■teadsfrakties willen brandweer garage aan Groene Zoom Ontevredenheid over noodvoorzieningen schoolzwemmen LEUSDEN, [ilieuboer slaat aan Jlollege gaat mogelijkheden onderzoeken Solidariteitswinkel stelt Tanzania centraal Forum-avond CNV in Amersfoort Thematafel informatica Pasje Jeugdhonk Open dag van post zegelclub DEMOCRATEI 16 phalen schillen door milieuboer .)tonm'85 fl Olifantje Dumbo bij Blijhof Insturen folder afgeraden w weetin degeweente/ DONDERDAG 23 JANUARI 1986 plaatselijk nieuws an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders in Leusden gaat de (financiële) haalbaarheid van een nieuwe ^andweergarage aan de Groene Zoom nader onderzoeken. I ivens wordt bekeken in hoeverre een definitieve gemeente- erf naast de nieuw te bouwen brandweerkazerne kan worden irealiseerd. *Die toezegging deed wethouder Wagenaar dinsdagavond in Eli vergadering van de commissie Openbare Werken en limtelijke Ordening. Wel voegde hij daar aan toe, dat het illege advies zal vragen bij het Ministerie van Binnenlandse om daarmee het nieuwe voorstel te ondersteunen. laten onderzoeken. Die plaatsen werden zowel op planologische als brandweertechnische aspecten beoordeeld. Diverse commissiele den noemden het verslag van dat onderzoek summier. Ep Oostra (D'66): „In plaats van argumenten hebben we nu cijfers gekregen, die niet zijn onderbouwd." En WD-er Ten Berge: „Wij komen tot de conclusie dat de verschillende wegingsfactoren zodanig zijn ge =™~De commissieleden verzetten r:h eensgezind tegen het voorstel n het college om de nieuwe indweerkazerne in het hoofd- ntrum (nissen de Centra-par- erplaats en de Koningshof) aan te tgen. Op zich een vreemd voor- ;1, omdat dezelfde commissie al S september vorig jaar liet weten ar weinig voor te voelen. Het college had tien mogelijke :aties voor de nieuwe garage waardeerd, dat wij er vraagtekens bijzetten." FINANCIËLE PLAATJE „Waarom heeft u de financiering niet meegenomen," vroeg Com Verduin (PvdA) het college. Zij wees erop dat de grond rondom Hamershof de duurste grond van Leusden is. „En daar heeft u niets van meegenomen. We moeten de tijd nemen om het plan goed uit te werken langs de Groene Zoom," concludeerde Verduin. „Er is nog geen sprake van een echte noodsi tuatie." Het CDA legde de nadruk op de koppeling van brandweergarage en gemeentewerf. „Als de huidige gemeentewerf over twee jaar weg moet, is het onzin om daar nu de brandweergarage aan te leggen," zei Evelien Blom. Zij noemde ver der de door het college gehanteer de puntentelling discutabel. „Een aantal argumenten is om te draaien m het voordeel," beweerde zij. De plaatsing van de brandweer voorziening m het hoofdcentrum ging echter ook het CDA te ver. „Het zal meer last dan gemak ge ven voor omwonenden. Bovendien kan de brandweer er met snel vandaan komen," aldus Blom, die verder nog een koppeling maakte met de aansluiting op de A28. „Leusden moet, wanneer die aan sluiting er is, een deel van de hulpverlening op haar schouders nemen. Het is dan makkelijk als de brandweer in de buurt zit." PAARDENMAAT Harm Offereins (SGP/GPV) ging wat dieper in op de locatie Paar- denmaat. „Het college zegt m haar voorstel dat de oppervlakte voor oefenmogelijkheden daar te klem is. Welke motieven liggen daaraan ten grondslag?" vroeg hij wethou der Wagenaar. Verder wees ook hij op het ontbreken van gegevens over de grondprijs. „En dat terwijl er wél onderscheid wordt gemaakt tussen grond die in eigendom is en rond die dat niet is." Ook D'66 voerde een locatie na bij Hamershof categonsch af. Ep Oostra: „Onze voorkeur gaat uit naar een locatie aan de Groene Zoom. Van de mogelijke locaties daar willen wij graag een nader gespecificeerd onderzoek heb ben." Over het voorstel dat ter discussie lag, zei Oostra onder meer: „Nergens vinden we de be zwaren die wij eerder hebben geuit tegen een locatie in Hamershof De WD, tenslotte, sprak zich duidelijk uit voor een plaats aan de Groene Zoom. „Al in september vorig jaar hebben wij geadviseerd om de voorziening niet in het cen trum te realiseren," aldus Sjef ten Berge. „We laten het aan het colle ge over om de precieze keuze aan de Groene Zoom te maken." De WD was overigens de enige partij die mets zag in een koppeling van de gemeentewerf en de brand weergarage. „De voordelen zijn niet zo groot," aldus de liberalen. SCHORSING Alle vragen die werden gesteld m de commissievergadering ble ven onbeantwoord. Na een schor sing van vijf minuten deelde wet houder Wagenaar namens het col lege mee, dat het advies van de commissie (de brandweergarage aan de Groene Zoom) nader wordt onderzocht. Ook de eventuele ves tiging van de gemeentewerf aldaar zou wederom bekeken worden. PvdA, SGP/GPV en WD voelen, gezien de uitlatingen dinsdag avond, het meest voor de locatie Groene Zoom/Noordennslag. Het CDA gaf de voorkeur aan de hoek Groene Zoom/Burgemeester De Beaufortweg. geraamde i opbrengst 98: s.)l erkelijke opbrengst 49493 kg december 35278 kg november 22767 kg oktober 8240 kq september |IUSDEN - Het in septem- r gestarte schillenop- alproject in Leusden lat aan bij de inwoners n Leusden. In de vier tanden dat de milieuboer tief is in een aantal wij- n in Leusden is er al bijna Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarlaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: cc cn nor .oor 33 30 per half jaar. 16,90 per kwartaal 37. f 65,60 per jaar. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 1930 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. s H8r-met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. er*r- Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling f°n ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - „Het is formida bel dat het schoolzwemmen in Leusden weer gewoon door gaat," zo reageerde de voor- zitter van de Gemeenschap pelijke Medezeggenschaps raad (GMR) voor het open- baar onderwijs, de heer R. I Huijgens op wat minder posi- tieve reacties van enkele GMR-leden. De gemeente Leusden en de Zwembadstich ting zijn er in geslaagd om voor de Leusdense scholen 'n oplossing te vinden met be trekking tot het schoolzwem men. Dat vindt nu plaats in 't Amersfoortse sportfondsen- bad. Niet iedereen is even gelukkig met de wijze waarop men de zaken in Amersfoort heeft geregeld. Ook is de be loofde speciale vloer in het zwembad niet aangebracht. Na de brand die het Leusdense zwembad totaal verwoestte zijn er direct pogingen gedaan om de Leusdense schooljeugd in een na burige gemeente onder dak te brengen waar het gaat om de les sen schoolzwemmen In de laatste week voor de kerstvakantie is er met alle scholen „proefgedraaid" in het Amersfoortse sportfondsen- bad. Omdat de proef goed is uitge vallen, werd hetzelfde schema voor de scholen onveranderd voortge zet na de vakantie. Het komt er op neer dat, net als voorheen, drie klassen van elke school één lesuur schoolzwemmen krijgen. Voor de ouders brengt het nieu we systeem geen extra kosten met zich mee In het Amersfoortse bad knjgt de jeugd les van de badmees ters die voorheen m Leusden werk zaam waren. In de praktijk blijkt dat niet alles er net zo aan toegaat als in het Leusdense bad. DIPLOMA Tijdens de vergadering van de gemeenschappelijke medezeg genschapsraad voor het openbaar onderwijs, welke maandagavond plaatsvond, kwamen enkele „pro blemen" naar voren. Het lijkt bij voorbeeld niet mogelijk om m de loop van het schooljaar een zwem diploma te behalen. Er is besloten om het diploma-zwemmen alleen in juni 1986 te doen plaatsvmden. Hoe dat in het volgend schooljaar wordt, is nog niet bekend. Als ouders willen dat hun kmd toch in de loop van het jaar gaat zwemmen voor het diploma, omdat het kmd daar aan toe is, dan moet een andere oplossmg gevonden worden. Die oplossing blijkt er overigens wel te zijn. Ouders moe ten dan met hun kmd naar Hoog land. Voor het bedrag van 20,- kan het kind dan diploma-zwem men. Normaal is dit via de school een zaak die zonder kosten wordt afgewikkeld. VLOER Er was toegezegd dat het zwem bad in Amersfoort een extra vloer in één van de baden zou aanbren gen om de Leusdense kinderen op een verantwoorde manier zwemles te kunnen geven. „Die beloofde vloer ligt er met," zo had één van de leden van de GMR, een directeur van een Leusdense basisschool ge constateerd. Nu knjgen alle kinde ren les in een bassm met een minimumwaterdiepte van 1,15 me ter. „Zwemonderwijs - inhoudelijk geen goede zaak," aldus de direc teur, die van mening is dat er alsnog een voorziening moet komen om op een verantwoorde manier les te kunnen geven. ACHTERVELD Ook in Achterveld is men, al thans op de openbare basisschool „Het Startblok", ook met al te geluk kig met de noodoplossing die men heeft gevonden. De school vindt de afstand naar Amersfoort een pro bleem, zo vertelde een Achtervelds GMR-lid. Men had liever gezien dat het schoolzwemmen naar Bar neveld was verhuisd. Alleen de beschikbaarheid van badperso- neel zou een probleem zijn ge weest, zo had het GMR-lid vastge steld. De ambtenaar, die de GMR-ver- gadermgen beroepshalve bij woont, wist te vertellen dat er meer haken en ogen aan het school zwemmen in Barneveld zaten. Zo zou het Bameveldse bad alleen op vrijdagmorgen beschikbaar zijn en de buskosten hoger. De GMR gaat nu een brief naar de gemeente Leusden sturen, waarin gevraagd wordt om ophel dering over enkele zaken. In de vergadering van volgende maand zet de gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad het onderwerp „schoolzwemmen" weer op de agenda. 50 ton (50.000 kilo) opge haald. In 1986 wordt getracht het schillen- ophaalproject uit te breiden naar de wijken waar de schillenboer nog geen vertrouwd beeld in de straat is. De hierbij afgebeelde mi lieumeter geeft duidelijk het ver schil aan tussen de geraamde en de werkelijke opbrengst LEUSDEN - De Stichting So lidariteitswinkel Leusden vraagt in de komende drie maanden speciale aandacht voor Tanzania. Op 25 januari zal in de kraam op de Hamers hof algemene informatie over Tanzania worden gegeven. In februari komt de Nederlandse ontwikkelingssamenwerking aan de orde en in maart richt men de aandacht op de leve ranciers van de koffie en thee. Tanzania is een Oost-Afrikaans land, dat 28 keer zo groot is als Nederland. In de 19e eeuw was het een Duits protectoraat. Na de Eer ste Wereldoorlog in 1917 kwam het land onder Brits bestuur en smds ïaoi is Tanzania onafhankelijk, met Julius Nyerere als president. Een indrukwekkend man, die de lei ding geeft aan de verwezehjking van: UJAMAA - een Tanzaiuaans socialisme. Het gaat de regenng van dit land om een eerlijke verde ling van welvaart en armoede. Hier regeert niet, zoals in veel andere landen, het recht van de sterkste. Tanzania is een van de armste landen van de wereld. Ondanks uitgebreide buitenlandse hulp kampt het land nog steeds mer een negatieve betalingsbalans. Men moet meer importeren (olie en machines) dan er wordt geëxpor teerd: koffie, katoen, thee. siséü en kruidnagelen. Het is voor een land als Tanzania erg moeilijk zich een plaats te verwerven in de we- Juhus Nyerere. reldeconomie met behoud van ei gen pnncipes. Vaak wordt het land door instanties als de Wereldbank en het Internationaal Monetair Fonds nadelig behandeld, vergele ken met andere ontwikkelingslan den die beter in de smaak vallen van de grote mogendheden. LEUSDEN/AMERSFOORT -Het regiobestuur van de In dustrie- en Voedingsbond CNV houdt op maandag 27 januari een forumdiscussie in het kader van het te voeren arbeidsvoorwaardenbeleid en de naderende Tweede Kamer verkiezingen in mei van dit jaar. Plaats van handeling is café-restaurant De Oude Tam, vlakbij het centraal station in Amersfoort. Aanvang van de avond: 19.45 uur. Vanaf half acht is de zaal open. De forumleden zijn PvdA'er Buur- meijer (lid Tweede Kamer). CDA'er Gerritse (lid Tweede Kamer), WD'er Heymarts (lid Eerste Ka merfractie van de VVD), mevrouw Bisschof (D'66, lid Eerste Kamer) en namens de Industrie- en Voedings bond van het CNV de heer F Hanko. Discussieleider is de heer J. Sloof, districtsbestuurder van het CNV De organisatoren hopen ook een politieke vertegenwoordiging uit Leusden te ontvangen. De plaatse lijke afdelingen van de WD, CDA, D'66 en PvdA zijn daartoe uitgeno digd LEUSDEN - In het informatie centrum van de Stichting voor School- en Beroepskeuzevoor lichting aan de Heiligenberger- weg 34 is van 27 januari tot en met 7 maart een zogenaamde thema tafel ingericht met voorlichting over beroepen, opleidingen en cursussen op het gebied van de informatica. Iedere middag van maandag tot en met vrijdag is het informatiecen trum van 13.00 uur tot 17.00 uur geopend voor bezoekers. Voor na dere informatie kunnen geïnteres seerden ook kontakt opnemen met de heer F. de Looff, documentalist van de S.B.K., telefoon 033-720660 LEUSDEN - Zaterdag 25 januari verzorgt de Speel- en Rekrea- tievereniging 'De Blijhof de maandelijkse filmvoorstelling. Het is de beurt aan 'Dumbo, het vliegende olifantje' om alle kin deren deze dag te vermaken. Dumbo, een beetje verlegen maar erg lief, beleeft samen met zijn vriendje Timothy de muis vele avonturen, waarbij de droom over de roze olifan ten een héél speciale traktatie is. De voorstellingen beginnen om 10.30 en 13.30 uur en duren 80 minuten. De film is in het Ne derlands gesproken. Toe gangsprijzen: 2,- voor leden op vertoon van lidmaatschaps- bewijs en 3,- voor niet-leden. (inclusief limonade voor ieder een). Alle kinderen zijn van harte welkom om met Dumbo mee te komen dromen aan de Ansfnduslaan 49 te Leusden LEUSDEN - In Leusden zijn afgelopen week op verschillende plaatsen folders verspreid waar van de inhoud twijfelachtig is. Het betreft hier volgens een woordvoerder van de politie fol ders waann goederen te koop wor den aangeboden voor een lage pnjs De goederen zoals bedoeld in de folder zouden waterschade heb ben opgelopen. De politie van Leusden raadt inwoners van Leusden af om de folder in te sturen en er niet mee in zee te gaan omdat het hier waar schijnlijk om een zeer bedenkelijke praktijk gaat. LEUSDEN - Bezoekers van 't Jeugdhonk zijn met ingang van za terdag 28 januan verplicht om in het bezit te zijn van een pasje. „Zonder pasje wordt toegang geweigerd," zo laat men weten. Vanaf zaterdag aanstaande tot 1 maart zijn de pas jes verkrijgbaar aan de deur van het Jeugdhonk. Wel moet men dan meenemen: twee pasfoto's, een gel dig legitimatiebewijs en vijf gulden. Meer informatie R. de Wilde, 033- 940916. LEUSDEN - De Leusdense postzegelclub 'Lisiduna' houdt op zaterdag 25 januari een open dag in de Wolboom aan de Hamersveldseweg 2A. De vereniging wil met deze akti- viteit meer bekendheid geven aan haar doelstellingen. Die zijn: de kennis van de filatelie vergroten, de leden in de gele genheid stellen hun verzame ling uit te breiden en leiding en hulp verlenen aan de jeugd leden. Tussen 9.30 uur en 13.00 uur la ten vijftien leden van de club enige bladen van hun verzame ling zien. Men wil zo duidelijk maken dat ook met bescheiden middelen en met courante en goedkope zegels heel goed een interessante verzameling is op te bouwen. Bovendien zijn er een aantal thematische verzamelingen te zien. De taalstrijd op postze gels, Europa, edelstenen, bloe men en vlinders zijn slechts en kele van de uitgestalde collec ties. Enkele leden van 'Lisi- duna' tonen hun leerzame ver zameling Nederlandse munten. Inlichtingen over de open dag zijn te verkrijgen op de vol gende telefoonnummers: 942318 (T. Sittrop). 943567 (J. Snellenberg), 943073 0- Kreb- bers), 944451 (E. von Motz) en 725701 (F. van den Bos). (advertentie) wees geen buitenstaander laat niet over u beslissen denk mee en steun uw keus WORD LID tel.: 070-858303 033-940047 morgen congres in de FLINT Achterveld Donderdag 23 januari 19.00 uur: gratis verlichtingscon trole Veilig Verkeer Nederland in garage Lammers. Zaterdag 25 januari 20.00 uur: Disco-show in De Kla- veet. Zondag 26 januari 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 27 januari 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 28 januari 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw. Woensdag 29 januari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Leusden Donderdag 23 januari 19.45 uur: Algemene vergadering Utrechts Landbouwgenootschap (ULG). De Til, Hamersveldseweg. 21.30 uur: Jazzpodium, eetcafé De Hakhorst, Waarden. Vrijdag 24 januari 20.00 uur: Noorse avond van de vereniging Nederland-Noorwegen. Boerderij Groot-Krakhorst, Bolde rikhof. Zaterdag 25 januari 9.30 uur: Open dag postzegelclub Lisiduna, De Wolboom, Hamers veldseweg. (tot 13.00 uur) 15.00 uur: Receptie Oranjevereni ging Leusden ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. De Til, Ha mersveldseweg. Zondag 26 januari 14.00 uur: Jazzsociéteit De Hak horst: Jazzpierment en Trio Wiebe Haanstra Eetcafé De Hakhorst, Waarden. Maandag 27 januari 19.45 uur: Forumavond CNV afde ling Amersfoort e.o., Café Restau rant de Oude Tram, Stationsplein, Amersfoort. 19.45 uur: Thema-avond Interker kelijke Vrouwen Contactgroep. Marcuskerk, Asschatterweg. Woensdag 29 januari 20.00 uur: Bijeenkomst nieuwe be woners Claeverenblad/Wilden- burg, Munnickhove en Bosveld. Grote zaal De Korf, De Smidse 1 Donderdag 30 januari 20.00 uur: Gemeenteraadsverga dering. Gemeentehuis, 't Erf. 20.00 uur: Lezmg Gereformeerde Bond, afdeling Leusden. 't Trefpunt, Leusden-zuid. De plaats waar het college graag de rueuwe brandweergarage had willen bouwen: tussen de parkeerplaatsen van de Centra en de Koningshof.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3