rkrant SB Veel felicitaties voor jubilerende Oranjevereniging Succesvolle start !/oor Jazz sociëteit I$l ^vandaag in Qe leusder kranl" A. Parson ambtenaar burgerlijke stand >rkonde en bosjes bloemen voor 50 jaar lidmaatschap ii .2 .5 leusder kranls Werkgroep Milieu educatie vergadert Pony dood na hondebeten Bijeenkomst gezamenlijke landbouw organisaties Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden LAAT UW AUTO KAAL EN KOM A.S. ZATERDAG NAAR SYPA AUTOSPORT Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering /lyc^v LA DINSDAG 28 JANUARI 1986 17e JAARGANG NO. 73 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Jtsschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van één onzer medewerkers) u ?irsnFN - Veel Leusdenaren maakten afgelopen zater- yig van de gelegenheid gebruik om het bestuur van de P-anjevereiging geluk te wensen met het vijftigjarig be- yiiin van de vereniging. Het bestuur had op haar beurt yk felicitaties over te brengen. Men had uitgevonden dat •n negental leden al vijftig jaar lid is van de oranjever eniging. Vier van de elf oud-gedienden waren zaterdag- iddag in het jongerencentrum De Til aanwezig. Zij kre- wn uit handen van voorzitter Gradus van de Hengel een trinnering in de vorm van een oorkonde uitgereikt. receptie in De Til werd niet Jeen bezocht door plaatsge- J f ten. Vertegenwoordigers de Oranjeverenigingen uit ievelaken, Amersfoort en 'oudenberg kwamen ook hun hukwensen aanbieden. Ook burgemeester van Leersum, 'f heer De Graaf, kwam in zijn ctie van voorzitter van de idelijke federatie van Oranje verenigingen even langs om de ^.nd te schudden. Sfet bestuur van de Leusdense i Oranjevereniging was zater dagmiddag bijna voltallig. Van arezestien bestuursleden .pest alleen de heer W. ifhoonderbeek het wegens l&kte laten afweten Overigens /am ook de heer Schoonder- Eek voor op de lijst van leden vijftig jaar lid zijn Mevrouw Beaufort, Aart van Beek, ert Kamerbeek en meester d Hendriksen waren zater- gmiddag om uiteenlopende denen ook niet aanwezig, vrouw Buining, mevrouw Berg, de heer P.J.A. de Bruyn en de heer R. Tijmensen had den wel kans gezien om bij de receptie aanwezig te zijn. Of men alle leden kende die vijftig jaar lid waren wist men bij de Oranjevereniging trou wens niet precies. "Zo heel precies was het allemaal niet meer na te gaan. We hebben het de mensen persoonlijk ge vraagd en ze hebben beaamd dat ze vijftig jaar lid zijn," aldus de voorzitter. NEUTJE Eén van de oude getrouwen, de heer R. Tijmensen ("zeg maar kleine Roel") wist het zich nog best te herinneren. "Ik ben in 1936 lid geworden, een jaar na mijn trouwen. Ik heb wel eens gehoord dat er toen maar zo'n 400 huizen in Hamersveld stonden. Koninginnedag werd toen wel even anders gevierd Het hele dorp reed mee in de yrzitter Gradus van de Hengel tijdens zijn toespraak. optocht. We reden het rondje Hamersveldseweg, Beaufort- weg, Heiligenbergerweg. Arn- hemseweg." "Bij De Mof ging iedereen weer zijn eigen gang. De mees ten gingen echter ergens in het dorp een neutje pakken. Ieder een kon trouv/ens makkelijk mee in de optocht. Alles ging namelijk per paard en wagen. De auto's in het dorp kon je in die tijd op de vingers van één hand natellen," aldus de 78-ja- nge "kleine Roel". BOOS Ondanks het feit dat er zater dagmiddag sprake was van een feestelijke bijeenkomst, waren insiders het over eén ding eens. Gradus van de Hengel was boos. Wat was er gebeurd? In de Leusder Krant van vorige week donderdag heeft een in terview gestaan met voorzitter Gradus van de Hengel. "Een groot gedeelte van de bevol king is te lui om 's morgens uit bed te komen om de vlag uit te steken", zo stond er in grote letters boven het paginagrote artikel. De woorden zouden af komstig zijn van de voorzitter van de Oranjevereniging "Dat heb ik nooit gezegd Het heeft me pijn gedaan dat die kop in de krant stond Ik wil er verder geen woorden over vuil ma ken." zo begon de heer Van de Hengel zijn toespraak tot de aanwezigen. Wethouder Jan Wagenaar ging even later in zijn felicitatierede toch in op de "luie Leusde- naar". "Of u het nu wel of niet gezegd hebt, het is wel zo dat de Leusdenaar van uitslapen houdt," zo bevestigde de wet houder. De wethouder weet waarover hij praat. Toen de Oranjevereniging begon met de reveille in de vroege mor gen van koninginnedag kwa men er op het gemeentehuis en bij de politie tal van boze reac ties van Leusdenaren die on vrijwillig uit hun slaap waren gewekt. "Er is echt geen reden om kwaad te zijn," aldus de wethouder die voor zijn opmer king een donderend applaus van de aanwezigen kreeg. De bestuursleden van de jubilerende Oranjevereniging Leusden mochten vele fehcitaties in ontvangst nemen. LEDEN Jan Wagenaar, in de hoedanig heid van loco-burgemeester aanwezig, kreeg trouwens nog een keer de handen van de aanwezigen op elkaar. "Ik heb gelezen dat Gradus zich er over beklaagt dat er maar 450 Leus denaren lid zijn van de Oranje vereniging Dat is echter hele maal niet gek. Dat aantal is méér dan welke politieke partij in Leusden dan ook," aldus de ietwat jaloers klinkende VVD- wethouder De loco-burgemeester was za terdagmiddag overigens niet met geheel lege handen geko men, al verontschuldigde de heer Wagenaar zich bij voor baat voor het wellicht wat te genvallende geschenk, een en velop met inhoud. "Gijs (van Woudenberg) en ik hadden u graag wat meer gegeven, maar we hebben nu eenmaal be paalde afspraken gemaakt over de bedragen die we uittrekken voor jubilerende verenigin gen". aldus de loco-burge meester. Tot grote vreugde van het be stuur van de Oranjevereniging deed wethouder Wagenaar de toezegging dat de Oranjever eniging op alle steun van het gemeentebestuur kan rekenen als het gaat om faciliteiten voor evenementen. "Als iemand nu al 'nee' gezegd heeft tegen een voorstel van uw kant, dan gaan we dat gewoon opnieuw bekij ken Met een paar nieuwe argu menten erbij moet dat kunnen Dat gebeurt trouwens wel va ker in de politiek," zo besloot de gulle wethouder zijn rede. De receptie werd zaterdagmid dag afgesloten met een optre den van de Leusdense muziek vereniging Lisiduna. Ondanks de kou gaven ook de majoret tes in hun mini-rokjes een show weg EIGEN KRING De Oranjevereniging gaat het vijftigjarig bestaan ook nog in eigen kring vieren De feest avond in "De Korf' op 31 ja nuari a s. is al helemaal volge boekt. De Korf kan maximaal 325 mensen een plaats bieden. Bij het bestuur van de Oranje vereniging hebben zich echter al ruim vierhonderd belangstel lenden gemeld voor een plaatsje "We hebben even geregeld dat we nog een avond organi seren." zo kondigde Gradus van de Hengel lakoniek aan Die tweede avond is een dag later, op 1 februari a s. Het be stuur is erin geslaagd om be langstellenden hetzelfde pro gramma voor te schotelen als de dag ervoor Iedereen die alsnog de feestavond van de Oranjevereniging wil bijwonen op de eerste februari wordt verzocht contact op te nemen met één van de bestuursleden. Als er éen ding duidelijk is, dan is het wel dat Gradus van de Hengel de spil is waar de Oranjevereniging om draait. Karnavalsvereniging De Gou den Klomp heeft dat goed ge zien. Uit handen van Prins De- coratius mocht Gradus de eer ste persoonlijke onderschei ding van het jaar van de kar- navalsprins in ontvangst ne men. uan één onzer medewerkers) Stichting Jazz-sociëteit Leus- middag opende, was de publieke stra i J._ n«1n._holannctcxllinn nrw-r niet al te rrrru-it ?nrnr OEN - Leusden is rijp ir een jazz-sociëteit. Dat ek afgelopen zondag eens ineer tijdens het goed be- hte concert in De Hak- st, dat was georganiseerd .r de onlangs opgerichte den. De organisatoren kunnen terug kijken op een geslaagd jazz-spektakel, dat zeker voor herhaling vatbaar is. Het duurde eventjes voordat het publiek binnenstroomde. Toen Peer Hartjesveld (mede-oprichter van de sociëteit) om 14.00 uur de E W~ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDU! Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. ,9 Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend terdags gesloten. flffüjks vai ^TZaterdc belangstelling nog met al te groot. De groep Jazzpierement (bestaan de uit Ab van de Berg op slagwerk, Willem Meyboom op contrabas, Peter Fievez op tenorsax en Har- tjesveld zélf op keyboards) beet de muzikale spits af met een aantal easy-listening jazz-nummers. Jazzpierement bracht een goed gekozen repertoire waarmee het publiek rustig in de juiste stemming kwam. Grote bijval oogstte het der de nummer, een ballad, met een schitterend intro waarbij gast-muzi- kant Frans Hakkert op tenorsax en Peer Hartjesveld op de keyboards een zeer gevoelig gespeeld num mer inleidden. BOSSANOVA „Watch what happens", een bos sanova, werd zeer temperamentvol vertolkt en bracht de aanwezigen in swingende vervoering. Na dat num mer sprak Hartjesveld de inmid dels flink gegroeide menigte toe. Groot was de belangstelling te gen 15.00 uur toen het Tno Wiebe Haanstra, bestaande uit Willem Meyboom (contrabas), Ab van de Berg (slagwerk) en Wiebe Haan- (piano), de „entre-acte ver zorgde Het tno, dat elke donder dagavond op het Jazz-podium in de Hakhorst te beluisteren is, stond borg voor bijna een uur swingende jazz Het was goed te merken dat dankzij de lange samenwerking de drie muzikanten goed op elkaar ingespeeld zijn. ACHTERGROND Wel was het jammer dat het publiek dit item van het programma meer als achtergrond waardeerde, wat op te merken viel uit de geluid sterkte van de gesprekken die onder de toehoorders gevoerd werden. Na de laatste tonen van het „Tno Wiebe Haanstra" stelde Peer Har tjesveld het bestuur van de stichting Jazz-societeit Leusden voor. Behal ve Hartjesveld wordt dat bestuur gevormd door Kees Hundepool en Geert-Jan van Turnhout. Afgelopen dinsdag hielden zij de officiële op- nchtingsvergadenng. De sfeer zat er al goed in toen de groep Jazzpierement begon aan het laatste gedeelte van het concert De gekozen nummer waren wat min der rustig, waardoor het enthou siaste pubhek op het puntje van de stoel kwam te zitten. Men kon genieten van afwisselende soli, waarbij alle leden van de groep evenredig aan bod kwamen. Voor al de saxofoon en vibrafoon kwa men solistisch goed uit de verf. HERHALING Al met al werd het een swingen de middag, die zeker voor herha ling vatbaar is. Die herhaling zal er ook meerdere malen komen, want men is van plan om m de komende tijd elke laatste zondag van de maand een dergelijk concert te organiseren. Bij het volgende concert komt de nadnik meer te liggen op de jazz „oude stijl". Een ieder die daar van houdt, mag zeker niet verzuimen daarbij aanwezig te zijn. De stich ting Jazz-societeit Leusden hoopt overigens met haar aktiviteiten ook muziekliefhebbers uit de klassie ke- en popwereld te bereiken. (advertenties) TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKT1EVE TALENSTUDIE LEUSDEN - De werkgroep mi- lieu-educatie vergadert op maandag 3 februari vanaf 20 00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende pun ten: Opening Notulen vorige vergadering Ingekomen stukken Mededelingen Schoolprogramma Mielieuboer Rapport wegberminventarisa tie Enquête composteren Streekplan Evaluatieformulieren Milieu-inspectie Bodemonderzoek Ruige Veld De Ratelaar Doe dozen Rondvraag Sluiting KAPELWEG 28. 3818 BP AMERSFOORT Rode Kruis in Leusden wil 1500 leden werven pagina 3 Onderscheidingen voor Achtervelders pagina 3 Bezwaren van bewoners Imkershilt zijn ongegrond, vindt commissie na Arob-procedure pagina 5 Dames Antilopen vellen Atlantis pagina 6 Leuke resultaten bij bowlinguur pagina 6 Achterveld vaster in kopgroep na winst op Laren pagina 7 Loep op Leusden pagina 7 LEUSDEN - Een Leusdense pony werd afgelopen zaterdag zodanig gebeten door twee honden, dat hij overleed aan de verwondingen. Een operatie, die nog diezelfde dag werd uitgevoerd, mocht niet meer baten. Het beest stond in een wei land langs de Utrechtseweg, waar het plotseling werd aan gevallen door twee honden. De pony hep over het hele lijf verwondingen op. De rijkspoli tie is nog op zoek naar de eigenaar van de honden. LEUSDEN/ACHTERVELD - Dinsdagavond, vanavond dus, houden de Landbouw organisaties A.B.T.B. Ach terveld, A.B.T.B. Leusden, U.L.G. Leusden en C.B.T.B. Amersfoort een gezamelijke bijeenkomst in het jongerencentrum De Til en vangt aan om 20.15 uur. In verband met de komende raadsverkiezingen zijn verte genwoordigers van de poli tieke partijen in de Leusdense Raad uitgenodigd om hun visie te komen geven met betrek king tot de agrariërs in de ko mende periode Enkelen heb ben reeds toegezegd te zullen komen. Eerst zullen de vertegenwoor digers van de partijen in de ge legenheid worden gesteld weer te geven wat zij denken te kunnen doen enz Op de tafels ligt papier en schrijfmateriaal klaar waarmee de leden aante keningen kunnen maken en eventueel ook vragen kunnen noteren. In de pauze is er gelegenheid schriftelijke vragen in te leve ren die na de pauze in behan deling zullen worden geno men Indien de tijd het toelaat, zal er ook nog gelegenheid zijn om mondeling vragen te stel len. LEUSDEN - Als de raad daar donderdagavond mee instemt, dan wordt Alnch Parson (momenteel raads lid voor de WD) met in gang van 1 februari aan staande 'onbezoldigd amb tenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Leusden' Aanleiding daar voor is het verzoek van een aanstaand bruidspaar, dat Parson had gevraagd hun huwelijk te voltrekken. Om aan dat verzoek te kun nen voldoen, moet de ge meenteraad echter eerst Parson officieel benoemen als ambtenaar van de bur gerlijke stand. ,,De heer Parson voldoet aan de ei sen van benoembaarheid, zoals die in artikel 183 van de Gemeentewet zijn om schreven." delen burge meester en wethouders mee in hun voorstel. Alnch Parson: naast raadslid nu ook ambtenaar van burgerlijke stand. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 SUCCES MILIEU-BOER een peuleschilletje

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1