Bezwaren van bewoners nkershilt ongegrond" Europa-kinderen" pekt gastgezinnen Nieuwe voorzitter Sportstichting LEUSDER KRANT nmissie na Arob-procedure: gezonden— Bromfietser gewond na aanrijding Politie pakt 20 hardrijders Jongen bijt jongen Info-ochtend Vrije School Auto gestolen NAAST DE MEEST COMPLETE KRANT VAN LEUSDEN HEBBEN WIJ NATUURLIJK MÉÉR TE BIEDEN. geboortekaartjes verlovings- en trouwkaarten uitnodigingskaarten rouwkaarten visitekaartjes Nestkasten -DINSDAG 28 JANUARI 1986 plaatselijk nieuws DEN - De commissie Bezwaar- en Beroep- 'ten stelt de gemeente voor om het bezwaar- 't van de bewoners de Imkershilt onge- te verklaren. "De in- nde bezwaren richten liet op het voorberei- besluit, doch hebben kking op het bouw en dienen derhalve e orde gesteld te wor- in de vervolgproce- zo schrijft de com- e aan de raad. lezwaren van de appellan- Iorden prematuur geacht Inog geen concrete invul- lin het voorbereidingsbe- lin de orde." l;e bewoners van de Im- llt hadden per brief een liarschnft ingediend te llet raadsbesluit waarbij verklaard dat een be- kiingsplan ten behoeve len uitbreidingsplan ten Ive van een uitbreiding ■en gedeelte van de Ha- lofwordt voorbereid. [HZTHTNG Ijanuan jongstleden werd 1 hoorzitting gehouden, lij de betreffende bewo- ri de gelegenheid werden d hun bezwaren toe te en/of aan te vullen. De Iren zijn als volgt samen ■en: Jventuele overlast van een uitbreiding van de Hamershof vanwege meer publiek; - het verminderen van de pri vacy; - de waardedeling van de pan den; - het niet vroegtijdig betrokken zijn bij het overleg inzake de totstandkoming van de plan nen. De commissie onderkent, gelet op de mogelijke gevolgen van een uitbreiding van de Hamers hof, dat de appellanten door het in geding zijnde voorberei- dingsbesluit rechtstreeks in hun belangen getroffen kuunen worden. Geconcludeerd wordt derhalve, dat de bewoners van de Imkershilt wel ontvankelijk verklaard dienen te worden in hun bezwaren. 'Burgemeester en wethouders van Leusden worden verzocht belanghebbenden in het kader van de artikel-19-procedure van stap tot stap omtrent de ont wikkelingen te informeren en de belangen van de aan- en om wonenden in de beoordeling van de plannen mede te over wegen." aldus het advies van de commissie. Cultureel Centrum Met genoegen hebben wij via o.a. de Leusder Krant d.d. 14-1-1986 kennis genomen van de aktiviteiten van de Culturele Raad Leusden. Vooral het feit, dat men streeft naar betere akkommodaties voor sociaal culturele aktiviteiten ondersteunen wij. Voor de goede orde menen wij toch, dat we de aandacht moeten vestigen op een naar onze mening scheef getrokken publieke voor lichting. In het bovenbedoelde artikel wordt gesteld, dat in Leusden geen akkommodaties aanwezig zijn voor groepen van 8-50 personen. De gebouwen in beheer bij de Stich ting Soccle, te weten: Groot Krak- horst, de Til, de schuur van de Hakhorst, de Woelige Hoek te Leusden-Zuid, de Moespot te Ach terveld, zijn juist uitermate geschikt voor sociaal culturele bezigheden door groepen van bovengenoemde 1 grootte, om nog maar niet te spre- ken van de aktiviteiten bij andere, niet bij Soccle in beheer zijnde gebouwen, zoals Blijhof, de Geut en het H. G. Jeugdhonk en vele andere. I Al sinds bijna 10 jaar exploiteert I Soccle deze ruimten, die nu hoofd- I zakelijk worden gebruikt voor akti- I viteiten van de werkgroep Latent Talent. De werkgroep Latent Talent verzorgt mede dankzij de volgens omliggende gemeenten uitsteken- i de akkommodaties te Leusden, zeer vele cursussen op educatief, creatief, maatschappelijk en so ciaal terrein. Deze aktiviteiten zijn in de omge ving zo bekend, dat op de cursus sen ca. 20% van de deelnemers uit de omliggende gemeenten komt. De vraag kan worden gesteld, of centralisatie van deze aktiviteiten uitgevoerd door vrijwilligers, on der een centrale leiding niet zal leiden tot een veel geringere inzet van de bevolking zelve, zoals nu het geval is. De huidige faciliteiten bie den mogelijkheden voor groepen van allerlei kleur, waardoor een grote diversiteit van aktiviteiten in Leusden mogelijk is. De berichtge ving in de Leusder Krant wekt de indruk, dat de C.R.L. de situatie in Leusden onvoldoende heeft geïn ventariseerd op het gebied van beschikbare creatieve ruimten al vorens met een advies te komen. Een wat positiever geluid zou wellicht mogelijk geweest zijn, als o.a. de „vrijwillige" bestuurders van Soccle ofwel organisatoren van de Werkgroep Latent Talent te voren waren geraadpleegd. Daar dit niet gebeurd is, conclu deren wij, dat een verkeerd beeld wordt getekend van de toestand op sociaal cultureel gebied m Leus den. Een heroriëntatie van C.R. L. lijkt ons derhalve op zijn plaats. Werkgroep Latent Talent, mevr. F. Borghuis, voorzitter mevr. M. Veenhof, sekretaris. Stichting Soccle, E. v.d. Hoogen, voorzitter mevr. M. Bakker, sekretaris. NASCHRIFT REDAKTIE Met even voorbijgaan aan de kritiek op hetgeen de Culturele Raad Leusden heeft gezegd over culturele accommodaties, heb ben we toch wel enige moeite met de wijze, waarop Soccle en Latent Talent deze kwestie menen te moeten benaderen. In de eerste plaats richten zij him schrijven aan de Amersfoortse Courant met een afschrift aan o.m. de Leusder Krant, terwijl het gaat over be richtgeving in de Leusder Krant. Dat is zeer ongebruikelijk. In de tweede plaats doen de brief schrijvers voorkomen, alsof de Leusder Krant van mening is, dat er te weinig culturele ruimten in Leusden zijn, terwijl het puur een weergave was van hetgeen de Culturele Raad Leusden in haar wensenboekje schreef en dan nog als een wens voor een verdere toekomst. Hier wordt de bood schapper dus weer eens de boos doener. Inhoudelijk is de brief overi gens ook discutabel. In feite be vestigt de brief, wat ook de Cultu rele Raad min of meer zegt: na melijk dat er weinig ruimte is voor sociaal-culturele bijeen komsten in de huidige ruimten op de meest voorkomende vergader tijden, omdat, zoals nu uit deze brief ook blijkt, een groot deel blijkbaar is bezet door Latent Talent. Een misverstand is ook, dat Latent Talent blijkbaar denkt, dat de stichting van een Cultureel Centrum zal leiden tot een centra le leiding van bijvoorbeeld Latent Talent. Wij hebben een dergelijke opvatting in het wensenboekje van de Culturele Raad niet kun nen lezen en iets dergelijks is ook niet in ons verslag opgenomen. Dat de aktiviteiten van Latent Talent voor 2ü/v overigens door niet-Leusdenaren worden be zocht, zou kunnen betekenen, dat de accommodaties in Leusden voor een vijfde deel worden bezet door niet-Leusdenaren op kosten van Leusden's gemeenschaps geld. Je zou je kunnen afvragen of dat een goede zaak is. Een argu ment tegen een cultureel centrum is het in ieder geval niet direkt. Overigens zijn we van mening, dat de naar voren gebrachte wens van de Culturele Raad om tot een cultureel centrum te ko men, tamelijk voorbarig is op dit moment. Dat neemt niet weg, dat ook wij denken, dat een dergelijk centrum in de toekomst een be langrijke plaats zou kunnen inne men, zonder dat wij iets ten nade le zeggen van de bestaande ac commodaties op dit terrein. Die accommodaties hebben duidelijk een eigen funktie. Wij denken, dat de Culturele Raad met betrek king tot een cultureel centrum haar gedachten meer heeft ge richt op wat grootschaliger cultu rele manifestaties, waar de Korf eigenlijk ongeschikt voor is. En daarnaast heeft de CRL wellicht met andere verenigingen gekon- stateerd, dat de bezettingsgraad van de huidige accommodaties met name 's avonds zodanig is, dat er niet zo erg veel ruimte meer is voor nieuwe kleinschali ge aktiviteiten. Mocht dat een verkeerde ge- dachtengang zijn, dan horen we dat graag van de Leusdense ver enigingen. Wij willen alle menin gen over deze zaak graag publi ceren. Reacties zijn van harte welkom. Wellicht dat alle betrok kenen hiermee hun voordeel kun nen doen. Niet iedereen is gelukkig met de uitbreidmg van de Hamershof. Een aantal bewoners van de Imkershilt vreest voor verrrundenng van de pnvacy en overlast vanwege meer pubhek. SN/UTRECHT - De Stich- luropa-Kinderhulp is op liaar gastgezinnen die in Handen juli en augustus rme kinderen een leuke Jitie (van drie tot drieën- lve week) willen bieden, 'eftijd van die kinderen »rt van zes tot twaalf orden geen bijzondere n van de gastzinnen ver- De kinderen zijn be- jk verzekerd en de heen- rugreis wordt georgani- Buiten de dagelijkse za- p~ljn aan de vakantie geen 9ri verbonden. Bovendien er gedurende de vakan- ^giode een medewerker stichting klaar voor het dat hulp gewenst of no de meeste Nederlanders haast ondenkbaar dat op ckelijk korte afstand nog tensen in grote armoe le- met alle gevolgen van ^/jzoals slechte behuizing, v>lisme, gebroken huwelij- sociaal verval", aldus de Stichting Europa-Kinder- hulp. Tienduizenden kinderen moe ten een harmonisch gezinsle ven ontberen en zijn in de va kanties vaak veroordeeld tot de straat. Sinds 1961 trekt de Stich ting Europa-Kinderhulp zich het lot van die kinderen aan. Jaarlijks komen ongeveer 3000 jeugdigen (van 6 tot 12 jaar) uit Nederland, Frankrijk, Enge land en Duitsland in aanmer king voor een vakantie bij een Nederlands gastgezin. Vaak komt hetzelfde kind gedu rende een aantal jaren in het zelfde gastgezin. Dat blijkt zo wel voor het kind als voor het gezin plezierig. De Stichting is niet gebonden aan enigerlei politieke of gods dienstige nchting. Ook bij de keuze van de gastouders en kinderen stelt ze zich neutraal op. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met W. Dek ker (telefoon 03435-72490) of met J. Oosterbroek (telefoon 030-885853). Er wordt dan een afspraak gemaakt voor een be zoek bij u thuis, waarbij alle de tails ter sprake komen. ACHTERVELD - Een inwoner uit Hooglanderveen raakte zaterdag rond 17.45 uur licht gewond bij een aanrijding op de Hessenweg te Achterveld. De automobilist H. S. uit Achterveld reed een inrit op waar bij hij het fietspad kruiste. De Ach- tervelder had de bromfietser, J. T. met gezien. J. T. werd op de eerste j hulp-post van Huize St. Joseph be handeld, waarna hij zijn reis kon voortzetten. LEUSDEN - Bij een snelheidscon trole op de Asschatterweg heeft de j rijkspolitie te Leusden 20 automobi- j listen bekeurd voor te hard njden. j De controle werd gehouden op 23 januan jongstleden om 15.15 uur. LEUSDEN - Twee jeug dige jongens uit Leusden hebben elkaar algelopen zaterdag wel erg onvrien delijk bejegend. De één beet de ander zodanig, dat deze met een ontstoken hand naar het Elizabeth- ziekenhuis gebracht moest worden. Daar con stateerde men dat waar schijnlijk één vinger geamputeerd moet wor den. De bijtpartij deed zich voor op de Asschatter weg, ter hoogte van de Albert Buininggaarde. De rijkspolitie te Leusden heeft de dader, die moet opdraaien voor de hoge dokterskosten, nog niet kunnen vinden. LEUSDEN/AMERSFOORT De vrije school in Amersfoort houdt op zaterdag 1 februari van 10.30 uur tot 13.00 uur een informatieochtend. Onderdeel van het programma is een le zing over 'De kleuter en de an dere kinderen van de basis school'. Deze begint om 11.00 uur. Geïnteresseerden zijn van harte welkom in het gebouw van de Vrije School Amers foort. aan de Romeostraat 74 Voor nadere inlichtingen kan men bellen naar 033-727622. 0;'dit straatje wonen kinderen die drie weken van het jaar e houden in Nederland LEUSDEN - Een Opel Rekord, nerij, werd vonge week woensdag die geparkeerd stond aan de Spin- gestolen en nog diezelfde nacht total loss teruggevonden. Ook de dader kon worden gepakt. Op het terrein van het AC-restau- rant zijn diezelfde woensdag twee auto's opengebroken. Uit de ene werden drie koffers met parfume rieën gestolen, uit de ander een complete ski-uitrusting. Alleen de drie koffers zijn later op de dag teruggevonden. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. LEUSDEN - Het college van B en W stelt de raad voor om de heer C.H.N. Coenen te benoemen tot voorzitter van de Stichting voor Li- De heer C H N. Coenen. chamelijke Opvoeding en Sport Leusden. De huidige voorzitter, A. Boehlé, legt zijn functie neer wegens tijdgebrek. De commissies Algemene Be stuurszaken en Welzijn en On derwijs zijn omtrent dit voorstel niet gehoord. Maar gezien het vertrek van de heer Boehlé vindt het college een snelle be sluitvorming gewenst Het bestuur van de Sportstich ting is ovengens wél geraad pleegd over de opvolging. Ko mende donderdagavond zal de raad zich uitspreken over het voorstel. De prijswinnaars van de Kerstkleurplaat gezamenlijk op de foto met Boudewma de Boer, medewerkster van de Leusder Krant. V.l.n.r. Roland Bus, Erik Valkengoed en Rina Vnjhoef. Zie verder pagina 7. (advertentie) Op ons kantoor aan de Asschatterweg (bij de Biezenkamp) kunt u terecht voor: en nog veel meer. Vraag eens informatie. Modellenboeken thuis ter inzage. Asschatterweg 19, Leusden. Telefoon: 033-941495. Dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve op zaterdag). Op veler verzoek weer een paar tips voor nest kastjes want als we straks in het voorjaar onze tuinvogels, dank zij onze wintervoede- ring, de winter doorge holpen hebben, zullen we ze ook aan woonge legenheid moeten hel pen. Soorten met open nesten, zoals de vink- en lijsterachtigen, vinden wel een plekje in een conifeer, boom of struik, maar de holen- broeders vinden niet zo gemakkelijk een ge schikt holletje. Zelfs in de bossen zijn die niet voldoende aanwezig door de netheid van de bosbouwers. Oude en dode bomen moeten zo snel mogelijk verdwij nen. Daardoor kunnen we ieder voorjaar aan doenlijke berichtjes in de krant lezen over vo gels die een plaatsje voor hun nest hebben gezocht in een brieven bus, een oude fluitketel of in een niet gebruikte pomp. Zo heb ik zelf eens een mezennest ge zien in een mollengang. Alleen jammer dat der gelijke gevallen meestal niet tot een goed einde komen. Maar wij kunnen daar wat aan doen door nest kasten op te hangen. Er zijn hele mooie kasten te koop, maar vreemd genoeg voldoen die meestal niet aan de juiste maten. We kun nen ze ook vrij eenvou dig zelf maken. Daarom hierbij een bouwteke ning van een kastje waarmee ik zelf, in de loop der jaren, veel suc ces heb gehad. Als ma teriaal kunnen we ge woon vurenhout nemen, maar degelijker is na tuurlijk hardhout of hechthout. Vaak worden er, voor verschillende vogel soorten ook verschil lende maten opgege ven, maar in dit type kastje heb ik broedge- vallien gehad van kool-, pimpel-, zwarte-, mat- kop- en kuifmees, rood staart je, ringmus, win terkoning, roodborst, vliegenvanger en boom kruiper. Maar het meest unieke geval was een nest bosmuizen. We moeten niet te lang meer wachten, want dan zijn de vogels in het voorjaar gewend en bij strenge vorst worden ze graag als nachtverblijf gebruikt. Zoek een rus tig plekje, hang het zo op dat de poes er niet bij kan en het ook niet de hele dag door de zon wordt beschenen, de temperatuur kan dan te hoog worden in de kast. Verwijder, zodra de jon gen zijn uitgevlogen, het nestmateriaal en maak de kast goed schoon. Dit om nestpa rasieten niet de kans te geven zich te vermenig vuldigen en zo een tweede broedgeval te verhinderen of te ver storen. Veel succes. G. van L.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5