Carnavalsplezier breekt los na aarzelende start -zakelijkheden nieuws" =uit net bedrijfsleven- Volhouders gaan nog even door Facelift voor winkel centrum De Bieshaar gezonden— Vergadering Vallei-jongerei hadden vertoond bij het Früh- schoppen De jeugd van Leus den weet ook al aardig hoe car naval gevierd moet worden, zo bleek zondagmiddag. De jeugd, m leeftijd variërend van één tot veertien jaar hoste en danste zoals de vaders en moe ders en de grote broers en zus sen dat de avond daarvoor had den gedaan. Volgens kenners was de mu ziek „lekker vals", maar ,,wel echt carnaval". Het optreden van een dansmarieke met haar partner, alsmede de vele deel nemers en deelneemsters aan de play-back-show oogsten veel succes. Het Leusdense carnaval speelt zich niet alleen af volgens het boekje van ,,De Gouden Klomp". Ook op enkele andere plaatsen wordt, zij het soms wat aarzelend, gepoogd de carna valsfeer in huis te krijgen. Op veel scholen werd vonge week tijd ingeruimd voor het carna valsfeest. Ook de zwemver eniging ,,De Haaien" had haar Even dacht wethouder Jan Wa genaar zaterdagmiddag dat het aan hem lag. In zijn functie van loco-burgemeester moest de wethouder de sleutel voor en kele dagen afstaan aan de rege rende carnavalsprins. Normaal komt de carnavalsvereniging met veel aanhang en een op tocht de sleutel ophalen. Dit jaar ging het wat armoediger toe. Wel werd de prins vooraf gegaan door de Leusdense mu ziekvereniging Lisiduna, maar van een optocht was er geen sprake. Ook de wethouder kon niet verhelen dat hij het allemaal wat zuinig vond. „Heeft de ni vellering toegeslagen? Ik hoop niet dat jullie op het feesten ook zo nivelleren", aldus de bezorgde loco-burgemeester. Zelf droeg de wethouder ook niet bij aan het grootse karakter van de sleuteloverhandiging. Voor de veremging „De Gou den Klomp" was er dit jaar een klein sleuteltje omdat de grote sleutel dit jaar naar Achterveld ging. „De sleutel is van de ach terdeur. Wel een voordeel. Want die achterdeur is dichter bij uw residentie", zo maakte de wethouder nog wat goed Groot feest Pnns Dicoratius en zijn gevolg laten zich door de situatie van dit jaar niet uit het veld slaan. „Volgend jaar komen we weer met een grote optocht. Er zal dan ook weer veel publiek zijn. Ik hoop dat we dan ook samen met de Achterveldse Pnns hier op het bordes staan om de sleu tels in ontvangst te nemen", al dus Prins Dicoratius. in dezelfde 'kwibuspakken' ge stoken waren. Niet onvermeld mag blijven de trouwe vaandel drager van „De Gouden Klomp", Frans Vlugt. Het zou ons verbazen als hij ook 's nachts geen afstand heeft ge daan van 'zijn' vaandel. „Ik ben niet zo'n carnavals- mens" en „Carnaval heeft mij nooit zo aangesproken", zo hadden respectievelijk wet houder Gijs van Woudenberg en wethouder Jan Wagenaar onlangs in het blad van „De Gouden Klomp" geschreven. Ze hebben kennelijk de smaak te pakken gekregen, getuige het feit dat ze zowel 's middags als 's avonds de activiteiten van de carnavallers bijwoonden. Kindercarnaval Zondagmiddag was De Korf he lemaal voor de jeugd, nadat in de morgenuren alleen enkele volwassen doordouwers zich Zaterdagavond m De Korf: uiteraard was onze speciale verslaggever op dit grote carnavalsfeest van de Gouden Klomp aanwezig. LEUSDEN - Ook in het centrum van Leusden is het carna valsfeest goed op gang gekomen. Enkele honderden Leus- denaren waren, al of niet fraai uitgedost, zaterdagavond naar het activiteitencentrum ,,De Korf' gekomen om daar de avond hossend en dansend door te brengen. In schrille tegenstelling tot het warme plezier van de car navalsavond stond de kille, officiële start van het fees telijk gebeuren op het bordes van het gemeentehuis. De kilte was overigens snel vergeten toen Prins Dicoratius zijn residentie, café Monet, in gebruik nam. Na een paar versnaperingen begon bij een ieder weer de normale bloedsomloop terug te keren en kwam de leutstemming er pas goed in. Tegelijk met prins Dicoratius wordt Leusden voor wat betreft de jeugd geregeerd door de jeugdprins „Natnek", in de burgermaatschappij een telg uit het geslacht van de familie Blom. De jeugdprins zei te ho pen dat de Leusdense jeugd zich vrijwillig onder zijn „leut- schappij" wil stellen en mee zal doen aan de activiteiten. Residentie Hoewel de sleutel van de voordeur van de gemeente Leusden dit jaar naar Puupenkoppenland ging. kregejïH Gouden Klompers het sleuteltje van de achterdeur overhandigd Vanavond Omdat de muziek inmiddels al weer vertrokken was werd de j^el tiener carnaval m Leusden mag als geslaagd worden beschouwd. De afstand tussen het bordes van xor{ was zondag goed gevuld. Hier enkele foto's van dn vrohjke gebeuren. het gemeentehuis en de resi dentie van de pnns, café Mo net" in alle rust afgelegd. Café Monet zal tot vanavond toe de vaste residentie van prins Die- coratius zijn. Vanuit de residen tie zullen alle activiteiten van de Gouden Klompers geredi geerd worden. Het eerste evenement in het ka der van het carnaval was op dat moment trouwens al achter de rug. Donderdagavond had het bejaardencarnaval van „de Gouden Klomp" al plaatsge vonden. Een groot aantal Leusdense be jaarden was naar het jongeren centrum „De Til" gekomen om daar een groot feest te bouwen. „Hammer and Field" zorgde die avond voor de passende, muzikale begeleiding. carnavalsavond en wel op vrij dagavond in de Rodakantine. In De Til speelde zaterdag avond het trio 'Huib Fremouw' om de jongeren in beweging te knjgen. zitten. We weten dat er in min stens één café, dat van Ab van Maanen aan de Zwarte weg, ook morgenmiddag/avond wat te doen is. Vanaf 17.00 uurijJ men daar terecht voor het» middels traditionele happen'. Vanavond wordt het carnaval officieel afgesloten met een slotavond in De Korf. De toe gang is gratis. Over kleding wordt vanavond ook niets voorgeschreven. Kortom, ie dereen is welkom om de laat ste consumptiebonnen op te maken en nog wat na te praten over het feest dat is geweest. Wellicht kunnen er ook al plannen gesmeed worden voor het nieuwe jaar. De echte volhouders hoeven het er trouwens niet bij te laten Hier enkele beelden van het grote carnavalsgebeuren in zaterdagavond in De Korf. LEUSDEN-ZUID - Winkelcen trum de Bieshaar in Leusden- Zuid heeft in de eerste maand van dit jaar een kleine meta morfose ondergaan. In de eer ste plaats werd de vroegere K- markt van de heer C.v.d. Heu vel omgedoopt in Garant-Vers markt. Later in de maand ging de kapsalon in het kleinste win kelcentrum van de gemeente Leusden in andere handen over. Hillie van de Bunt-Jager werd de nieuwe eigenaresse van de kapperszaak die onder de "dameskapsalon Pans" her opend werd. Samen met eerste kapster Margareth Kamphuis IÜU, kapsului,. ccn kleine interne verbouwing gin gen op 1 februari de deuren open. Kapsalon Pans werkt vol gens afspraak en is dagelijks, behalve maandag, geopend. Vrijdag tot 20.00 uur en zater dags tot 13.30 uur. Bij de supermarkt in Leus den-Zuid is niet alleen het inte rieur heringericht, maar sprin gen vooral de nieuwe gevel en schuifdeuren in het oog, waar door het winkelen nog pretti ger is geworden. Daar staat "Garant" garant voor, zo luidde de tekst op de openingsfolder. De senioren onder de Leusdenaren beten donderdagavond de spits af voor het vierdaagse carnavalsfeest in Leusden. In De Til werden o.m. enkele films vertoond, en werden de nodige polonaises gelopen. Groot feest Het echte, grote carnavalsfeest barstte zaterdagavond in alle hevigheid los in de fraai ver sierde Korfzaal. Twee orkesten plus Eddy van de Brink met zijn orgel zorgden voor de noodza kelijke muzikale ondersteu ning. „Over een carnavalsfeest moet je niet schrijven of praten. Zo iets moet je meemaken", zo zeggen de kenners. Deze ken ners hebben waarschijnlijk ge lijk. Want wat moet je schrijven over enkele honderden men sen die plezier maken, lol heb ben en onbekommerd een groot feest opbouwen. Opvallend was de zorg die car- navalsgangers besteed hadden aan de kleding. Vooral de grote groep 'kwibussen' uit Stouten- berg viel op omdat zij allemaal Levensgevaarlijke bushalte Schuin tegenover de uitmon ding van de Maanweg op de Arnhemseweg grenzend aan de voortuin van mevrouw Brou wer staat een levensgevaarlijke bushalte Levensgevaarlijk, om dat het verkeer hier duidelijk problemen heeft met de ver keerssituatie ter plaatse In nau welijks twee maanden tijd zijn er vier auto-botsingen geweest tegenover haar huis en twee fietsen werden in de prak gere den, omdat er geen voorrang werd verleend aan verkeer op de Arnhemseweg. In totaal werden daarbij acht auto's be trokken, wonder boven won der alleen met forse blik schade. In de maanden november en ja nuari kwamen maar liefst twee auto's in de sloot terecht en twee auto's belandden in de voortuin van mevrouw Brou wer. Eén auto kwam vijftien meter ver, dwars door de heg heen, tegen de bomenrij van de buren tot staan. Een licht mast en de bushalte werden ra kelings gepasseerd. Afgelopen donderdag 30 januan belandde een auto vijf meter, achterste voren door de heg heen, in de tuin, daarbij rakelings langs de bushaltepaal scherend. De oudste dochter van mevrouw Brouwer en haar vnendin ont snapten daarbij aan de dood, dankzij het feit, dat de bus juist was vertrokken. Op 6 februan werd er opnieuw een fietser aangereden. De politie en de gemeente, als mede Veilig Verkeer Neder land, zijn van deze uiterst ge vaarlijke toestand op de hoogte gesteld, maar tot nu toe is er niets gebeurd om deze gevaar lijke situatie in positieve zin te veranderen. Wij vragen ons met mevrouw Brouwer be zorgd af of er eerst doden moe ten vallen voordat er maatrege len zullen worden getroffen. Enkele verontruste Arnhemse- weg-bewoners Naschrift redaktie: Hoewel deze ingezonden bnef anoniem bij ons binnenkwam, plaatsen wij deze brief, omdat het een belangrijke zaak aan kaart. Het is overigens gebrui kelijk. dat het adres van inzen ders in ieder geval bij de re daktie bekend is. LEUSDEN - De KPO afd Leusden houdt dinsdag 1 bruari een thema-avond: onderwerp is "Gezonde ding en uw hart". Mevi Hoftijzer van de Nederla Hartstichting zal een le houden over dit onderweij Mevrouw Hoftijzer, die die is, zal het onderwerp beha len aan de hand van dia's, zal zij adviezen geven wa' treft het inkopen en bere van de typen voedsel die; zijn voor hart en bloedvate die tevens smakelijk zijn vendien worden enkele zonde hapjes bereid die ai zoeksters kunnen prc« Deze bijeenkomst vindt in De Kom aan de Hamer? seweg en begint om 20.00: LEUSDEN - De PJGU (de lei-jongeren) houdt 12 fet de algemene ledenveri ring die om 20.00 uur i den wordt in de Til. Ied« is van harte welkom. De dapunten zijn: 1 Financiën 2. Activiteitenverslag 3. Financieel verslag 4. Landdag verslag Pauze 5. Redactioneel verslag 6. Bestuurswisseling 7. Leden aan het woord 8 Rondvraag 9. Sluiting

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4