krant SB Leusdense jeugd haalt begeerde EHBO diploma Ooievaar brengt baby PvdA viert 40-jarig bestaan "vandaag in tie leusder krant- WD'er Evenhuis naar Leusden - üxamens op drie basisscholen Iktiviteiten in De Geut ijdens voorjaarsvakantie uito-inbraak krant gemeente Leusden OJl Openbare vergaderingen in de maand februari Auto botst tegen brug J— Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Oliekachel in brand DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986 17e JAARGANG NO. 76 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus >1 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Partij van de Arbeid houdt op maandag 10 februari een feestelijke bij eenkomst in eetcafé De Hak- horst ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de partij. Naast de viering van dat jubi leum wordt dan ook het start schot gegeven voor de verkie zingscampagne in verband met de komende gemeente raadsverkiezingen. Het feestprogramma, dat om 19.30 uur begint, ziet er als volgt uit: - presentatie van kandidaten en programma door lijsttrekster Com Verduin, kandidaat-wethouder Jan Jacobs en afdelingsvoorzitter Jaap Steur; - vertoning van de videofilm '40 jaar Partij van de Arbeid'; - optreden van het koor „De Stem des Volks" uit Amersfoort; - bespreking van de verkiezings campagne; - gezellig feestelijk samenzijn. LEUSDEN - Op de Horsterweg is maandagavond een inwoner uit Hoevelaken met zijn personen wagen tegen het bruggetje over het Valleikanaal gereden. Volgens de bestuurder moest hij uitwijken voor een tegenligger waarbij de auto de stoeprand schampte en de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De schade aan de auto en de brug is aanzienlijk LEUSDEN - Iedereen weet vandaag de dag zo ongeveer wel waar een baby vandaan komt. Tenminste, anno 1986 zou dat toch wel zeer aannemelijk zijn. Verhalen over bloem- en andere kolen worden tegen woordig ruet meer geloofd. Zelfs de kleine kinderen hoefje met meer wijs te maken dat een ooievaar hun nieuwe broertje of zusje (of meerdere van die wezentjes) heeft gebracht. Voorbijgangers die bovenstaande ooievaar bij een huis aan de Landweg aanschouwden, moeten dan ook stiekem m zichzelf gelachen hebben. De tijd van kolen en ooievaars is toch voorbij. Of niet?? (advertentie) 40 jaar Partij van de Arbeid Maandag 10 februari in Eetcafé ,,De Hakhorst". Aanvang half acht. Programma - presentatie gemeenteraadsprogramma 1986-1990 - videofilm „40 jaar Partij van de Arbeid" - optreden van „de Stem des Volks" uit Amersfoort VAN HARTE WELKOM PVDA LEUSDEN Voor informatie: tel. 944254. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te hereiken onder tel.nr. 03420-94911 Leusden contra Amersfoort: „De Hoefslag" af» Programma carnaval in Puupenkoppenland Pagina 3 „College wil niet tegemoetkomen aan vraag huurwoningen," vindt PvdA Pagina 3 Fracties vinden zich in notitie van het college over het ontwerp-streekplan Utrecht Pagina 5 Honderden poppen op eerste expositie in Nationaal Museum De Poppenhof Pagina 6 Partij van de Arbeid bestaat 40 jaar: „Het R.K. bolwerk Hamersveld zat zeker niet op ons te wachten." Pagina 7 Loep op Leusden en Kantlijn Pagina 9 LHV-dames ruiken overwinning Pagina 10 Hans Bosboom sporter van de maand januan Pagina 10 Service-pagina met puzzel Pagina 11 Dokt erediensttel 03425-1222 nieken en theoneén werden ge vraagd. De uitslag hier was ook positief. De geslaagden zijn. Roy v. Vessem, Conne v. Dijk, Albert Timmerman, Jo- landa v.d. Pol, Edwin Cooiman, Mark Koningsveld, Rogier v.d Steeg, Robert de Graaf, Erik Boutkan. DE BONGERD School „De Bongerd" was afgelo pen dinsdag, 4 februari aan de beurt. Hier werd de Jeugd-EHBO- cursus voor het tweede jaar gege ven. De ploeg was dit jaar erg groot, namelijk 34 leerlingen. Daarom werd de groep tijdens de verband- lessen en de doe-lessen in tweeën gedeeld, zodat er met 18 en 16 kinderen geoefend werd. Ook hier was de inzet heel groot, maar jam mer genoeg konden niet alle geé- xamineerden het getuigschrift ont vangen. Drie werden er afgewezen, daar hun kennis nog veel te wensen overliet. Ook waren twee kinderen ziek, zodat er 29 kinderen met hun button en getuigschrift huiswaarts gingen. De geslaagden zijm Jeroen v. Adn- chem, Franciska v.d AWcer, Karin Bar- ten. Peter Cohen, Maryke Gerritsen. Esther Haage, Hans-Walter Haverkate, Frances Jager, Danièl Jansen, Claire de Kromme, Linda v. Loo, Sander v.d. Horn, Minam v Nunen, André v Ooyen, Moni que Scheuter, Edwin Sidenus, Sjoerd Slagter, Nienke Smeels. Linda Smid, Tjarda Smit, Sonja Smit, Roland Snoek. Barbara Spijker. Sitty v.d. Pijpekamp bedankte de heer H. Boon voor de gelegenheid om op zijn school de Jeugd-EHBO- A-cursus te geven en op hun beurt bedankte een delegatie van de kinderen uit de klas, de examinator mevrouw S. v. Vliet en de lesgeef- ster met een bos bloemen. COLOMBIA Een andere poot van het Jeugd Rode Kruis is, evenals bij het I Rode Kruis, de internationale hulpverlening. Begin december kwam er een aanvraag binnen bij het Jeugd Rode Kruis vanuit Co lombia. Daar zat men dringend verlegen om toiletsets, waar deze krant al op 5 december over schreef. Zeven basisscholen in Leusden 1 reageerden positief zodat tot nu toe j 300 toiletsets verzameld zijn door i vier scholen De overige drie hebben de zaak bijna rond. Zodra dit klaar is, kunnen de toiletsets I overgevlogen worden. De eerste container is half januan vertrokken. Het jeugdjournaal van de NOS maakte daar melding van. De container vol toiletsets werd dankbaar ontvangen en de contai ner zelf (wit met een groot rood kruis) werd onmiddellijk tot huis benoemd. De aktie sprak de kinderen enorm aan omdat het zo concreet was. „Het helpen om anderen te kunnen helpen", is nog steeds het devies van het Rode Kruis. In dit jubileumjaar van het Jeugd Rode Kruis - het bestaat namelijk 40 jaar - wil de jeugd ook graag leren hel pen. Met z'n allen streven naar een goede samenwerking. Het Jeugd Rode Kruis hoopt dit op 19 april in Doorn samen met de jeugd te vie ren. Wie meer informatie wil kan kontakt opnemen het Jeugd Rode Kruis-coördinatrice Sitty v.d. Pijpe kamp, v. Hardenbroeklaan 73. LEUSDEN - In de vooijaars- ikantie gaat De Geut weer lerlei aktiviteiten organise- ;n. Het programma ziet er als )lgt uit: aandag 10 februari: Een video- arathon met vijf films, die tussen .00 en 22.00 uur gedraaid worden. kosten zijn zoveel mogelijk laag houden. De bezoekers betalen a 50 per persoon, nsdag 11 februari: Van 14.00 tot .00 uur is er soos. Er kan gebruik 'maakt worden van tafeltennista- s, kaarten enzovoort, 's Avonds at de Geut zwemmen m de Eem- f. Het vertrek is om 18.30 uur naf de Geut. De kosten zijn 12,— r persoon. Wie belangstelling eft kan zich voor zaterdag opge- NEUSDEN - Bij een inbraak in een o, die geparkeerd stond in de igeving van de Buurtweg, is von- week donderdag een handtas *t inhoud ontvreemd. De eige- ve bij Martina of Annehes, telefoon: 946848. Woensdag 12 februari: Voor deze dag staat er een kaart- en tafelten nistoernooi op het programma. De kosten zijn 1,- per persoon en vanaf 14.00 uur kunnen belangstel lenden inspelen Donderdag 13 februari wordt een middag georganiseerd die uit aller lei soorten voetbal bestaat. De kos ten hiervoor zijn 1,- per persoon. Er wordt verzameld om 13.30 uur bij De Geut en sportkleren moeten meegenomen worden. Vrijdag 14 februari wordt er als afsluiting van de vakantie een dis comiddag georganiseerd. De mu ziek wordt verzorgd door een aan tal diskjockey's. De zaal gaat open om 14.00 uur. naar van de auto had zijn voertuig daar weggezet om vervolgens een wandeling te maken. Toen de man terug kwam, merkte hij dat er een ruitje was ingeslagen. In de tas bevonden zich onder meer contant geld en cheques. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Onafhankelijk jBOUl CUallCI nieuwsblad m Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Naast de internationale en nationale hulpverle- |ng en hand- en spandiensten van het Rode Kruis, is er ook een [deling Jeugd Rode Kruis. Een van de onderdelen van het >ugd Rode Kruis is de Jeugd-EHBO, die op steeds meer scholen i Leusden op het rooster komt te staan, wat het Jeugd Rode ruis natuurlijk van harte toejuicht. Toen de Jeugd-EHBO 9 jaar geleden als experiment op de Loysder Hoek" van start ging, had de organisatie niet kunnen ennoeden dat het een sneeuwbaleffect zou hebben. Het athousiasme is ieder jaar weer even groot. Het elkaar eibinden en in de stabiele zijligging leggen is soms erg iwaaiig, maar als er dan serieus gewerkt moet worden, kan dit ok. Zo ging er dit jaar een wedstrijdploeg naar Herentals in elgie en van „de Klimrakker" een ploeg naar Soest. Heel apper, deze laatstgenoemde ploeg, want zij hadden nog geen «amen gedaan. Begrijpelijkerwijs werden ze vierde, maar: „de olgende keer worden we één", bezworen ze de leiding. De leerlingen van de Loysder Hoek slaagden allemaal LEUSDEN - In de maand fe bruari worden de volgende open bare commissie- en werkgroep- vergaderingen gehouden. 10: Financiën; 11: Eco nomische zaken en Werkgelegen heid; 13: Algemene Bestuurszaken; 18; Planadviesgroep; 27: Raad. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd m de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden. Leerlingen van de Bongerd met het diploma. hard gestudeerd; wat te doen met een bloedneus, als er iemand uit de touwen valt op gym en blijft liggen, wat moet ik doen?, het beademen, de stabiele zijligging, de verslik king enzovoort. Twee aan twee moesten ze vertellen én laten zien aan de examinatnce, mevrouw Suze van Vliet, wat ze ervan wisten. Gelukkig verliepen de tien minu ten naging heel snel, zodat alle geèxamineerden van „de Klim rakker" het Jeugd-EHBO-A getuig schrift met de bijbehorende button kregen uitgereikt. Na afloop werd mevrouw Sitty van de Pijpekamp, die de lessen gegeven had, be dankt voor haar inzet met een bloeiende plant. Zij zegde toe de lessen volgend jaar graag weer te verzorgen. De geslaagden zijn: Alexander Blom, Martijn Boerhof. Elghazi Boultam, Esther Clemens, Linda v Daatselaar, Ellen van Dijk, Astnd Geers, Brian Gruben, Wen dy v Heugten, Pascal Houkes, Marcel Huurdeman, Annemieke Noteboom, Ben Overgoor, Rogier Rijkers, Ruben Tolboom, Tamara Tijmensen, Patncia de Vaan, Olina v.d. Veer, Anouk Visser, Simone Voskuilen, Wim Voskuilen, Pas cal Dubbeling LOYSDER HOEK Op 3 februari was de beurt aan „de Loysder Hoek". Maar liefst voor het negende jaar werd hier de Jeugd-EHBO-cursus gegeven. De eerste paar jaar onder toezicht van de Koninklijke Bond voor EHBO. maar sinds februari 1984, toen de afdeling Leusden van het Rode Kruis opgericht werd, onder auspi ciën van het Jeugd Rode Kruis. Al deze jaren verzorgde Sitty v.d. Pij pekamp de lessen op een gezellige maar ook leerzame manier. Suze v. Vliet examineerde ook deze kinderen. De stabiele zijlig ging, het beademen, de mitella en de bloedneus, alle geleerde tech- LEUSDEN - De vice-voor- I zitter van de WD-fractie in de Tweede Kamer, A.J. Evenhuis (44), houdt op maandag 10 I februari om 20.15 uur een spreekbeurt in de grote zaal van 't Ros Beyaart aan de Ha- mersveldseweg 55 te Leus den. Onderwerp van zijn le zing is de huidige politieke situatie. j Evenhuis is afkomstig uit Drenthe en begon zijn beroepsleven als onderwijzer en leraar gesctueae- ms Hij is voorzitter van de WD- fractie m de Provinciale Staten van Drenthe geweest en lid van het WD-hoofdbestuur. In het parle ment is Evenhuis voorzitter van de Kamercommissie defensie en lid van de commissies voor binnen landse zaken, ambtenaren zaken, onderwijs en welzijn, landbouw en werkwijze Kamer De bijeenkomst van komende maandag is belegd door de WD- afdeling Leusden en is vrij toegan kelijk. LEUSDEN - In een boerderij aan de Ooievaarshorsterweg zorg de een brandje in een oliekachel voor de nodige rookontwikke ling. De vlotter in de kachel werkte niet goed waardoor er vuur ont stond. De brandweer moest in aktie komen om het vuur te blussen. efet 64 kinderen van dne basis holen deden de afgelopen weken amen Het felbegeerde getuig- hrift lag voor ze klaar. Op 28 man beet „de Klimrakker" de spits af. Deze school was dit jaar voor 't eerst van de partij, dus de heer K. v.d. Hurk en de zijnen wisten niet wat hen boven het hoofd lung. De twintig voorafgaande weken was er akkers tonen trots hun diploma EHBO

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1