Sideling Rode Kruis Leusden wil dit jaar 1500 leden werven Onderscheiding voor Achtervelder H.C. Blom Noors motief. OPEN DAG LEUSDEN Mevr. Van Dijk onderscheiden "op KPO ledenvergadering Winnares terecht! Oranjefeest ook op zaterdagavond Woensdag 29 januari De Groene School" Vandalisme oorzaak CAI-storing 0 leusder krant; Rommelmarkt in Blij hof Lelijk eendje tegen boom Crèche Blijhof 'TW weekindegemeerte/ Leusden 99 van 09.00 tot 16.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Lager Beroepsonderwijs voor dierverzorging, plantverzorging, groenvoorziening. Kom even langs: Hamseweg 70, Hoogland. Achterveld i DINSDAG 28 JANUARI 1986 plaatselijk nieuws ,EUSDEN - De Leusdense fdeling van het Neder- indse Rode Kruis wil er in it jaar rond de 1500 leden ijkrijgen. Dat maakte het estuur van de lokale afde- ing onlangs bekend. ,,Die eden zijn hard nodig, na- uurlijk voor het goede loei, maar ook om het le- lental, dat door vertrek en oms ook overlijden wat rermindert, op peil te hou ten", zo zegt men. Al in het lajaar van 1985 startte het tode Kruis in Leusden met jen ledenwerving. Die heeft tot nu toe ongeveer 60 nieuwelingen opgeleverd. Op het lijstje van aktiviteiten voor 1986 staat verder onder meer het starten van telefoon cirkels (waarbij mensen die soms wat weinig contacten hebben elkaar via de telefoon opzoeken), het volgen van de ontwikkelingen rond het bloedgeven, en het voorberei den en houden van de grote campagne (die wordt van 25 mei tot 8 juni gehouden). De ak- tie in het afgelopen jaar leverde ruim 12 000 gulden op. STEUN Het Rode Kruis-afdeling Leus den stelt duizend gulden be schikbaar voor de leniging van de nood in Colombia. Daar naast wordt een bedrag van 590 gulden uitgetrokken voor steun aan het zogenaamde Choco- project Dat houdt in. het in vaart houden van medische hulpposten die via de rivieren in Colombia verbindingen on derhouden tussen dorpen die anders niet te bereiken zijn Eén kilometer varen kost vijf gulden en negentig cent. Mede dank zij de inspanningen van dokter E. Verhagen kun nen in het komend seizoen acht tot tien langdurig zieken uit Leusden een week met de Rode Kruis-boot, de Henn Du- nant op vakantie. Wie de ge lukkigen zijn, is nog niet be kend Het Jeugd Rode Kruis in Leus den laat de laatste tijd ook veel van zich horen Op zeven scho len wordt momenteel 'eerste hulp bij ongelukken' geleerd Het aantal deelnemende scho len en leerlingen groeit ge stadig. De aktie waarmee een voudige hulpmaterialen wor den verzameld voor kinderen in opvangkampen te Colombia, is eveneens een succes. ACTIEF Leusdenaren die spontaan lid willen worden, actief zouden willen zijn als collectant, zou den kunnen assisteren in het Jeugd Rode Kruis, als verple ger/verpleegster diensten wil len aanbieden in de vakantie periode of wat dan ook in de termen valt: het contactadres is Afdeling Leusden van het Ne derlandse Rode Kruis, 't Erf 1. postbus 150. 3830 AD Leusden ACHTERVELD - Vorige week vrijdag heeft de Achtervel der C.H. Blom uit handen van burgemeester J.W.M. Rade maker van Leusden een eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud in ontvangst mogen ne men. De heer Blom ontving deze Koninklijke Onderschei ding ter gelegenheid van zijn afscheid van het bestuur van verzorgingstehuis St. Joseph. De medaille werd hem onder veel belangstelling van Huize St. Joseph in Achter veld uitgereikt. LEUSDEN - Een ge deelte van Leusden zat vorige week donder dagavond zonder televi siebeelden, omdat van dalen een trajectver- sterkerkast hadden ver nield. Pas vrijdagmid dag rond de klok van drie uur kon het euvel verholpen worden. De apparatuur in de kast was zodanig toegeta keld, dat deze geheel vernieuwd moest wor den. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. In de wijken Alands- beek en Langenbeek kwam bij geen enkel te levisietoestel een sig naal binnen. De wijken Zwanenburg, De Wete ring, Munnikhobe en Bosveld werden slechts gedeeltelijk slachtoffer van het vandalisme. De heer Blom vervult reeds bijna 30 jaar lang een vooraan staande rol in het maatschappe lijk leven van Achterveld. Hij is geboren in Barneveld en tot medio 1984 was hij woonachtig in Terschuur waar hij het be roep van landbouwer uitoe fende op een eigen ruim 30 ha, groot bedrijf. Mede door zijn intensieve betrokkenheid bij het kerkelijk en sociaal leven in Achterveld heeft de heer Blom echter zijn gehele leven deel uitgemaakt van de Achter- veldse gemeenschap. Reeds op jeugdige leeftijd ver vulde hij maatschappelijke functies, onder meer als pen ningmeester van de plaatse lijke afdeling van de Jonge Boe ren en Tuindersbond en van de Katholieke Volks Partij. Gedurende ruim 20 jaar, van 1958 tot 1979, maakte hij als penningmeester deel uit van het kerkbestuur van de paro chie van de H. Joseph te Ach terveld. Van juni 1958 tot juni 1985 is de heer Blom bestuurslid geweest van de Stichting Verzorgingste huis St. Joseph te Achterveld, tot 1970 in de functie van pen ningmeester, daarna in de func tie van voorzitter. Tot 31 de cember 1985 is de heer Blom nog als adviseur aan het be stuur van de stichting verbon den gebleven Onder zijn lei ding is het verzorgingstehuis ingnjpend gerenoveerd en uit gebreid. Achtereenvolgens werden in het kader van een miljoenenproject omvangrijke verbouwings- en verbeterings werkzaamheden in het hoofd gebouw uitgevoerd, werden nog eens 22 aanleunwoningen gebouwd en tenslotte werd aan het hoofdgebouw een nieuwe vleugel aangebouwd waarin een ziekenboeg is onderge bracht Voorts is de heer Blom voorzit ter geweest van de Stichting Achterveld 600, die belast was met de organisatie van de vie ring van dit 600-jarig bestaan. Bovendien is de heer Blom ak- tief binnen muziekvereniging Door Wilskracht Sterk. Van de overige door de heer Blom be klede functies kunnen nog: ge noemd worden het twintigjarig bestuurslidmaatschap van de Kath Stichting voor Onderwijs in de parochie van de H Jo seph te Achterveld, het twintig jarig lidmaatschap van de Com missie van Advies voor Ont slagzaken in het district Ede- /Barneveld van het Gewestelijk arbeidsbureau, het bestuurslid maatschap op plaatselijk en provinciaal niveau van de Ge zondheidsdienst voor Dieren en het voorzitterschap van de plaatselijke fok- en controle vereniging. LEUSDEN - Groot Krakhorst was afgelopen vrijdagavond even klein Noorwegen. Tientallen mensen bezochten de Noorse avond, die werd georganiseerd door de Veremging Nederland Noorwegen. Centraal stonden de schilder Wilham HenrySinger en de Noorse scheepvaart De avond was geheel in Noorse stijl verzorgd, van kleding tot aan overheerlijke wafels toe. Ook enkele bezoeksters pasten zich aan en verschenen in al dan niet zelfgebreide truien. Met Noors motief uiteraard. RCHTERVELD - Woensdag lield de K.P. O-afdeling Le .iaar jaarlijkse ledenverga dering. De voorzitster opende deze bijeenkomst net een hartelijk welkom :ot de aanwezigen. Zij was leel blij dat gezien de slechte weersomstandighe- r tien er zo'n grote opkomst <vas. enkele mededelingen las de secretaresse het jaarverslag voor. Hieruit bleek dat er weer een actief jaar achter de rug was met veel activiteiten die goed bezocht zijn en een ge slaagd karakter droegen. Uit het financieel overzicht van de penningmeesteresse bleek dat men het jaar met een batig saldo had kunnen afsluiten Hierna werd mevrouw Van Dijk-Rutte onderscheiden. Zij is 50 jaar onafgebroken lid van de K.P O-afdeling Achterveld ge weest en actief betrokken bij de afdeling. In verband met dit jubileum werd haar de K P.O. oorkonde uitgereikt Vervolgens werd de bestuurs verkiezing gehouden Aftre dend was mevr Joke Boersen- Van Rooyen, die zich niet meer herkiesbaar stelde Door het bestuur waren als kandidaat gesteld Anny van Dalen-Born en Joke Steenbeek-v.d Burg wal. Door de leden waren geen tegenkandidaten ingebracht. Na stemming bleek dat Anny van Dalen-Borg met een meer derheid van stemmen was ge kozen. De voorzitster dankte Joke Boers voor het vele werk dat zij als secretaresse had ver zet en voor de prettige samen werking die er steeds was ge weest. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt waarna een pauze werd gehouden Na de pauze werd er nog gezellig bingo gespeeld waarbij een aantal praktische prijzen te win nen waren De voorzitster sloot deze bijeenkomst met dank voor de grote opkomst en de goede inbreng waardoor het weer een nuttige vergadering was geweest. Stlfc Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33.30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's; De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De Leusdense Agnes Ruesink maakte de winnende tekening van de j tekenwedstrijd die de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren en de Nederlandse Stichting Geluidhinder organiseer den voor schoolkinderen uit de groepen 6, 7 en 8. Ag nes mag nu, samen met haar ouders, een week einde doorbrengen in een huis van Sporthuis Cen trum. Het motto van de tekenwed strijd was 'Verknal het niet voor ons' Tot uitdrukking moest worden gebracht de veelal ern stige hinder die het ondeskun dig en op onjuiste, dus onver wachte tijdstippen ontsteken van vuurwerk voor mens en dier veroorzaakt. In de Leusder Krant van 17 de cember jongstleden publiceer den wij al de winnende teke ning, omdat de inzender zijn of haar naam en adres niet op de achterzijde vermeld had Uit de poststempel viel echter op te maken dat de tekening uit Leusden moest komen Agnes Ruesink herkende haar werkstuk en reageerde. Geluk kig maar, want anders was een leuk weekeinde aan haar neus voorbij gegaan. Gefeliciteerd, Agnes! LEUSDEN - Zaterdag 1 fe bruari houdt de Blijhof een grandioze rommelmarkt in het gebouw aan de Ansfriduslaan 49. Tussen 13.00 uur en 16.00 uur kan iedereen iets van zijn of haar gading uitzoeken tus sen de gebruikte of bijna nieuwe spullen. Mensen die nog dingen heb ben voor de rommelmarkt, kun nen die vanaf negen uur 's och- lenas diyevext uxj ue oxxjxtui. du- vendien zoeken de organisato ren ook nog standhouders, die zélf hun spulletjes aan de man proberen te brengen Voor slechts 1,50 gulden kan men een stand huren. Aan de inwendige mens wordt ook gedacht. Tijdens de markt verkoopt men frisdranken en allerlei lekkernijen Verder is er een grabbelton en kunnen de jeugdige bezoekers met verf een tekening maken. Voor meer informatie en reser veringen van stands gelieve na 18.00 uur te bellen met Ma rianne de Vos (telefoon 947979) of Jolanda Velt (telefoon 945651). Ko Blom samen met zijn echtgenote tijdens de druk bezochte afscheidsreceptie. De heer Blom ontving uit handen van burgemeester Rademaker een koninklijke onderscheichng. LEUSDEN - De jubileum feest avond voor de leden van de Oranjevereniging die gehou den wordt op vrijdag 31 ja nuari trekt zoveel belangstel ling dat de feestavond de dag daarop, 1 februari, zal worden herhaald. De leden die reeds kaarten hebben ontvangen kunnen nu dus een keuze ma ken uit beide dagen. De vereniging hoopt hiermee dat er ook leden op zaterdag naar de feestavond zullen ko men omdat vrijdag de zaal te vol wordt en er geen plaatsen meer ter beschikking zullen zijn. Leden en ook andere be langstellenden kunnen nu nog kaarten aanvragen bij het be stuur voor de zaterdagavond. Deze avond wordt hetzelfde programma aangeboden als vrijdag. Niet-leden zullen een toegangsprijs moeten betalen. Beide avonden beginnen om 20 00 uur en vinden plaats m De Korf. KINDERFILM Voor de kinderfilmmiddag op woensdag 29 januari in De Til zijn nog kaarten verkrijgbaar bij de bestuursleden van de Oranjevereniging en eventueel ook aan de zaal. Deze middag begint om 14.00 uur. Vertoond wordt de Nederlandse teken film 'Remi, alleen op de we reld'. De toegang voor de kin deren van de leden is gratis In de pauze worden de kinderen getrakteerd. LEUSDEN - Mevrouw H. uit Leusden beleefde afgelopen woensdagavond rond 21.00 uur de schrik van haar leven toen ze met haar auto, een lelijk eenaje, tegen een oouxu uuu- den op de Landweg knalde. Ze vloog door de voorruit heen en moest met de nodige verwon dingen overgebracht worden naar het Elizabethziekenhuis te Amersfoort. De boom maakte deel uit van een snelheidsbeperkende voorziening op de Landweg. Normaal is deze verlicht, maar door de flinke regenval was het obstakel nauwelijks zicht baar. Lezing Gereformeerde Bond afdeling Leusden LEUSDEN - Dominee R. A. Gris- nigt uit Bennekom houdt op don derdag 30 januan een lezmg over De echte bekering, naar aanleiding van de gelijkenis van de verloren zoon en de oudste zoon uit Lukas 15. Hij doet dat in 't Trefpunt (naast de Dorpskerk) om 20.00 uur Iedereen is van harte welkom. LEUSDEN - Komende zaterdag (1 februari) is er weer een chrèche in De Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. Kinderen in de leeftijd van 2 tot ongeveer 8 jaar kunnen daar tussen 10.00 en 13.00 uur terecht voor volop speelplezier terwijl hun ouders boodschappen doen of klusjes in huis opknappen. Leden van de Blijhof hoeven slechts 2,50 gulden te betalen om binnen te mogen. Niet-le- den betalen één gulden meer. (advertentie) Woensdag 29 januari 14.00 uur: kinderfilmmiddag van Oranjevereniging Leusden, De Til, Hamersveldsewegf 30. 20.00 uur: Bingoavond in jonge rencentrum De Til, Hamers- veldseweg 30. 20.00 uur: Bijeenkomst nieuwe bewoners van de wijken Clave- renblad/Wildenburg, Munnik- hove en Bosveld in De Korf, De Smidse 1. 20.00 uur: Helsdmgen Music in Café De Brouwerij, aan de Zwarteweg. Donderdag 30 januari 20.00 uur: Vergadering ge meenteraad in het gemeente huis, 't Erf 1, 20.00 uur: Lezing van dominee Gnsnig voor de Gerefor meerde Bond afdeling Leus den, 't Trefpunt, Arnhemseweg 75. Vrijdag 31 januari 19.30 uur: Jaarlijkse reünie van basisschool 't Palet, De Zwijger laan 1, Leusden-Zuid 20.00 uur: Jubileumavond Oranjevereniging Leusden, De Korf, De Smidse 1. Zaterdag 1 februari 10.00 uur: Crèche in de Blijhof, I Ansfnduslaan 49 (tot 13.00 uur) 13.00 uur: Rommelmarkt in de j Blijhof, Ansfriduslaan 49 (tot 16.00 uur). 1 20.00 uur: Jubileum-avond I Oranjevereniging Leusden, De Korf, De Smidse 1 Maandag 3 februari: 20.00 uur: vergadering com- missie Welzijn en Onderwijs, gemeentehuis, 't Erf 1 20.00 uur: Vergadering Werk groep Milieu-educatie, ge meentehuis, 't Erf 1. Woensdag 29 januari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. Donderdag 30 januari 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. 20.00 uur: Ledenvergadering van De Zonnebloem in Ons Ge bouw. Zaterdag 1 februari 20.00 uur: Gehuwdenbal in Café Buitenlust. 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. Zondag 2 februari 11.30 uur: Frühschoppen in D'Ouwe Peerdestal. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 3 februari 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot Dinsdag 4 februari 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3