t 444 44 4 li ir X Jportzaal De Meent weer open jubsidie voor ')kale omroep Leusden weer bij de tijd Ook voor u: Politiek Leusden p biljarttoer ^vandaag in Qe leusder kranH De Geut in de ban van live muziek hul^ut Therna- ochtend in 't Vooronder Collecte in februari Tijdelijke afsluiting Kuiperij rant gemeente Leusden ^Clji O Een huis van Goldewi jk u- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Jazzpodium De Hakhorst .clubzaal BVL Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro'871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV i* krant DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 - 17e JAARGANG NO. 75 ..Het is voortreffelijk gebeurd". De gemeente heeft zo'n 22.000 gulden extra gestoken in de herbouw In dat bedrag zit on der meer zevenduizend gulden die werd uitgetrokken voor een speciale sportvloer. Die is flexibeler dan de vloer die bij de brand verloren ging. Door die grotere flexibiliteit is de kans op ongelukken kleiner In de afgelopen vijf maanden trad de SBBO op als redder in nood ,,De SBBO heeft onmid dellijk royaal op de situatie in gespeeld". aldus Van Wouden berg gisteren. ..Men wilde eerst geen mede-gebruikers van hun gloednieuwe sport zaal. Toch zijn we daar gastvrij ontvangen" Ook aannemer Bloemendal kreeg enkele lof tuitingen van de wethouder vanwege het ..bijzonder snel inspringen op de situatie". Kortom, iedereen (van gebrui kers tot en met gemeente) is te vreden met het eindresultaat. ..Ik hoop dat de scholen er weer een fijne sportzaal aan hebben. Dat geldt ook voor de sportverenigingen",zo zei Van Woudenberg. ..Helaas voor de brandweer, maar ik hoop dat er hier geen brand meer uitbreekt Voor aannemer Bloemendal beden ken we wel een ander karwei", besloot wethouder Gijs van Woudenberg zijn korte rede. (advertentie) TE HUUR: AMERSFOORT Industrieterrein de Isseli Vanadiumweg 19 Tel (033) 633182 HILVERSUM Tel (035)41375 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-94911 Geslaagde jubileum-avond Oranjevereniging Leusden pagina 3 Gemeente presenteerde zich aan nieuwe bewoners pagina 3 Leusden en Amersfoort vechten om bedrijfsterreinen en aansluiting op rijksweg 28 pagina 5 PvdA wil meer huurwoningen in 't Ruige Veld pagina 5 Roda (zo.) zet koploper Hooglanderveen m de kou pagina 6 Gnep slaat toe bij jeugd Haaien pagina 6 Raadsleden doen nog geen afstand van buitenbad bij nieuw zwem-complex pagina 1 Zwembadstichting: mogelijk geen buitenbad pagina 7 LEUSDEN - In 't Vooronder wordt op woensdag 5 februari een thema-ochtend gehouden over 'Heeft dit kind een pro bleem of... vindt men dat?' Monique van Rooy (ortho-pe- dagoog) en Guido Mulder (kli- nisch-psycholoog) verzorgen deze ochtend over opvoe dingsproblemen. De bijeen komst begint om 9.00 uur. Veel problemen die men te genkomt tijdens de opvoeding zijn zélf op te lossen. Maar soms staan ouders echter voor pro blemen waar ze geen raad mee weten. Tijdens de thema-och tend wordt aangegeven hoe en waar ouders eventueel een ant woord op hun vragen kunnen vinden. Ook maakt men duide lijk dat lang niet alles wat een probleem lijkt, er één is. Voor meer informatie over de thema-ochtend kunt u bellen met 94 83 22. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben in de maand februari vergunning ver leend voor het houden van de collecte van het Leger des Heils van 17 februari tot 2 maart. LEUSDEN - Afgelopen za terdag was er, zoals iedere twee weken te beluisteren valt, live muziek in De Geut. De band 'Splash on Passion' zorgde voor een geweldig optreden wat door het publiek, 150 men sen sterk, erg gewaardeerd werd. Wat meteen opviel was de ui terst professionele aanpak van de band. er was een roadcrew, de afstelling van de apparatuur was uitstekend verzorgd en de muziek in de trant van de com merciële wave deed het erg goed. Vooral de nummers 'To pic of the tropics' 'I the naked savage' en de politiek getinte nummers zoals 'Young radicals' sloegen aan bij het enthou siaste publiek. Dat de band zich niet zomaar uit het veld liet slaan bleek wel uit het feit dat bij het spnngen van een gitaar snaar de overige muzikanten even een jazz nummer improvi seerden om de tijd te vullen. Ook de zanger speelde aardige in op het publiek wat aan toonde dat de groep al behoor lijk wat ervanng op de bühne heeft opgedaan Zaterdag 15 februari is er voor alle bluesliefhebbers een op treden van de 'Buil shit blues band' in De Geut. Op 1 maart is voor de funkliefhebbers de band W5 gecontracteerd. Wie meer informatie wil kan De Geut schnjven of even langsko men bij de Zwarteweg 29. LEUSDEN - Komende don derdag ontvangt Wiebe Haanstra op zijn Jazzpodium in De Hakhorst twee muzi kanten van grote klasse: Ka- rel Teunissen (tenorsax) en Herman Huis in 't Veld (trombone). Beide musici zijn bekend van onder meer de Big Band Arnhem en van het orkest Los Marcianos (dat in de zeventiger jaren grote bekendheid had en onder leiding stond van Wiebe Haanstra) Het optre den van donderdag aan staande begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. Ook afgelopen donderdag kon men genieten van swin gende jazz in De Hakhorst. Zowel het Trio Wiebe Haan stra als het Tno Peer Hartjes- veld zorgde voor een gezel lige en muzikale avond. Haanstra vertolkte onder meer het moeilijke nummer 'Quiet now' en zijn eigen compositie 'Different Cake'. Hartjesveld streelde menig oor met zijn interpretaties van 'Laura' ad lib. (dat wil zeggen: zonder begelei ding) en het bekende num mer 'I can 't give you any thing but love". Deze maand worden op het Jazzpodium optredens van de volgende musici ver wacht: Jan Verwey (mond orgel, 13 februari), Michael Gutsdorf (hot-viool, 20 fe bruari) en Maarten Rus- schen (guitaar, 27 februan). LEUSDEN - Tijdens de schoolu ren (van 8.00 tot 15.30 uur; op woensdagen tot 12.30 uur) is de Kuiperij tijdelijk voor alle ver keer afgesloten. De Kuiperij is de verbindingsweg tussen de Hamersveldseweg en de parkeerplaats ten zuiden van de Hamershof. Aan de Kuiperij be vindt zich de noodschool van de Hobbit ten behoeve waarvan deze afsluiting is ingesteld. De afsluiting duurt tot het gereedkomen van de nieuwbouw van de Hobbit. Tijdens de vakanties geldt de afsluiting niet. Ruim baan voor de vierbaan DEN - De Leusdense enteraad gaat ak- 1 met een éénmalige die van achtduizend ;n voor de Stichting ftep Leusden. Dat be- heeft de lokale omroep nodig om op woensdag 19 maart een televisiepro gramma uit te zenden waarin de verkiezingsuit slagen bekend worden ge maakt. In het de afgelopen donderdag - Bij een aanrijding op Lisidunalaan/Ansfn- duslaan kwamen twee automobilis ten met de schnk vnj. De een. een inwoner van Amersfoort, kwam uit de Ansfnduslaan en gaf geen voor rang aan een Leusdenaar die juist over de Lisidunalaan reed. Beide auto's liepen flinke blikschade op. goedyek.uiue voorstel is ech ter wel één voorwaarde opge nomen de Omroep Leusden mag uit dat krediet geen uitga ven doen voordat zij over de aangevraagde kabelvergun ning beschikt Die vergunning is overigens binnen niet al te 1 lange tijd te verwachten Tijdens de raadsvergadering benadrukten diverse fracties dat het hier om een incidentele subsidie gaat Ep Oostra (D66) vroeg verder om een kijkdicht heid- en waarderingsonder- zoek in te stellen. Dat laatste gaat naar alle waar- schijnlijkheid ook gebeuren Burgemeester Rademaker deelde mee. dat de technische mogelijkheden worden beke ken. .Er zouden 300 mensen geënqueteerd moeten worden om een representatief resultaat te krijgen." zo zei hij. ,.Het frame is aanwezig, mits we het kunnen organiseren." (advertentie) BDUI «SlflBiee Onafhankelijk BflSSB nieuwsblad I 'schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- nilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm kontrakten belangrijke korting isderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) nummers. 75 cent per stuk. INGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR 5 kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend srdags gesloten. Kies uil het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel va 79.500,- (incl b t w BOUWBEDRIJF GOLDEWIJK B.V. Postbus 320 7000 AH DOETINCHEM Tel. 08340-34351 e. Gr.M- j. jK 9aranlie inslituut woningbouw i LEUSDEN - Het kerkgebouw van de St. Jozefparochie aan de Ha mersveldseweg heeft gedeeltelijk nieuwe en gerestaureerde wijzer platen gekregen. Maandagmiddag werden de onderdelen na een paar maanden van herstelwerkzaamhe den weer aan de toren bevestigd. Van de vier uurwerken waren er twee kapot en liep de tijd achter. Als enige toren in Leusden waar een uurwerk op te zien is moest er natuurhjk wat aan gebeuren. En dat is dan ook gebeurd. Het carnaval kan nu op tijd beginnen zoals toe passelijk werd gezegd. Naast de uurwerkmstallatie wordt de hele parochie aan een restauratie on derworpen. De toren zelf is opge knapt evenals de luidklokmstallatie die binnenkort klaar zal zijn. Wethouder Gijs van Woudenberg lijkt nog even te twijfelen (foto links) maar uiteindelijk springt hij van de kast naar de mat (foto boven). (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sportzaal Groenhouten, in de volks mond beter bekend als sporthal De Meent, staat sinds gisterochtend weer open voor de gebruikers. Wethouder Gijs van Wou denberg verrichte rond 8.30 uur de officiële opening. Onder luid gejuich van de aanwezige kinderen vloog de wethouder per touw van de kast naar de mat, al waar hij heelhuids terecht kwam. ,,Ik heb hoog gestaan, ben naar beneden gekomen en veilig geland", aldus Van Woudenberg na afloop van zijn sportieve prestatie. Terwijl de kinderen volop speelden in de vernieuwde sportzaal, sprak wethouder Van Woudenberg met enkele aan wezigen wat na over de gang van zaken sinds de brand in au gustus vorig jaar ..We hebben gekozen voor herbouw Daar zijn we blij mee", zo zei hij SDEN - Op zaterdag 8 uari organiseert Bin- iportvereniging Leus- (BVL) voor de vierde l het Politiek Biljart- looi. slangstelling voor dit toer- is dit jaar bijzonder groot, ten in het licht van de op sn zijnde gemeenteraads- szingen niet hoeft te ver- i. De ambtenaren zullen de vorig jaar uitgeloofde wis selbeker verdedigen Twee teams van ambtenaren zullen het opnemen tegen teams van CDA. VVD. PvdA, GPV/SGP. D'66 en de Planadviesgroep Ook Leusden'85 zal de strijd op het groene laken aanbinden. In het verleden is gebleken dat de einduitslag niet altijd geheel bepaald werd door biljartvaar- digheid, maar de speelse inval len van wedstrijdleider Sjoerd de Jonge zullen in ieder geval borg staan voor veel plezier. De politieke partijen hebben echter het zekere voor het on zekere genomen en enkele co ryfeeën ingezet, zoals onder meer de raadsleden Jan Jacobs, Joop van Loenen, Harm Offe- reins, Ep Oostra. enkele partij voorzitters (Tigchelaar, De Jongh) en kandidaat-raadsle den Het toernooi zal zich afspelen in de clubzaal van BVL in de kel der van het gemeentehuis en om 10.00 uur aanvangen De wedstrijden zullen worden on derbroken door een eenvou dige broodjeslunch die door BVL aan de deelnemers wordt aangeboden. Om ongeveer 16 00 uur zullen de prijzen wor den uitgereikt door wethouder G van Woudenberg. Het toer nooi is vrij toegankelijk voor toeschouwers.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1