1 n i Schaatsen op vijver bij Pon te gevaarlijk Evenhuis hekelt PvdA op WD-bij eenkomst ^vandaag in Öe leusder krant" Muziekprojekten op Leusdense scholen GPV/SGP wint politiek biljarttoernooi bdu m uj jkrant gemeente Leusden 'Cljl [Jj.S. gaan akkoord met vestiging Hema AH (ERGR0TEN? Jeusder krant eusder krant Schrijfavond Amnesty Oud-papier aktie van De Wegwijzer rl UU Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Commissie ABZ Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 "Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - Schaatslief hebbers wordt afgeraden om op het vijvertje gelegen bij Pon's Automobielhandel te gaan schaatsen. Het ijs is niet betrouwbaar omdat het van onderen afkalft en de ijslaag daardoor dunner wordt. Schaatsen is levensgevaar lijk te meer daar de vijver op sommige plaatsen een diepte bereikt van meer dan vijftien meter. CARNAVAL Dweilen met de kraan open - Kinderen knotten bomen pagina 3 - TV-opnamen m Leusden voor TV-programma „Opsporing verzocht" pagina 3 - Schaatsplezier op de ijsbaan pagina 3 - WinteruitvoeringvanLisiduna pagina 3 - Carnaval in Puupenkoppenland en de streek van de Gouden Klomp: leut en lol in beeld en tekst pagina 4/5 - De Geut wil jongerenonderzoek pagina 6 - Andnes van der Beek in het Claeverenblad pagina 6 - Kantongerecht Amersfoort pagina 6 - Soberheid siert PvaA-progranima pagina 7 - Verdeeldheid over invoering computers in het onderwijs pagina 7 - Miniatuurtje pagina 7 - Sport: - Antilopen zet Vinken buitenspel pagina 9 - Successen van Jeu de Boulers van De Hakhorst pagina 9 - ai DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 - 17e JAARGANG NO. 77 LEUSDEN - Op verschil lende basisscholen in Leus den worden in deze maand muziekprojekten gehou den. De projekten die ,,De familie Koper" en ,,De fa milie Slagwerk" genoemd worden zijn opgezet en worden begeleid door mu- ziekconsulenten van de Re gionale Muziekschool in Amersfoort en zijn bedoeld voor kinderen van groep 5 en 6 van de basisschool. Begin januan is er een bijeen komst gehouden, waarbij zo'n zeventig leerkrachten die met hun groep mee wilden doen zelf eerst konden kennismaken met de muzikanten en hun in strumenten zoals trompet, trom bone, hoorn, tuba, vibrafoon, drumstel enzovoort. Het docen ten- en leerlingenmateriaal werd gezamenlijk doorgeno men om iedereen zicht te ge ven op hoe de voorbereiding in de klas zou kunnen plaatsvin den. De Leusdense scholen die aan dit projekt meedoen zijn De Loysder Hoek op 18 fe bruari, De Vallei en de Wegwij zer op 19 februari De Groen- horst op 21 februan 't Ronde op 27 februari en de Achter- veldse St. Jozefschool op 28 fe bruan. Centraal staat het experimente ren met geluid. Hoe kun je ver schillende tonen en klanken uit verschillende klankvoorwer- pen halen. De kinderen probe ren dit van te voren uit op zelf gemaakte instrumenten. Ter af sluiting geven de muzikanten dan een demonstratie van hun instrument in de klas waarbij zaken als 'hoe werkt dat nou en hoe klinkt dat' aan de orde ko men. Het klasbezoek dat de muziekconsulenten uit Amers foort afleggen wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden zodat alle instrumenten nog eens tegelijk en in verschil lende combinaties te horen zijn. Maar ook de kinderen zul len van zich laten horen, zin gend en spelend op eigen in strumenten. I Onafhankelijk |BOU| CUallCI nieuwsblad |"T"1 6" Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm 1 Bij kontrakten belangrijke korting. p Leusderheities 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. (advertentie) Politiek biljarten in Leusden moet je liggen. De dames en heren politici namen de keu ter hand om ook op sportief gebied de zetels binnen te halen. Winnaar werd Harm Offerems, GPV/SCP en de grote verliezer was Leusden'85 Zou dat tekenend zijn voor de uitslag op 19 maart a.s.? (Van de redaktie) LEUSDEN - Voor wie het tot nu toe mocht zijn ontgaan: het is volop carnavalstijd. Zowel in het Achterveldse Puupenkoppenland als in de streek van de Gouden Klomp viert de leut hoogtij. Vorige week begon dat en het feest duurt tot en met vandaag. Reden voor de Leusder Krant om aan dit feest van lolbroeken de nodige aandacht te besteden. Deze vaandeldrager (nou ja, drageris slechts een onderdeel van het totaal, dat carnaval heet. De rest is te vinden op pagina Sen 7. USDEN - GS gaan alsnog ak- Jrd met de vestiging van K AH-supermarkt in het win- fcentrum Hamershof in In maart van het vo- jaar weigerde het college Uraan mee te werken, omdat gemeente Leusden de be- onvoldoende had aan- Door nader onder zijn GS daarvan inmid- overtuigd. Het college daarom de uitwerking Hl/Noordelijk van het globale bestem- Leusden-Centrum Fase' goedgekeurd. RKLEINEN? 1 Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle lotokopieer- service legen redelijke |V pril zen. Assc ■schatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Het onderzoek is uitgevoerd door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). Een ambtelijke werk groep waarin behalve Leusden en de provincie ook de rijks consulent voor handel, am bachten en diensten zat, had vastgesteld dat het onderzoek vooral antwoord zou moeten geven op de vraag of de win kelvoorzieningen in Leusden konden worden gespreid, of dat juist concentratie de voor keur zou hebben. De onderzoekers concludeer den dat spreiding (buurtwin- kels in Claverenblad/Wilden- burg en Alandsbeek) niet meer moest worden nagestreefd. De gemeente Leusden nam die conclusie over. Het onderzoek wees verder uit dat er voor Al- bert Heyn in Hamershof plaats is naast de bestaande super markten. Deze hebben hun ver zet tegen de komst van AH in middels ook gestaakt. LEUSDEN - In verband met de voorjaarsvakantie vindt de schrijfavond van Amnesty In ternational deze maand plaats op maandag 17 februari Zoals gewoonlijk wordt de avond ge houden in de basisschool De Brink aan de Lijsterbeslaan 54. (van één onzer medewer kers) LEUSDEN - De ploeg van Harm Offereins heeft het politiek biljarttoernooi, georganiseerd door de bin nensportvereniging 'Leus den', gewonnen. De nieuwe politieke partij 'Leusden '85' heeft genoegen moeten nemen met de laatste plaats. De prijsuitreiking van het bil jarttoernooi in de kelder van het gemeentehuis werd, ge heel onverwacht, een carnava leske aangelegenheid. Wet houder Gijs van Woudenberg was uitgenodigd om de prijzen uit te reiken. Hij stond deze taak echter graag af aan pnns Dicoratius die zijn bivak enkele tientallen meters verderop had opgeslagen. Zoals wel vaker het geval is, be gon de prijsuitreiking ook za terdagmiddag met het noemen van de laagst geklasseerde. Leusden '85 is laatste gewor den. Ik hoop voor jullie dat het verliezen beperkt blijft tot dit biljarttoernooi", zo stak de prins de nieuwe politieke partij een hart onder de riem. De bil jartvereniging zelf had het maar iets beter gedaan dan Leusden '85 en moest het doen met de op één na laatste plaats. In volgorde hadden de Plan- adviesgroep, de PvdA, de WD, een ambtenarenploeg, LEUSDEN - De openbare basis school De Wegwijzer houdt op maandag 17 februari aan staande een oud papier-aktie Van het geld dat deze aktie op brengt, wil men de onlangs aangeschafte video-recorder afbetalen. Men kan zijn of haar oud papier deponeren in de container die bij de school zal staan. LEUSDEN - De commissie Alge mene Bestuurszaken (ABZ) houdt donderdagavond een openbare vergadering m de commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Deze begint om 20.00 uur. De agen da telt acht punten: - opening en inventarisatie vragen; mededelingen; - informatie vanuit vertegenwoordigingen; - versla gen van 4 december 1985; - dienst verleningsovereenkomst Geluid hinder Gewest Eemland; - informa tie over voorlichting aan buiten landse kiesgerechtigden; - benoe mingsbeleid ambtenaren van de burgerlijke stand; - rondvraag en sluiting. D'66 en een andere ambtena renploeg het steeds wat beter gedaan. Het CDA wist beslag te leggen op de tweede plaats, GPV/SGP kreeg de wisselbe ker voor de best geklasseerde. Harm Offerems ontving naast de wisselbeker en de eerste prijs ook nog 'De Gouden Klomp', een 'persoonlijke on derscheiding' van Prins Dicora tius. ,,Ik begrijp niets van al dat ge schreeuw van de carnavals- ploeg", zo verzuchtte Harm Offereins. ,,Dan staan we ge lijk. Ik begrijp niets van poli tiek", aldus de ad-remme Prins. LEUSDEN (ANP) - De vice-voorzit- ter van de WD-fractie, A.J. Even huis, heeft zich maandag op een spreekbeurt in Leusden afgezet te gen de nieuwe benadering van de PvdA om te streven naar deelne ming aan de regenng. Evenhuis hekelde de stelling van Den Uyl dat een afwijzing van de kruisraketten geen obstakel hoeft te zijn voor een coalitiekabinet van CDA en PvdA. Positief optreden binnen de NA VO vergroot de kans op reële onderhandelingen met de Sovjetu nie, zo benadrukte Evenhuis. Als in een regeerakkoord van CDA en PvdA een „nee" tegen kruisvlucht- wapens wordt opgenomen, of een verwijzing achterwege blijft, wordt het Nederlandse veiligheidsbeleid ondermijnd, aldus Evenhuis. De VVD'er wreef de PvdA aan dat zij diverse keren deelneming aan kabinetten heeft laten lopen: Bij de formatie in 1978 door een optre den als „drammerige dwingeland" en in 1981 door een weigering verantwoordelijkheid te dragen voor moeilijke en ingrijpende maat regelen als antwoord op de econo mische crisis.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1