jsfeest JUID zorgt •or gezellige drukte Leusdenaren in de ban van Elfstedentocht ïktie „Laat ze maar komen" van start ^vandaag in, de leusder krant" Kraammarkt voor aanstaande ouders laat ze samen komen Werkloosheid in januari licht gestegen rdag opnieuw feest leusdep front Auto tegen boom I Met drank op achter het stuur /IHwOL. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden - ord-Ierse kinderen naar Amersfoort e.o. Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktig. 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV CAl-commissie akkoord met komst Leusder Kabelkrant pagina 3 Van fanfare tot volwaardig harmonie-orkest: „Lisiduna" bracht programma vol met spectaculaire nummers pagina 3 De WD wil een creatief gemeentebestuur. Een kijkje in het verkiezingsprogramma van de Leusdense liberalen pagina 4 CAI-commissie wil samenwerking met Amersfoort, maar niet tegen elke prijs pagina 4 De verkiezingen naderen. Twee gesprekken met nieuwe kandidaat-raadsleden: Henk Lenselink (GPV/SGP) en Ton Voortman (WD) pagina 5 Antilopen met één been in overgangsklasse pagina 7 Meisjes LHV kampioen pagina 7 DINSDAG 25 FEBRUARI 1986 - 17e JAARGANG NO. 81 LEUSDEN - Op woensdag 5 maart van 19.30 - 21.30 uur wordt er in het wijkgebouw van de kruisvereniging Leusden aan de Rozengaarde 33 weer een infor matiemarkt voor aanstaande ou ders gehouden. Gezien de goede opkomst bij de kraammarkt in oktober 1985 is gekozen voor een zelfde opzet. Allen, die betrokken zijn bij het begeleiden van zwangerschap, ge boorte en de eerste tijd daarna, zullen met foto's, folders en ander voorlichtingsmateriaal laten zien wat aanstaande ouders van hen mogen verwachten. Natuurlijk zijn bekenden uitgenodigd zoals ver loskundigen, wijkverpleging en docenten zwangerschapsgymnas- tiek. Maar ook voor andere, niet minder interessante informatie wordt gezorgd door dietiste, pa tiëntenbelangen vereniging, Borst voeding Natuurlijk, N.V.S.H. en gast Ouder Projekt. Op deze wijze hoopt men de bezoekers van de Kraam markt wederom nuttige en leuke informatie te geven zoals wat doet een kraamzuster; hoe kan je melk afkolven als je weer werkt; wat doen wijkverpleegkundigen en nog veel meer. De bibliotheek zorgt voor een ruim voorziene lektuurtafel, waar belangstellenden met een kop kof fie het een en ander kunnen nale zen. De toegang is vrij. LEUSDEN - De werkloosheid in de gemeente Leusden is in de maand januari 1986 licht geste gen. Deze stijging deed zich voor onder de vrouwen; bij de mannen was een lichte daling waarneem baar. Was het werkloosheidsper centage in december vorig jaar nog 8,8; in januari steeg het naar 8,9. De flinke daling onder de vrou wen in december (289 naar 278 werklozen) werd m de afgelopen maand tenietgedaan; het aantal be draagt nu 287. Was er onder de mannen eerst nog een stijging waar te nemen (van 347 in november naar 348 in december), in januari daalde dat aantal met vijf naar 343. De vraag naar werknemers steeg, zij het voorzichtig, van 44 naar 46. SDEN - De burgemeesters van Leusden en Amersfoort n afgelopen vrijdag het startschot gegeven voor de Aktie -Ierse Kinderen Amersfoort. Met deze aktie hoopt Pax i Kinderhulp geld bijeen te krijgen om 24 kinderen uit -Ierland een onvergetelijke vakantie van drie weken in land te bezorgen. Het is voor de vijfde keer dat Pax i een dergelijke aktie voert. AKTIVITEITEN gemeentehuis van Leusaen len de heren Rademakers euder samen met een aantal van Pax Christie voor de jrafen. Op die manier wil- fcde burgervaders duidelijk dat zij volledig achter de kan. |rdeel van de aktie is een n de week van 3 tot 7 maart [nde. „Per dag is er per kind olden nodig," aldus een erder van Pax Christi. „In zo'n 25.000 gulden. Het deel daarvan moet via de I binnenkomen." PEZIN Ierse kinderen, veelal af- uit moeilijke gezinnen, ko- 21 juli 's avonds aan op &1. Tijdens de drie weken vakantie verblijven ze bij nen. „Elk gastgezin krijgt nderen," aldus de woord- „We hebben in totaal acht- |innen nodig; twaalf om de in eerste instantie op te len zes reserve-gezinnen gastgezinnen worden ge- Amersfoort, Leusden en [id. „Het is geen klein klus- irschuwt men. „We stellen Ivoorwaarden. Maar een pngels kunnen praten is toch icelijk." Gezinnen die nelden worden thuis be- i het één en ander door te „Men moet weten wat ze te wachten staat," aldus de woord voerder. Mochten er zich problemen voordoen, dan kan men dag en nacht een beroep doen op de orga nisatoren Vanuit Ierland komt ove rigens ook een begeleider mee. Pax Christi Kinderhulp zorgt er overigens voor dat de jeugdige Noordierse gasten om de zoveel dagen meegenomen worden naar diverse aktiviteiten. Zo bood het personeel van het sportfondsenbad in Amersfoort al een hele middag „waterplezier" aan. Ook staat er een dagje Efteling op het program ma Mensen die interesse hebben en als gastgezin willen functioneren kunnen kontakt opnemen met Pax Christi Kinderhulp, Aktie Noord- Pax Christi Kinderhulp Aktie Noord-Ierse Kinderen Amersfoort Info Tol 033 15910 Giften ABN Amorsfoort No 55 30 31 589 Giro v d Bank 74907 Ierse Kinderen Amersfoort en om streken, telefoon 033-15910. Omdat in Leusden (nog) geen collecte vergunning is aangevraagd, kun nen Leusdenaren hun giften kwijt bij ABN-Amersfoort, rekeningnum mer 55.30.31.589 (giro van de bank: 74907). Onder toeziend oog van drie Pax Christi Kinderhulp-medewerkers gaven de burgemeesters Rademaker (van Leusden) en Schreuder (van Amersfoort) het officiële startsein voor de actie Noord-Ierse kinderen naar Amersfoort. DEN - Momenteel is alles ijs wat de klok slaat en want ijspret behoort niet ieder jaar tot de mogelijkhe- neer de normale buitensporten door koning winter I „ijskast" zijn verwezen, worden de schaatsen uit het vet i en beleeft iedereen de grootste pret. Zo ook tijdens het dat jongerenvereniging JUID afgelopen zaterdag in n-zuid organiseerde. Volgens de organisatoren een geslaagd evenement dat ook dit jaar weer veel schaatsliefhebbers op de been heeft gebracht. De vijver aan de Van Hardenbroeklaan in Leusden-zuid was geheel m ïjs- sfeer gehuld. Er was een koek en zopie tent en een aantal vuurhaar den waar de koude ledematen weer op temperatuur konden ko men. Dat alles werd omlijst met muziek, verzorgd door een eigen radio-omroep, die speciaal voor deze dag voor de nodige afwisse ling zorgde. Ondanks het af en toe wegblijven van de zon was het lekker druk. Zelfs tot m de ayondu- ren werd er geschaatst, 's Middags werden er wedstnjden verreden, toen het donker werd was er disco dansen op de m sfeervolle verlich ting gehulde vijver. Als het aanstaande zaterdag nog steeds vriest, en dat zit er wel in, wordt het ïjsfeest opnieuw georga niseerd, Vrijwilligers zullen de vij ver onder water zetten om het ijs weer glad te krijgen. Met de nieu we ideeén die Jongerenvereniging JUID heeft binnen gekregen, zal er opnieuw een groots feest van ge maakt worden. He ijsaktiviteiten door was er natuurlijk ook even tijd voor een I of koude versnapering. jpchijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden kouder zijn dan vorig jaar," vreest Ah, „en dan weet je niet hoe het afloopt. Maar ik moet het halen, want anders begin ik er niet aan," aldus de Leusden se die de Elfsteden-koorts flink te pakken heeft. Talloze telefoontjes, kreeg Ah met de vraag of ze haar startbewijs van de hand wilde doen: „Alleen als er wat mis gaat krijgt iemand anders het bewijs." Ook de ijsclub Zwa nenburg wordt overrompeld met dergelijke vragen, wat blijkt uit de tekst van het telefo nisch antwoordapparaat dat vermeldt dat de club niet aan startbewijzen kan helpen. Voor zover bekend is Ali Veenstra dit jaar niet de enige deel neemster uit Leusden die van daag naar Friesland reist. Tine ke Hoogendijk zal eveneens in alle vroegte starten en probe ren om het felbegeerde kruisje te halen. dat de verdachte kan blijven rijden voor zijn werkgever. LEUSDEN - Zaterdagnacht ram de een bestuurder van een perso nenauto een boom langs de Burge meester Van der Postlaan. De man kwam met de schrik vrij. Over de precieze oorzaak is nog niets be kend. Wel is duidelijk dat er geen alcohol in het spel is. ONTZEGGING Duizend gulden boete en zes maanden ontzegging van de rij- J bevoegdheid voorwaardelijk I kreeg een 45-jarige inwoner van Leusden vorige week dinsdag van de Utrechtse politierechter, mr. P. P. van de Vijver, omdat hij met 1,36 promille alcohol in zijn bloed een auto had bestuurd. Het was voor de verdachte met de eerste keer dat hij voor iets dergelijks terecht stond. De rechter bepaalde daarom dat de man gedu rende die zes maanden alleen voor zijn baas, en in de auto van zijn werkgever, mag rijden. Op 13 april vorig jaar werd de inwoner van j Leusden aangehouden. Hij zou die dag enige pilsjes achterover heb ben geslagen omdat zijn vriendin het had uitgemaakt De officier van Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18,30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-94911 rïilieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. pntrakten belangrijke korting. 1.38 per regel (46 cent per mm.) nummers 75 cent per stuk iingstijden van ons kantoor iskantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur geopend gesloten LEUSDEN - Morgen wordt voor de veertiende keer de Friese Elfsteden- tocht verreden. Na veel I wikken en wegen heeft I het bestuur van de vereni- ging „De Friesche Elf Ste den" toch besloten om de I tocht over ongeveer 200 kilometer te laten door- gaan. Evenals vorig jaar zal I Leusden weer vertegen- I woordigd zijn door een aantal fanatieke schaat- senrijd(st)ers, die aan de I tourtocht zullen deelne- men. De schattingen over het aantal Leusdenaren dat de tocht zal maken, lopen uiteen van 15 tot 30 I mensen. Vorig jaar waren er 41 inwoners uit Leus- den op het ijs in Friesland te vinden. Ah Veenstra was vorig jaar Zo hard als je kunt naar de eindstreep! ook van de partij en reed de route als enige Leusdense. Op de vraag of ze dit jaar nog een Elfstedentocht verwacht had antwoordt ze: „Ik kreeg het gevoel, het komt eraan. Toen de tocht m eerste instantie werd afgelast vond ik het wel erg jammer, maar vorige week kreeg ik er weer vertrouwen in." Ali Veenstra schaatste vo- ng jaar met haar zus Dit jaar maakt ze de tocht alleen. Ali: „Ten eerste verschillen de nummers op onze startbewij zen zo sterk dat we niet tegelijk van wal kunnen steken, boven dien is alleen njden het beste als je niet volkomen op elkaar bent ingesteld," aldus Ali. „Ik heb gemengde gevoelens over het halen van de emdstreep. Ik ben wel veel beter voorbereid dan vorig jaar, en heb een goede conditie, omdat ik meer getraind heb en tochten heb geschaatst, waaronder de Noorderronderit in Groningen. LEUSDEN - Een 35-jarige inwo- door de Utrechtse politierechter, ner van Leusden, die op 8 april mr. P. P. van de Vijver, veroor- vorig jaar in zijn woonplaats was deeld tot zes maanden ontzegging betrapt toen hij met teveel drank van de rijbevoegdheid voorwaar op achter het stuur zat, is dinsdag delijk en 1250 gulden boete. De verdachte vertelde dat hij die I dag in april aan het dnnken was geslagen omdat hij „gefrustreerd" was door een aantal mislukte solli citaties. Er werd 1,53 promille alco hol in zijn bloed aangetroffen. Het vonnis was bijna gelijk aan de eis van de officier van justitie, mr. G, j Th. Hofstee. justitie, mr G. Th. Hofstee, wenste er bij zijn eis geen rekening mee te houden dat de man zijn njbewijs nodig heeft voor zijn werk. „Het geduld van justitie is op", aldus de officier. Hij vroeg de rechter de inwoner van Leusden te veroorde len tot acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, twee we ken gevangenisstraf voorwaarde lijk en 1000 gulden boete. In zijn vonnis voorzag de rechter er wel in mestwetgeving stinkt aan alle kanten Maar je komt jezelf toch een keer tegen, bovendien zal het Ali Veenstra. LANDBOUW ORGANISATIES:

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1