Wij vieren carnaval ntzettend simpel" 9 TOYOTA LEUSDEN, I Gouden Klomp trappelt van ongeduld: gemeenteraad -ergadert vanavond i leusder kranls James Bond in De Til Vergadering commissie Welzijn Illegale verkoop strippenkaarten Geslaagde actie WN Huismuziek Früschoppen in Achterveld Benzinedop gestolen Oud Papier actie DWS AUTO EEMHAVEN Bijeenkomst NCVB zuid en centrum DE LEUSDER KRANT: KANTOOR LEUSDER KRANT w weekindegemeerte/ Leusden Achterveld DONDERDAG 30 JANUARI 1986 ■etasd Kë i- plaatselijk nieuws 3 1 (van één onzer verslaggevers) EUSDEN - Dweilers, dwazen en oelewappers opgelet: het is ir zover! Nog een weekje en dan barst het carnaval weer los. t dagen even lekker uit de band springen. Ook in Leusden den voorbereidingen getroffen om het feest zo goed mogelijk aten verlopen. Een hoofdrol is daarbij weggelegd voor aavalsvereniging De Gouden Klomp. (y$[nd vorige week verscheen de lavalskrant 1986 voor Leusden. [jïflst de bijdragen van burgemees- Rpn wethouders vindt elke feest- lebber daar het programma r 6 tot en met 11 februari in terug. a. veelbelovend programma, Idfrin de optocht echter schittert r afwezigheid. Dat doet ons pijn," zegt Piet ndel, één van de oprichters van ft ^Gouden Klomp. ,,De optocht had ids meer carnavaleske inhoud. u we hebben dit jaar wat gas ig moeten nemen om weer goed gang te komen. We gaan van naval dit jaar een ecclatant suc- maken." peciaal voor die gelegenheid tdelden de oud-gedienden en ichters van De Gouden Klomp prjp krachten. Men spreekt van een nieuwde start na de flop van ltd igjaar. Toen kreeg de carnavals- eruging plotseling te maken met enorme concurrentie van De Houten Kop, en dat is de heren niet in de kouwe kleren gaan zitten. FANTASTISCH Wat ging er vorig jaar nu precies mis? Ondanks een fantastisch pro gramma van De Gouden Klomp trok De Houten Kop met haar activiteiten vrijwel alle feestvierders. De Gou den Klomp zat met akelig lege zalen. „Het traditionele grote carnavals feest was een dieptepunt," zegt men erover. De Gouden Klomp zat niet bij die „nederlaag' neer. Integendeel. De flop van vong jaar zorgde voor een meuwe aanpak dit jaar, waarvoor alle medewerkenden zich met hon derd procent inzetten. „We hebben in het verleden een goede naam opgebouwd," aldus Piet Wendel. „Het brok vertrouwen is er nog steeds en wordt nu beloond." Met name het Leusdense be drijfsleven zorgde voor een flinke ('>.is en Senaat van de Carnavalsvereniging De Gouden Klomp. steun in de rug. Dat blijkt duidelijk uit de carnavalskrant, die ruim der tien pagina's advertenties van de plaatselijke middenstand omvat. De basis voor De Gouden Klomp werd eind jaren zestig gelegd tij dens één van de kaartavonden m de kantine van voetbalclub Roda. Op 11 november 1970 presenteerde de vereniging zich voor het eerst in het openbaar. Een jaar later kreeg het jonge Leusden er ook een Pnns Carnaval en Raad van Elf bij. Jan den Hartog was de eerste carnavals- vorst; hij deed dat twee jaar. „We zijn enthousiast gestart en hadden volle zalen," herinnert Wen- del zich. „Langzaam werden de aktiviteiten uitgebreid met bijvoor beeld het bejaardencarnaval en het feest voor de gehandicapte kinde ren." DE MOF Zo'n tien tot twaalf j aar was De Mof de residentie van De Gouden Klomp. „Qua sfeer en ambiance sprak De Mof ons het meeste aan. Het paste het beste bij carnaval," zo vinden de toenmalige initiatiefne mers nog steeds. Onenigheid over financiële zaken zorgde voor een breuk. Dat is allemaal weer bijge legd, maar De Mof was verleden tijd: De Korf kreeg de voorkeur, omdat het centraler lag. Café Monet, naast De Korf, wordt dit jaar de residentie. Dat wordt met de nodige fratsen aangegeven, zo als dat hoort. „De Korf is straks vier dagen het domem van De Gouden Klomp," verklaart Piet Wendel te vreden. „Wij vieren carnaval ontzettend simpel. Het is een feest voor ieder een," luidt de leuze bij De Gouden Klomp. En dat blijkt ook uit het programma voor dit jaar. Piet Wen del vult dat aan. „De prins gaat samen met een delegatie tussen door ook nog zieken en bejaarden bezoeken m ziekenhuizen of in Leusden zelf Dat doen we m over leg met de dames van De Zonne bloem." „Eenmaal in de zoveel jaar orga- DONDERDAG 6 FEBRUARI De bejaarden bijten de spits af op donderdag De Gouden Klomp zorgt er voor dat alle bejaarden aan dit feest kunnen deelnemen. Indien gewenst, wordt u opgehaald en ge bracht. Het enige waar u zelf voor moet zorgen is een goed humeur. Het bejaardencarnaval wordt gehouden in jongeren centrum De Til, Hamersveldse- weg 30 en begint om 20.00 uur. De band Hammer and Fields verzorgt de muziek. Op het programma staan verder onder meer twee films over Leusden. Toegang gratis. ZATERDAG 8 FEBRUARI Het echte carnaval gaat om 14.00 uur van start op het ge meentehuis. Traditiegetrouw zullen pnns Dicoratius en zijn gevolg op het stadhuis uit han den van de burgemeester de dorpssleutel ontvangen. Een symbolisch gebaar waarmee de burgemeester voor vier da gen op een zijspoor wordt gezet en de carnavalsvorst regeert over Leusden. Diezelfde avond wordt m De Korf het eveneens traditionele grote carnavalsfeest gehou den. Iedereen is daarbij van harte welkom. Er worden prij zen uitgereikt aan de mooist verklede Figuren. Bovendien worden er enkele onderschei dingen uitgereikt aan mensen die zich bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt voor het carnaval of voor de Leusdense bevolking. De groepen Loco- motion en May Be zorgen voor de juiste muziek. Toegang 12,50 gulden voor niet-leden. ZONDAG 9 FEBRUARI De zondag staat in het teken van de jeugd. Om 14.00 uur start in De Korf het te gekke kinder carnaval. De jeugdprins met zijn gevolg zijn daar natuurlijk bij aanwezig. Een kwis én een heuse play-backshow zijn slechts twee programma-on derdelen. Locomotion, een professionele band, draagt een muzikaal steentje bij. Entree voor niet leden: 1,50 gulden. MAANDAG 10 FEBRUARI Ouderwets gezellig stappen met prins Dicoratius en gevolg kan op maandagavond. Ieder een die mee wil doen, wordt om 19.45 uur m De Korf verwacht. Om vrij uiting te kunnen geven aan de feestvreugde op de dweilavond wordt de Zwarte- weg vanaf de Swartesteegh tot aan de Hamersveldseweg af gezet, zodat alle feestvierders zonder gevaar van kroeg naar kroeg kunnen dwalen. DINSDAG 11 FEBRUARI Wie na drie dagen nog niet uitgeblust is, kan dinsdagavond terecht in De Korf waar om 20.00 uur een grandioze slotavond begint. Tijd om de laatste con sumptiebonnen op te maken en voor (voorlopig althans) de laat ste polonaise. De entree is vrij. plaats waar bijna zeventien jaar geleden De Gouden Klomp het „leven zag": de Roda-kantine. Daar werd op 11 november vorig jaar het startschot gegeven voor het carna valsseizoen dat over twee weken al weer verleden tijd zal zijn. „Alle energie wordt dit jaar in het eigen gebeuren gestoken," klinkt het eensgezind. „Geen buitenland se bezoeken dit jaar." Dat het goed gaat met de vereniging, is inmiddels duidelijk. Voor het eerst sinds lang tijd heeft men weer reserves voor de raad van elf. „Dat is weer een afspiegeling van de Leusdense be volking," aldus Wendel, „en de gemiddelde leeftijd hebben we om laag kunnen drukken." Prins Dicoratius, oud Leusdenaar, wilde na het teleurstellende feest van vorig jaar niet meer terugkomen als pnns carnaval. „Ik had al schrif telijke opgezegd," legt hij uit. Maar de nieuwe opzet sprak hem aan en uiteindelijk trok hij zijn opzegging in om wederom in het prinselijk pak te stappen. BEGIN Het enige wat nog niet helemaal naar wens draait, is de jeugdraad. „Er wordt met veel meer aan ge daan," vindt Arie Houtveen. Wendel bekijkt het iets optimistischer: „Met de jeugdraad is het gegaan zoals met de hele vereniging. Maar hij is nu weer compleet. Het zou intensie ver kunnen, ja. Het is nu nog een probleem om de jeugdraad aan te passen aan de nieuwe ideeén." Het begin is echter gemaakt. De Gouden Klomp gaat met een nieu we, frisse opzet ongetwijfeld weer gouden tijden tegemoet. De be stuursleden zien het in ieder geval wel zitten. Dat zou trouwens een mooi motto zijn voor het carnaval in Leusden: we zien het zitten. Enkele kopstukken van De Gouden Klomp m hun dagelijkse outfit. Van links naar rechts: Piet Wendel. Ane Houtveen. Rijer van Gooi en George Dietrich (prins Dicoratius). niseren we een middag voor gehan dicapten. Dat combineren we meestal met bijzondere aanleiding, zoals indertijd met Leusden 1200." George Dietnch, met carnaval Prins Dicoratius, krukt instemmend en zegt: „Het wordt tijd dat we daar weer eens wat aan gaan doen." RODA-KANTINE De henueuwde start begon op de Prins Dicoratius: tweede seizoen USDEN - Vanavond houdt de meenteraad van Leusden een enbare vergadering m het ge- «ntehuis, 't Erf 1. Deze begint om 00 uur. Op de agenda staan de gende punten. Dperung vlededelingen Notulen ngekomen stukken lenoenung ambtenaar van de burgerlijke stand lenoeming voorzitter Sportstich ting Wijziging naam fietspad üxtra krediet openbare school De Wegwijzer Noodvoorzieningen en nieuw bouw openbare basisschool De Hobbit Jerstel brandschade sportzaal De Meent - Additionele peuterspeelzaal - Voorbereidingsbesluit gebied Buurtsteunpunt B1 - Voorbereidingsbesluit Claveren blad-W ildenburg - Voorbereidingsbesluit boerderij Munnikhove en omgeving - Voorbereidingsbesluit in ver band met wijziging artikel 3 voorschriften bestemmingsplan Groenhouten - Parkeren ten behoeve van ten- niscomplex aan de Valleilaan - Garantie geldlening L.R. en P.C. Nimmerdor - Garantie geldlening ter financie ring van 42 premie-huurwonin gen in plan Groenhouten (Korte Geer) - Beschikking geldelijke steun huurwoningen 1975; aanvragen en aanvaarden bijdragen voor 42 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktle-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar. 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. woningen Korte Geer - Inrichting definitieve tuin vuil stortplaatsen - Arob-bezwaarschnft bewoners j Imkershilt - Rondvraag - Sluiting. LEUSDEN - De meest recen te James Bond-film, „A view to a kill", is vanavond te zien in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg 30. De film begint om 20.00 uur; de entree bedraagt vier gulden. De hoofdrollen in „A view to a kill" worden vertolkt door Roger Moore (als agent 007) en de opvallende zangeres/actn- ce Grace Jones. Jones speelt een gevaarlijke „call-woman", een rol die haar op het lijf geschreven is. Zoals in veel Bond-films pro beert een geniale psychopaar de wereld zijn wil op te leggen. Agent 007 zit hem echter regel matig dwars. Het verhaal ein digt dan ook met een grote climax vol actie. De begelei dende muziek werd gecompo neerd door de popgroep Du- ran Duran. LEUSDEN - De commissie Wel zijn en Onderwijs houdt maandag avond (3 februari) een openbare vergadering in de commissieka mer van het gemeentehuis aan 't Erf 1. De vergadering begmt om 20,00 uur. Op de agenda staan de volgen de onderwerpen: - Opening - Notulen - Diverse onderwijs voorzieningen - Voorziening openbare basis school Het Startblok - Extra kredieten ten behoeve van bouwkundige voorzieningen protestants-christelijke scholen De Regenboog en De Bnnk - Bouwkundige integratie 't Palet/ De Blokkendoos - Subsidiëring godsdienst- en vor mingsonderwijs - Notitie informatica - Sportzaal Achterveld - Woningbehoefte m relatie tot de bouw in 't Ruige Veld - Stichting algemene begraaf plaats - Nieuwbouw zwembad Bavoort I - Rondvraag - Sluiting. ACHTERVELD - De afdeling Leusden van Veilig Verkeer Ne derland (waaronder ook Stouten- burg en Achterveld ressorteren) organiseerde vrijdagavond een verlichtingscontrole. Deze werd gehouden in garage Lammers Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - Twee jeugdige meisjes zijn afgelopen vrijdag rond 17.40 uur door de rijkspoli tie opgepakt omdat zij 50 strip penkaarten (totale waarde ruim 400 gulden) aan een buschauf feur probeerden te verkopen. Tijdens het verhoor op het poli tiebureau werd duidelijk dat de meisjes de kaarten gestolen hadden uit jeugddorp De Glind. Die inbraak vond plaats in de nacht van 20 op 21 januari jongstle den. Het tweetal kwam het gebouw van De Glind binnen via een raam dat zij met een schroevedraaier openden. Behalve de strippenkaar ten werden er ook nog wat andere dingen, waaronder shag, gestolen. Voordat de twee de kaarten aan de buschauffeur probeerden kwijt te raken, boden ze alle vijftig kaar ten aan op een postkantoor in Amersfoort. Dat lukte echter niet. De betreffende buschauffeur scha kelde uiteindelijk de politie in. De strafbare feiten van de twee meisjes zijn wel geregistreerd, maar voor de rest is de zaak, gezien de jeugdige leeftijd, geseponeerd. Bovendien, zo liet de rijkspolitie weten, is er van de inbraak m De Glind geen aangifte gedaan. LEUSDEN - Bespelers van me lodie-instrumenten kunnen mee doen met de speelgroep van de Vereniging voor Huismuziek - afdeling Leusden. Deze groep komt eenmaal in de veertien da gen (op woensdagavond) bijeen. Onder leiding van Loes van de Akker wordt dan met veel plezier en enthousiasme gemusiceerd. Voor inlichtingen kan men te recht bij Blokfluitschool Loes van de Akker, telefoon 946922 ('s mor gens of 's avonds na 21.30 uur). ACHTERVELD - Zondag wordt in D'Ouwe Peerdestal weer het Frühschoppen gehouden. De aan vang is om 11.30 uur De muzikale medewerking wordt verleend door de Hinterfelder Musikanten. Bij de ten gehore gebrachte gezellige Oostenrijkse muziek waant men zich ongetwijfeld weer in Oosten rijk. Degenen die ditmaal dit Früh schoppen bezoeken, wacht een zeer leuke verrassing. LEUSDEN - De beide afdelin gen NCVB Centrum en Zuid hou den op maandag 10 februari sa men hun bijeenkomst. Als spreekster is mevrouw Laura Reedijk uit Zeist uitgeno digd. Het onderwerp voor deze avond is: „Verwerken en omgaan met verdriet". De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in het Gereformeerd Diensten centrum aan de Burgemeester de Beaufortweg. Belangstellenden zijn van harte welkom. aan de Hessenweg. Niet minder dan 30 personen lieten de verlich ting van hun voertuig controle ren. Dat een dergelijke controle geen overbodige luxe is, bleek ook deze j avond Bij een aantal voertuigen moest de verlichting worden bijge steld. Enkele reflectoren van kop- I lampen bleken aan vervanging toe te zijn. Ook bleek dat lampen zowel I van de voorverlichting als van de verlichting aan de achterzijde aan vervanging toe waren. De aanwezi ge bestuursleden van de betrokken afdeling reikten tevens een aantal stikkers uit die betrekkmg hebben I op de acties van VVN Uit de reacties bleek dat deze controle zeer goed was aangesla gen en zeker voor herhaling vat baar is. De volgende .verlichtingscontro le wordt gehouden m de maand februan voor Leusden-Zuid en Leusden-Centrum in garage Buiten huis. Nader bencht hierover volgt nog. LEUSDEN - Maandagavond is op de parkeerplaats aan de Wie- rickewijk een poging gedaan om benzine uit een personenwagen te stelen. Waarschijnlijk werd de dader gestoord tijdens zijn onder neming. Voor zover bekend wordt geen benzine vermist. Wel heeft de eige naar van het voertuig aangifte ge daan van de vermissing van de benzinedop. Volgens de woord voerder van de politie Leusden hebben zich de afgelopen ander half jaar al meerdere van dit soort gevallen in de Wienckewijk voor gedaan waarbij getracht werd bezi- ne te ontvreemden. Wat u nog niet wist, vertellen wij Wat u maar wilt, drukken wij Want achter het meest complete nieuwsblad van Leusden staat de meest complete drukkerij van Midden-Nederland. Vraag informatie Asschatterweg 19, tel. 033-941495. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS wordt za terdag weer een container ge plaatst op het Groot Achteveld- plein. Iedereen die zijn oud pa pier op wil ruimen, kan dat in bedoelde container komen depo neren. Degenen die door bijzondere omstandigheden met in de gele genheid zijn zelf hun oud papier te komen brengen, kunnen dit mel den bij W. van Hamersveld (tele foon 03425-1688) of bij W. Wouters (telefoon 033-941197). Het papier wordt dan opgehaald. De melding moet wel geschieden voor vrijdag avond 19.00 uur. Inwoners van Stoutenburg en omgevmg kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. Donderdag 30 januari 20.00 uur: Vergadering gemeente raad m gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur Lezing van ds. Gnsrugt voor de Gereformeerde Bond, af deling Leusden in 't Trefpunt, Arn- hemseweg 75. 20.00 uur: Filmavond in jongeren centrum De Til, Hamersveldseweg 30. („A view to kill" met Roger Moore en Grace Jones) Vrijdag 31 januari 19.30 uur: Jaarlijkse reünie van basisschool 't Palet in het gebouw aan De Zwijgerlaan 1 te Leusden- Zuid. 20.00 uur: Jubileum-avond Oranje- Vereniging Leusden m verband met 50-jarig bestaan, De Korf, Smid se 1. Zaterdag 1 februari 10.00 uur: Crèche in de Blijhof, Ansfriduslaan 49 (tot 13.00 uur). 13.00 uur: Rommelmarkt in de Blij hof, Ansfriduslaan 49 (tot 16.00 uur). 20.00 uur: Jubileum-avond Oranje vereniging Leusden in verband met 50-jarig bestaan, De Korf, Smid se 1. 20.30 uur: Concert van de Amers- foortse band Splash on Passion in De Geut, Zwarte weg 29 Maandag 3 februari 20.00 uur: Vergadering commissie Welzijn en Onderwijs, commissie kamer gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uurVergadenng Werkgroep Milieu-educatie, gemeentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 4 februari 20.00 uur: Vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, commissiekamer ge meentehuis, 't Erf 1. Donderdag 30 januari 20.00 uur: Ledenvergadering van De Zonnebjoem in Ons Ge bouw. Zaterdag 1 februari 20.00 uur: Gehuwdenbal in Café Buitenlust. 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. Zondag 2 februari 11.30 uur: Frühschoppen in D'Ouwe Peerdestal. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 3 februari 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot Dinsdag 4 februari 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3