Raadsleden doen nog geen ifstand van buitenbad Mogelijk geen buitenbad bij nieuw zwem-complex Achterveld bewijst klasse tegen Zuiderzeevogels: 0-2 Sportief weekeinde Impala 1 'racties accoord met bouw nieuw zwembad ZWEMBADSTICHTING WIL EXPLOITATIETEKORT BEPERKEN Derby-verlies LEOS Opgeklommen naar tweede plaats INT INI STOMERIJ FLORENTINA Ekster plaatselijk nieuws DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Alle fracties in de Leusdense gemeenteraad zijn ui mening dat er zo snel mogelijk een nieuw zwembad moet >men in de gemeente Leusden. Dat er in het nieuw te bouwen 3 &d ruimschoots aandacht gegeven moet worden aan het d2tpect van recreatie is ook geen discussiepunt. Tijdens de s4*rgadering van de commissie Welzijn en Onderwijs werd wel lidelijk dat men zich niet zonder meer neer wil leggen bij de tggestie van de zwembadstichting om geen buitenbad meer te nemen in het te bouwen zwemcomplex. '^Maandagavond stond de nieuw- ~-~duw van het zwembad Bavoort op s agenda van de raadscommissie x>r Welzijn en Onderwijs. Ter zorscussie stond het voorstel van het ^chjilege van burgemeester en wet- da^uders om geld uit te trekken om uc3 bouw van een nieuw zwembad i te bereiden. Uit het raadsvoor- ilijkt dat B en W de visie van de adstichting volgen om geen •ad aan te leggen. Uit de beleidsnotitie die de rembadstichting opgesteld heeft, lijkt overigens niet dat men beslist -gen de aanleg van een buitenac- anmodatie is. Wel zegt de zwem- idstichting dat een buitenbad niet haalbaar is als een gunstige exploi tatierekening de hoogste prioriteit heeft. Wat het buitenbad gekost heeft in Leusden maakte de voorzitter van de zwembadstichting, de heer D. van de Wall Bake, tijdens de commissievergadering duidelijk. De cijfers wijzen uit dat van het totaaltekort van het zwembad, dat 300.000,- bedraagt, de helft voor rekening van het buitenbad komt. Als gestreefd wordt naar een vermindering van het tekort, dan zal het buitenbad gesloten moeten worden, zo luidt de conclusie van de zwembadstichting. Wel vindt de zwembadstichting dat m dat geval dan extra aandacht besteed zal moeten worden aan de bereikbaar heid van de aan te leggen ligweide. Ook is de zwembadstichting van mening dat onderzocht moet wor den of er toch geen beperkte op pervlakte (koud) buitenwater kan komen. GEEN GEMIS Het college van Burgemeester en Wethouders delen de visie van de zwembadstichting, al zegt men wel aan het idee te moeten wennen om geen buitenbad in Leusden meer te hebben. B en W zeggen er op te vertrouwen dal de opzet van het nieuwe bad zodanig is, dat het ontbreken van een buitenbad niet als een gemis zal worden ervaren. De leden van de commissie Wel zijn en Onderwijs willen zich niet zonder meer neerleggen bij de visie van zwembadstichting en col lege. Unaniem is de commissie van mening dat er seneus gekeken moet worden of er toch geen bui tenaccommodatie kan komen m de nieuwe opzet. Niet iedereen vindt de aanleg van een wedstnjdbad noodzakelijk. Over het algemeen denkt men meer aan wat recreatief zwemwater in de vorm van een kleuterbad en een grote speelvij ver waar vooral kinderen 's zomers buiten kunnen spelen. De Commissie sprak uiteindelijk als haar oordeel uit, dat er m Leus den zo snel mogelijk een nieuw zwembad moet komen waarin meei nadruk komt te liggen op het re creatieve element van het zwem men. Later moet dan nog maar eens gepraat worden over het wel of niet aanleggen van een buitenbad, zo meent de commissie. Als dat nodig is, wil men best wat meer geld uittrekken voor een nader onder zoek naar de haalbaarheid van een buitenbad. Als het aan de zwembadstich ting ligt, wordt zo snel mogelijk begonnen met de bouw van een nieuw zwembad naar het voor beeld van het zwembad „De Zwoer" in Driebergen. Wat be treft het bestuur van de zwem badstichting kan de hele beslis- singsprocdure in juli van dit jaar afgerond worden. Daarna kan met de bouw van het nieuwe zwembad begonnen worden. Volgens de planning van de stichting kan het nieuwe Leus dense zwembad dan in 1987 in gebruik worden genomen. 'HTERVELD - Achterveld speelde afgelopen zondag de edstrijd tegen koploper en direkte rivaal Zuiderzeevogels, in het achterhoofd de verloren wedstrijd in Achterveld een 0-3 nederlaag werd geleden, waren de heren esloten om zo goed mogelijk voor de dag te komen. En dat turde ook. Met een 0-2 overwinning in Lélystad leverde chterveld een voortreffelijke prestatie. Ondanks de bittere ou die over het veld in de polder raasde begon Achterveld irekt te storen. Gerard van de Breemer, Hans van de Kooij en bo Ruitenbeek brachten op formidabele wijze de verdediging I in Zuiderzeevogels in verwarring waarna Cor Horst een rugspeelbal op de keeper onderschepte en Gerard van de reemer het werk perfekt afmaakte: 0-1. ONHOUDBAAR Vlet een portie geluk bleet de nd m het voordeel van Achter- !-0 ld omdat de aanval van de heren Lelystad net het doel miste. De >gels die zich niet heten kisten obeerden door een snelle uitval ieper Van de Bedum die een niet te fitte indruk maakte te passe- laar de Achtervelder kwam uit zijn doel en wist de bal te icheppen. Aanvallend spel ide kanten zorgde voor een boeiende wedstrijd. Achterveld wilde wel voor een stunt zorgen en bleef aanvallend spelen. Vlak voor rust kreeg Hans van de Kooij een voorzet van Robbie de Vette die in een uitstekende scormgspositie het werk afmaakte. De feestroes van de Achtervelders was maar van korte duur want de scheidsrechter keurde het doel punt wegens buitenspel af. Na de rust verschenen beide elftallen met een ongewijzigde op stelling op het veld. Achterveld nam direkt het heft in handen en kreeg loon naar werken. Cor Horst werd door Marcel Boonen aange speeld en liet het publiek genieten van een fraai doelpunt, een droom- goal. De bal verdween in de uiter ste bovenhoek onhoudbaar voor de keeper: 0-2. Achterveld bleef aanvallend spel vertonen. Cor Horst moest echter na tien minuten het veld verlaten wegens een knieblessure en werd vervangen door Marius Boersen die de positie van middenvelder overnam van Marcel Boonen die naar de spits verhuisde. Achterveld moest even wennen aan deze nieu we opstelling want de Zuiderzeevo gels kwamen gevaarlijk terug toen de bal via de binnenkant paal en de knie van keeper Van de Bedum weer terug m het veld stuitte Henk Voorburg voorkwam erger door de bal op te ruimen. Aan de andere kant probeerde Achterveld de voorsprong uit te bouwen nadat Marcel Boonen wegens een forse overtreding een strafschop toege wezen had gekregen. Hij zag zijn kans echter door de paal gestuit waarna in tweede instantie na de uittrap van de doelman alsnog ge scoord werd. Na protest van de Vogels werd dit doelpunt afge keurd omdat de bal met buiten het zestien metergebied geweest was. In blessuretijd werd Hans van de Kooi vervangen door Jeroen Vos- kuilen. Achterveld besefte pas na het eindsignaal dat de wedstrijd ge wonnen was en verkeerde in een feestroes De balans opmakend was Zuiderzeevogels nog met zo ontevre-1 den met deze nederlaag die groter had kunnen uitvallen. Achterveld blijft door deze overwinning goed mee draaien m de top van de ranglijst. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Krijgt Leusden ooit weer een nieuw buiten bad? Dat is een vraag die bin nenkort beantwoord zal moe ten worden door de Leusdense gemeenteraad. Het Leusdense zwembad 'Bavoort' werd op 12 november van het vorig jaar door brand totaal verwoest. De zwembadstichting is al vrij snel na de brand plannen gaan opstellen voor de bouw van een nieuwe zwembadaccom modatie in Leusden. De vraag die zich daarbij opwerpt is of Leusden wel zo nodig een zwemgelegenheid in de open lucht moet hebben. De kosten voor een buitenaccommodatie zijn vrij hoog. Vorige week za terdagmorgen ging de raads commissie voor welzijn en on derwijs een kijkje nemen in het zwembad 'De Zwoer' in Driebergen. Dit zwembad zou model kunnen staan voor een nieuw te bouwen bad in Leus den. „Ik zal de gemeente Leusden niet adviseren om geen buitenbad aan te leg gen", zegt bedrijfsleider P. van der Vlist van het Drieber- gense bad. In Driebergen heeft men wel degelijk de be schikking over een fraai bui tenbad voorzien van een 60 meter lange waterglijbaan en omzoomd door een zon- en speelweide met speeltoestel len. De leden van de commissie welzijn en onderwijs brachten zaterdagmorgen een bezoek aan het Driebergense zwem bad om zich een oordeel te kunnen vormen over de voor stellen die de zwembadstich ting gaat doen. Ook de voorzit ter van de zwembadstichting, de heer. D A. v.d Wall Bake, burgemeester mr. J.W M. Ra demaker en wethouder G. van Woudenberg waren bij de ex cursie aanwezig Wat de Leus- denaren te zien kregen was een fraai zwemcomplex da is voorzien van allerlei zaken waar de recreatieve zwemmer van vandaag om vraagt. Het zwembad 'De Zwoer' da teert van 1971. Net als destijds in Leusden het geval was, werd begonnen met een bescheiden instructiebadje met een bassin van 25x9 meter. ..Door protes ten uit de omgeving mocht er toentertijd geen echt zwem- park komen", zo vertelt de be drijfsleider Het zwemcomplex zoals het er nu staat stamt uit LEUSDEN - Gymnastiekver- ïiging Impala heeft een druk eekend achter de rug. De afde- ag gymnastiek hield een selec- 5 om te kijken of er een keur- :oep opgericht kan worden, ooi de afdeling ritmisch gingen «maast twee dames naar Beek- irgen om een jurycursus ritmi- '•he gymnastiek te volgen en de 'deling RSG reisde tenslotte «r Vleuten om daar deel te ixnen aan de kwartfinales klas- i IH en finale klasse IV. Zaterdagochtend kwamen 31 eisjes opdraven in de leeftijd van t/m 11 jaar. Na een inleiding van tgeveer een half uur moesten de eisjes verschillende onderdelen lenigheid, op de balk, brug, age mat en kast laten zien. Er was hts ^er talent genoeg aanwezig om de* een kerngroep te starten, wat 20 februan dan ook gaat /as fbeuren. Naar aanleiding van de difSUhaten zullen de deelneemsters mejse week bencht knjgen of ze ttden uitgekozen voor deze irerSfP- Lima Bunnik en Marion Komme- purt ft gingen vrijdagavond naar fêkbergen, naar het KNGV-cen- im, om daar een jurycursus ritmi- he gymnastiek te volgen. Deze bestond uit veel theone, ivuld met video-beelden, kan na afloop een theore- —Men tisch examen afleggen. Lima dacht de stof wel genoeg te beheersen om hieraan mee te doen. Over twee weken krijgt zij daarvan de uitslag. Wanneer ze slaagt zal ze waar schijnlijk het praktisch examen doen en zo gebreveteerd jurylid te worden. Ook voor het theoretisch examen zijn nieuwe mogelijkheden in de toekomst zodat ook Manon dit diploma kan behalen. Anderhalve maand geleden wer den vier meisjes van de RSG-afde- ling van Impala gekwalificeerd voor de kwartfinales klase III. Deze kwartfinale werd afgelopen zater dag m Vleuten gehouden om zich te kwalificeren voor de halve finale. In de jongste categorie, meisjes 10/11 jaar deed de Leusdense Ellen van Dijk mee. Via een baloefening waarin het emd niet helemaal hep, zoals had gemoeten (aftrek van ongeveer 0,4 punt), een goede oe fening zonder gereedschap en een touwoefening bereikte zij de ne gende plaats met 20.00 pnt en dat was voldoende voor een plaatsje m de halve finale. Ook in de hogere leeftijdsgroe pen, adspiranten 12/13 jaar, kon Impala zich kwalificeren. Maaike Geutjes het wat moeilijkheden weg uit haar haar touwoefening en draaide verder een oefenmg zon der gereedschap en kwam daarbij uit op de tweede plaats met 21.30 punt. De afstand tot de winnaar, Marscha Latupeinssa uit Vught, was echter veel te groot om tijdens de halve finale een goede concur rente te zijn. Marscha haalde 22.35 punt. Maar doorstroming naar een finale moet redelijkerwijs mogehjk zijn. In de categorie junioren 14/154 jr. was Impala met twee meisjes verte genwoordigd: Manska Bunnik en Coosje Roetman. Hier was de con currentie erg groot. Te groot voor Coosje die met 19.70 punt op de twaalfde plaats eindigde. Manska maakte de wedstnjd erg spannend. Daar bij één oefening wat achter de muziek aan tekomen, kwam ze met verder dan de achtste plaats, maar dat was toch genoeg om door te stoten naar de halve finale: Manska haalde 20,70 punt. Tegelijk met deze kwanfmale klasse III, werd de finale klasse IV (advertentie) It? de eer ike dag Dorpsstraat 233 Scherpenzeel Tel. 03497-2120 Wij geven tot eind februari 20% KORTING op ai uw STOOMGOEDEREN. Ons adres in Achterveld is: Wolwinkel „De Vingerhoed" Jan van Arkelweg 41; in Ederveen: Creatief Centrum ,,'t Vlasbrandje", Hoofdweg. LEUSDEN - De dames van Leos hebben in de streekontmoeting tegen het hooggenoteerde SOVO- CO uit Soest opnieuw nul op re quest gekregen en moeten erva ren dat routine in de 3e divisie onontbeerlijk is om een rol van betekenis te spelen. Op de beslis sende momenten lieten de Leus- denaren steken vallen die door SOVOCO geroutineerd werden uitgebuit en uiteindelijk in een 1-3 overwinning resulteerden. In de le set gaf Leos goed partij, maar de winst was met 12-15 voor de Soesters. Ook in de 2e set was dat het geval. Nimmer zag Leos kans om de leiding te nemen en SOVOCO met de rug tegen de muur te zetten. Teveel wisselden de Leusdenaren hoogstandjes met missers af, waardoor het voor SO VOCO niet moeilijk was om de 2e set met 8-15 naar zich toe te trek ken. Een duidelijke nederlaag lung Leos boven het hoofd, ware het niet dat SOVOCO m de 3e set de touw tjes enigszins liet vieren en de Leusdenaren zodoende mogelijk heid boden om toe te slaan. Dege lijk volleybal deed de balans in het voordeel van Leos doorslaan en met 15-12 maakte Leos de achter stand gedeeltelijk goed. De deur naar een zege stond weer op een kier. SOVOCO was echter nauwe lijks aangeslagen en liet in de 4e set zien dat men met voor niets in de top meedraait. Met niet minder dan 1-15 weid Leos weer met beide benen op de grond gezet en was de tweede nederlaag op rij een feit. 1980. Het ïnstructiebad is om getoverd tot een echte water speeltuin met een watertempe ratuur van 30°C. WATERSPEELTUIN De zogenaamde waterspeel tuin is voorzien van een wildwa- terbeek, een waterpaddestoel, massagestralen, luchtbellen, een waterkanon, koud dompel bad, een glijbaantje en een wa terval. Aan de rand van de 'speeltuin' is dan verder nog een whirlpool met 36° warm water. Voor de allerkleinste bezoe kers van het zwembad is er een 'waterbox' met een klein water valletje. De waterdiepte van dit badje is vijftien centimeter Toezicht op dit badje kan uitge oefend worden vanaf een stoel in de buitenbar van het zwem bad. WEDSTRIJDEN Het grote bassin van het zwem bad 'De Zwoer' is geschikt voor de meeste vormen van zwem- sport Het bassin heeft de afme ting van 25x15 meter zodat hier zwemwedstrijden plaats kun nen vinden. Het wedstnjdbad is verder voorzien van een be weegbare bodem. Voor polo wedstrijden is het nodig dat men de vloer laat zakken tot een diepte die minimaal ver plicht is voor polowedstnjden. Als de gemeente Leusden kiest voor een zwembad zoals het Driebergense bad, dan bete kent dit dat we over een poosje ook in Leusden een sauna en een Turks bad knjgen. In Dne- bergen beschikt men over deze mogelijkheden. In het 'saunagedeelte' bevinden zich een whirlpool met massagestra len en een koud dompelbad Ook een solarium en een 're laxruimte' ontbreken in dit deel van het zwembad niet. Ook bij de waterspeeltuin kan men on der een kunstzon liggen. In to taal zijn er in de grote zwemhal 13 solaria aangebracht. Voor diegenen die hongerig of dor stig zijn geworden van het zwemmen is er in 'De Zwoer' een restaurant waar kleine hap jes geserveerd worden. Een blik in het zwembad De Zwoer m Driebergen Dit zwem-complex dient als voorbeeld voor het nieuwe Leusdense bad. EXPLOITATIE Waar de raadsleden zaterdag morgen vooral in geïnteres seerd waren was de financiële opzet van het zwembad. Net als in Leusden betreft het hier een zwembad dat via de gemeente in beheer is bij een stichting. Het exploitatietekort in het Driebergense bad mag volgens de gemeentebegroting 375.000,- zijn. In de praktijk is het tekort een ton lager. „Maar die honderdduizend gulden mogen we besteden aan uit breiding of verfraaiing van het bad", legt bedrijfsleider Van der Vlist uit. Het bad in Drie bergen trekt jaarlijks zo'n 275.000 recreanten en 100.000 bezoekers van verenigingen en instellingen. De gemeente Driebergen telt 17.000 inwo ners. Ter vergelijking- Het Leusdendse zwembad telde per jaar zo'n 240.000 zwemmers (recreanten verenigingen en instellingen). Per jaar komt Leusden met zijn ruim 25.000 in woners 300.000 tekort op de zwembadexploitatie Bedrijfsleider Van der Vlist denkt het succes van het Drie bergense zwembad te danken te hebben aan twee zaken. In de eerste plaats biedt het zwembad veel mogelijkheden aan de bezoekers van jong tot oud. Verder is het zwembad alle dagen van de week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat open voor recratie-zwem- mers. In de tweede plaats is het tarief systeem van het zwembad erg bezoekersvriendelik. Men kent in Driebergen geen systeem van abonnementen, (..teveel administratieve rompslomp", vindt de heer Van der Vlist). Ie dereen die het bad binnen komt betaalt voor één bezoek 3,-. Naar keuze kan men ech ter ook 10, 25, 50 of zelfs 100 kaartjes tegelijk kopen. Bij aan schaf van 100 kaartjes in één keer betaalt men nog slechts 1,95 voor de toegang. Het maakt niet uit of één persoon, één gezin of een hele straat de honderd kaartjes in één keer koopt. In de praktijk blijkt dat men veel gebruik maakt van de kortingsmogelijkheid. De ge middelde toegangsprijs is in 'De Zwoer'2,40. Of er in Leusden net zo'n zwembad komt als in Drieber gen zal uiteindelijk de ge meenteraad moeten beslissen. Een bad zoals in Driebergen zal met alles er op en er aan zo'n zeven miljoen gulden kos ten. Dit is dan exclusief de bui tenaccommodatie. Een zwem bad met buitenaccommodatie zal naar verwachting ander half miljoen gulden méér kos ten. gehouden. Impala heeft maar éen turnster in deze klasse, maar zij is wel doorgedrongen tot de finale. Selina Bunnik begon met een goede oefening zonder gereedschap en stond toen op een derde plaats. In de baloefening zat een klein foutje, maar tijdens haar touwoefening zag het er naar uit dat ze kampioen zou worden. Het missen van 1 verplicht onderdeel kost haar 0,3 punt wat meteen het kampioenschap aan haar neus voorbij het gaan. Nu eindigde ze op een vijfde plaat met 19,95 pnt. Maar volgend seizoen kan ze in ieder geval doorgaan in een hogere klasse. LEOS - SOVOCO 1-3. In deze tijd van het jaar kunnen we eksters zien die druk aan het slepen zijn met grote takken, die ze soms nauwelijks de baas kunnen. Men zou denken dat ze nu al neiging hebben om te gaan nestelen. Vaak maken ze ook inderdaad bouwsels die al wat op een nest lijken, maar tot een echt nest komt het nog niet. En het blijft niet bij één zo'n bouwsel: in de zelfde boom of in de om ringende bomen worden meer 'speelnesten' of 'fopnetten' gemaakt. Dat maakt het zoeken naar het echte nest voor een onwelkome gast moeilijker. Straks, in de loop van maart, wordt één van de nesten uitgebouwd tot een ware vesting. Er wordt een rand om de bodem gemaakt, het liefst van takken met dorens. Het is voorgeko men dat er stukken prik keldraad in waren ver werkt. De kant, die naar de stam van de boom is toe gekeerd, wordt hoger gemaakt en tenslotte komt er een kap over heen. De toegang tot het nest bevindt zich dan aan de kant die van de stam is afgekeerd. Zo is de vesting beschermd voor marterachtigen en dergelijke rovers. Door de kap zijn ook vanuit de lucht straks de eieren en later de jongen, niet te zien. Dan wordt ook nog de bodem van het nest met klei en modder, of zonodig met een koeievla, zodanig ver sterkt dat een schot ha gel er in smoort zonder de broedende vogel of het broedsel te treffen. Tenslotte wordt de bin nenkant bekleed met kleine wortels en haar. De nesten worden het liefst gebouwd boven in de hoogste bomen en bij gebrek aan hoge bo men, bijvoorbeeld in duinen, kiezen ze door nige struiken. Dat is misschien de reden waarom ze in het oosten van het land talrijker zijn dan in het westen. De ekster doet er dus al les aan om van zijn nest een onneembare ves ting te maken en daarin slaagt hij dan ook won derwel. Is hij zo bang voor nestrovers omdat hij zelf één van de voor naamste is? Want een nestrover is het. Vooral in de tijd dat hij zelf jon gen heeft. En niet alleen vogelnesten genieten zijn bijzondere belang stelling; jonge hazen zijn in hun leger aller minst veilig. En omdat fazanten ook nogal eens het slachtoffer worden van beroving door de ekster, is hij bij jagers evenmin geliefd en geeft hen voldoende re den om hem ter dood te veroordelen. (wordt vervolgd) G. van L. JT 44

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7