LHV-dames ruiken kampioenschap korfbal A porter van- de maand Carnaval Derde periode brak Haaien op Climax Invaller Pieter de Jager helpt SVL aan nipte winst leusder tenant: Twee bokalen bij Trim- en Toerclub Hans Bosboom sporter van de maand januari Spanning bij BP'80 Heren verslaan BHC met 22-18 Zaalvoetbal in De Korf sport® ^cursiei 5-0 Winst dames: Geachte heer 1 DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986 LEUSDEN - De teams van LHV hebben een moeilijk weekeinde achter de rug. Weliswaar namen beide for maties de punten mee naar huis, echter niet nadat er een zware slag geleverd was. De dames omzeilden een lastige klip door concurrent EMN met 10-9 te verslaan. De heren maakten het zich onnodig moeilijk; BHC uit Bussum kon slechts ten koste van maxima le inspanning van het lijf wor den gehouden. De 22-18 zege maakt een hoge klassering nog steeds mogelijk. De dames van LHV hebben zon dag een uiterst kostbare overwin ning toegevoegd aan een inmiddels imposante reeks. In 11 wedstrijden bleven de Leusdenaren 10 maal overeind. Toch hadden de dames het zondag niet makkelijk. „Ik denk dat de zenuwen onbewust een gro te rol hebben gespeeld," analy seerde trainer/coach Douma na de wedstrijd. „Daardoor hebben we niet optimaal gepresteerd. Ik vind het overigens positief dat de dames mentaal de kracht op kunnen bren gen verdedigend stand te houden op momenten dat het aanvallend niet loopt. Het team begint echt als eenheid te functioneren. En natuur lijk ben ik hartstikke blij met deze twee punten!" aldus Douma. VOORZICHTIGE START LHV begon de wedstrijd zonder Hetty Tessels in de basis. Comna Schothorst nam haar plaats in de opbouw over. Beide teams gingen uiterst voorzichtig van start De aanvangsfase bleef doelpuntloos. EMN gooide als eerste olie op het vuur door vanuit een break-out de score te openen. Joop Douma beantwoordde vanaf de bank deze ontwikkeling door Hetty Tessels in te zetten. Als hij de bedoeling had haar als „pinch-hitter" te gebrui ken, slaagde hij volkomen in deze opzet; de eerste bal die zij ontving verdween ogenblikkelijk snoei hard in de rechterbovenhoek. Met de gelijkmaker luidde Hetty Tessels meteen een fase in waann LHV uitstekend handbal speelde. De bal ging in de aanval snel rond. waardoor er gaten werden getrok ken in de EMN-defensie To steen beek maakte daar handig gebruik van. Met een laag schot het zij de EMN-doelvrouwe kansloos. In een wat onoverzichtelijke situatie die direct daarop volgde, deelde de scheidsrechter aan EMN-zijde twee gele kaarten en strafminuten uit. LHV kon uit deze overtalsituatie echter geen voordeel halen. Hetty Tessels, die de laatste we ken weer in blakende vorm ver keert, vergrootte na een vnje worp de voorsprong tot 3-1, terwijl ze onmiddellijk daarna de vierde tref fer het aantekenen met een pegel waarop zij patent lijkt te hebben. Daarna kreeg Hetty Tessels „man"- dekking en voor het centrale aan- valsduo To Steenbeek en Ria Meye- nnk was er plots geen doorkomen aan. De hoeken werden onvoldoen de in het spel betrokken. In deze fase nam EMN het initiatief over. Via een benutte strafworp en een break-out sloop EMN naderbij:4-3. GELIJKMAKER LHV kwam serieus in de proble men en het pubhek op de redehjk gevulde tribune m „De Koppel" verwachtte elk moment de gelijk maker. Die kwam echter niet. De fensief hielden de Leusdenaren het hoofd koel. En nadat beide partijen minutenlang niet wisten te scoren, doorbrak wederom Hetty Tessels de impasse door een snelle uitval, in samenwerking met To Steen beek, doeltreffend af te ronden: 5-3. fraaie treffer van afstand 9-5 op het scorebord bracht, leek de wed strijd een gelopen race Niets bleek echter minder waar. EMN wenste zich niet zonder slag of stoot neer te leggen bij deze gang van zaken. Gesteund door een aantal dubieuze beslissingen van de scheidsrechter kwamen de Hil versummers nog akelig dichtbij. De uitstekend keepende Marga Rade makers voorkwam dat EMN m de rommelige emdfase nog langszij kon komen. Maar het eindsignaal kwam bij 10-9 geen seconde te vroeg. LHV blijft hierdoor fier aan de leiding in de derde klasse B. Winst over twee weken op AAV in De Korf is voldoende om de titel in de wacht te slepen. BREAK „Bagger!" was het bondige, zéér Amsterdamse, maar ongenuan ceerde commentaar van coach Joop van der Willik op de wedstrijd van de heren. Ondanks het feit dat BHC onlangs voor een verrassing zorgde door Amersfoort van ver- LHV-dames hebben titel binnen handbereik. Na de thee kwam LHV ijzersterk terug. Onder leiding van Hetty Tes sels togen de dames ten aanval en niet zonder succes. Bij 8-5 was de marge van drie punten weer her steld, en nadat de veelbelovende juniore Cann Nijhuis met een zeer dere titelaspiraties te beroven, mochten de Bussummers voor LHV geen probleem zijn. En daar zag het aanvankelijk ook niet naar uit. Van der Willik stuurde zijn formatie de wei in met de opdracht vanaf het begin op de „break" te spelen, om zo de tegenstander conditioneel snel m de problemen te brengen. Nadat BHC de score openbrak, trok Daan Bleuel de stand snel weer recht. Toen BHC nog éénmaal op voorsprong kwam, leek het con cept van Van der Willik vruchten af te gaan werpen. Al na drie aanval len kon de tegenstander het tempo van LHV niet meer volgen. Arjan Schneiders, Rob Schneiders, John Kiers en Daan Bleuel leken de opponnent met 8 treffers op rij al vroeg murw te krijgen (9-3). Toen greep echter de noncha lance in het spel bij de Leusdenaren om zich heen, hetgeen zo langza merhand typerend voor LHV begint te worden. Gefixeerd op de aanval, vergaten de blauwhemden dat ver dedigen óók deel uitmaakt van het handbalspel. Haast ongemerkt kroop BHC weer dichterbij. Pas toen de gevaarlijke opbouwer van de tegenstander, die m zijn eentje driekwart van de produktie van BHC voor zijn rekening nam, 10-10 liet aantekenen, beseften de Leus denaren dat er iets mis ging. Daan Bleuel, die met negen treffers een belangrijk aandeel had in de score, zorgde er nog wel voor dat de Leusdenaren met voorsprong de rust haalden (11-10). De donderspeech van coach Van der Willik in de rust leek aanvanke lijk zijn uitwerking te missen. Voor namelijk vechtend tegen zichzelf kon LHV gedurende lange tijd slechts in het spoor van de tegen stander blijven. De stnjd ging gelijk op tot 17-17. Als de Bussummers in deze fase een voorsprong van twee of meer punten hadden genomen, was LHV waarschijnlijk kansloos geweest. Met twee vreemde bewegmgen zette Willem van der Heyden LHV meens weer op voorsprong 19-17). Daarmee nam de wedstrijd een beslissende wending. Dan Bleuel, Jos de Valk en Rob Schneiders profiteerden van het feit dat BHC conditioneel stuk zat en vergroot ten de voorsprong tot 22-17. BHC kon nog éénmaal iets terug doen, maar met 22-18 werd onvoldoende tot uiting gebracht hoe zeer de Leusdenaren door het oog van de naald waren gekropen. LEUSDEN - De Climax in de zaalvoetbalcompetitie nadert met rasse schreden. Nog vier ronden en het seizoen zit erop. Iedere speeldag die in deze fase van de strijd voorbij gaat, levert een stukje van puzzel op over wie wel en wie niet tot de (on)gelukkigen van het korfbalseizoen '85-'86 gaan behoren. Ook m de eerste klasse B werd weer een tipje van deze sluier opgelicht. Antilopen was vrij en kon zich dan ook geen buil vallen. De Vinken deed dat wel. Bij OWO gmg het zo kansnjk gestarte Vinke- veense team het schip in (11-10) en verloor daarmee kostbare punten in de strijd om het felbegeerde kampioenschap. Dne punten raak te De Vinken bij Thor achterop, dat met moeite (6-7) van DKV wist te winnen. Voor Revival lijkt het pleit op dit niveau beslecht, omdat op nieuw aan een nederlaag met te ontkomen viel. Debutant Atlantis het zien waarom het wel in de eerste klasse thuishoort. LEUSDEN - Vrijdag 7 februari vindt in sporthal De Korf weer een viertal zaalvoetbalwedstnjden plaats. Het programma luidt als- volgt: Res. 2e klasse A: 19.00 uur: Putten 3 - Casteleyn 2 2e klasse D: 20.00 uur: Veldwijk - Riet Stars Res. Ie klasse B: 21.00 uur: Putten 2 - GS'76 3 Res. Ie klasse B: 22.00 uur: Gen. Package 3 - Bagge- laar v.d. Ridder 3 Zaterdag knjgt Antilopen een zware dobber. Rivaal De Vinken vecht dan voor de laatste kans om nog in de top mee te blijven doen. Verhes betekent uitschakeling; Kees van Buren en zijn spelers weten wat er m Vinkeveen op het spel staat. Winst zal een belangrijke stap betekenen op weg naar de overgangsklasse, zeker als Thor het tegen het wispelturige OWO met kan bolwerken en onder de druk van het moeten presteren bezwijkt. Komen zowel Antilopen als Thor winnend uit de strijd, dan knjgt Leusden een week later een heuse finale om de titel en zullen Thor en Antilopen in de directe confrontatie moeten uitmaken wie echt de meeste aanspraak op de hoofdpnjs mag maken. De climax nadert! Uitslagen 1e klasse B: OWO-De Vinken 11-9 DKV-Thor 6-7 Revival-Atlantis 10-11 Antilopen was vrij Stand 1e klasse B: Thor 9-14 Antilopen 8-12 De Vinken 9-11 OWO 8- 9 Atlantis 9- 9 DKV 8- 3 Revival 9- 2 Programma 1e klasse B: De Vinken-Antilopen (12-12) Thor-OWO (10-10) Atlantis-DKV (10-10) Revival vrij Bedankt voor uw schrijvenfi dezer inzake het cursiefje v vonge week. Ook ik heb mij Ujk verbaasd, dat het text* bedrijven van sport zich ruei| beperkt tot zogenaamde tafel-bezigheden als schaken men, kaarten en mens-erger- ten. Met zwemmen zou ik oofl vrede kunnen hebben, mij gestart wordt vanaf de hei blokken. Gewoon in het ward de kant is toch ook mogelijkn Nadere inlichtingen crZ, bloot badminton kan ik u helaM verstrekken, maar u zou de stichting Waddinxveen k bellen. Het nummer kunt u vin de telefoongids no. 11. Over voetballen kan ik u evenmin meren. Voor zover ik weet hoi KNVB zich vooralsnog buite. doch met het als maar terug, van het ledental weet je daift zeker. Ik zou rruj echter best voo nen stellen - en dat is dai antwoord op uw volgende v. dat u zich niet uitsluitend vo. spelen van uitwedstrijden kunt aanmelden. Ik begrijp dj tergrond van uw vraag, ma clubs kunnen alleen bij ontr, gen op eigen veld entree I e: hoe groter het aantal thuissi* des te meer pubhek er ko: daarmee overeenkomstig winst van de penningmeester Inmiddels, Hoogachtend, PC 4t a LEUSDEN - De overhandi ging van de Chris Trentelman aan Magda en Pim van Els- wijk door Trentelman sr. was vorige week het hoogtepunt op de algemene ledenverga dering van de Trim- en Toer club Leusden in de kantine van Roda '46. Als (ex-)bestuurslid en sa menstellers van het clubblad „Steeds Vooruit" heeft het echtpaar Van Elswijk bergen werk verzet voor de club en worden ze dan ook, na Burger Oskam en Willie van Trigt, terecht door het bestuur met deze trofee „opgezadeld". Na het openingswoord van Ton de Wijze, waann hij nog eens na drukkelijk onderstreepte dat de club draait als een trein, en het goedkeuren van de diverse versla gen kwam de verkiezing van het bestuur aan de orde. Niet alleen de plaats van Rien Vos was vacant; maar ook de plek van Magda van Elswijk was vnj gekomen. Jan Lie- berton werd door de vergadering gekozen als de nieuwe man van de activiteitencommissie. Voor de functie van de kersverse Trentel- manbokaal-bezitter was nog geen kandidaat. Ton de Wijze (voorzit ter) en Kommer van Trigt mochten blijven zitten. Het toerprogramma voor '86 telt met minder dan 41 sterritten naast de door-de-weekse oefen- en trai- rungsntten die met een speciale dinsdagavondrit is uit gebreid. Daarnaast wordt uiteraard voor de fietsliefhebbers in Leusden de overbekende fietsavondvierdaag- se georganiseerd. Een aantal Leusdenaren gaat dit jaar aan de Elfstedentocht voor wielrijders en de Mechelen tocht deelnemen. Dan kunnen ze kilome ters maken voor het clubkampioen schap, waarvoor door Froonhoff senior een gloednieuwe bokaal be schikbaar wordt gesteld waarop de namen van de titelhouders bij da mes en heren gegraveerd zullen worden. Het accommodatiepro bleem na het wegvallen van het Zwembad Bavoort-restaurant knjgt extra aandacht van een speciale commissie, die één en ander gaat onderzoeken. s: 1 p LEUSDEN - Elf jaar jong en dan al bijna Nederlands Kampioen. Hans Bosboom is de naam, een tennista lent bij uitstek, een Boris Becker in spé. Na verras sende winst in de Masters- tennisstrijd te Deume voor jongens tot 12 jaar (begin 86) waarin hij als laatst geplaatste Hollan der de eindzege wist te pakken, volgde afgelopen week de finale van het Nederlands Kampioen schap in deze leeftijdsca tegorie. De jeugdspeler van de Lawn Tennis Vereniging Lockhorst verloor deze NK-eindstrijd in Weert dik, maar dat was voor de sportredaktie van de Leus der Krant en Sporthuis Pim Berghuizen nog geen reden om deze jeugdige en talentvolle Leusdenaar niet tot sporter van de maand januari uit te roepen. Tweede plaatsen tellen niet wordt er in sportkringen wel eens gesuggereerd. Grotere onzin bestaat er niet, want om tot een landelijke finale door te dnngen moet je toch heel wat m je mars hebben, anders kun je het bij voorbaat al vergeten. Hans proficiat en succes in je verdere tennisloopbaan! LEUSDEN - Als de voortekenen niet bedriegen en de analyses goed zijn uitgevoerd, dan zal Leusden 1 opnieuw met de hak ken over de sloot komen en met miniem verschil als winnaar ach ter de schaakborden te voor schijn komen. Paul Keres komt dan een half punt te kort om koploper SVL uit balans te bren gen. Met 5,5 - 4,5 trekken de Leusdenaren wederom aan het langste eind. Invaller Pieter de Jager, die de zieke Erwin Zijlstra aan bord 6 verving, droeg een belangrijk steentje bij door zijn partij win nend te voltooien. Ook de „kop stukken" maakten geen fout. Zo wel Harry Vosseveld, Jan Snijders en Wim Velker scoorden een vol punt. De basis voor de nipte eind zege was gelegd, ondanks het feit dat Bert Uneken, Joop van Santen en Gert Jan Froberg met een nul genoegen moesten nemen en hun denkwerk niet zagen beloond. De afgebroken partijen geven Leusden later in deze maand ten slotte het voordeel van de twijfel; Tjerk Zijlstra staat m gewonnen positie terwijl Carel Vos en Cees Kerkhof met hun remises voorgoed aan alle onzekerheid een eind ma ken. De strijd in de winterhuiscompe titie stond enigszins in de schaduw van de bondswedstrijd van de „top pers", maar met zo'n kleine veertig deelnemers kende de 15e ronde voldoende animo. Peter Sonder stak zin aanwezigheid met onder stoelen of banken door nieuwko mer Ron Flohr te verslaan, terwijl Boemaars en Quelle keung remise speelden. De partij tussen v.d. Tang en Staal werd als enige afgebroken. De resultaten op een rijtje: P. Sonder - Ron Flohr 1-0 E. Halkes - T. Moed 0-1 J. Bremans - P. Quelle V2-V2 W. v.d. Wetering - L. Boogaard 0-1 G. Geerders - H. Beverwijk 0-1 A. Rietveld - D v Doik V2-V2 H Struiwig-J. v.d. Linde 0-1 H. v. Dalen - Ch. Flohr 8-1 T. ELschot - H Voskamp 0-1 A Wisman - A Valkenburg 1-0 J.Boot-K Linse 0-1 W. v d. Pol - M Schievmg 1-0 R. Visser-G. te Winkel 0-1 L. Bunilage - Z. Vroon 0-1 J. Gerrits - N. v.d. Meel V2-V2 C. Veenendaal - H Egdom 0-1 J.v.d.Tang-R Staal afg. H. Mus - W Schouten 1-0 H Kroes-J.Agterberg 0-1 H. Overeem kampioen bandstoten bij BP'80. ek lui LEUSDEN - Eind januari werd in de biljartzaal van Pon's Auto mobielhandel de finale 5e klasse bandstoten gehouden. Voor de eerste maal in het bestaan van BP'80 de eer om een finale van het district Eemland te organiseren. De strijd barstte direct in alle hevigheid los. Na 2 ronden had den alle deelnemers reeds een nederlaag en een zege op hun naam staan. Pas in de 4e ronde kwam er enig teken in de strijd toen G. Buitink van de Baggelaar de ranglijst met zes punten aanvoerde en dat ook m de 5e ronde wist vol te houden door opmeuw een partij in zijn voordeel te beslissen. In de één na büa (6e) ronde gmg het echter de trotse lijstaanvoerder. Ov&jj (Lanteern) kwam langszij ed door een zege op Van de Benp slotronde zelfs de bandstoor. pakken, toen de spanning Buitink in de confrontatie teg Jong (Pnncesse) opnieuw KI werd, waardoor hij prompt vijfde plaats in de eindrang^l king duikelde. En dat was een hard gelag voor de manapj het begin tot het eind zijn zud 1 de titel had gezet. De eindstand: H. Overeem, Lanteern (kamj rd Hl LEUSDEN/ACHTERVELD - Komend weekeinde barst het carnaval in alle hevigheid los. Reden voor de competitielei der in de afdeling Utrecht om een uiterst summier program ma samen te stellen, dat zowel inhaal- als bekerduels telt. Op zich geen slechte gedachte, zeker nu de competitie door het „kwakkelige" weer nogal rommelig verloopt. Van de evenwichtige ranglijsten die eind 1985 de computervellen van de bond sierden, is niet veel meer over. Het is dan ook te hopen dat het programma voor een belangrijk deel kan worden afgewerkt. Maar ge let op de hardnekkigheid waarmee Koning Winter nog altijd regeert, moeten we toch het ergste vrezen. Het kan immers vriezen of dooien! In de hoofdklasse slechts twee duels: Montfoort tegen Veluwse Boys en FC Majella krijgt Roda'46 op bezoek. Zo op het eerste gezicht geenduels om wakker van te lig gen. Toch zijn deze ontmoetingen van groot belang voor het verdelen van de pnjzen. Montfoort zit in de gevaarlijke hoek en zal zich via Veluwse Boys uit de nesten moeten werken, voordat het dit seizoen echt te laat is. Voor Roda'46 geldt min of meer hetzelfde, maar dan met de blik omhoog. Willen de Leusdenaren profiteren van de halve misstappen van de koplopers en trainer Kapen- ga straks een waardig afscheidsca deau geven in de vorm van promo tie naar de hoofdbond, dan moet Roda in Utrecht de volle winst binnenhalen. Het doelpuntloze ge lijkspel van FC Majella tegen Her cules moet voldoende zijn om zater dag flink aan de weg te timmeren. Programma hoofdklasse: Montfoort - Veluwse Boys FC Majella - Roda'46 Voor de beker worden vijf duels uit de tweede ronde afgewerkt. Het bekerprogramma is: Dolderse Boys - Eemdijk WOO - FC Horst De Meern - SVL Hulshorst - FC MM Musketiers - WJ ZONDAG Ook op zondag valt in het carna valsweekeinde weinig op de vel den te beleven. In de eerste klasse A eveneens twee wedstrijden, in de B-klasse twee plus het uitspelen van een gestaakte tweestrijd. Barneveld heeft tegen hekkeslui- ter ASV65 de kans om weer twee punten te pakken en zich iets te verbeteren, terwijl Olympia na winst op Sporting'70 definitief bij het rijtje kanshebbers aansluit. Programma le klasse A: Barneveld - ASV65 Olympia'25 - Sporting'70 In de eerste klasse B wacht het niet-spelende Roda'46 m spanning af wat de geachte concurrentie uit het vuur sleept. DWSM zal alles in het werk tellen om Rivierwij kers de punten afhandig te maken, terwijl Soesterberg in de resterende minu ten, 67 om precies te zijn, Utrechtse Boys een lesje wil leren. Kortom, de strijd om de puntjes zal pittig zijn, omdat geen van deze formaties enige zekerheid heeft over het pro longeren van het eerste klasser- schap. Voor WZA en Hooglanderveen ligt dat totaal anders. Beiden zitten nog volop in de race om een plek in de hoofdklasse en dat staat samen met de sentimenten die immer deze derby omlijst borg voor spektakel, ten punienaeiing iijki iuer de meest sportieve oplossing. Programma le klasse B: DWSM - Rivierwijkers Soesterberg - Utrechtse Boys (67 minuten) WZA - Hooglanderveen Bekerprogramma zondagafdeling: Limvio - PVC De Meern - De Zebra's F. nuz A. Broekhuizen, K.O.T. C. van Bruggen, B'67 Oir J. de Jong, Pnncesse R< G. Buitink, Baggelaar Kei B. van de Berg, De Poedel "y P. Brouwer, O.O.O. J. Lindeman, Lindeboom rso tth jo Wedstrijdleider Jan van 't Hj BP'80-voorzitter Snijder koriéuni afloop tevreden op de pr«hi terugblikken. Voor herhaliriive baar, waren de organisators! k ook van mening. bei nu te „V\l Dl(X srel itdi mg LEUSDEN - Na de punten- deling tegen Aquarijn, kreeg De Haaien tegen De Ham uit Wormerveer een gevoelige 4- 8 nederlaag te slikken. Een pijnlijk verlies overigens, want tot de derde periode be paalden de Leusdenaren het wedstrijdbeeld en leek de ze ge slechts een kwestie van tijd. Niets was echter mmder waar. Niets lukte meer en tot overmaat van ramp slaagde De Ham er zelfs in om uit twee nummeneke minder heden te scoren en het duel voor goed te beslissen. De Haaien was toen volledig de kluts kwijt en ging letterlijk kopje onder. De dames deden het beter door Duinkikkers met 5-0 te verslaan. In de eerste periode zag het er voor de Leusdenaren rooskleurig uit. Nadat Ronald Speksmjder met twee treffers op rij de 0-1 achter stand wist om te buigen (2-1). Ook in de tweede periode gmg het nog naar behoren. Weliswaar nam De Ham weer de leiding (2-3), maar een treffer van Silvester Claassen resulteerde in 3-3. Toen knakte er iets bij de Haaien, want niets wilde in het derde part meer lukken. Nummeneke over- wichten werden door de tegenstan der uitgebuit. De Ham verdubbelde de score (3-6) en bouwde die m de laatste periode tot 3-8 uit, voordat de Leusdenaren via Willem, uit een strafworp de eindsts 4-8 konden bepalen. De dames hadden geen moeite met het tweede tea Duinkikkers. Twee penode den de Haaien slechts nodia winst te pakken. In de be? schoot Karen Polkamp als raak (1-0), voordat ze in der penode met twee treffers da op 3-0 bracht, waarna Ciska nummer vier binnentikte. Pas vierde penode wist Anja 1 Veer nog een doelpunt te fff (5-0) nadat paal en lat voor' Haaien lastig in de weg fl| gestaan. Duinkikkers werd' door een echte afgang bes» rdL« ;ps' 1

Leusder Krant | 1986 | | pagina 10