andbouworganisaties vinden nestwetgeving te ingrijpend Videobanden en rookwaren ontvreemd bij inbraak Total Mar ja verlaat de Rabobank lm Ciske de Rat zien bij Blijhof Inbraak vandaag in leusder krant" 0 C irvergadering TB Hamersveld Schrijfavond Amnesty in Achterveld Auto tegen lichtmast IJsfeest met JUID College acht jongeren- onderzoek wenselijk Thema-avorid in Vooronder Kaartavond in De Til Deuk in auto door onbekende Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BTB, CBTB en ULG: voorstellen wijzigen ffl Verlichtings controle WN in Leusden-Z. Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofd redakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postdus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV r krant DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 17e JAARGANG NO. 80 Daarvoor is op korte termijn onmo gelijk voldoende opslagcapaciteit te realiseren, nog afgezien van de gigantische investeringen, die dit met zich meebrengen zal. EIGEN OPLOSSINGEN DUSDEN - De Utrechtse landbouworganisaties (ABTB, TB en ULG) zijn van mening dat de regelingen voor de [wending van dierlijke mest, zoals die in ontwerp door de isters Braks en Winsemius zijn gepresenteerd, te ingrijpend Zij zijn tevens in strijd met het uitgangspunt van beide irindslieden: een perspectiefbiedende veehouderij dient in id gehouden te worden. De voorstellen houden totaal geen ening met de praktische uitvoerbaarheid. Dit kan alleen ir leiden tot overtreding. De organisaties zijn van mening, de voorstellen ingrijpend zullen moeten worden gewijzigd, irdat zij voor de landbouw aanvaardbaar zullen zijn. t standpunt hebben de bestu- i de Knng Utrecht van de de Utrechtse CBTB en het ingenomen na een diepgaan- lestudenng van de voorontwer- „besluit gebruik dierlijke jhstoffen"; „heffingsbesluit mest- lenwet"; en „tweede nota van iging van de meststoffenwet". [15 februari heeft de minister de georganiseerde landbouw de gele genheid gegeven hun memng over de voorontwerpen te geven. Van die gelegenheid hebben de Utrechtse landbouworganisaties gebruik gemaakt om in zeer inten sief en diepgaand beraad met el kander tot een eensluidend stand punt te komen. Dit standpunt sluit in grote lijnen aan bij de standpunten van de landelijke organisaties, maar is op enkele onderdelen toe gespitst op de specifiek Utrechtse situatie. Overigens houden de landbouw organisaties in Utrecht zich reeds langer met deze problematiek be zig. Een speciale werkgroep bestu deert reeds smds het voorjaar 1985 de matene en stelt een onderzoek m naar de op de Utrechtse veehou derijbedrijven aanwezige opslag capaciteit voor mest. Dit is namelijk een belangrijke factor in verband met de aangekondigde verboden om mest uit te njden over het land gedurende de winterperiode. UITRIJVERBOD De bezwaren van de organisaties m ISDEN - De bouw van de Hobbit zou maandag van start gaan. Door de vorst is dit niet gegaan. Het wachten is op betere (warmere) tijden. USDEN - Zaterdag 22 fe- i is het weer zover, want s er weer een film te bekij- lij Blijhof. De held uit vele es- en jongensdromen vei lt op het filmdoek. Danny de :k, alias Ciske Vrijmoedt „Cis- speelt de hoofdrol in de film ke de Rat". De film vertelt over het leven van Ciske dat bepaald niet over rozen gaat Zijn ouders leven gescheiden en Ciske woont tegen zijn zin in bij z'n moeder. Hij ondergaat vele te genslagen en teleurstellingen maar probeert de moed niet te verliezen en werkt hard aan een plezieriger en gelukkiger leven. De voorstellingen zijn om 10.30 en 13 30 uur en duren ongeveer 110 minuten. De toegangsprijzen zijn ƒ2,- voor leden van Blijhof op vertoon van lidmaatschapskaart en ƒ3- voor niet-leden. De film is geschild voor kinderen vanaf 6 jaar en er is limonade voor iedereen. De Blijhof is te vinden aan de Ansfri- duslaan 49, telefoon: 941627. ^JSDEN - De ABTB Hamers- houdt op donderdag 27 fe- i aanstaande haar jaarver- ng in jongerencentrum De i de Hamersveldseweg 30. begint om 20.00 uur. Op de staan onder meer de [erslagen, bestuursverkie- en mededelingen in ver band met het zomerprogramma, het 50-jarig bestaan in april en het 25ste oogstfeest. Na de pauze toont de heer C.H. Blom uit Achterveld de diasene „Rondreis door Canada". Blom ver toefde vier maanden m zowel Oost als West-Canada. krantI Onafhankelijk BOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden ferschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- DUU familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. pij kontrakten belangrijke korting leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) osse nummers 75 cent per stuk fPENlNGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Pns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend, pferdags gesloten. reichten zich m het bijzonder tegen het voornemen van de ministers, het uitrijden van mest over bevro ren of besneeuwde grond te ver bieden, alsmede in bepaalde maanden van het jaar (november/ februan). De organisaties zijn van mening, dat zeker in de eerste fase een uitnjverbod met aanvaardbaar is. Invoering in een later stadium dient bezien te worden tegen de achtergrond van de technische ont wikkelingen en onderzoeksresulta ten. In dit verband wordt gewezen op de onmogelijkheid om in be paalde gebieden (met name m de veenweidegebieden) op de lande rijen te njden in verband met de slechte draagkracht van de bodem. Een uitrijverbod tijdens de vorst kan m de praktijk neerkomen op de onmogelijkheid mest uit te njden gedurende 4 of zelfs 6 maanden. Voons zijn de organisaties van mening, dat de overschotheffing niet of slechts voor een genng gedeelte zal mogen worden opge legd aan bednjven, die zelf verant woorde oplossingen voor hun mest hebben gevonden (afzetcontrac ten, samenwerkingsvormen etc.). „Daartoe dient de minister ook rekening te houden met andere vormen van grondgebruik dan ei gen grond of grond, die voor de wettelijke duur is gepacht. Het is met realistisch om, zoals de minis ter wil, geen rekening te houden met pacht voor korte duur, tijdelijk gebruik in bijvoorbeeld ruilverka velingen, inscharen, verkoop gras gewas e.d. Aan de hand van de mestboekhouding, die de veehou der verplicht zal zijn te voeren, kan worden nagegaan of en in hoeverre de veehouder zijn mest verant woord kwijt kan," aldus de dne organisaties m een gezamenlijk perscommuniqué. LEUSDEN - De afdeling Leusden van WN (waaronder ook Achterveld en Stouten- burg resorteren) houdt dins dagavond 25 februari een ver lichtingscontrole. Deze wordt gehouden in garage Buitenhuis te Leusden-Zuid, van 19.UÜ tot 22.00 uur. De controle is geheel gratis. Alle bestuurders van motorvoertuigen zijn van harte welkom; men hoeft geen lid van WN te zijn. De controle wordt gehouden omdat het nog steeds voor komt dat de verlichting van de voertuigen verkeerd is afge steld, lampen verkeerd zijn aangebracht en roestvorming van de reflectoren aanwezig is zonder dat men daar van weet. ACHTERVELD - Maandag avond wordt weer de maande lijkse schrijfavond van Am nesty International gehouden. Men is vanaf 19.30 uur van harte welkom bij Nel Schwa- germann. kjok nu zaï ei ge schreven worden ten behoeve van mensen die op grond van htm ras, politieke- en gods dienstige overtuiging gevan gen zitten, geen eerlijk proces krijgen en worden mishan deld. Maandagavond zullen brieven geschreven worden naar de autori teiten van Joegoslavië, Lybië en de Philippijnen. Men kan meer dan éen brief schrijven. Voorbeeld brieven, schrijfpapier, enveloppen en postzegels zijn aanwezig. LEUSDEN - Via de achterdeur van Bloemtiekde bloemisterij op de Biezenkamp, zijn inbrekers in de nacht van maandag op dins dag binnengedrongen en hebben voor een bedrag van duizend gul den aan materiaaal meegeno men. Vermist worden een aantal zakjes bloemzaad,glazan en aar dewerken sierpotten en enkele planten. Van de daders ontbreekt ieder spoor. LEUSDEN - Vorige week woensdag kreeg een automobilist de schrik van zijn leven toen hij door het gladde wegdek tegen een lichtmast opreed. Het ongeval vond plaats op de Horsterweg m Stoutenburg toen de auto door de lichte sneeuwval in een slip terecht kwam en tegen de lantaarnpaal opreed.De auto werd volledig vernield De bestuurder kwam er zonder kleerscheuren vanaf. LEUSDEN - Jongerenvereni ging JUID organiseert dit jaar wederom een grandioos ijsfeest. Dat vindt zaterdag aanstaande tussen 14.00 uur en 22.00 uur plaats op de vijver aan de Har- denbroeklaan, tegenover het pa let te Leusden-Zuid. Er worden allerlei aktiviteiten georgani seerd, onder meer wedstrijden hard-schaatsen, kunstschaatsen en 's avonds disco-schaatsen. Mensen die nog idee'en hebben voor het feest worden verzocht die bij de organisatoren te depo neren. Iedereen, jong en oud, is wel kom. Het schaatsen is gratis. Alleen voor de warme en koude lekkernij en moet men wat centen neertellen. Meer informatie kan men verkrij gen bij de contactpersoon van JUID, H.J.Abbnng, Prinses Christinalaan 7 in Leusden-Zuid. Concert Tno Kontrasten: Perspectieven en tegenstellingen in geslaagd optreden Valleiconcerten pagina 3 Joodse vrouwenorganisatie WIZO bestaat 65 jaar pagina 3 Interview op donderdag: Leusdense ontwerper Hans Kentie wint eerste prijs kalenderwedstrijd Graficus pagina 5 Invoering computer funest pagina 6 Dames LHV kampioen pagina 6 Loep op Leusden met Kantlijn pagina 7 Leusdens Verleden: De kerk (1) pagina 7 Sport (vervolg) pagina 8 Servicepagina pagina 9 DOKTERSDIENST: TEL. 941210 LEUSDEN - „Een door u gepropageerd jongeren-on derzoek is wellicht wense lijk." Dat schrijven B en W in een reaktie op het Werkplan 1986 van OJJC De Geut. „Wij geven u in overweging het maatschappelijk werk hier over te benaderen." Zoals wij vorige week al meldden, wil de Geut zo'n jongeren-onder- zoek omdat men nog steeds geen inzicht heeft in de groot te van het complete bezoe- kerspotentieel in Leusden heeft. In hetzelfde schrijven delen B en W mee dat De Geut binnenkort wordt uitgenodigd voor een eerste gesprek inzake de toekomstige be heersvorm. „Onze eerste bericht geving over dit onderwerp in uw richting was enigszins voorbarig," betekent het college. Ook onderkennen B en W de problemen die het werken met vrijwilligers oplevert. „Anderzijds is vrijwilligerswerk niet weg te denken uit onze samenleving," zo concludeert men in de bnef. „En met name niet uit het jongeren werk. Wij wensen u wijsheid toe in het omgaan met uw vrijwilligers." LEUSDEN - In het Vooronder wordt vanavond om 20.00 uur een thema-bijeenkomst gehouden over feministische theologie. Me vrouw Liesbeth Streefland zal dan vertellen hoe en wanneer feministische theologie is ont staan, wat het is et cetera. Er zullen ook enkele bijbelteksten besproken worden en de uitleg vanuit de traditionele theologie zal vergeleken worden met de interpretatie vanuit de feministi sche theologie. Voor verdere in formatie: 033-948322.agenda LEUSDEN - Bij een inbraak in het self service station To tal aan de Mulderij vlak bij I het gemeentehuis zijn inbre kers in de nacht van dinsdag op woensdag ervandoor ge gaan met sigaretten en video- LEUSDEN - Vanavond wordt er in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldse weg 30 weer een kaartavond gehouden. Om 19.00 uur start een schutjas-concours tussen twaalf persoonsploegen van FNV, ABTB-PVL en De Til. Dit concours wordt voor de vijf entwintigste keer gehouden. FNV en ABTB zijn al de keren van de partij geweest. De Til in feite ook, zij het in het verleden nogal eens onder een andere naam. Om 20.00 uur start m een andere zaal de maandelijkse kaartavond voor iedere belangstellende. Men kan zowel deelnemen aan het schutjassen als aan het klaverjas sen. inschrijven daarvoor dient te gebeuren tussen 19.30 uur en 19.50 uur. De kaartavond telt mee voor het seizoenskampioenschap, waarvan de afsluiting op 13 maart plaats vindt. banden die ze met zorg heb ben uitgekozen. Via de zijkant van het tanksta tion kwamen de inbrekers binnen, sloegen een muurtje in en verschaften zich via de toilet toegang tot het magazijn en de winkel. Daar troffen ze de sigerettenaf- deling aan waarvan ze selectief bepaalde merken meenamen en de rest ngoreus achterlieten.Daar- naast werden zo'n zeventig video banden en twmtig koopfilms ont vreemd. De cassettes namen de dieven niet mee. Bovendien wer den vijf movieboxen om de films op af te spelen meegenomen De inbraak werd woensdagmor gen ontdekt toen de winkel van het station vol water stond dat afkom stig was van de wc die door de neervallende stenen begon over te lopen. Volgens een medewerker van Total zijn de inbrekers op professionele wijze te werk ge gaan. Van de daders ontbreekt ieder spoor. LEUSDEN - De eigenaresse van een personenwagen van het merk Volkswagen Jetta stond woens dag 12 februari op de Dafplaats wel raar te kijken toen ze opeens een deuk in het linker achterspat- scherm zag. Ze was net tien minuten wegge weest om boodschappen te doen en kwam tot de conclusie dat er een ander voertuig tegenop gereden was. Alsnog doet ze een beroep op de onbekende persoon om zich te melden bij de politie. LEUSDEN - Marja van de Rabobank gaat trouwen en met dit heuglijk feit keert zij binnenkort ons dorp de rug toe. Vandaar dat ter gelegenheid van haar afscheid slingers en een levensechte bruidspop de balie sierden, waar zij zes jaar vol toewijding gewerkt heeft Vorige week vrijdag namen de collega's afscheid van Marja Blankenstijn. Vanaf het moment dat de bank aan de Hamersveldseweg van start ging, eerst in een noodbehuizing - een caravan - en later in het huidige pand, is Marja betrokken geweest bij het baliewerk en het reisburo. Ze is dan ook bij veel inwoners van Leusden bekend Samen met haar Jaap vertrekt Marja naar Hellevoetsluis, maar ze blijft in het bankwezen werkzaam Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 KOPPELING CAI AMERSFOORT: Kink in de kabel9

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1