'rogramma carnaval 'uupenkoppenland College wil niet tegemoet komen aan vraag huurwoningen' Rommelmarkt LEUSDEN; Zaak verkrachting waarschijnlijk op TV Carnaval in de Til Werkgroep gaat bouwplan Achterveldse sporthal eens bekijken Parkeerplaatsen nog geen speelplaatsen Gespreksavonden voor ouders van kleuters Corn Verduin (PvdA): leusder krant Commissie FEZ vergadert Frühschoppen en diner bij Gouden Klomp weetindecjemeede/ IU EL Leusden Achterveld - DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986 plaatselijk nieuws TERVELD - Vrijdagavond it in Puupenkoppenland carnavalsfeest weer in alle gheid los in het 100 Gram uw. De deur gaat om .30 uur open, waarna om 1.00 uur Prins Theo Puup de lende met zijn adjudant, de tad van elf, de dansmariekes F a de hofkapel de zaal binnen- omt. muzikale medewerking it deze avond van de Hofka- de band Magnum en Black •er. Omstreeks 21.30 uur »rdt de Krente Puup uitge- aan een Achtervelder die h verdienstelijk heeft ge- voor het carnaval in Achter- Wie dit zal zijn, blijft een verras sing tot het moment van de uit reiking. Verder zullen deze avond ook weer prijzen beschikbaar zijn voor het meest originele en het mooiste kostuum. Voordat vnjdagavond het feest begint, is de Prins met zijn ge volg al druk in de weer ge weest. Donderdagavond wordt al een bezoek gebracht aan Zon en Schild, waar met de be woners carnaval zal worden ge vierd Vrijdagmiddag worden de Achterveldse scholen be zocht. Ook bezoekt de Prins met zijn adjudant vóór de aanvang van het groot carnaval weer de zie ken, zowel in de ziekenhuizen als thuis. Zaterdagavond is de Prins met zijn gevolg als gast aanwezig bij het carnavalsfeest in café Buitenlust. OPTOCHT Zondagmiddag is het tijd voor de grote carnavalsoptocht Deze start om 13.00 uur precies vanaf het terrein van de firma De Vor De deelnemende wa gens en groepen dienen om 12.00 uur op het terrein aanwe zig te zijn. De optocht wordt be geleid door de muziekkorpsen D.W.S. en Odeon uit Soester- berg. Prins Puup de Tiende zwaait volgende week vier dagen lang de scepter over Achterveld. )e-j|rde kinderen in Achterveld komen dit jaar weer volop aan bod tijdens het carnaval in Puupenkoppenland. cr-Sgmiddag is er voor hen een groots en feestehjk bal m Ons Gebouw. De enkelingen en paren die nen tussen 12.00 uur en 12.30 uur op het terrein waar de op tocht wordt opgesteld aanwe zig te zijn. Individuelen en pa ren kunnen zich voor deelname opgeven bij boekhandel Vos aan de Hessenweg en bij bak ker Henk Smit, bakkerij De Broodhoek aan de Verjaagde Ruiterweg. De route van de optocht is Hes senweg, Jan van Arkelweg, Rentickstraat, Ruurs Vissers traat, Hessenweg (voor huize St. Joseph langs), Jan van Arkel weg, Van Amersfoortstraat, Jan van Arkelweg. Verjaagde Rui- terweg, Van Oldenbarneveldt- straat, Pater Stormstraat, W. van Amersfoortstraat. H. van Vian- denstraat. Verjaagde Ruiter- weg en Hessenweg (eindpunt) Na 12.00 uur wordt de route voor het verkeer afgesloten. De bewoners langs de route wor den verzocht hun auto's zoda nig te parkeren dat de optocht een vnje doorgang kan heb ben. In aansluiting op de optocht zal het kindercarnaval worden ge houden. De zaal gaat om 14.45 uur open. Als de optocht vroe ger is afgelopen, dan zal de zaal eerder open gaan. De entree bedraagt 1,50 gulden. Er is deze middag een optreden van de theatergroep van de kinder boerderij uit Soest. Voor de ori gineelste en mooiste kinder kostuums zijn prijzen beschik baar. Het kindercarnaval zal om ongeveer 16.30 uur zijn afgelo pen. VERRASSING Zondagavond is de Prins met zijn gevolg te gast bij het carna val in hotel de Roskam Maan dagmorgen verzamelen alle feestgangers zich in café Bui tenlust. Hoe het verder die morgen zal verlopen, blijft voorlopig nog een verrassing. Maandagavond vindt in het 100 Gram Gebouw het tiener carna val plaats. Ook daar zal de Pnns met zijn gevolg aanwezig zijn. Deze avond verzorgen de hof kapel en Black Power de mu ziek. Het carnavalsfeest wordt afge sloten met het bejaardencama- val op dinsdagavond. De zaal gaat open om 19.30 uur. Ook dit belooft weer een mooie en heel gezellige avond te wor den. De Pnns en zijn gevolg, alsmede de hofkapel zullen daar wel voor zorgen. Bejaarden die deze avond wil len bezoeken maar die geen vervoer hebben, kunnen dit opgeven bij Pieter Bokkers, Verjaagde Ruiterweg 68, tele foon 03425-2235. De Prins en de Raad zullen er dan voor zorgen dat men afgehaald en ook weer thuisgebracht wordt. Toegangskaarten, zowel voor het groot carnaval als voor het tienercarnaval, zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij boek handel Vos op 't Hoekje. LEUSDEN - Het programma voor carnaval in Leusden, zoals wij dat vorige week al m deze krant publi ceerden, is inmiddels uitgebreid met een tweetal aktmteiten. De eerste betreft het Frühschoppen bij café Monet op zondag 9 februari. Dat begint op de carnavaleske tijd van 11.11 uur. De tweede aktiviteit die aan het lijstje is toegevoegd, is een gezamenlijke maaltijd op maandagavond 18.00 uur, eveneens bij café Monet. Iedereen die met Prins Dicoratius en zijn gevolg aan tafel wil zitten, kan rustig aanschui ven. Vooral de mensen die maan dag meedoen aan de dweilavond v/orden voor dit prinsen-diner uit genodigd, zodat ze een goede bo dem hebben voor de rest van de avond. Tenslotte nog een oproep voor de jeugd. Tijdens het kindercarna val op zondagmiddag wordt er een play-back show gehouden. Omdat er nog maar weinig inschrijvingen binnen zijn, heeft de organisatie de termijn waarbinnen men zich moet aanmelden verlengd tot en met zaterdag aanstaande. Dus wil je zondag één van je favonete zangers of zangeressen nadoen, dan moet je je snel opgeven bij Wim Hofland, telefoon 945690. LEUSDEN - Het geval van een verkrachting in Leusden op 21 januari waarbij een meisje onder bedreiging meegenomen werd in een auto en verkracht zal naar alle waarschijnlijkheid worden behandeld in het televisiepro gramma Opsporing Verzocht van tjp H In dit programma wordt over dit soort zaken en andere misdrijven informatie verstrekt en gevraagd om zodoende de dader(s) te kun nen achterhalen. Volgens de laatste berichten komt de Leusdense zaak in het programma van 13 februari aan bod. LEUSDEN - In Jongerencen trum De Til zal ook de jeugd dit jaar weer carnaval kunnen vieren. Zaterdag 8 februari om 20.00 uur vangt dit feest aan. De muziek deze avond wordt verzorgd door 'Trio Ver mouw'. Toegangsbewijzen a 4,50 zijn vanaf vandaag ver krijgbaar in De Til. Carnavalvierders hoeven niet verkleed te komen maar het is wel gewenst. Voor de kinderen wordt carnaval gevierd op maandagmiddag 10 februari van 14.00 tot 16.30 uur En en tree voor kinderen is 1,-. Bo vendien worden voor de mooist verklede kinderen die in een groepje, als paartje of in dividu optreden prijsjes be schikbaar gesteld. Dropping Als er voldoende belangstel ling bestaat organiseert De Til vrijdag 21 februan weer een dropping voor personen van 15 jaar en ouder. Het vertrek vindt plaats uiterlijk om 20.45 uur. Rond de klok van 02.00 uur zijn de deelnemers weer terug. Dit keer zal de dropping verder weg gebeuren als men gewend was Personen die belangstel ling hebben kunnen zich vanaf vandaag aanmelden in het jon gerencentrum De kosten be dragen ongeveer 6,-. Opgave uiterlijk tot 18 febuan. LEUSDEN - De Kruisvereni ging Leusden organiseert ook dit jaar weer een aantal ge spreksavonden voor ouders van kleuters in de leeftijd van anderhalf tot 4 jaar. De avon den zijn gepland op 18 en 25 februari en op 4, 11 en 18 maart. Ze beginnen steeds om 20.00 uur en worden geleid door een pedagoge en een wijkverpleegkundige. Plaats van handeling is het wijkge- bouw in Leusden-Zuid aan de Roo van Alderwereltlaan 13. Aan de orde komen onder meer zindelijkheid, eten, slapen, drift- i buien, en de consequenties ervan voor de opvoeding. Zowel vaders I als moeders kunnen op de ge- spreksavonden terecht Geïnteresseerden moeten zich vóór 11 februan opgeven. Dat kan zowel schnftelijk als telefonisch Het adres: De Roo van Alderwerelt- I laan 13, Leusden-Zuid. Telefoon: I 033-940818 (op maandag, woens dag en vnjdag tussen 13.00 uur en 13.30 uur). De totale kosten per J persoon zijn vijf gulden. an een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een werkgroepje van vijf raadsleden gaat in de imende week de nieuwbouwplannen voor de sporthal in :hterveld bestuderen alvorens het college toestemming te :ven om met de aannemer, Project Ontwikkeling Drachten OD), verder in zee te gaan. WD-'er Sjef ten Berge vroeg om e werkgroep, omdat het bouwplan waarvoor het college koos et van een plaatselijke aannemer afkomstig is. Tot twee maal toe wilde Ten rge tijdens de vergadering van j commissie Openbare Werken Ruimtelijke Ordening (OWRO) jn afgelopen dinsdag een verkla- tg hebben over de beweegrede- n van het college om geen plaat- lijke aannemer het project te nnen. „Dat is m andere gemeen- i gebruikelijk," zei hij. Ook wilde nadere uitleg over de materialen i voor de bouw van de sporthal ihterveld gekozen zijn. Wethouder Wagenaar legde ver- Igens uit, dat er vier aannemers, waarvan er dne uit Leusden kwa men, een bouwplan hadden inge diend. „Een viel af vanwege de slechte presentatie en een omdat hij te duur was," aldus de wethou der. „Van de twee die overbleven, had POD de mooiste presentatie. Bovendien was POD 50.000 gulden goedkoper dan een plaatselijke aannemer." EISEN De sporthal voor Achterveld mag met meer dan 1,3 miljoen gulden gaan kosten. „Het plan wat nu op tafel ligt, past m dit bedrag," deelde Wagenaar de leden van de com missie OWRO mee „Een verzoek van de werkgroep Achterveld om twee extra kleedlokalen te bou wen, wijzen we voorlopig af. Dat zou zeventig mille extra kosten. En dat kan met." Ten Berge haalde tijdens de ver gadering de ervaringen met De Korf nog eens boven de tafel. „Er was toen 400.000 gulden extra no dig om De Korf exploitanei ie ma ken", aldus de WD-'er, die een herhaling daarvan bij de sporthal Achterveld wil voorkomen. Ep Oo- stra (D'66) ondersteunde Ten Ber ge: „We moeten voorkomen dat we in dezelfde situatie als Vroeger te rechtkomen." Voor Com Verduin (PvdA) was het belangrijkste gegeven dat het bedrag van 1,3 miljoen gulden niet overschreden wordt. „We moeten aan zoveel mogelijk wensen tege moetkomen," zei ze, „en desnoods de zaak maar wat soberder aan pakken." De werkgroep die het bouwplan van P.O.D. nogmaals uitgebreid gaat bekijken bestaat uit E. Oostra (D'66), H. Offereins (GPV/SGP). H Ossendrijver (CDA), C. Verduin (PvdA) en S. ten Berge (WD). Volgende week woensdag hoopt het gezelschap een advies aan het college te kunnen geven. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie). Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie), 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar. 33,30 per halfjaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op S6 met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 ïfi. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Er zijn momenten dat je je uitgangspunten moet bijbuigen. Uit alle onderzoeken blijkt, dat 70 procent betaalbare huurwoningen is gewenst. U wilt niet tegemoetkomen aan de vraag." Zo reageerde de Partij van de Arbeid bij monde van Com Verduin op het woningbouwplan voor 't Ruige Veld zoals het college dat op tafel legde. Voor de tweede keer deze week kwamen de PvdA-fractie en het college van B. en W. met elkaar in botsmg over deze kwestie. Eerst maandagavond m de commissie Welzijn en Onderwijs en dinsdag avond tijdens de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening voor deze tweede keer. „Het college laat ons inziens wel erg makkelijk de harmonie tussen vraag en aanbod vallen en stelt het tegenovergestelde voor: 30 procent huurwoningen en 70 procent koop woningen", aldus Corri Verduin. DOORSTROMEN Ook zette de partij dinsdagavond vraagtekens bij het doorstromings idee. „Inspelen op de wensen van doorstromers is heel belangrijk," gaf Verduin toe, „maar we moeten er niet te overdreven verwachtin gen van hebben. Het is slechts een eenmalig iets. Bovendien blijft het aantal betaalbare huurwoningen gelijk, wat m procenten uitgedrukt een achteruitgang betekent." Verder moet volgens de PvdA een aantal uitgangspunten van de CDA/WD-meerderheid m de raad ter discussie staan. Zo vinden de socialisten dat verdichting en versobering wel mogelijk moeten zijn in 't Ruige Veld en 't Vliet. Ook zou samen met de WSL (Woning Stichtmg Leusden) gezocht moeten worden naar creatieve oplossmgen voor goedkopere huizen. Wat dat laatste betreft ziet de PvdA wel iets in het voorstel dat CDA-fractievoorzitster Evelien Blom in de commissie Welzijn en Onderwijs deed. Blom opperde om de goedkope premiekoopwonin gen uitgekleed op te leveren. Dat wil zeggen: wonmgen die nog niet behangen, beschilderd en bete geld zijn. Daarmee zou men vijftien- tot twintigduizend gulden per wo ning kunnen besparen. TWEEVERDIENERS „Koopwoningen zijn alleen mo gelijk voor inkomens boven de 35.000 gulden of voor tweeverdie ners." wist Com Verduin te vertel len. „Bij te veel koopwoningen val len starters en uitkeringstrekkers af en moeten naar Amersfoort verhui zen. Om de gebouwde huizen vol te krijgen, moeten we liefhebbers uit de regio aantrekken." En dat gaat te ver, vindt de PvdA. De socialisten willen dan ook een strikte toepassing van de WT. Dat houdt in, dat alleen Leusdenaren m aanmerking komen voor de wonin gen. „We moeten zorgvuldig met het grondgebruik omgaan," stelde Verduin. „Er is een vraag van 70 procent huurwoningen. Aan die vraag moeten wij tegemoet ko men." INVULLING „Ik begnjp u met meer," reageer de wethouder Wagenaar fel. Hij beweerde dat zelfs bij een inkomen van 2200 tot 2300 gulden per maand de premie A-woningen betaalbaar zijn. „De toewijzing is daarop geba seerd," aldus Wagenaar. „En voor de invulling van woning-soorten moet u bij het bureau volkshuisves ting zijn, niet bij ruimtelijke orde ning." „We zitten duidelijk op verschil lende golflengtes," concludeerde de wethouder. „Wij kunnen niet anders bouwen dan de overheid aangeeft." „Als we in 't Ruige Veld alleen sociale woningbouw zouden toe passen, dan blijft er geen geld over voor de aankleding van de wijk," liet Wagenaar weten. „Dankzij een mélange van woningsoorten is het ons gelukt om een geslaagde wijk te realiseren." LEUSDEN - Rommel blijft aantrekkehjk. De organisatoren van de rommelmarkt m De Blij hof kunnen daar sinds zaterdag jongstleden over meepraten. Heel wat mensen, zowel kopers als gewoon nieuwsgierigen, bezochten tussen 13.00 uur en 16.00 uur de uitgestalde tweede-handsspul len in het gebouw aan de Ansfriduslaan 49. Jong en oud vermaakten zich er opperbest. En. zo hebben we vernomen, er werd ook aardig wat verkocht. LEUSDEN - Het verzoek van de werkgroep Inrichting Woonomgeving Ganzeweihof om een aantal parkeerplaat sen te veranderen in speelge- legenheden wordt voorlopig niet gehonoreerd. Dat bleek dinsdagavond tijdens de ver gadering van de commissie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. Wethouder Wagenaar zag het idee op zich wel zitten, maar wilde eerst wachten tot alles in de betref fende buurt bewoond is. „Ik ben het met U eens. nci o auccu nuy te vroeg," het hij de aanwezigen we- j ten. Hij beloofde dat de zaak over zes maanden opnieuw bekeken wordt. Namens de werkgroep vroeg de j heer Broekhuizen of men met al over dne maanden het voorstel wilde behandelen. Wagenaar hield echter vast aan de penode van een half jaar. „Geef ons de tijd om het parkeergedrag van de mensen te bekijken," antwoordde hij. „De eventuele verandering moet goed onderbouwd zijn, anders komt straks iedereen met dezelfde vra gen." LEUSDEN - De commissie Finan ciën en Economische Zaken (FEZ) houdt op maandag 10 februan om 20.00 uur een openbare vergade ring in de commissiekamer van het gemeentehuis ('t Erf 1). Op de agenda staan onder meer het ont- werp-raadsvoorstel voor de nieuw bouw van zwembad Bavoort, de notitie informatica en de begroting 1986 van de Stichtmg Sociaal Cultu rele Centra Leusden. Donderdag 6 februari 20.00 uur: Bejaardencarnaval in jongerencentrum De Til, Hamers- veldseweg 30. 20.00 uur: Informatie-avond nieu we inwoners Leusden in De Korf, Smidse 1. 21.30 uur: Jazz-podium m De Hak- horst. Noorderinslag, met optreden van Tno Wiebe Haanstra en de solisten Karei Theunissen en Her man Huis in 't Veld. Vrijdag 7 februari 19.30 uur: Haaien-carnaval in de Roda-kantine Zaterdag 8 februari 10.00 uur: Politiek Biljarttoernooi in de kelder van het gemeentehuis, 't Erf 1. Rond 16.00 uur de prijsuitrei king1. 14.00 uur: Overhandiging van dorpssleutel op het gemeentehuis, 't Erf 1, in het bijzijn van burge meester Rademaker en carnavals vereniging De Gouden Klomp. 20.00 uur: Groot carnavalsfeest m De Korf, De Smidse 1. 20.00 uur: Carnaval voor jongeren in De Til, Hamersveldseweg 30. Zondag 9 februari 11.11 uur: Frühschoppen met car navalsvereniging De Gouden Klomp bij café Monet, 14.00 uur Kinder-carnaval in De Korf. Smidse 1, met aerobic-dan cing en playback-show Maandag 10 februari 14.00 uur Kinder-carnaval in jon gerencentrum De Til, Hamersveld seweg 30. 14.00 uur: Video-marathon in De Geut, Zwarteweg 29. 18.00 uur: Gezamenlijke maaltijd met Prins Dicoratius en gevolg bij café Monet. 19.30 uur: feestelijke bijeenkomst in De Hakhorst van de Partij van de Arbeid in verband met 40-jang jubileum. 19.45 uur: Start dweilavond bij De Korf, de Smidse 1. 19.45 uur Bijeenkomst NCVB in dienstencentrum. Mevrouw Ree dijk vertelt over het verwerken van verdriet. 20.00 uur Vergadering commissie Financiéle en Economi sche Zaken m de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. 20.15 uur: Spreekbeurt van WD- parlementaner A. J. Evenhuis m 't Ros Beyaart. Dinsdag 11 februari 14.00 uur: Soos m De Geut, Zwarte weg 29. 18.30 uur: Zwemmen m Eemhof met De Geut. 20.00 uur: Vergadering werkgroep Economische Zaken, Consumen tenbelangen en Werkgelegenheid in commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur Slotavond carnaval in De Korf, Smidse 1. Vrijdag 7 februari 20.00 uur: Groot carnaval in Ons Gebouw. Zaterdag 8 februari 20.00 uur: Carnavalsfeest in Café Buitenlust. 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. Zondag 9 februari 13.00 uur: Start carnavalsop tocht (vanaf terrein De Vor). 14.00 uur: Disco in De Klaveet. 14.45 uur: Kindercarnaval in Ons Gebouw. 20.00 uur: Carnavalsfeest in d'Ouwe Peerdestal. Maandag 10 februari 20.00 uur: Tienercarnaval in Ons Gebouw. Dinsdag 11 februari 20.00 uur: Bejaardencarnaval in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3