Wisselend succes roor SV Leusden „We zijn aan jong bloed toe" GRATIS PUZZOPUZia VAN HCT ROK KRUIS marattion 21f geslaagden eanimatie-cursus Druk jaar voor KPJ Achterveld 3: iuto uit de >ocht door gladheid aarten in De Til Bestuurder gewond bij aanrijding Leusder Spul ontvreemd uit slijterij Belastingservice FNV Amersfoort Voorzitter Ons Genoegen Bevolkings register Leusden Vergadering ULG yCVB-Zuid >isco in sugdhonk Oranje Vereniging Leusden 50 jaar Personenwagens opengebroken Crèche bij Blijhof HELP HET RODE KRUIS HEIPEN Vergadering heGV Franse musicalfilm in 't Vooronder Peter Fievez en Peer Hartjesveld op Jazzpodium DINSDAG 14 JANUARI 1986 HJSDEN - De met spanning yemoet geziene wedstrijd ssen het eerste schaaktien- l van Leusden en het tweede in Amersfoort gaat, als de nhoitekenen niet bedriegen, een kleine overwinning •or koploper Leusden resul- l8 ren. De tussenstand met nog II [ie afgebroken partijen voor boeg is 3-4 in het voordeel 30(i*i de Leusdenaren. Gelet op 38(1 nis&p- het feit dat het staartje van deze derby zeker 1,5 punt voor de SVL-ers op gaat leveren, kan de zege voor SV Leusden al bij voorbaat niet meer stuk. Minder goed gaat het echter met het tweede dat de kansrijke positie in de tweede klasse van de Stichtse Gooische Schaakbond in een week verloren zag gaan De afgebroken ontmoeting tegen HSG ging pijnlijk met 5.5 - 4.5 verloren, voordat het treffen tegen Denk en Zet ook een onverwachte 6-4 nederlaag ople verde. Leusden 2 haakte (voorlo pig), in tegenstelling tot het eerste, af m de race om het kampioen schap. De Amersfoorters in het eerste team Leusden hebben hun stadge noten in het tweede van Amersfoort feitelijk de das om gedaan. Want de winstpartijen van Wim Velker en Ed Eveleens en de remise van Jan Snijders legden de basis voor de nante uitgangspositie van SVL Toen daarna ook de jeugd in het Erwin Zijlstra droeg een belangrijk steentje bij aan de overwinning op Amersfoort. hakers Leusden blijven na winst op Amersfoort aan de leiding in de eerste klasse. keurkorps met een overwinning voor Erwin Zijlstra en een remise voor Gert Jan Froberg uit de tita nenstrijd te voorschijn kwam, was de zege zo goed als zeker een voldongen feit, ware het niet dat de routiniers m de personen van Tjerk Zijlstra en Joop van Santen het volledig lieten afweten. Kopman Harry Vossebeld heeft uitstekende winstkansen. Hij zal het lot m.b.v. arbiters over Amersfoort vellen, indien Bert Uneken en Carel Vos hun partijen remise weten te houden. MISSERS Hoewel Peter de Jager en Cees kerkhof alles m het „denkwerk" stelden om het dreigende onheil m de afgebroken wedstnjd tegen HSG-4 te voorkomen, was de ne derlaag onafwendbaar Twee nul len en een ontgoocheling na het nipte 5, 5 - 4,5 verlies waren het gevolg. De thuiswedstrijd tegen Denk en Zet leverde daarna ook geen suc ces op voor het tweede tiental. De topborden met H. Voskamp, E. Halkes, P. van de Harst, T Wuts en in mindere mate J. Boemaars lieter verstek gaan, waardoor de nul van W. van de Wetering aan het tiende bord de sluitpost werd, resulterend m een teleurstellende 4-6 neder laag. De scores van P de Jager, J. de Jager, H. Kroes en D van Ooik konden Leusden zelfs met aan een puntendehng helpen. De reserves van SVL zullen nu alle zeilen moeten bijzetten om bij de eerste drie in hun poule te eindigen, die recht geeft op promotie naar de eerste klasse SGS. De resultaten in de huiscompetitie waren als volgt: S. v. Bruynsvoort - L. v.d. Boogaard 1-0 P. Sonder - E. Zijlstra 0-1 I v Sampn-C Vos 0-1 B Vneken-T Zijlstra 1-0 R v Nieuwenhuizen - C. Kerkhof 1-0 Z. Quelle - A. Rietveld VzVz T.Elschot-Jv d. Linden 1-0 H Struiwig - Flohr afg M. Roozeriburg - v. Dalen 1-0 R. Staal - Ch. Flohr Vz-V2 A Lagas - C. Veenendaal 1-0 A. Valkenburg - H Mus Vz-Vz M. Schienng - T. v. 't Klooster 1-0 H. v. Egdom - A. v. Beverwijk 1-0 N.vd. Mul-W. Schouten 1-0 J. Gemts - R. Visser 1-0 G. te W inkel - L. Buurlage 0-1 H.Oosting-J vd Tang 0-1 E. Verschuur - W v.d. Pol 1-0 G. J. Fróberg - H. Kroes Vz- Vz Achterveld - De plaat- lijk EHBO-afdeling orga niseerde weer een reanima- nsïcursus. Aan deze cursus, gce werd gehouden op 10 en kt 1 december, deden elf per- o enen mee. De instructeur itïs de heer A.P.C. de nge uit Leusden, hoofd de reanimatie-afdeling het Elisabethziekenhuis Amersfoort. idat het examen was gedaan, eken alle deelnemers ge slaagd. Dat waren de dames E. Pot-Venrooij, P. van Ruiten beek-Van Westerlaak, IJ. Snij- ders-Venrooij en J de Vette- van de Burgwal en de heren G M. Diepeveen, K. Dooije- waard, B de Groot, T. den Haan, H Versteeg, G. Weiss en M. van Westerlaak De heren Diepeveen, Dooije- waard en De Groot behoren alle drie tot het rayon Achter veld van de Rijkspolitie Voor zitter W. Hilverts reikte aan de geslaagden het reanimatiedi- ploma uit. Hij feliciteerde hen en hoopte dat ze er in de prak tijk geen gebruik van hoefden te maken. ,,Het is echter een zeer nuttig iets om dit diploma te behalen, want door de re animatie zijn al vele levens ge red van mensen die een hart aanval kregen." Hij bracht de deelnemers wel onder de aandacht dat het ze ker gewenst is de herhalings cursussen te volgen. Gedurende de tijd dat de plaat selijk EHBO deze cursussen or ganiseerde, zijn er in totaal 120 personen opgeleid die het re- animatiediploma behaalden en waarvan de meesten ook nog steeds de herhalingscursussen volgen De eerstvolgende her halingscursus is op 25 februari. ipp it' oEUSDEN - Doordat het weg- k spiegelglad was, is afgelopen is' idag een personenauto op de n rschatterweg ter hoogte van de unrapeerseweg uit de bocht gevlo- jeua en tegen een schrikhek tot in f j stilstand gekomen. De voorzijde van de auto werd behoorlijk be schadigd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op de Maanweg werd een BMW aangetroffen die vermoedelijk ook door de gladheid van de weg raak te en tegen een boom aangereden is. De auto liep forse schade op, de boom werd vernield. Wie de auto op dat moment bestuurde is nog met bekend. Wel is de naam van de eigenaar van het voertuig bij de politie bekend. irccr oiey ime nJUSDEN - In jongerencen- et firn De Til wordt komende e srnderdag de vijfde kaart- :enrond van dit seizoen gehou den. Liefhebbers kunnen deel- dspmen aan schutjassen of kla- rjassen. Deze avond telt letierigens mee voor het sei- dp zoen-kampioenschap. Inschrijven voor de kaartavond kan op diezelfde donderdag tussen 19.30 en 19.50 uur, waarna om 20.00 uur met het kaarten wordt begonnen Deel name kost 3,50 gulden per per soon w\ naf.EUSDEN/AMERSFOORT - De s]1(j.elmg Amersfoort en omstreken lUV?i de Nederlandse Genealogi sche Vereniging houdt op 29 janua- n aanstaande een afdelings-leden- vergadering. Deze wordt gehou den in zaal 3 van huize Onze Lieve Vrouw Ter Eem, Daam Fockmalaan 22 te Amersfoort. De agenda voor deze vergadering is verkrijgbaar bij het secretariaat van de NGV, Utrechtseweg 100, Amersfoort (te lefoon 11762). LEUSDEN - Bij een aanrijding op de Horsterweg tussen twee personenwagens is vorige week woensdag een van de bestuur ders licht gewond geraakt. Naderhand bleek deze automo bilist een e hoog gehalte aan alco hol in het bloed te hebben. Er is een bloedproef afgenomen en een pro ces verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Uit een etalagekast van slijterij en wijnhandel Her man v.d. Hengel zijn zondag vijf flessen Leusder Spul ontvreemd. De vitrinekast werd daartoe ver nield. De daders zijn niet bekend. ACHTERVELD - Donder dagavond hield de KPJ-af- deling haar jaarvergade ring, die goed bezocht werd. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom tot de aan wezigen en wenste allen nog een voorspoedig 1986 toe. Hij dankte de leden voor de geweldige inzet bij de activiteiten in het afge lopen jaar. Door deze inzet waren alle activiteiten geslaagd. Hij hoopte dat men in het ko mende jaar weer op een zelfde medewerking zal kunnen rekenen. Hierna las de secretaris het jaaroverzicht voor. Vervolgens gaf zij een overzicht van de acti viteiten die voor het komende jaar zijn gepland. Hieruit bleek dat er weer heel wat op het pro gramma staat. Uit het financieel verslag bleek dat men uit de rode cijfers had kunnen blijven en dat er met een beter voordelig saldo was afgesloten dan vorig jaar Be treffende het financieel verslag werden enkele vragen gesteld, die geheel naar tevredenheid werden beantword Na enkele bestuursmutaties die er de laatste tijd waren ge weest, is het bestuur momen teel als volgt samengesteld: Pe ter van Middelaar - voorzitter, Ida Ossendrijver - secreta resse, Ronald de Vette, pen ningmeester en leden Bruna v.d. Tweel, Lieke Hilhorst, Mar cel Rutte, Marinus van Burg steden LEUSDEN - Vakbondsle den, wier bond is aangeslo ten bij de FNV, kunnen ge bruik maken van de zo genaamde belastingservice van de FNV-afdeling Amersfoort. Dat houdt in dat men zonder enige kos ten zijn of haar belasting biljet kan laten invullen door medewerkers van de FNV. Men kan daarvoor een afspraak maken op woensdag 26 fe bruari tussen 14 00 en 16 30 uur én tussen 19.00 uur en 20.00 uur. Ook op donderdag 27 fe bruari, tussen 19.00 uur en 20.00 uur, is men geïnteresseerden graag van dienst De afspraken kunnen alleen mondeling gemaakt worden in de 'Amershof, Snouckaertlaan 11 te Amersfoort. Bovendien moet men de wikkel van het bondsblad of de lidmaat schapskaart meenemen. ACHTERVELD - De schiet vereniging Ons Genoegen hield donderdagavond de nieuwjaarsreceptie. Een groot aantal leden kwam met hun echtgenotes het be stuur de beste wensen aan bieden voor het komende jaar. Jammer was wel dat er slechts enkele leden van de damesschietclub aanwe zig waren. De voorzitter wenste zowel de leden van de heren- als de da mesclub een heel goed schiet- jaar toe met veel pnjzen. ,,Ik vind het jammer dat er slechts enkele dames van de schiet- club aanwezig zijn. Toen de da mes begonnen, werd er door de heren schutters wel op afge geven. Ze zouden wel niet ver der komen dan pijl en boog. Doch dit is wel anders uitgeko men Ze hebben het afgelopen jaar hun vijf-jang jubileum ge vierd We moeten eerlijk zijn: ze schieten net zo goed als de mannen en soms nog beter." Ook de aanwezige junioren- schuttprs wenste hij een heel goed schietjaar toe. ,,Er zijn er bij die niet alle series hebben geschoten. Ik wil jullie de raad geven, kom regelmatig schie ten en denk niet: ik sla maar eens over; het komt wel goed Vijf junioren schutters hebben hun sene afgemaakt, vier zijn niet zo ver gekomen Jongens, probeer daar verbetenng in te brengen." „We hopen dat er van de junioren na niet al te lange tijd schutters naar de se nioren overkomen. Want zo langzamerhand zijn we wel aan jong bloed toe." Vervolgens werd Ab Vlug bedankt voor zijn inzet om de junioren het schieten te leren en reeds zulke goede resultaten te be reiken Wisselbeker Daar het schietseizoen voor de junioren was afgelopen en men in het nieuwe jaar met een nieuwe serie begint, werd tij dens deze receptie de wissel beker aan de beste schutter uit gereikt. Van de negen schut ters hadden er vijf hun series geheel afgeschoten. De wisselbeker werd gewon nen door Rolf van Druten met een gemiddelde van 37.5. Het was voor de tweede achtereen volgende keer dat hij deze be ker won De ovenge vier kre gen een herinnenngsbeker uit gereikt. Dat waren Timo van Valkengoed met een gemid delde van 37.1, Jerry van Nim- wegen met 32.4, Arnoud Vlug met 30 en Frank van Dijk met 22.5 De overige vier kregen een clubstikker aangeboden. Na enkele jaren stil te hebben gelegen, werd er in het afgelo pen seizoen weer gestart met het schieten om de Johan van den Hengel Bokaal Dat is weer een succes geworden. Er werd ditmaal steeds met koppels, door loting aangewezen, ge schoten. De bokaal werd ge wonnen door J.E. van Hamers- veld met 740 punten Nog vier deelnemers kregen een prijs in de vorm van een gegraveerd tinnen wandbordje. Dat waren A. Vlug met 730 punten, J. Vos kuilen met 725 punten en J. van Nimwegen met 723 punten. De voorzitter reikte alle pnjzen uit. Hierna bleef men nog geruime tijd heel gezellig bijeen LEUSDEN - Uit het bevolkings register van de gemeente Leusden blijkt dat in de pe- node van 2 december 1985 tot en met 8 januari 1986 zijn GEBOREN: 7 dec. Adnana Johanna Mana, d.v. A G de Ridder en GJ.M van Schalkwijk; 10 dec. Michiel, z.v. R.C. Hec- keman en M D. Janssen; 10 dec Alijda Engeline, d.v J W M M Batenburg en P.T.M. de Ruijgt; 11 dec Astrid Suzanna, d.v. G v Kleef en M A.E.E. Meijers; 11 dec. Rutger David, z.v. J.M Luteijn en M M. Perdok; 11 dec. Koen Armand, z.v. R.H.W.J. Limpens en M.D. Tim mer; 11 dec Cornelis Sebastiaan, z.v. C Meerveld en D R Für- rer; 12 dec. Linda Eveline, d.v. W.J M. Borst en E Meijer; 12 dec. Joost, z.v. F. Jongman en M.C.A. van Doorn; 14 dec. Susanne Antonia, d.v. A.H.M Goossens en M. Berk- han; 16 dec Brenda Mana, d.v. A.J. Nicolina en H.M.C. Bitter; 23 dec Daan, z.v H. Vree en R.C. Bikker; 21 dec. Daan. z.v. E. ten Hoedt en V.S.M. van Empelen, 22 dec Enk, z.v. H F. Dolman en J.C Matheij; 24 dec. Peter, z.v G.H. Drost en J J Stuve; 28 dec. Bent, d.v. P. Boshuizen en B. Jekel; 29 dec Chantal Cornelia Aleida, d.v. H.H. v. Ruitenbeek en C.G.H.M. Lonst; 30 dec. Hendrik Mijndert Maar ten, z.v. M. v.d. Ploeg en I. Sparreboom; 29 dec. Bastian, z.v. T C. Fij- nenberg en C.M. Gros; 1 jan Nick, z v. G.C.M. van Zwol en H.M.T. Wanner; 2 jan Naomi Deborah, d.v. G.A. Driehuis en H.K. Wilnis; 4 jan. Hendnka Johanna Mana, d.v. H.T.M. Bolder en H.M.C. Blom; 5 jan. Anouk, d.v. E. v. Ginkel en I.T.A. Welting; 6 jan. Hermina, d.v. J. v.d. Hoo- gen en E. v.d. Veen, GEHUWD. 29 nov H. Drogt en T. Pelle- grom; 3 dec. A.N.A. Romein en J. Ja cobs; 12 dec H.Beelen en M.A. Blan- kenstijn; 13 dec. R. Loedeman en W.B. van Rinsum; 20 dec. L.B. Wouters en J.M. van Dijk; OVERLEDEN: 3 dec. G van Leeuwen, oud 69 jaar; 4 dec. J Mosselman, oud 91 jaar, geh. gew met J.H. Leunk; 9 dec. B van Ree, oud 90 jaar; 9 dec. A.J. van Munnik, oud 83 jaar, geh. gew. met D. van Eij- den; 10 dec. J.H. Wellerd, oud 81 jaar; 17 dec. M. Bui ting, oud 99 jaar; 19 dec. H Steenkamp. oud 82 jaar, geh. gew. met J. Steen beek, 20 dec. G.A.J. Veldhuizen, oud 68 jaar; 22 dec. P. Gouw. oud 75 jaar, geh. gew. met B. van Bekkum; 23 dec. N.H. v. Beurden, oud 83 jaar; 26 dec A. v.d. Tweel. oud 73 jaar; 29 dec. W. van Loenen, oud 70 jaar LEUSDEN - Komende donder dagavond om 20.00 uur wordt in 't Vooronder de Franse musical film „LTJne chante, l'autre pas" (de een zingt, de andere niet) vertoond. De toegang is drie gul den. L'une chante, l'autre pas" is een film van de bekende Franse filmre gisseuse Agnes Varda over het leven van twee vriendinnen: Suzan ne en Pauline. In het begin zien we Pauline (17 jaar, studente en lid van een koor) en Suzanne (22 jaar en moeder van twee kinderen) in het jaar 1962 te Parijs. Pauline droomt van een zangcarrière. Suzanne blijft alleen achter met haar twee kinderen. Ze verliezen elkaar uit het oog, maar na tien jaar ontmoeten Pauline en Suzanne elkaar weer. De eerste heeft een zangcarrière opge bouwd, de tweede een nieuw be staan. Weer vier jaar later, het is inmid dels 1976, komen beide vrouwen elkaar tegen tijdens hun zomer vakantie. Het vrouwenblad Elle gaf onder meer als kritiek: „Eindelijk een feministische film met een goed vwoord voor vrouwen..èn mannen". Verdere informatie: 948322 LEUSDEN - De afdeling Leusden van het Utrechts Landbouwgenoot- schap (ULG) houdt op donderdag 23 januari aanstaande een algeme ne vergadering in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg 30 in Leusden-Centrum, na de behan deling van de jaarverslagen en de bestuursverkiezingen houdt de heer A. van Leeuwen een lezing over zijn reis naar Nieuw Zeeland. Twee van zijn kmderen runnen daar een veebedrijf. Tijdens de vergadering wordt daar een diase rie van vertoond. t 'USDEN - Vanavond (dinsdag januan) houdt de NCVB in ^^ïsden-Zuid haar jaarverga ring in het Trefpunt aan de tihemseweg 75. De bijeen- nst begint om 20.00 uur Na vergadering houdt me- uw H. Abbnng een lezing ir Haiti. Ze illustreert haar haal met enkele dia's. Alle langstellenden zijn van harte ilkom. JSDEN - Zaterdag 18 januari rdt er weer een disco-avond Drganiseerd in 't Jeugdhonk i de Hamersveldseweg 100 Leusden Deze begint om 30 uur. SOS Drive In Disco zorgt de muziek. De entree iraagt 1,50 gulden met pasje 2,50 gulden zonder pasje. LEUSDEN - Dit jaar bestaat de Oranje Vereniging in Leus den vijftig jaar. In het kader van dat jubileum wordt een aantal feestelijke bijeenkom sten gehouden. Men begint op zaterdag 25 januari met een receptie in jongerencentrum De Til. Iedereen is tussen 15.00 uur en 17.00 uur van harte welkom. Woensdagmiddag 29 januan is het feest voor de kinderen van de leden der Oranje Vereniging Leus den. Om 14.00 uur begint voor hen een filmmiddag in De Til. Gedraaid wordt onder meer de wereldbe roemde film „Remi, alleen op de wereld". Op 31 januan wordt in De Korf een leden-jubileumavond gehou den. De Darthuizer Toneelvereni ging voert dan het blijspel „Het ei van Columbus" op. Eddy Bnnk zal dat spektakel muzikaal omlijsten. LEUSDEN - „Een goed begin is het halve werk", was het motto van het eerste Jazz-Podium van dit jaar in de Hakhorst. Bepaald géén half werk leverde mondhar monica-speler Jan Verweij, die voor de tweede maal gastsolist was van het Trio Wiebe Haanstra. Op zijn eigen bescheiden ma nier, die ook zo kenmerkend is voor zijn grote vakbroeder Toots Thielemans, bouwde Jam Verweij een boeiend concert op dat via bekende Jazz-classics en het wel haast onvermijdelijke „Bluesette" leidde naar een swingende climax een in up-tempo gespeeld „Scrap ple from the apple" Goede soli weer van Willem Meyboom op bas, ondanks proble men met zijn versterker en Ab v.d Berg op drums. We zien en horen Jan wéér op donderdag 13 februari. Donderdag 16 januan zullen er twee gasten zijn, namelijk Peter Fievez op tenorsax en de oorspronkelijke initiatiefne mer van het Jazz-Podium, Peer Har tjesveld op keyboards Aanvang is 21.30 uur en de toe gang is gratis. (advertentie) Puzzelt u graag? Dan is hier goed nieuws voor u Naast belangrijke iriloi matie staat het bekende Rode Kruis puzzelblad de "Marathon" telkens weer vol fijne puzzels. Wanneer u regelmatig één of meer oplossingen inzendt, krijgt u dit blad helemaal gratis. Kosten: slechts f 1,50 per oplossing En hoe méér oplossingen u opstuurt, hoe méér kans op een prachtige prijs natuur lijk. Elke maand zijn er prijzen tw.v. ruim f 10.000,- te winnen. Puzzel gezel lig mee en help het Rode Kruis helpen. Schrijf snel naar het Nederlandse Rode Kruis, Postbus 28120,2502 KC Den Haag. Of bel 070-846602/03. Bedankt! -"77^22- LEUSDEN - De Blijhof houdt komende zaterdag (18 januari) weer een crèche. Deze is be doeld voor kinderen van 2 tot ongeveer 8 jaar. Tussen 10.00 en 13.00 uur kunnen zij, onder toezicht van twee vrijwillig sters, spelen in de speelzaal aan de Ansfriduslaan 49 in Leusden-Centrum. Evenals vorig jaar zijn ook nu de kosten weer laag gehouden. Leden van de Blijhof betalen 2,50 gulden, met-leden 3.50 gul den LEUSDEN - Bij een inbraak in een personenauto in Achterveld is voor een bedrag van duizend gulden aan bezittingen ont vreemd. De auto van het merk Mercedes stationcar werd op vakkundige wijze aan de kant van de bestuurder opengebroken, waarna een radiocassetterecor der en een twaalftal cassette bandjes werden meegenomen. uc pcum;cipuaaio VcLll liet A G restaurant aan de Dodeweg werd in de nacht van zondag op maandag ingebroken in een personenwagen van het type Renault. Het raam van het rechter portier werd openge broken en het slot opengesneden Uit de auto worden een scanner, een dicteerapparaat en een radio cassetterecorder vermist. De totale schade wordt geraamd op driedui zend gulden.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7