zet Vinken buitenspel i race om kampioenschap: 14-16 Dat kan alléén bü Hoogvliet! Spruiten 70 Navelinas 3.79 Hollandse Golden delicious Harde Uien Winterpeen Hoogvliet Successen voor jeu de boulers van De Hakhorst leustien krant: ancy Lahey in hoofdrol Nieuwe aktiviteiten Tennis- Squashcentrum Huisvesting voor SVL nog de enige kopzorg TTCL op zijspoor ort5 splinters Bowlinguur de snelste Kpnideniervan Nederland Uitslag dames- schieten Hessenkar kaarten Home trainers kogel hard S 500 gram Na verlies tegen CJC: ff, DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 iEN - „Een terechte ,g", conclu- trainer Kees van tevreden na de doel- :e wedstrijd tussen en en Antilopen in „Er is uitstekend leeld met ditmaal cy Lahey in een opval- |erol, zowel aanvallend niet minder dan vijf Iers als verdedigend, tactische concept: alles r de dames wierp zijn :en af en aangezien de heren weer op schot valt op deze nuttige ;ege in de strijd om pioenschap niets af ten", aldus de Antilo- -trainer. sen gelijkopgaande eerste nam Antilopen drrekt na vatting het initiatief en orsprong, die men niet Stond. egmfase werd er om en scoord en zorgden de iroor de Antilopen-tref- Na een kwartier gaf het Bbord de stand 3-3 aan kr doelpunten van Frans ter ijKoos Meinsma en weer |er Maten. Via een 3-4 door een doelpunt van Nancy Lahey "Opvallende rol" de sterk spelende Nancy La hey, nam de Vinken een 6-4 voorsprong, doordat Joyce Os- nabrugge haar dame te veel ruimte gaf, kreeg ze in mum van tijd twee doelpunten om haar oren. Antilopen krabbelde echter snel terug. Doelpunten van Nancy Lahey en Koos Meinsma betekenden: 6-6. De Vinken hernam de leiding, maar na een overtreding op Margret Versteeg kon Frans ter Maten het evenwicht weer her stellen: 7-7. Kort voor rust bracht Nancy Lahey met haar derde doelpunt Antilopen op nieuw aan de leiding (7-8). INITIATIEF Direkt na de hervatting liep An tilopen door doelpunten van weer Nancy Lahey en Jeannette Jeket uit naar 7-10. Antilopen bepaalde nu het spelbeeld en het waren vooral de dames die het initiatief naar zich toe trok ken. Na 8-10 schoot Joyce Osna- brugge de elfde treffer binnen (8-11). In twee minuten tijd kwam de Vinken door een strafworp en een raak afstand schot tot 10-11 terug. Met een doorloopbal van Margret Ver steeg en een afstandschot van Joyce Osnabrugge had Antilo pen het antwoord klaar en her stelde de marge (10-13) waarna de Vinken met een doorloop bal 11-13 aantekende. De Vin ken zou daama alleen nog maar uit strafworpen scoren. Er was nog een kwartier voor de boeg en Antilopen be paalde het verschil weer op drie doelpunten, omdat Frans ter Maten een strafworp be tadvertentie) do., KWALITEIT, SERVICE en DE SCHERPSTE PRIJZEN. nutte nadat Jeannette Jekel on reglementair was afgestopt (11- 14). Een strafworp tegen Koos Meinsma werd benut: 12-14. Uitblinkster Nancy Lahey had van afstand opnieuw succes (12-15). Een strafworp werd we derom door de Vinken verzil verd (13-15) voordat de moege streden Eddy Hendriks werd vervangen door Gert Graaf land. Koos Meinsma die voort durend met de scheidsrechter in de clinch lag, kwam daar voor ook in aanmerking. Wat even later al werd bewaarheid toen hij weer een strafworp on nodig tegen kreeg en zo doende de Vinken in staat stelde om tot (14-15) naderbij te kruipen. Het was tenslotte Mar gret Versteeg, die met een doorloopbal voor de verlos sende treffer zorgde: (14-16). In de slotfase kwam Yolanda Ver steeg er nog in voor en misten de Vinken nog een strafworp. Na O WO en Atlantis staat dus nu ook de Vinken 'buitenspel' in het verdere verloop van het korfbalseizoen. Alleen Thor uit Harmeien kan nog roet in het kampioensdiner gooien. Maar die knjgt Antilopen zaterdag 22 februari nog in Leusden op be zoek Het ziet er erg gunstig uit voor Antilopen! LEUSDEN - Sportief gaat het de Schaak Vereniging Leus den voor de wind. Over be langstelling hoeft SVL niet te klagen. Het ledental zit nog steeds in de lift en de presta ties van de tientallen in de bondscompetitie liegen er niet om. De kopstukken zitten uit stekend in de race om de titel en promotie naar de hoogste klasse van de Sticht-Gooische terwijl de overige drie teams eveneens uitstekende vooruit zichten hebben om naar een hogere klasse door te stoten. Zeker nu dit seizoen versterkte promotie kent omdat er lande lijk een klasse bijkomt. Voor de schaakclub die dit jaar op grootse wijze het 40-jarig jubi leum hoopt te vieren een gun stig perspectief. Slechts één facet ontbreekt; een eigen clubhome of beter een permanent onderkomen. De huidige accommodatie ,,de Kom" zal zo goed als zeker ver laten gaan worden omdat het zoals bekend voor andere schaakdoeleinden is bestemd. SVL staat dan weer op straat en dat is voor een club die al 40 jaar lang aan de weg timmert een hard gelag. Hopelijk krijgt de schaakclub nog voor het ju bileum uitsluitsel over de na bije toekomst, want de onze kerheid heeft al lang genoeg geduurd, is het niet Sportstich ting? Ondanks de huisvestingspe rikelen gaat het schaakleven m Leusden onverminderd voort alsof er ogenschijnlijk niets aan de hand is. Schijn bedriegt, maar de prestaties lijden er niet onder Leusden-3 zette mede koploper Nijkerk op een zij spoor. De winst was krap (5,5- 4,5) maar met mmder kostbaar De overwinningen van D. van Ooik aan het eerste bord en Ro nald Staal aan bord 5 gaven in feite de doorslag omdat A. Val kenburg als enige verlies no teerde en de overigen, T. El- schot. H Struiwig, H. Mus, L. Boogaard, C, Flohr, P Quelle en J. vd. Linden keurig remise speelden. Het krachtsverschil tussen beide kemphanen in de 3e klasse bedroeg dus slechts een half punt in het voordeel van Leusden. De uitslagen in de huiscompetitie waren als volgt H. Voskamp-H. Vossebeld 0-1 P Sonder-P. de Jager 14-14 A.v. Nieuwenhuizen-Tj. Zijlstra 14-14 E. Zijlstra-B. Uneken 1-0 R. Flohr-J.v. Santen 0-1 E Halkes-H. Kroes 0-1 W.vd. Wetering- M Roozenburg 14-V4 D. Lagas-A. Wisman 0-1 M. Schieving-H Oosting 0-1 J Boot-G. te Winkel 0-1 W vd. Pol-W. Schouten 0-1 H v Egdom-L. Buurlage 1-0 Z Vroon-H. Geerders V4-V4 H Linse-J. Nijhof 0-1 C Veenendaal-J vd Tang 0-1 N.vd. Meel-H.v. Dalen 1-0 R v. 't Klooster-A. Velt 1-0 LEUSDEN - Tennis- en Squash- centrum Leusden heeft ook in 1986 weer veel te bieden. Naast de activiteiten die Squashgenootschap Leusden vrijwel aan de lopende band organiseert om het ledental op te krikken, zit ook de directie van de tennis hal niet stil om zoveel mogelijk sportievelin- gen naar hun accommodatie aan de Groene Zoom te trek ken. Tennislessen voor kinde ren en een nieuwe tenniscom- petitie voor bedrijven uit Leusden en omgeving zijn dit voorjaar de (nieuwe) trek pleisters van TSCL. Tennislessen voor kinderen van 8 t/m 13 jaar zullen vanaf half februari (19) tot begin april (2) iedere woensdagmiddag door een trainer gegeven wor den als een soort introduktie voor het buitenseizoen. Zeven weken achtereen een uur lang hebben jongens en meisjes die nog weinig tenruservaring heb ben kans om nader kennis te maken met deze sport. Kosten slechts 59,- per persoon voor zeven uur tennis(les). Inschrij ven via formulier of telefonisch: 946732. Sluitingsdatum 16 fe bruari. Voor bedrijven start in de week van 14 april de voorjaarscom petitie. Na het succes in 1985 kon wedstrijdleider J. Pruijs niet meer om een meuwe ten- nisontmoeting tussen bedrijven en instellingen uit Amersfoort en Omgeving heen. Wederom kan er gespeeld worden in een gemengde en/of herencompe titie met 4 teams per poule op 3 vaste avonden (1 per week). Na de voorronde worden in de vierde of vijfde week finales gespeeld tussen de poulewin naars, die op donderdag 15 mei gehouden zullen worden. De gemengde competitie telt vijf wedstrijden van 1 uur per avond terwijl herenstrijd zes partijen van een uur omvat. In de A-klasse worden de B, C en sterke D-spelers onderge bracht, in de B-klasse de met sterke D-spelers en beginners. Per team kan een voorkeursa vond vastgelegd worden. De kosten zijn 200,- per team. Ballen worden beschikbaar ge steld door TSC Leusden. Slui tingsdatum inschrijving 29 maart. ACHTERVELD - Tien leden deden mee aan de onderlinge schietwedstrijd. Het was An neke Oudshoorn die de eerste plaats behaalde met 92 punten. De overige uitslagen waren: aantal punten 2 InyKok 88 3 Ria Vos 87 4 JeannetVos 85 5 An Voskuilen 84 6 Liesbeth Suermondt 83 7 Nel Tijmensen 78 8 Hetty Kleyn 73 9 Tiny Tolboom 72 10 BepSmal 65 NIEUWEGEIN - Het grote "Gulden Circle" wintertoer- nooi, gehouden in een manege in Nieuwegein, is een groot succes geworden voor de Leusdense jeu de boulesclub De Hakhorst. Het triplette Ru dolph de Groot, Bauke Bok horst en Thieu Stienen legde beslag op de eerste plaats, het triplette Hans, Joost en Ton Ja cobs werd eervol derde. Ook het triplette Tiny, Ruud en Marcel Dam eindigde nog bij de beste tien. Het Gulden Circle-wintertoer- nooi werd in vijf ronden ge speeld. Op de eerste avond leed het triplette De Groot, Bokhorst en Stienen nog een 13-12 nederlaag. Verder op die avond, alsmede op de andere vier speelavonden, in totaal twintig wedstrijden, bleef dit Leusdense trio ongeslagen. Reeds op de tweede avond werd de eerste plaats in de A- groep bereikt. Die werd in het verdere verloop van de strijd niet meer afgestaan In de aller laatste partij werd het toch nog even spannend, toen het Leus dense triplette met 9-3 achter kwam te staan. Punt voor punt kwamen de boulers van De Hakhorst dichterbij. Het werd 12-12, waarna het laatste punt de beslissing moest brengen. De eerste bal van Thieu Stienen bleek bijna goud waard, de te genstanders moesten al hun zes ballen gooien om beter te komen liggen. Een geslaagde tirer van Rudolph de Groot maakte daarna de partij uit SPANNEND Spannend was het vooral voor triplette Hans, Joost en Ton Ja cobs. Bijna steeds was dit tri plette voonn de A of de B- poule te vinden. De laatste avond ging in met nog dne kanshebbers voor de ereplaat sen achter Stienen. De Groot en Bokhorst Het triplette Jacobs weerde zich op de slotavond zeer goed, eindigde als tweede in de A-poule en klom zo in het eindklassement naar een zeer eervolle derde plaats. Tnplette Tiny, Ruud en Marcel Dam begon met een zege in de C-poule, daarna was dit trio meer in de A- en B-poule te vin den. Triplette Dam kon zich door deze resultaten bij de beste tien scharen. Die positie behaalde tnplette Coen Bis- schops, Albert Pistorius en Jos van Let op het nippertje. Vooral op de laatste avond bleek De Hakhorst te domineren, want achter de winnende triplettes De Groot, Bokhorst en Stienen en het trio Jacobs legde Coen Bisschops en zijn mannen be slag op de derde plaats in het avondklassement. Door dit grandioze resultaat klommen in de eindrangschikking een heel eind naar de tiende klassering. Het vijfde Leusdense triplette Henk en Kees Bokhorst en Bep Jacobs bleef in dit geweld wat achter. Op de derde avond had men met een eerste plaats in de B-poule een top, op de vierde avond werd dit tnplette nog eerste in de C-poule, maar in totaliteit werden net te weinig punten behaald om bij de top tien te komen. Al met al een goede voorbereiding van de Leusdense boulers voor het nieuwe buitenseizoen. Het triplette Thieu Stienen, Bauke Bokhorst en Rudolph de Groot behaalde een eerste plaats LEUSDEN - Voor TTCL valt dit seizoen weinig eer meer te be halen, als de voorjaarscompe titie verder verloopt zoals de kenners dat in gedachte heb ben. Na de puntendeling tegen VTV en het 4-6 verlies tegen de ongeslagen koploper CJC uit Utrecht kunnen Robert Jan Un- kraut, Henk Nieuwenburg en good-old Piet van den Bree nauwelijks meer een rol van betekenis spelen in de strijd om de bovenste plaatsen. Met 1 punt uit 2 duels maakten de Leusdenaren een stevige pas op de plaats. En dat was zeker niet de bedoeling van het TTCL-drietal. Aanvankelijk zag het er goed uit, uitstekend zelfs. In no-time nam TTCL de leiding (2-0) na winst van Robert Jan Unkraut en Henk Nieuwenburg. Verlies van Piet van den Bree en het uit handen geven van de dubbel, bracht de Utrechters langszij (2- 2), waarna ze prompt met speels gemak naar 2-5 uitlie pen. Twee winstpartijen van Piet van den Bree gaf TTCL weer uitzicht op een puntende ling. Robert Jan Unkraut was de man die het lot in handen had, maar ondanks het feit dat hij de op papier zwakste tegenstan der achter de tafel vond en vocht voor wat hij waard was, zag de voormalige clubkam pioen geen kans om TTCL we derom aan een punt te helpen. CJC kwam met 4-6 winnend uit de stnjd te voorschijn, en zette de Leusdenaren nu al op een zijspoor. En dat was zo vroeg in het jaar een onverwachte te genvaller. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de vijfde ronde worden ge speeld van het Hessenkar kaarttoernooi. De aanvang is om 20.00 uur. Er zijn deze avond weer een aantal mooie en praktische prijzen te win nen Bovendien gelden de uit slagen van de ranglijst LEUSDEN - Rijwielspeciaalzaak Blom in Leusden heeft sinds kort speciale Tunturi-fitness toestellen in de winkel staan. Met deze home trainingsapparaten, die voldoen aan alle eisen, kan de individuele sporter verantwoord aan zijn condi tie werken. De hometrainers heb ben een zwaar vliegwiel om het zogenaamde dode punt te voorko men. Verder beschikken ze over een gelijkmatige remming over het gehele vliegwiel en zijn ze boven dien geruisloos. LEUSDEN - Er werd flink ge scoord door de dames en heren die wekelijks het bowlinguur in de Korf als strijdtoneel heb ben. In de hoofdklasse knalde 'nieuweling' Ricky Stellema met 168 als hoogste game er di rect stevig tegenaan hetgeen Truus Beyer in de le klasse B stimuleerde om 163 punten bij een te gooien. Klaas Winkel de koploper in de le klasse A bleef bij dit geweld met 161 niet ver achter. HOOFDKLASSE 1. Bernadette Bruyn 1896 (15); 2. Bea Lier 1648 (10); 3. Kryna Groene- veld 1635 (10); 4. Betty Klave 1591 (10); 5. Rien v Blerk 1290 9); 6 In- grid v. Blerk 1726 8); 7 Renier de Jongh 1316 (414); 8. Ricky Stellema 588 3); 9. Margriet Kalsbeek 1105 (214). Hoogste game Ricky Stellema (168) le KLASSE B 1. Margriet v. Toren 1384 (18); 2 Alice Arlar 1133 (1214); 3. Margot Woordes 1024 (12); 4. Chnstine Steinfort 898 (11); 5 Dora Paulen 1021 (814); 6. Truus Beyer 879 (814); 7 Gon Reus 627 (414); 8 Trudy Ca- sander 307 0); 9. Joke Modde- meyer 319 0); 10. Bep v Duyl 0 0). Hoogste game: Truus Beyer (163) le KLASSE A 1. Klaas Winkel 1492 (14). 2. Ria van Bentum 1374 (11); 3. Ger du Pree 1097 (11), 4. Agnes Kok 1013 8); 5 Miep v Kampen 714 (1); 6. Paul v. Seumeren 0 (0). Hoogste game Klaas Winkel (161). 2e KLASSE A 1. Remy v. Gils 1008 (11); 2. An Jil- derda 1192 (10); 3 Jetty v Donselaar 1078 (9); 4 Alie Bontje 1196 (8); 5 Ida de Jong 993 (8); 6. Loes Neder- pelt 371 (2); 7 Ida Bakker 210 (1). Hoogste game: All Bontje (138). 3e KLASSE A 1Jo de Wild 959 (11); 2 Magda v d Krol 1153 (10); 3. Tnjnie Winkel 935 (10); 4 Grev/d Well 1036(6); 5 Hen- nie Holthuis 890 (5); 6. Sjef v. Oyen 540 (3). Hoogste game: Jo de Wild (136). 4e KLASSE A 1. Will Sittrop 1092 (13); 2. Sjaan Eg- gens 969 9914); 3. Wilma Sikkens 714 (7); 4. Joke Los 845 (5); 6. Sue Jansen 727 (4); 7. Riek v Oyen 348 Ó/O Hoogste game Wilma Sikkens (152). 5e KLASSE A 1 Annie Biel 1134 (11); 2. Sietske Hille 855 (I0V4); 3. Nannie Doeland 1019 (9); 4 Maasje v/d Braak 854 (814); 5. Elisabeth 900 (7); 6. Clane de Geer 815 (7); 7 Lerue Graaff 679 (5); 8. Nanda v Oort 536 (1); 9. Dime Kunst 342 (0). Hoogste game: Elisa beth (145).

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9