TV-opnamen voor „Opsporing verzocht" [leusden; uderavond 't Startblok Dver veiligheid geslaagd W interuit voering Lisiduna Schaatsplezier op ijsbaan knotten bomen kan i tering rijgen. leusder krant Inbraak auto Vrijdag 21 februari: Vergadering werkgroep ECW Blikschade na aanrijding Aanrijding op Maanweg Dronken achter stuur Schoorsteen brandjes DEMOCRATEN (t)ex weetindecjemeede/\ Leusden Achterveld DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 plaatselijk nieuws en van het mJgenknotten CHTERVELD - Donderdag- pond werd door de ouderraad &n de openbare basisschool 't artblok een ouderavond ge- >uden. Het thema van deze |ond was 'Veiligheid'. Dit ktrof de veiligheid van het sefmilieu waarin de school- inderen opgroeien. Deze ou- eravond sloot aan bij het rerkproject over Veiligheid, zoals dit de afgelopen weken op het Startblok was opgezet door het schoolteam. Dit onderwerp bleek bij de kinderen goed te zijn overge komen gezien de vragen en op merkingen die de ouders in die periode kregen te horen over veiligheid. Aan de muren wa ren een groot aantal plakkaten opgehangen met door de kin- (advertenties) H Laat dit niet gebeuren, lp het inentingsproject van Stichting it dèKinderen (Nederland) en Unicef. Ciro 60 40 20. f ^0 Ons Leusdens programma is klaar. Heeft u belangstelling en wilt u ook verder op de hoogte worden gehouden: tel. 940047. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie). Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen I Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voc het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor t»t donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: itoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op [rkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. lefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: /{65.60 per jaar, f 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal. Klachten bezorging: Alis abonnee dienl u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur ie hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op utet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen mét onze inspekteur bezorging, overdag. 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. deren verzamelde en geïllu streerde informatie over tal van veilige en onveilige zaken in hun omgeving. Hierbij ont braken de giftige bessenstrui- ken niet die tot grote schrik van veel ouders door de ge meente bij de kinderspeel plaatsen in Achterveld waren geplant. Deze avond was ook aanwezig mevrouw E. van Holten, regio naal consulente van de Stich ting Consument en Veiligheid te Amsterdam. Aan de hand van een dia-presentatie gaf zij een heldere en informatieve uiteenzetting over tal van zaken die een risico vormen in het leefmilieu van de kinderen. Daarna liet mevrouw Van Hol ten demonstratie materiaal zien zoals beveiligingen voor open slaande ramen, fietszadelveren en stopcontacten. Met name ging zij in op het om gaan met gevaarlijke stoffen (chemicaliën) gereedschappen (er komen steeds meer doe het zeivers) en materialen (glas). Slecht onderhouden speeltoe stellen vormen ook een risico groep. Uit een hierna volgende discus sie bleek dat de aanwezige ou ders zich goed bewust waren van hun verantwoordelijkheid. Men bleek heel verrast te zijn door de ongevallencijfers die mevrouw Van Holten mede deelde. Deze ongevallen had den plaats gevonden en von den nog steeds plaats in de werk - verkeers- en privé-sfeer. In de privé-sfeer was het aantal ongevallen percentueel het hoogst, in tegenstelling tot de verwachting dat het aantal on gevallen het hoogst in het ver keer zou zijn, omdat die bench- ten de media bereiken. Een deel van de avond werd door de ouders benut om het schoolgebouw aan de hand van een check-list van de Stichting Consumenten Veiligheid aan een veiligheidsinspectie te on derwerpen. Hierdoor rezen er vragen over het plaatsen van LEUSDEN - De brandweer in Leusden moest zondag twee keer uitrukken voor schoorsteenbrand jes. Eén daarvan, in de Rozenhaag, was al door de bewoners zelf ge blust. De brandweer verrichte een nader onderzoek. Bij een woning m de Libel moest de brandweer de zaak wél blussen. Het niet op tijd vegen van de schoorsteen is naar alle waarschijnlijkheid de oorzaak van beide vuurtjes. de stopcontacten, glas in deu ren en te hete radiatoren ver oorzaakt door een nog steeds niet goed afgestelde CV-ketel. De gestelde vragen zullen aan de gemeente worden gegeven. Het schoolproject wordt na de krokus-vakantie afgerond met het thema 'Verkeersveilig heid'. De opzet om en op de school en op de ouderavond aandacht te besteden aan dit belangrijke thema werd zowel door het team, de ouders en de genoemde consulente als bij zonder nuttig en efficiënt erva ren. LEUSDEN - Uit een auto die geparkeerd stond nabij het AC restaurant is donderdag tussen 18.30 uur en 19.30 uur het één en ander ontvreemd. De dader(s) sloeg(en) het raam van het linker portier in en ontvreemdde(n) twee leren tassen, een cassette-recorder en het rijbewijs van de bestuurder. Buit en dader(s) zijn nog met gevon den, (van de redaktie) LEUSDEN - In de afgelopen week zijn in Leusden televisie-opnamen gemaakt voor het bekende AVRO-programma "Opsporing verzocht", waarin kijkers worden opgeroepen mee te helpen de oplossing te vinden in een bepaalde zaak, omdat de politie daarin nog niet is geslaagd. Door middel van een dergelijke televisie-uitzending hoopt justitie voldoende aanwijzingen binnen te krijgen (en eventuele nieuwe getuigenverklaringen) om alsnog klaarheid in de desbetreffende misdaad te brengen. In het geval van Leusden gaat het om de verkrachting van een 23-jarige vrouw op 21 januari 1986. Voor het programma worden onder meer opnamen gemaakt in het winkelcentrum De Hamershof. Het programma "Opsporing verzocht" zal worden uitgezonden op donderdag 13 februari a.s. om 21.40 uur op Nederland 2. Op de foto: een beeld van de TV-opna- men, vorige week in De Hamershof. LEUSDEN - Op 21 februari zal in de zaal van Pon's Au tomobielbedrijf de jaar lijkse winteruitvoering ge houden worden door mu ziekvereniging Lisiduna. Er is weer een afwisselend programma samengesteld met, voor elk wat wils. Naast muziek met een an dere Amerikaanse sound zal Steal Away, Showboat en Hair-selections gebracht worden. Een belangrijk aandeel in de concertuit voering krijgt het leerlin genorkest. Naast de Kleine Klassieke Ouverture zullen zij ook de Pink Panther ten gehore brengen. In het non-stop gedeelte van de avond zal de drum band haar kunnen laten ho ren en de majoretten zullen onder andere op de muziek van Copacabana laten zien hoe zij muziek kunnen uit beelden. In totaal zullen er 27 mu ziekstukken verzorgd wor den door de gehele ver eniging. Alle bezoekers van deze avond worden na afloop uit genodigd om gezellig sa- LEUSDEN - De werkgroep ECW (Economische Zaken, Consumen tenbelangen en Werkgelegenheid) houdt op dinsdag 11 februari om 20.00 uur een openbare vergade ring m de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Tijdens deze bijeenkomst worc'.t onder meer in formatie verstrekt over Hamershof- Noord, Boni en Rijksweg 28. Ook het ontwerp-streekplan Utrecht wordt behandeld. men te zijn met het Conti nental Trio. Deze uitvoering kan men ei genlijk zien als een levend jaar verslag. Een ieder zal op deze avond ervaren waar de ver eniging mee bezig is. Er zullen een kleine honderd deelne mers zijn en dat geeft organisa torisch wel enige drukte, maar veel belangrijker is dat de vier geledingen hun kunnen op een verantwoorde wijze ten gehore zullen brengen! De zaal is open om 19.15 uur. De uitvoeringen beginnen om 19.45 uur. LEUSDEN - Bij een aanrijding op de Arnhemseweg, ter hoogte van de Treekerweg, bleef de schade beperkt tot materiële zaken. Twee personenauto's knalden daar zater dag rond 14.30 uur op elkaar; num mer één remde, maar zijn achterlig ger met. Eén van de auto's moest worden weggesleept, omdat er niet meer in te njden was. LEUSDEN - Bij een aanrijding op de Maanweg, vorige week donder dag rond 12.30 uur, raakte een fietster uit Scherpenzeel licht ge wond. De dame in kwestie werd aangereden door een automobilist uit Oisterwijk. De man draaide van de Arnhemseweg de Maanweg m en had haar niet gezien. De verwon dingen van de vrouw bleven be perkt tot een gekneusde pols. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft m het afgelopen weekemde drie mensen aan gehouden die dronken achter het stuur zaten. De eerste, een Leusdenaar, werd vrijdag avond om 2.15 uur van de Hamersveldseweg gehaald Nummer twee, een mwoner van Amersfoort, werd zater dagnacht rond 03.00 uur ge pakt op de Zwarteweg. Zon dagnacht, zo rond de klok van 03.00 uur, was het weer de beurt aan een Leusdenaar. In alle gevallen werd een blaastest en een bloedproef afgenomen. De drie automobilisten kregen tevens een rijverbod van acht uur aan hun broek. Dinsdag 11 februari 14.00 uur: Soos in De Geut (tot 17.00 uur) 18.30 uur: Zwemmen in Eemhof met De Geut 20.00 uur: Vergadering Werk groep Economische Zaken, Consu mentenbelangen en Werkgelegen heid, commissiekamer, 't ge meentehuis. 20.00 uur: Slotavond carnaval 1986 met De Gouden Klomp in De Korf. Woensdag 12 februari 14.00 uur: Kaart- en tafeltennistoer nooi, De Geut. 20.00 uur: Algemene ledenverga dering P1GU. Donderdag 13 februari 13.30 uur: Voetbalmiddag De Geut. 20.00 uur: Vergadering commissie Algemene Bestuurszaken in de commissiekamer van het ge meentehuis. 21.30 uur. Jazz-podium in De Hak- horst met Tno Wiebe Haanstra en solist Jan Verwey op het mondor gel. Vrijdag 14 februari 14.00 uur: Disco-middag in De Geut. Zaterdag 15 februari 18.30 uur: Bingo en disco in De Blij hof. Woensdag 12 februari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Donderdag 13 februari 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 14 februari 20.00 uur: Kaarttoernooi in De Hes- senkar. Zaterdag 15 februari 20.00 uur: Discoshow in De Klaveet Zondag 16 februari 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 17 februari 20.00 uur Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 18 februari 9.00 uur: Welfare club Zonne bloem. LEUSDEN- Verschillende basisscholen in Leusden hebben deze winter weer meegedaan aan de knotlessen. Samen met een deskundige van de werkgroep Milieu Educatie, moeders van leerhngen en een onderwijzer zijn deze week de scholen begonnen om de kennis die ze in de vorm van een lesbrief en een diaserie hebben opgedaan, in praktijk te brengen. Op de foto de leerlingen van de Holm, die bij boer Van der Zalm aan de Asschatterweg een houtwal hebben bijgewerkt. De scholen die aan dit jaarlijks terugkerend projekt meedoen zijn De Heerd, De Bongerd, De Bnnk en De Holm. Na de voorjaarsvakantie gaan de Groenlandschool en Kinderland aan de slag bij de Bavoortseweg. De Vallei begint daarna met twee groepen aan het knotprojekt bij Groot Krakhorst. LEUSDEN - Ook in Leusden is de ijsbaan weer open voor het schaatsmirmende pubhek. Afgelopen zaterdag bonden de eerste Lefhebbers de ijzers onder en trokken de eerste baantjes in de vrieskoude. Het bestuur van IJsclub Zwanenburg draait op volle toeren en draagt zorg voor de m prima conditie verkerende ijsbaan, gelegen op het Jan Banninkcomplex. Iedere schaatser is welkom. De openingstijden zijn van lO.OOtot 12.00uur;van 14.00tot 17.00uuren 'savondsvan 19.00 tot 21.30 uur. De toegangsprijzen zijn overdag 0,50 voorkinderen en 1- voor volwassenen, 's Avonds geldt het tarief van 1,- en 1,50.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3