Ongestraft spijbelen in Leusden mogelijk Handige crèche 15de carnavalsoptocht voor De Puupenkoppen SB ^vandaag in de leusder krant- „Meer openheid" li I üir Reünie 't Palet Muzikaal optreden in café De Brouwerij Meisje (23) verkracht Haaien Carnaval houden Klomp bejaarden- in kindercarnaval leusder nieuwsblad knanls Autodiefstal Auto-inbraak BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Leusdenaar veroordeeld wegens rijden onder invloed Geen krant ontvangen? Leerplichtambtenaar al geruime tijd ziek geen proces verbal Konijntje in de Wetering Hoofdredaktem-: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Rostbus 11 3830 AA Leusden- Centrdm Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV O O- ri •fr ililll. i LIL I i* krant DONDERDAG 23 JANUARI 1986 - 17e JAARGANG NO. 72 LEUSDEN - Conform de eis van de officier van justitie, mevr. mr. J. Kranenburg, ver oordeelde de Utrechtse poli tierechter, mr. H. Scheper., maandag een 34-jarige inwo ner van Leusden wegens rij- Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 den onder invloed tot negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid waarvan vijf voorwaardelijk en 1200 gul den boete. Nooit mogen volgens de offi cier persoonlijke problemen als excuus gelden om met drank op achter het stuur te gaan zitten. „Als ik op dat moment door u wordt aangereden, heb ik geen boodschap aan die problemen", aldus mr. Kranenburg. De verdachte was op 28 mei vorig jaar in zijn woonplaats aan gehouden met 1,55 promille alco hol in zijn bloed. Daarvoor had hij troost gezocht achter de jenever kruik. Echtscheidingsproblemen zouden de man overspannen heb ben gemaakt. LEUSDEN - De openbare basis school 't Palet houdt op vrij dag 31 januari haar jaarlijkse reünie. Die vindt zoals ge woonlijk plaats in het school gebouw aan de W. de Zwijger laan 1 in Leusden-Zuid. De avond begint om 19.30 uur. Een drive-in discotheek ver zorgt de muziek. [Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Onwettig schoolverzuim blijft in Leusden al jeruime tijd ongestraft. De leerplichtambtenaar die proces verbaal zou kunnen opmaken als ouders hun kind niet terecht van school houden, is al geruime tijd ziek. „Dit betekent echter liet dat de gemeente de leerplichtwet niet zou uitvoeren," aldus jen ambtenaar van de afdeling onderwijs in de gemeente Leusden. Het gemis aan een leerplicht- ïmbtenaar kwam maandagavond er sprake tijdens de maandelijkse vergadering van de gemeenschep- olijke medezeggenschapsraad voor het openbaar onderwijs. In de 3MR, zoals de medezeggen schapsraad kortheidshalve wordt jenoemd, hebben ouders en leer- crachten van alle Leusdense open bare basisscholen hun vertegen- voordigers. De GMR adviseert de jemeente gevraagd en onge vraagd over allerlei onderwijsza ken. Directeur H. Boon van de Basis school „De Bongerd" vroeg zich tijdens de rondvraag af of de GMR geen briefje naar de gemeente zou kunnen sturen met de vraag of leerplichtzaken voortaan weer ade quaat afgewikkeld kunnen worden. „Op dit ogenblik hebben we m feite geen leerplichtambtenaar omdat de mevrouw die als zodanig aange steld is, al geruime tijd ziek is," aldus de toelichting van de heer Boon. De directeur van de basisschool is in de eerste plaats belast met het toezicht op naleving van de leer plichtwet. Je zou m dit geval kunnen spreken van een „gedelegeerde taak". Mocht de directeur van een school de indruk hebben dat hij te maken heeft met onwettig school verzuim, dan kan de leerplichtamb tenaar ingeschakeld worden. Deze, daartoe beëdigde ambtenaar kan, als daar aanleiding voor is, proces verbaal opmaken. In Leusden hebben de scholen met elkaar afgesproken dat elke directeur zelf maximaal twee dagen per kmd vnj mag geven als daar aanleiding voor is. Het moet dan gaan om die gevallen waarbij de werkgever aan de werknemer een vrije dag geeft met behoud van salaris. Het lijkt trouwens met het aantal processen-verbaal wegens ontdui king van de leerplichtwet in Leus den nogal mee te vallen. „Bij mijn weten zijn er de laatste jaren geen bekeuringen uitgedeeld," zo wist de onderwijsambtenaar maandag avond te venellen. De conclusie lijkt dan ook gerechtvaardigd dat er van ongeoorloofd schoolverzuim m Leusden nauwelijks sprake is. Het ontbreken van een officiële leerplichtambtenaar betekent ove- ngens niet dat ouders hun kinderen nu ongestraft thuis kunnen houden. Als men op school en bij de ge meente de indruk heeft, dat men te maken heeft met onwettig school verzuim, dan wordt er door het college van B en W een brief op hoge poten naar de betrokken ou ders gezonden. Meestal is een der gelijke officiële waarschuwing vol doende gebleken om ouders en hun kinderen weer op het juiste pad te krijgen. De Gemeenschappelijke Me dezeggenschapsraad zal er bij de gemeente op aandringen dat er toch een oplossing komt voor het gesignaleerde probleem. Al wor den er dan misschien weinig of geen processen-verbaal opge maakt, een leerplichtambtenaar is nodig, zo menen de leden van de GMR. LEUSDEN - In café De Brouwe rij aan de Zwarteweg, dat decem ber vorig jaar werd geopend, treedt volgende week woensdag 29 januari de groep „Helsdingen Music" op. Dit muzikale evene ment maakt deel uit van een groots opgezet tournee, onder an dere door Nederland. De aanvang van het concert m De Brouwrij is 20.00 uur en de toegang is gratis. De groep Helsdingen Mu sic is het initiatief van de Amster damse pianist Rene van Helsdin gen. Van 1979 tot en met 1981 woonde René in Hollywood en speelde daar ondermeer met het Charles Owens quartet samen. Tij dens deze jaren kwam hij in kontakt met vele iazzfenompnpn waaronder Leroy Vinegar, Obie Jessie, Billy Higgins en vele anderen. Het tno bestaat verder uit drummer Rodney Mecks uit Detroit. Hij komt uit de muzikale familie van Elvin, That en Hank Jones. Samen met bassist Brian Batie die al veel met René van Helsdingen heeft samengewerkt vormt hij een sterke ntme sectie. Helsdingen Music is dynamische muziek variërend van zachte balla des tot hardcore funk. Het gebruik van Chinese volksmedodieen geeft het geheel nog eens een exotisch tintje. Voorafgaand aan dit concert treedt de groep op in café Manpo- sa in Amersfoort op zondag 26 januari. Dan is de aanvang 16.00 uur. LEUSDEN - Een 23-jarige in woonster van Leusden is dins dagavond onder bedreiging ver kracht. Het meisje liep omstreeks ne gen uur te wandelen in de nabij heid van winkelcentrum De Ha mershof toen zij werd aangespro ken door een man in een auto. Onder bedreiging van een mes werd zij gesommeerd in de auto te stappen waarna zij op een afgele gen plaats is verkracht. De politie van Leusden, waar direkt aangif te werd gedaan, beschikt over en signalement van de dader en het voertuig. LEUSDEN - Zwemclub De Haaien houdt op vrijdag 7 fe bruari het jaarlijkse carna valsfeest in de Roda-kantine. De happening begint om 19.30 uur. Óp het programma staat onder meer een optreden van de Show- en Dansgroep Leus den. Raadsfracties willen nieuwe brandweergarage aan de Groene Zoom pagina 3 Ontevredenheid over noodvoorzieningen schoolzwemmen pagina 3 Planadviesgroep staat positief tegenover Leusdense speel-o-theek pagina 4 De Oranjevereniging Leusden bestaat 50 jaar. Een terugblik met voorzitter Gradus van de Hengel pagina 5 GPV/SGP presenteerde het programma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen Erwin de Boer clubkampioen TTGL Loep op Leusden Service-pagina pagina 7 pagina 8 pagina 9 pagina 11 DOKTERSDIENST: 944223 (tot za. 24.00 uur) 948111 (tot ma. 08.00 uur) LEUSDEN - Carnavals vereni ng De Gouden Klomp houdt op >ndag 9 februari in De Kof een roots kindercarnavalsfeest. Dat sgint om 14.00 uur. Alle kinde- n tot 14 jaar zijn daarbij van trte welkom, het liefst gekostu- eerd. De toegangsprijs is 1,50 ilden. Tijdens de middag wordt er iij wedstnjd aerobic-dansen en jn wedstrijd play-backen ge- >uden. Degenen die hier aan wil- n deelnemen, moeten dat vóór 1 bruari aanstaande opgeven bij W. jfland, Ereprijshof 27, telefoon 5690. )e jeugdprins en zijn raad van f geven natuurlijk acte de présen- i. De muziek wordt verzorgd door ask. LEUSDEN - Vlak voor het begin van het vierdaagse carnaval, na melijk op donderdag 6 februari viert carnavalsvereniging De Gouden Klomp al volop feest met de bejaarden. Dat gaat plaatsvin den in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg. Het bejaardenbal begint om 20.00 uur; de entree is gratis. Naast een optreden van de Volksdansgroep Leusden wordt er ook een film over Leusden ver toond. De band Hammer Field verzorgt de muziek. Mensen die graag zouden willen komen, maar zonder vervoer zitten, kunnen zich opgeven bij Wil van de Veer, telefoon 941306. Op de be treffende avond worden ze dan netjes thuis gehaald en gebracht. nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - „De problemen rondom Prochemko hadden voorkomen kunnen worden door meer openbaarheid." Dat zei gisteren Harm Offereins bij de presentatie van het GPV/SGP-gemeenteprogram- ma voor 1986-1990. „Er dient een open en duidelijk beleid gevoerd te worden ten dienste van de gemeenschap." Voor de derde achtereenvolgen de keer gaan GPV en SGP als één politieke groepering deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezin gen. Een uitgebreid verslag van het programma, zoals dat gistermiddag werd gepresenteerd in De Peper molen, vindt u op pagma 3. De besturen van zowel GPV als SGP waren gisteren aanwezig bi) de presentatie van het gemeenteprogramma voor de komende verkiezingen. LEUSDEN - Toch wel handig, zo'n crèche op de zaterdagochtend. Terwijl pa m de tuin of aan de auto bezig is en loeder de boodschappen doet, vermaakt zoon of dochter zich opperbest m De Blijhof. Afgelopen zaterdag was r weer zo'n zaterdag-crèche m de speelzaal aan de Ansfnduslaan 49. Tussen 10.00 uur en 13.00 uur bezochten 5le kinderen van 2 tot ongeveer 8 jaar de crèche. En da's altijd nog leuker dan met moeder door de winkels ïcen... LEUSDEN .- In de nacht van 21 op 22 januan is op de Spinnerij een personenwagen gestolen van het merk Opel Record. De auto werd later volledig vernield in Amers foort aangetroffen Over de daders van de diefstal is nog niets bekend. LEUSDEN - Op de parkeerplaats voor sporthal De Inslag aan de Groene Zoom is dinsdag laat op de avond mgebroken m een perso nenwagen. De zijruit werd vernield. Er wordt een autoradio vermist. ACHTERVELD Zondag middag 9 februari start voor de vijftiende maal de carna valsoptocht van carnavals vereniging De Puupenkop pen. De organisatie van deze op tocht is in handen van het Raad van elf-lid Frans Stapel broek. Hij rekent er op dat de inwoners van Puupenkoppen- land en de overige toeschou wers weer een grandioze op tocht te zien zullen krijgen. De jury is weer m handen van Henk Ossendrijver die het met zijn medewerkers hopelijk weer heel moeilijk zullen krijgen in de beoor deling. De optochtcommissie wil de wa genbouwers, groepen, paren en individuelen er attent op maken dat reclame, in welke vorm dan ook, met is toegestaan. Wil men niet het risico lopen om niet in de optocht opgesteld te worden, dan dient men hier rekening mee te houden. Het motto voor dit jaar is „Achter veld daar komen we weer". Deelnemers aan de optocht kun nen zich tot 1 februari opgeven bij de secretaris van de vereniging; Pieter Bokkers (telefoon 03425- 2235) of bij Frans Stapelbroek (tele foon 03495-72294). Individuelen en paren kunnen zich ook opgeven bij (advertentie) bakkerij Henk Snut, Verjaagde Rui- terweg la en bij boekhandel Vos, 't Hoekje, Hessenweg 323. In verband met de hoogte en breedte van de wagens dient men de voorschriften in het reglement aan te houden. De deelnemende wagens dienen om 12.00 uur aan wezig te zijn op het terrein van de gebr. De Vor. Groepen, paren en individuelen dienen om 12.30 uur op het genoemde verzamelpunt aanwezig te zijn. De optocht start om 13.00 uur precies. De route is als volgt: Hessenweg - Jan van Arkelweg - Rentickstraat - Ruurd Visserstraat - Hessenweg - Jan van Arkelweg - Verjaagde Rui- terweg - Van Oldenbarneveltstraat - Pater Stormstraat - W. van Amers- foortstraat - H. van Viandenstraat - Verjaagde Ruiterweg - Hessenweg met als eindpunt de r.k. kerk. Na 12.00 uur worden de betref fende wegen afgesloten en zal het verkeer worden omgeleid. Ieder een wordt verzocht geen auto's langs de route te plaatsen, teneinde de optocht een vnje doorgang te kunnen verlenen. Eén van de deelnemende groepen in de Achterveldse carnavalsoptocht van vorig jaar. GROENHOUTEN Een slag in de lucht Uw-olfioal Mazda-dealer op - 10 minuien ri|a!stand van uw huis Volg de horden naar AUTO ISSELT Industrieterrein De Isseit mazoa

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1