Oranje-feest TOYOTA Disco voor oudleerlingen Moeizame presentatie van gemeente aan nieuwe bewoners LEUSDEN, Onder invloed Bouwplan 't Palet vanavond bij OWRO >mmissie rRO rgadert isluiten (meenteraad AUTO EEMHAVEN Hondehokken en burenruzies leusder krnnls Bijeenkomst voor nieuwe inwoners weekihdeyemmte' Leusden Achterveld DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 plaatselijk nieuws LEUSDEN-Een volle bak voor de jubilerende Oranjevereni ging Leusden. Afgelopen vrij dag- en zaterdagavond werd het 50-jarig bestaan van de vereniging met de eigen leden gevierd in De Korf. Oorspron- kehjk was er slechts één feest avond gepland Maar de be langstelling van de leden was zó groot, dat er op het laatste moment een tweede avond aangekoppeld werd. Het programma bestond grotendeels uit een toneelstuk, waarvan de aanwezigen volop genoten. Na afloop daarvan werd er nog gezellig gebab beld en geborreld. Met de twee jubileum avonden zetten de Oranjever eniging een punt achter de activiteiten rondom het 50-jarig bestaan. Eerder was er al een receptie gehouden, die druk bezocht werd, en een filmmid- dag voor de kmderen van de leden. De vereniging kan nu, in alle rust, de activiteiten voor korunginnedag verder uitwer ken. LEUSDEN - Het college van B en W wil 398.000 gulden uittrekken voor de bouwkun dige integratie van openbare basisschool 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan in Leusden-Zuid. Dat blijkt uit haar voorstel dat vanavond in de vergadering van de com missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (20.00 uur, gemeentehuis) wordt be sproken. Het schoolgebouw van 't Palet bestaat momenteel uit zeven loka len. De school heeft thans 128 leer lingen, welke zijn verdeeld over vijf groepen. De verwachting is, dat het leerlmgental van de school stabiel is en het gebouw voorlopig huis vesting zal moeten blijven bieden aan vijf groepen In haar voorstel concludeert het college dat het gebouw aan de Willem de Zwijgerlaan over vol doende ruimte beschikt om vijf groepen te huisvesten. De noodza kelijke verbouwingen kunnen dan ook plaatsvinden zonder dat het schoolgebouw behoeft te worden uitgebreid. In het bouwplan is ook een aantal voorzieningen opgenomen in de onderhoudssfeer. Dat zijn: vernieu wen dakbedekking, vernieuwen vloerbedekking, vervanging van de cv-ketel en binnenschilder- werk. Het college streeft ernaar om het verbouwingsplan zo spoedig mo gelijk te realiseren. De verbouwing moet in ieder geval voor de aan vang van het schooljaar 1986/1987 gereed zijn, aldus B en W. [SDEN - De commissie Open- r- Werken en Ruimtelijke Orde- §udt vanavond een openbare lenng m de commissieka mer van het gemeentehuis. Aan vang 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: - opening; - inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders; - verslag 7 januari 1986; - mededelingen; - fietspad Asschatterweg; - infra-structurele werken Ha- mershof/Hamersveldseweg; - bouwkundige integratie openba re basisschool 't Palet; - behandeling brief werkgroep in richting woonomgeving Ganzewei- hof; - woningbehoefte in relatie tot de bouw in 't Ruige Veld; - ontwerp-streekplan Utrecht; - herziene exploitatieopzet plan Kerkdijk te Achterveld, - verkoop pand aan Bom B.V.; - verkoop pand aan viije njdB.V., - aankoop grond van de heer R. P. van Daatselaar, - verkoop grond aan gebroeders Visser; - informatie- sportzaal Achterveld en afstoten strook grond naast Ha- mersveldseweg; - rondvraag; - sluiting. LEUSDEN - De alcohol-dui vel was het afgelopen week einde goed voor twee proces- senverbaal. De eerste werd in de nacht van 1 op 2 februan opgemaakt. De rijkspolitie te Leusden haalde een inwoner van Soesterberg van de weg en liet hem twee keer blazen. Bei de keren viel de proef negatief mt, zodat een bloedtest volgde. Ook een procesverbaal en een rijverbod van acht uur bleven niet s"»i*er,.vege. Het tweede slachtoffer dat danig onder invloed achter het stuur zat, werd zondagnacht van de Asschatterweg ge haald. De persoon in kwestie, een inwoner van Amersfoort, werd aan een blaasproef on derworpen. Op het politiebu reau werd die handeling her haald en volgde nog een bloedproef. Ook voor hem was er een procesverbaal en een rijverbod van acht uur. LEUSDEN - Het met verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding op de kruising Burg. Van der Postlaan/Hamersveldseweg die afgelopen woensdag plaats vond. Daarbij raakten twee perso nen-auto's bestuurd door inwoners van Leusden, betrokken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; de schade bleef beperkt tot materiele zaken. advertentie 'SDEN - De gemeenteraad ppLeusden is afgelopen don- buagavond akkoord gegaan de volgende voorstellen: moeming van A. Parson tot I nbtenaar van de burgerlijke and. Benoeming van C. Coenen tot ïolzitter van de Sportstich- 2'jSa krediet (ad 1299.-) >or openbare basisschool _e Wegwijzer voor de aan- :haf van een kleurentelevi- e; euwbouwplan voor De Hob- it; ctra krediet uit reserve jqrtvoorzieningen (ad aaj|22.485,05) voor het herstel in de brandschade aan- ->ortzaal De Meent; Jjinmalige investeringssubsi die (ad 10.550,-) en exploita- jjtóbsidie (ad 20.000,-) ^|or Peuterspeelzaal Blijhof ïorbereidingsbesluit ge- ed buurtsteunpunt B1 iorbereidingsbesluit Clave- lad-Wildenburg; :bereidingsbesluit boer- Munnikhove en omge- voorbereidingsbesluit in ver band met wijziging artikel 3 voorschriften bestemmings plan Groenhouten; - aanleg parkeerplaatsen ten behoeve van tenniscomplex aan de Valleilaan 13.000,- uit de reserve sportvoorzie- ningen; - garantie-verklaring voor geld lening (ad 131.000»-) van Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Nimmerdor; - garantie-verklaring voor geld lening (ad 4.232.000,-) ter fi nanciering van 42 premie huurwoningen in plan Groen houten, - beschikking geldelijke steun huurwoningen 1975, aanvra gen en aanvaarden bijdragen voor 42 woningen Korte Geer; - inrichting van elf stortplaat sen voor tuinvuil (kosten 10.500.-); - ongegrond-verklaring van arob-bezwaarschrift bewo ners Imkershilt; - éénmalige subsidie van 8000,- voor de Stichting Lo kale Omroep in verband met een televisieprogramma op 19 maart omtrent de gemeen teraadsverkiezingen. Het voorstel van B en W om de naam Smoussesteeg te ver- anderenin Benjamin Cohenpad wordt-voorlopig nog aangehou den. LEUSDEN - Afgelopen vrij dagavond was zo'n zeven tig procent van de genodig den ingegaan op de uitnodi ging om deel te nemen aan de reünie van de openbare basisschool 't Palet in Leus den-Zuid. Sinds de fees- telijkheden rondom het honderdjarig bestaan - al weer zo'n viertal jaar gele den - is deze in disco-sfeer verpakte avond een traditie geworden. De leeftijden van de gasten variëren van twaalf tot zestien jaar en de leerkrachten reageren even enthousiast op het j weerzien van hun vroegere leerlingen als de inmiddels middelbare scholieren zelf. De klassefoto's in de hal herin neren eraan hoe het was, dat laatste jaar op 't Palet'. Het weerzien van de binnenkant van de school, de klassen waarin de tafels en verdere be nodigde vaardigheden zijn ge leerd gaven de reünisten weer even dat gevoel van toen. t,ven maar, want Age van Lemel en René Mannus - zich presente rend als Sunpower - zorgden voor een disco-sfeer door het hanteren van de verschillende knoppen om muziek en licht te laten overheersen Sunpower is ieder jaar op de reünie aanwe zig en het aardige van Age en René is dat ze altijd een derde deel van hun inkomsten afstaan aan de minder goed bedeel den Zelf oud-leerlingen, voe len ze zich op de disco-avond altijd zeer thuis in 't Palet' On der de aanwezigen bevonden zich ook Ellie van de Berg en Ton Werdler Tot vorig jaar maakten zij deel uit van het team van 't Palet en het jaren lang verblijven op deze school deed hen weer even die gang naar Leusden-zuid maken. Te genwoordig versterken zij het team van 'de Hobbit'. Tegen twaalf uur was de hal weer in zijn oude staat teruggebracht en keerde het hoofd van de school de heer Van Aken, met een gerust gevoel naar huis Het gaat prima met zijn oud- leerlingen. Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. jgRedaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktle-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: ir het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor 8 donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur laktie en administratie: .«.wtoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Teletoon 033-941495 (administratie), 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal -Klachten bezorging: "'Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op niet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, -^met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor, yLeusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (Van een onzer medewerksters) LEUSDEN - In een halfvolle zaal van De Korf werd vorige week woensdagavond een presentatie gehouden van de ge meente voor de nieuwe inwoners van de Leusdense wijken Claverenblad/Wildenburg, Munnikhoeve en Bosveld. De avond begon wat later dan als gepland als gevolg van wat kleine technische storingen. Zo viel er een bord, waarop de kaarten van de Leusdense wijken bevestigd waren, om. „Toen viel de gemeente in elkaar," reageerde burgemeester Radema ker daar op. De burgervader, de wethouders en de directeur van Gemeentewer ken hadden op het toneel plaatsge nomen achter een lange tafel. Na een moeizaam begm hield de eer ste burger een uiteenzetting over Leusden en wat de gemeente zoal kan doen voor haar inwoners. „Wij zijn in Leusden wel erg zorgzaam, maar niet zorgelijk. Het geluk moet u zelf maken," zo zei hij. Vervolgens hielden de wethouders een voor een een praatje over de inhoud van hun werk. Wagenaar vertelde over de pro blemen bij het ontstaan van een wijk. „Na een half jaar verrijzen er allerlei bouwsels rond het huis, zoals hondehokken, kippehokken en dergelijke Bovendien kunnen er burenruzies ontstaan indien er geen overleg gepleegd wordt." En over de aanleg van carporten, per gola's en garages adviseerde hij: „Probeer het in overleg te doen met de gemeente." FACILITEITEN Wethouder Van Woudenberg deed een uiteenzetting van wat er allemaal in Leusden aan faciliteiten zijn. Het was een indrukwekkende lijst van scholen, sociaal-culturele centra, sportzalen en dergelijke. Burgemeester Rademaker lichtte daarna vnj kinderlijk zijn functies toe. „Ik ben hoofd van de politie, maar loop niet zelf achter boeven aan. U mag mij ook niet bellen als er te veel lawaai is op een feestje." Zijn woorden werden algelost door een dia-presentatie over de geschiede nis van Leusden Ook de directeur van Gemeente werken kwam aan het woord. Hij vertelde dat er eerst 40 a 60.000 inwoners in Leusden zouden ko men, maar dat daarover meer be zwaarschriften kwamen dan er in woners waren. Verder legde hij uit dat de problemen die ontstaan in woonwijken vooral worden veroor zaakt doordat men van zijn par keerplaats een voortuin wil maken en doordat men in de wijken te hard rijdt. VRAGENVUUR Na al die monologen was het tijd om vragen te stellen „Maar", zo zei burgemeester Rademaker, „Het mag geen klaagavond worden." Er werden onder meer vragen gesteld over de kleuren van de huizen. „In hoeverre ben ik daarin vnj?" vroeg een van de aanwezigen. „Dat vra gen wij ons ook wel eens af," antwoordde de burgemeester. Uitgebreid werd er gereageerd op de vraag waarom er zo weinig garages zijn in de wijken. Garages die er wel waren, blijken boven dien voor allerlei doeleinden ge bruikt te worden behalve om er een auto in te parkeren. „Een goed voorbeeld van ver keerd gebruik is te zien m het Eurowoningenplan," aldus één der sprekers „Daar worden alle gara ges voor andere doeleinden ge bruikt. Zo worden er bijvoorbeeld sportscholen in gehouden." Na afloop van de avond gingen de nieuwbakken bewoners voor zien van veel informatie over Leus den huiswaarts. Voor de mensen die gedurende 1985 in een van de andere wijken zijn komen wonen, wordt een soortgelijke bijeenkomst gehouden. En wel op donderdag 6 februan aanstaande LEUSDEN - Op donderdag 6 februari wordt er opnieuw een informatie-bijeenkomst gehou den voor de inwoners van Leus den, die zich in 1985 in Leusden hebben gevestigd. De genodig den die voor 29 januari een uitno diging hadden ontvangen, maar niet in de gelegenheid waren, zijn als nog van harte welkom. Men kan op deze avond kennis maken met Burgemeester en Wet houders van Leusden en met datge ne wat Leusden zoal te bieden heeft. Tijdens deze bijeenkomst bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Tevens zal de diasene van Lisiduna tot Leusden worden getoond. De avond begint om 20.00 uur in de grote zaal van de Korf, de Smidse 1. De zaal is open om 19.30 uur. Dinsdag 4 februari: 20.00 uur: Vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, commissiekamer, ge meentehuis, 't Erf 1. Woensdag 5 februari: 9.00 uur. Thema-ochtend over op voedingsproblemen, 't Vooronder. Donderdag 6 februari: 20.00 uur: Bejaardencarnaval in jongerencentrum De Tü. Hamers- veldseweg 30. 20.00 uur: Informatie-avond van de gemeente voor mensen die in 1985 m Leusden zijn komen wonen, De Korf. Smidse 1 21.30 uur: Jazzpodium in De Hak- horst, met optreden van Trio Wiebe Haanstra en solisten Karei Theunis- sen en Herman Huis in 't Veld. Vrijdag 7 februari: 19.30 uur: Haaien-carnaval in Ro- da-kantine. Zaterdag 8 februari: 10.00 uur Politiek büjarttoernooi m de kelder van het gemeentehuis, 't Erf 1. Prijsuitreiking rond 16.00 uur. 14.00 uur: Overhandiging dorps sleutel aan Prins Dicoratius vein De Gouden Klomp, gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur: Groot carnavalsfeest, De Korf, Smidse 1. 20.00 uur: Carnaval in De Til, Hamersveldseweg 30, voor jonge ren. Woensdag 5 februari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Donderdag 6 februari 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 7 februari 20.00 uur: Groot carnaval in Ons Gebouw. Zaterdag 8 februari 20.00 uur: Carnavalsfeest in Café Buitenlust. 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. Zondag 9 februari 13.00 uur: Start carnavalsop tocht (vanaf terrein De Vor). 14.00 uur: Disco in De Klaveet. 14.45 uur: Kindercarnaval in Ons Gebouw. 20.00 uur: Carnavalsfeest in d'Ouwe Peerdestal Maandag 10 februari 20.00 uur: Tienercarnaval in Ons Gebouw Dinsdag 11 februari 20.00 uur: Bejaardencarnaval in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3