjes" boeide drie uur lang De nuances van de PvdA-Leusden Prestatieloop en Virusthlon groot succes Hoofdrol Haaien in jeugdcompetitie Ons Genoegen is toe aan jong bloed pag. 3 pag.3 pag. 5 pag. 6 pag. 6 pag. 7 jEUSDEN - De Landelijke lijvereniging en Ponyclub Nimmerdor' in Leusden \eeft de gemeente ge vraagd garant te staan voor sen geldlening van 131.000 julden. Dat bedrag wil de ■vereniging bij de Rabobank lenen ter gedeeltelijke fi nanciering van de stich- ingskosten voor een ma nege aan de Kerkweg/ Vlooswi jkse weg Vlet de aanleg van de ruiter- iportaccommodatie is twee maanden geleden al begon nen. Nog voor het einde van het afgelopen jaar zat de ma nege al onder de kap. „We ho pen op 21 februari te openen," aldus mevrouw Hoogendoorn- Klomp van Nimmerdor. ,,Maar dan moet wel het weer iets ver anderen De garantie-verklaring van de gemeente zal, naar alle waar schijnlijkheid, geen problemen opleveren. De offerte van de Rabobank is in overeenstem ming met de vastgestelde richt lijnen voor het garanderen van geldleningen door publiek rechtelijke lichamen. In een ontwerp-voorstel aan de raad zegt het college de be stemming van de geldlening aanvaardbaar te achten. Gelet op de door de vereniging inge diende stukken verwachten wij, dat de vereniging aan de uit de geldlening voort vloeiende financiële verplich tingen zal kunnen voldoen," al dus burgemeester en wet houders. Komende maandag wordt het ontwerp-voorstel behandeld in de vergadering van de com missie Financiële en Economi sche zaken. Op donderdag 30 januari krijgt de raad het voor gelegd. LEUSDEN - Het aantal inwo ners van de gemeente Leusden bedraagt per 1 ja nuari 1986 26.020. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers die de afdeling Voorlichting van de gemeente onlangs bekend maakte Dat houdt in, dat Leusden in het afge lopen jaar met 766 perso nen is gegroeid. Over de maand november 1985 zijn de exacte cijters al wel bekend. Kort weer gegeven zien die er als volgt uit: Inwonertal 1-11-1985 25.962 Geboren 34 Overleden 9 Geboorte overschot 25 Gevestigd 82 Vertrok ken 96 Vesti gingsover schot 14 Toename totaal: 11 Inwonertal per 1-12-1985 25.973 iEUSDEN - In het kader an de serie Valleiconcer- 611.n trad vrijdag 10 januari ingstleden het Odeion Bla- ersensemble onder leiding an Piet Honingh op in de ier;e iar lu;, icryli agels l.-H. Kerk te Leusden- uid. De bezetting van het nsemble bestaat uit twee b obo's, twee klarinetten, i-L wee fluiten, twee fagotten n twee hoorns; vrijdag- vond in enkele composi- es versterkt door trompet ten, trombones, hoorns en een contrafagot. Odeion bracht een redelijk ge varieerd programma ten ge hore. Vooral het concertge deelte vóór de pauze bood een afwisselend repertoire. Begon nen werd met een bewerking voor blaasensemble van ge deelten uit de opera 'Don Gio vanni' van W.A. Mozart, waarbij grote homogeniteit opviel bij de combinatie van hobo, klari net, fagot en hoorn in dubbele brd (advertentie) bezetting. Opvallend was de goede vertolking van de fagot partijen. In het Concertino voor hobo en blazersensemble schitterde ho boïst Hans Cartigny als solist. Hij gaf blijk van een uitste kende beheersing van het in strument; zowel technisch als muzikaal, wat tot uitdrukking kwam in goedgekozen articula tie en fraseringen. Het applaus van het publiek (en van de diri gent) toonde de waardering voor de solist. STRAWINSKY Van Igor Strawinsky werd het 'Octet tor windinstruments' in dire delen uitgevoerd. Trom petten en trombones hadden in deze compositie een duidelijk begeleidende functie. Ook hier weer vielen de twee fagottistes op, die ondanks de zeer snelle passages blijk gaven van een technisch goed vak'vrouw'- schap. Enigszins tegenvallend was de repertoirekeuze van het tweede gedeelte van het con cert. Van Th. Gouvy werd een Ottetto vertolkt, waarbij de ver schillende instrumenten gelijk aardiger rollen toebedeeld hadden gekregen Dit kon ech ter niet verhinderen dat het ge heel als zeer voorspelbare en simpele muziek overkwam. Dat gold ook voor de Suite in B dur van R. StrauB, welke qua sfeer en compositie enigszins overeenkwam met het voor gaande stuk. Slechts de fuga als sluitstuk van het concert vormde hierop een uitzonde ring. Samenvattend kan gezegd wor den: vóór de pauze een boeiend, na de pauze een saai programma; dit laatste ondanks een technisch goed spelend en onder leiding van een zeer in spirerende directie staande groep blazers. De heer Engel (links) ontvangt de liberale klepel uit handen van WD-er J. de Jongh ijk ac dus. hc(. ook Ochd t gen'- P ock of v* Leer de vreemde taal goed spreken Via professionele aanpak Op de door u gewenste tijd (overdag of 's avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen: (033) 729097. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten LEUSDEN - Tijdens de tra ditionele nieuwjaarsrecep tie van de plaatselijke afde ling van de VVD, is de 'libe rale klepel' uitgereikt aan de heer Joop Engel. De heer Engel kreeg deze onder scheiding voor zijn inzet voor de partij al vanaf het allereerste begin. In de keuze van de heer Engel willen de liberalen 'Alle pioniers van toen' eren. De plaatselijke afdeling viert dit jaar namelijk haar vijf entwintig jarig jubileum ,,Een kwart eeuw geleden", zo zei partij-voorzitter Jan de Jongh in zijn nieuwjaarstoe spraak, „werden de eerste ge sprekken gevoerd om te ko men tot de oprichting van de afdeling Leusden". In dit ver band memoreerde hij ook nog het koperen jubileum van WD- wethouder Wagenaar in '85 ,,Het afgelopen jaar was", zo zei De Jongh, „politiek gezien een oogstjaar Zowel het ver- kiezings- als het beleidspro- gram konden grotendeels wor den verwezenlijkt. Een kwestie van goed teamwork". LEUSDEN '85 Kritisch toonde de partijvoorzit ter zich ten aanzien van het meedoen van Leusden '85 aan de komende raadsverkiezin gen. Hij merkte op dat we hier te maken hebben met „een diepgangloze waan van de dag die als een 'pieris brassica' (koolwitje, red.) schokkerig en zonder vastomlijnd doel ook in Leusden rondfladdert" Van zijn eerste broedsel, zo in maart, komt niets terecht en al zou het uitkomen, dan komen er alleen maar rupsen uit, die schadelijk zijn voor de beplan ting", zo schertste De Jongh. Voor wat het nieuwe jaar be treft, deelde de voorzitter mee, dat men de verkiezingsstrijd met een deels nieuw team kan didaat-raadsleden zal ingaan. „De WD-ers van nu zullen hun uiterste best doen om het ver trouwen van de grondleggers van vijfentwintig jaar geleden niet te beschamen", aldus De Jongh. LEUSDEN - De Werkgroep Gezamenlijke Schoolleiders houdt morgenavond (woensdag 15 januari) een scholenmarkt voortgezet onderwijs. Die vmdt plaats in De Korf van 20.00 uur tot 22.00 urn- Een groot aantal scholen van Rooms-Katholieke, Protestants- Christelijke, Openbare en Bijzondere Neutrale signatuur zal vertegen woordigd zijn, zodat men zich kan laten voorlichten over de diverse vormen van voortgezet onderwijs m de regio. Met name ouders van vijfdeklassers worden aangeraden om bij deze gelegenheid zich te oriënteren op de diverse mogelijkheden. Daarnaast organiseren alle scholen zogenaamde open-avonden, waarop men zich een totaalbeeld van een bepaalde school kan "ormen LIBERALE KLEPEL de WD heeft de klok horen luiden i

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1