eslaagd optreden ^an Trio Kontrasten' Kinderopvang hoort ij emancipatiewerk" Solidariteitswinkel zet Tanzania in voetlicht Joodse vrouwenorganisatie WIZO bestaat 65 jaar leusKlet* kranl: ERSPECTIEVEN EN TEGENSTELLINGEN Grote bazar voor projekten in Israël lensdep kranl: anadviesgroep: Zaterdag met kraam m Hamershof Bowlingavond boerenbonden Leusden Achterveld DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 plaatselijk nieuws N IJSDEN - „Geen ander ïnstru- kan de melodische geuren, ge en weke begeleidingsfigu- zo fraai weergeven", stelde coloog Alfred Einstein bewon- nd over de klarinet vast. Hij het toen weliswaar over Moz- dannetkwmtet en met over het noeger, maar ook Anton Stad- •schreven klannettrio, dat het ramma van het door viohste Huydts, klarinettist Pierre denberg en pianist Jan Spnj - >n het Trio Kontrasten vormend de N H. kerk te Leusden-Zuid gegeven, opende, pzart schreef dat het tno in toen hij op 5 augustus in zijn )oek een notitie maakte m zijn catalogus, dat hij een „Terzett 'awer, Clarinett und Viola"had hieven. Omdat het werk tij- een verblijf op de kegelbaan geconcipieerd, kreeg het de am Kegelstatt trio. Mozarts )ide bij het noemen van de instrumenten is kenmerkend ano speelt de hoofdrol; hij was *dacht aan zijn leerlinge Fran- von Jacquin. Stadler, die bij it eenzelfde inspirerende rol de als ruim honderd jaar later vd Muhlfeld voor Brahms, was utstekend bedacht en Mozart die vermoedelijk de altpartij bleef vnj bescheiden op hteigrond. was het ook gisteravond tij- [hef concert, waar de in wezen dehcate balans tussen de drie in strumenten met elk hun specifieke draagkracht en timbres m het ge deelte voor de pauze enigszms ten nadele van de altviool met zijn nogal kleine, maar wel mooi warme toon uitviel. Het pastorale karakter en de fraaie, vloeiende melodiek kwamen dankzij het verder goed homogene samenspel mooi uit de verf en met name de klarinet wist te charmeren Schumanns March en erzahl un - gen brachten het helaas wat weuug talnjke pubhek in een romantischer wereld, waarin het in de vier minia tuurtjes van dit late Schumannwerk uit zijn minder geïnspireerde tijd aan de verbeelding van de luiste raar wordt overgelaten om zelf de programmatische sprookjestitel mythisch of symbohsch met leuke of boosaardige vertellingen m te vullen. De dne musici, die hier terecht een forsere toon aansloe gen, lieten unpulsen genoeg voor allerlei suggesties van hun spel uitgaan. Na de pauze werd aan de hand van twee 20e eeuwse composities aanschouwelijk gemaakt, hoe folk loristische motieven kunnen wor den verwerkt. Bij Katchatoenan in zijn onbekende, maar best vooreen keer lonende klarinettno op een heel direkte, zwienge, rapsodische manier. De Kaukasische volksmu ziek vond bij deze Armeense com ponist, die geweldig handig stijlen en vormen wist te vermengen en die nooit in conflict kwam met de machthebbers, op nogal direkte. ongecompliceerde, vrij stoere, maar ook oppervlakkige wijze toe gang. Iets meer papnka en kruiden hadden de vertolkmgnog wat exo tischer en pittiger kunnen maken; anderzijds pleit het voor het drietal ie, ■hi. musicidat ze nu banaliteit wisten te omzeilen. Claire Huydts, die de alt voor de viool had verruild, speelde met een zuivere, heldere toon m- eens een welkome prominentere rol, die de ware tnoverhoudingen ten goede kwam. In Bartoks Contrasten uit 1938, geschreven voor violist JosefSzige- ty en klarinettist Benny Goodman, die het driedehge werk mét Bartok bescheiden aan de vleugel m 1942 aan de grammofoonplaat toever trouwden, is behalve m het derde deel, Sebes (een snelle czardas) de folklore meer m gesublimeerde vorm aanwezig. Subtieler ook - tot micro intervallen aan toe - dan bij de Rus. Een hoogtepunt in de uit voering was het rustgevende Pihe- no dankzij een ingetogen, milde aanpak. De Verbunkos kan men zich in zijn wat knorrige gedaante nauwelijks voorstellen als wer- vmgsdans, maarzo wilde Bartok het kennelijk en het Trio Kontrasten zorgde opnieuw voor een heel idio matische aanpak. De pianopartij kreeg mooi gedifferentieerd ge stalte en bezat scherpe contouren de vioolpartij had allure en glans en de klarinet toonde zijn wendbaar heid met soms uitschieters naar een penetrant hoog register en dan weer een duik over een paar octa ven in een diepe, bruine poel. De kamermuziekhteratuur voor klannet, viool of alt en piano is met zo erg rijk aan eerste garnituurwer- ken, hoewel o.a. ookHaydn, Hinde- mith, Poulenc, Milhaud en Stravins ky aardige bijdragen leverden. Het Tno Kontrasten werkt blijkbaar zo inspirerend, dat een compomst als Theo Loevendie bezig is aan een werk voor dit ensemble, dat zijn naam eer aandeed en zowel in de programmermg als in de interpre taties op heel geanimeerde, rede lijk homogene wijze zonder te ster ke. mdhviduele overbelichting een heid m verscheidenheid toonde. J. de K één onzer medewerk- SDEN - Tijdens de Plan- groep vergadering ag 18 februari in het ntehuis, stonden de es voor emancipatie- en het werkplan van encentrum de Geut op lenda. Het agendapunt de kinderdagverblijf [afgevoerd, aangezien de geen afgerond voorstel lanbieden. De discussies een kinderdagverblijf jog volop in beweging, sidies voor het emancipa- van verschillende organi- (bij elkaar voor bijna werden bijna zonder dis positief beoordeeld. Welis- vijfelde men bij enkele van •rgenomen aktiviteiten aan icipatorische gehalte. :an met anders dan blij zijn de bedoeling uit hoeken van ;n waar tot nu toe met veel illen in die nchtmg vandaan (KPO Achterveld, me- E. Blom). Nader overleg zal :ijn om ook deze voorstellen overeenstemming te bren- met de goede bedoelingen, discussie leverde het be- 400,- op dat wordt uitge- voor kinderopvang bij de i aktiviteiten gencht op emancipatie. Principieel werd tot nu toe kinderopvang niet gesubsi dieerd. De heer Van der Kolk (D'66) vond nog steeds dat tussen de bezoekers toch wel een paar men sen te vmden moesten zijn, die even op de kmderen konden passen. Hij vroeg zich ook af of het niet mogelijk was aktiviteiten te ont plooien met de kinderen erbij. „Bij de cursus zelfverdedigen zeker," werd schamper door een van de aanwezige dames opgemerkt Alle aanwezigen waren het beslist met hem oneens. Zelfs voorzitter De Jongh zag m dat je met kmderen op je schoot met echt emancipatorisch bezig kon zijn. Hij zag de noodzaak van een kinderopvang bij dit soort gelegenheden m. „Het lijkt er anders een beetje op dat we zeggen: hier is een auto, maar de benzinepomp houden we dicht". Hij moest bekennen dat hij zelf een emancipatorische ontwik keling doorgemaakt te hebben die tot dit inzicht geleid had. De Plan Avies Groep besloot ook voor dit onderdeel van de subsidie aanvragen positief te adviseren. „In de hoop en het vertrouwen op een voortschrijdend emancipatorisch inzicht van de bestuurders." GEUT Het werkplan van het jongeren centrum de Geut en het antwoord daarop van de gemeente kregen beide vooral commentaar op de toonzetting. Was het eerste wat „gecharcheerd". het tweede was wat „mager" en „onderkoeld" vol gens de commissieleden. Han Se- ton (PvdA) ergerde zich bijzonder aan de opmerking in het antwoord van de gemeente waann te lezen stond: „Wij vragen ons af of een beroepsopleiding een garantie is voor het goed functioneren m een jongerencentrum." „Ik ervaar dit als een trap naar een man die zestig uur per week werkt als jongerenwerker en daar naast zijn energie steekt in een studie die met dit werk te maken heeft Zo'n man verdient een posi tievere benadering." Daar was ie dereen het roerend mee eens. Ster ker, men adviseerde de raad om bij het volgende evaluatie van het jon gerenbeleid (over een half jaar) te bekijken of uitbreiding van de on dersteuning voor dit werk dan niet noodzakelijk is. Dit zeker gezien de „opstapeling van aktiviteiten" die aan de jongerenwerker wordt toe- geschoven. Bijvoorbeeld de bege-~ leiding van het nieuwe jongeren centrum in Leusden Zuid. SOCCLE De Geutbestuurders bleken nog al in te zitten over de plannen om het gebouw onder SOCCLE beheer te laten vallen Na enige discussie vond de Planadviesgroep dit onno dig Mits in het contract het eigen karakter en de betrokkenheid tot du jongerencentrum primair ge- 't emancipatorische gehalte, maar meer mogen zijn dan een kale huisbaas; „Die bel je alleen als het dak lekt," volgens de voorzitter Ook andere problemen door de Geut aangedragen, leken de Pla nadviesgroep vooral van organisa torische aard, waar men in overleg met de raad, de SOCCLE en De Geut toch wel uit moest zien te komen. LEUSDEN - De Stichting So lidariteitswinkel Leusden staat zaterdag met een kraam in het winkelcentrum De Ha mershof. De nadruk in het tentoongestelde materiaal ligt dan op Tanzania en de relatie van dat land met Nederland. Tanzania is een zogenaamd con- centratieland voor de Nederlandse ontwikkelingssamenwerking. Dit betekent dat Tanzania elk jaar een bepaald bedrag aan hulp toegewe zen krijgt. In 1974 en 1975 had Tanzania te kampen met enorme droogte (waardoor veel voedsel moest wor den geïmporteerd) en met snel stijgende oliepnjzen. Hierdoor raakte het land in grote financiële problemen. Tanzania kreeg extra hulp van Nederland en m de jaren daarna bleef de hulp stijgen. Niet alleen omdat Tanzania het hard nodig heeft, maar ook omdat vooral minister Pronk het ontwikkelings beleid van Tanzania erg positief beoordeelde. Het land voldeed aan de door Pronk geformuleerde cri teria voor de genchte ontwikke lingshulp. Vanaf 1977 heeft de Nederlandse regermg het beleid van Pronk, al thans voor Tanzania in grote lijnen voortgezet. Er werden bovendien enkele verbeteringen in de hulp doorgevoerd: - alle hulp wordt nu gegeven in de vorm van schenkingen; - alle nog bestaande schulden aan Nederland zijn kwijtgescholden; - de hulp is gedeeltelijk ontbon den (wat daarvoor alleen voor le ningen gold). Deze zogenaamde partiele ont binding betekent dat Tanzania de hulp óf in Nederland moet beste den, of in een ander ontwikkelings land (inclusief Tanzania zelf). In 1979-'80-'81 kreeg Tanzania extra betalingsbalanshulp, dat wil zeg gen hulp waarvoor goederen m het buitenland gekocht kunnen wor den. Hiervoor geldt wel de binding aan aankoop in Nederland, maar deze hoeven met voor een bepaald project te zijn, maar bijvoorbeeld voor verbetering van wegen, ha vens en dergelijke of voor aankoop van reserve-onderdelen. PROJECTEN Een groot deel van de jaarlijkse hulpbedragen gaat naar projecten. Zoals in de luchtvaart: in 1978, '79 en '80 werd in totaal zo'n 60 miljoen gulden besteed aan een grote han gar op het nieuwe Kilimanjaro vliegveld, aan verbetermgen en beveiliging van vliegvelden, aan opleiding van piloten en onder houdspersoneel voor de Fokker- vliegtuigen, In dezelfde jaren werd ruim 23 miljoen gulden besteed aan water projecten m de Morogoro-regio Het belangrijkste onderdeel hier van is het zogenaamde „shallow wells" project (ondiepe waterput ten) Onder leiding van het ïnge- rueursbedrijf DHV (Dwars, Heedrik en Verhey) worden hier een groot aantal drinkwaterputten met een voudige pompen aangelegd. Daarnaast gaat veel geld naar de suikersector, naar veeteelt-projec ten, grote maisfarms en technisch onderwijs. Het overgrote deel van de Ne derlandse ontwikkelingsgelden voor Tanzania komt terecht bij het bedrijfsleven voor de uitvoering van projecten. Nederlandse bedrij ven die actief zijn in Tanzania zijn Fokker (levering van Fnendship), Ballast Nedam (cementfabriek, ha venwerken), VMF en HVA (suiker sector), UKF (levering van kunst mest), Philips (telecommunicatie- apparatuur), Dwars, Heednk en Verhey (drinkwater) en Sluis (za den). Veelal gaat het om bedrijven die in de loop der jaren een grote „tropenkenius" hebben opge bouwd en die beschikken over goede contacten op de ministeries in Den Haag. De inbreng die het bedrijfsleven kan hebben m ont wikkelingssamenwerking, die aan een zo breed mogelijk deel van de bevolking ten goede komt, staat sterk in discussie. PARTICULIERE HULP In Tanzania werken ruim vijftig vrijwilligers, uitgezonden door de SNV (Stichting Nederlandse Vrij willigers), terwijl ook particuliere organisaties als Novib, Hivos, Ce- bemo en Icco er actief zijm Novib steunt met name het Community nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ërschijnt elke dinsdag en donderdag. idaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) •daktie-secretarlaat: Boudwina de Boer. Mia Veen ofdredaktie: Bert Vos. Severing kopij en advertenties: jor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: Moor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op 'kdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur eloon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) lonnementsgeld: 6.60 per jaar. 33,30 per half jaar. 16,90 per kwartaal achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 'e hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt •emen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u >estellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, ~~mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. estellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. '"sden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling angt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Bntenkombinatie te Barneveld. AMERSFOORT - Op woensdag 26 februari houdt de Amersfoortse afde ling van de WIZO, Women's Interna tional Zionist Organisation, haar jaar lijkse bazar. In de zaal van de Christe lijke Gereformeerde Kerk, Grote Haag 54, van 10.00 tot 17.00 uur. De opbrengst van de bazar komt geheel ten goede aan de WIZO-projekten in Israel. Er wordt een warme lunch geserveerd, er wordt door WIZO- leden vervaardigd gebak verkocht, er kunnen aardige prijzen worden gewonnen! Het is een bijzonder jaar: WIZO, de Joodse vrouwenorganisatie bestaat 65 jaar. Op 11 juli 1920 werd WIZO in Londen opgericht door Rebecca Sieff, Vera Weizmann, Edith Eder, Henriet ta Irwell en Romana Goodman. WIZO is inmiddels aktief in 50 landen over de gehele wereld, waarbij zich inmid dels ook de VS hebben gevoegd, en heeft een netwerk opgezet van 670 instituten voor kinderen, jongeren en vrouwen in Israel, waarbij de opvoe ding van 36.000 Israëlische kinderen voor haar rekening komt. WIZO Nederland heeft met haar 22 afdelingen diverse projekten geadop teerd. De jeugdclub Ha'osjer in Afuia, gevestigd in een afgedankte schuilkel der is één van de meest recente In de krottenwijk Skikun Ovdirr. wonen voor al sociaal zwakkere gezinnen. De pro bleemkinderen daarin glijden als overal elders snel af tot jeugdmisdadigheid. De club doet daar iets aan: het drugsge bruik neemt af. de bereidwilligheid tot verantwoordelijkheid dragen neemt toe WIZO Nederland zorgt momenteel voor een basketbalveld naast het club gebouw De Nederlandse WlZO-zorgen strek ken zich ook uit tot het Ina Kisch- Houthakkershuis m Ramat Gan met joodse gezinnen uit Marokko, de Fieps van Emde Peuterschool in Arad, een stad ui de Negev, het Charuiah en Michael Levm-buurtcentrum in Rishon le Zion en de dagcrèche in Holon. Het Ina Kisch-Houthakkershuis, dat in het armste deel van Ramat Gan staat, is het oudste projekt van WIZO Neder land Deze dagcrèche staal onder lei ding van Lea, die daarmee ook de onbezoldigd maatschappelijk werkster van de buurt werd. Moeders die hun kmderen komen brengen en halen, leggen haar hun problemen voor Het zijn moeders die huizen en kantoren schoonmaken, m de fabnek staan, of ander eenvoudig maar uiterst intensief werk doen. Die nog steeds niet kunnen lezen en schrijven en daarom hun pa pierwerk aan Lea overlaten Moeders die niet weten wat hygiene is. Lea probeert hen dat via de kinderen bij te brengen. De peuters worden zo de leermeesters van hun ouders. Zij zorgen voor aanpassing aan de Israëlische maatschappij Penningmeesteres Ellen Elzas is de motor achter de Amersfoortse bazar Maandenlang al is zij met voorzitster mevrouw Den Tex bezig om spulletjes in te zamelen. Bij iedereen die bereid is iets te geven kloppen ze aan. particulie ren (meestal gebruikte artikelen) en bedrijven (in natura). Mevrouw Den Tex is net terug uit Israel. Er is weer een Nederlands pro jekt geopend Het is een club voor Tsjerkessische vrouwen. Islamieten, die net als de Droezen zeer loyale Israëlische staatsburgers zijn. ..Ik heb dat op de Golanhoogte meegemaakt. De vrouw van een minister opende de club in Hatsinm Ik heb het dorp toeval lig vier jaar geleden ook bezocht en kon de ontwikkeling zien Wij konden con stateren dat er zeer goede verhoudin gen waren tussen de beide groeperin gen. Freddie Marks, onze landelijke voorzitster, heeft Nederland verzocht een zaal voor deze vrouwen te gaan bekostigen." EENHEID „Wat belangrijk bij de WIZO kinder- projekten is," zegt Ellen Elzas. „is het eten in de crèches en jeugdhuizen. Omdat de kmderen uit gezinnen komen waar niet veel voedsel voorradig is knjgen ze in de huizen precies wat ze per dag aan vitaminen en caloneen nodig hebben, zodat ze als ze thuis mets meer knjgen voldoende hebben gekre gen voor hun omwikkeling Er zijn zoveel verschillende culturen en natio naliteiten bij elkaar gekomen: door kin deren wordt het een eenheid m het land. De kinderen vertalen voor de ouders, die uit Oost-Europa, Noord-Afnka. Ethiopië komen. Men zegrt ook dat Israel het enigste land is waar de kmderen de moeders de moedertaal leren!" De WIZO heeft sinds haar oprichting voor de emancipatie van de vrouw in Israel gestreden. De WIZO heeft kin dercrèches gesticht om de moeders vnj te maken voor werk buitenshuis. De WIZO heeft gezorgd voor vakscholing en beroepsopleiding voor vrouwen in landbouw, huishoudkunde, kinderhy- giene en andere beroepen, heeft vrou wen opgevoed en gewezen op hun rechten. In 1950 werd een rechtskundi ge afdeling opgericht, die opkomt voor specifieke gevallen van achterstelling van de Israëlische vrouw Smds 1956 funktioneert de commissie voor de sta tus van de vrouw, die de wetten aanpast aan de Israëlische vrouw m adviezen aan de regenng HUISKAMERBIJEENKOM STEN De Amersfoortse afdeling houdt elke maand bij een ander van de 28 leden een huiskamerbijeenkomst. Het uit vijf leden bestaande bestuur belegt een maal per jaar een ledenvergadering Met hel Joods Nieuwjaar wordt er een bloemenaktie georganiseerd. De vijf gulden die elk lid betaalt voor de consumpties op de bijeenkomsten gaan m de afdelingskas Het sociale kontakt is erg belangrijk Mensen die net in Israel waren vertellen erover, houden lezingen, ervaringen worden uitgewis seld. „Die paar duizend gulden die Amersfoort per jaar bijeenbrengt wor den met hard werken en met kleine bedragen tegelijk bijeengebracht. Vroeger was er aarzelend èén bazar in de drie jaar Nu gelukkig elk jaar. Naast het inzamelen van geld is de solidariteit met Israel heel erg belangrijk." De afdeling Amersfoort verzamelt ook gebruikte kleding Bij mevrouw Den Tex m de schuur wordt alles opgeslagen. Vorig jaar heeft Amers foort 107 zakken kleding naar Israel kunnen opsturen. Wanneer mevrouw Den Tex veertig zakken bij elkaar heeft zendt ze die naar het WIZO hoofdkwar tier m Tel Aviv In de grote kelder aldaar wordt het goed gesorteerd WI ZO huizen bellen naar het depot op en vragen naar broekjes en hemdjes maat zo en zo, en dan wordt het gevraagde door vrouwen van het hoofdkwartier aan hen bezorgd. Dingen die heel mooi zijn en/of niet geschikt voor kmderen worden in WIZO winkels verkocht Tex tiel is daar heel veel geld waard Ook die geldelijke opbrengst komt ten goe de aan de WlZI-projekten. Ellen Elzas: „WIZO ncht haar hulp werk heel praktisch in. heeft bijvoor beeld clubs in wasserettes. De moeders die moeten wachten tot de was is gedaan krijgen ondertussen een kursus naaien of Hebreeuws. In elk kinderte huis is een schuilkelder Die staat niet leeg. daar komen de vrouwenclubs bijeen voor de naai- en taallessen. Er zijn oudere mensen die daar meubels en spulletjes die andere weggooien komen repareren en verkopen ten bate van het kindertehuis. Die oudere men sen zullen het Ivriet nooit leren, daar zijn te oud voor, maar ze kunnen meehel pen, en dat geeft hun zielerust. De soldaten die naar het Libanonfront gin gen werden in eerste instantie opgevan gen door WIZO vrouwen. Ze stonden op de belangrijke kruispunten met vracht wagens, elke soldaat kreeg sandwiches en vriendelijke woorden. WIZO is de enige Joodse organisatie die geen politieke kleur heeft Iedereen kan meedoen, orthodox, liberaal, socia list Wij zijn er zeer trots op dat ons dat lukt En we werken ruet alleen voor de Joden, maar voor alle Israëlitische staat- burgers Het is de bedoeling dat Joodse en Arabische Israëliërs vreedzaam naast elkaar leven. Development Trust Fund (CDTF). Het CDTF probeen dorpsge meenschappen te helpen op eigen benen te staan. Songea, m het zuid westen van Tanzania is een gebeid waar dat in de praktijk wordt ge bracht. De boeren m het dorp Lukuyufusi kregen een eigen akker en een gezamenlijk stuk grond van 250 hectares om de voedselvoor ziening in het gebied te verbeteren. Aanvankelijk was het plan te hoog gegrepen, maar in samenwerking met het CDTF werden mogelijkhe den gevonden doelmatiger te werken. Het dorp staat nu op eigen benen en speelt een rol in de Tarizaniaanse voedselvoorziening. Het CDTF probeert dank zij de langlopende steun de nadruk van eenmalige projecten (de bouw van een werkplaatè of een school) te verleggen naar projecten met een langere adem. Ook het Tanzania Comité kanaliseert haar steun via het CDTF. LEUSDEN - De gezamenlijke besturen van ABTB Achtervekd, CBTB Amersfoort, ULG Leusden e.o. en ABTB Hamersveld organi seren op vrijdag 14 maart een bowlingavond voor hun leden in De Korf te Leusden. In verband met de organisatie worden geïn teresseerden verzocht om zich voor 28 februari aan te melden bij de secretaris van hun bond. De kosten per deelnemer bedragen f 12,50. De bowlingavond van vorig jaar was een enorm succes. De organi serende bonden hopen dan ook dat het dit jaar wederom een heel gezellige en sportieve avond wordt. De secretarissen van de bonden zijn te bereiken op de volgende telefoonnummer ABTB Achterveld - G. van Burgsteden, 03425-1552; CBTB Amersfoort - G. Lagerwey, 033-940732; ULG Leusden e.o - J van Ravenhorst, 033-942919; ABTB Hamersveld, G. van de Hengel, 033-941245. Donderdag 20 februari 19.00 uur: Kaartavond m jongeren centrum De Til, Hamersveldseweg 30. 20.00 uur: Bijeenkomst m 't Vooron der (kelder gemeentehuis) over feministische theologie. 20.00 uur: Openbare vergadering commissie CAI (centrale antenne installatie) in het gemeentehuis, 't Erf 1. 21.30 uur: Jazzpodium in De Hak- horst. Optreden van Tno Wiebe Haanstra en de solist Michael Guts- dorf op de hot-viool, Vrijdag 21 februari 19.45 uur: Winter-muziekuitvoe ring van harmonie-orkest Lisiduna m grote zaal van Pon's Automobiel- bednjf, Zuiderinslag 2. Zaterdag 22 februari 10.30 uur: Film bij Blijhof: „Ciske de Rat" 13.30 uur: Film bij Blijhof: „Ciske de Rat". 14.00 uur: IJsfeest op de vijver aan Hardenbroeklaan in Leusden-Zuid, georganiseerd door jongerenver eniging JUID. Maandag 24 februari 20.00 uur: Start afslankcursus van de Kruisvereniging in het kruisge- bouw aan De Roo van Alderwerelt- laan 13 in Leusden-Zuid. Dinsdag 25 februari 20.00 uur: Gespreksavond van de Kruisvereniging over kleuters, m het kruisgebouw aan De Roo van Alderwereltlaan 13 te Leusden- Zuid. Zaterdag 22 februari 20.00 uur: Disco show in De Kla- veet. 20.00 uur: A.M.B.C.-feestavond in d'Ouwe Peerdestal. Zondag 23 februari 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 24 februari 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 25 februari 9.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem ut Ons Gebouw 20.00 uur: Herhalingscursus reani matie in Ons Gebouw. Politieberich ten

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3