Al-commissie akkoord met iomst Leusder Kabelkrant Van fanfare tot harmonie-orkest ■eusder teranfc Solidair met Tanzania LEUSDEN mbtenaren op de schaats Swingende avond op Jazzpodium leusder krant Ais de toekomst je lief is-, y Omroep Leuden zoekt vrijwilligers voor houden opinie-peiling fbeze weet in dec/emmte/ Avondvliegen vliegbasis Treekerweg afgesloten Leusden Uitvoering Harmonie-orkest Lisiduna: Groenstichting Rozendaal gaat met gemeente praten over koppeling kabelnet Achterveld plaatselijk nieuws luafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'erschijnt elke dinsdag en donderdag. jdaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Baktie-secretarlaat: Boudwina de Boer. Mia Veen jotdredaktie: Bert Vos vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor '■donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur daktie en administratie: itoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op Jkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur fefoon 033-941495 (administratie), 941494 (redaktie) onnementsgeld: >.60 per jaar, 33.30 per half jaar, 16,90 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt emen met onze inspekteur bezorging, overdag. 03420-94206 kleine majoretten waren heel grap- optreden gepland bij het slaan van pig om te zien, gekleed m hun de eerste paal van de Hema, ko- zwarte jurkjes met geel afgebiesd, mende vrijdag. Bij het dansen waren er wel eens enkelen uit de pas, maar dat deed aan het geheel niets af. Bij het nummer „Copacabana" werden de majoretten op een apar te manier aangekondigd door de presentatrice, mevrouw M Vaar kamp. Een heel grappig nummer was ook „The Happy Cyclist", gespeeld door het orkest en het leerlingen- orkest samen. Er werden fietsbel len op stokken gebruikt bij dit nummer. waarbij het orkest, de drumband en de majoretten optraden, was de „Arnhem Bevrijdingsmars." De zaal, die overvol was, reageerde enthousiast op alle nummers. De stemming zat er helemaal in. In de pauze werd gratis koffie geschon ken. Dit jaar staan er 27 optredens op het programma van Lisiduna, bij voorbeeld grote shows overal m het land. en ook in Leusden is een (advertentie) HET VERKIEZINGS PROGRAMMA IS VERSCHENEN! Bel tel. 946894 en u krijgt het thuis! INSDAG 25 FEBRUARI 1986 (van de redaktie) HJSDEN - De CAI-commissie is vorige week donderdagavond Jord gegaan met de komst van een kabelkrant, die zal worden mloiteerd door de Barneveldse Drukkerij Uitgeverij bv te feveld, uitgeefster van de Leusder Krant. Enkele onduidelijkhe- in het kontrakt zullen nog nader worden bekeken, maar voor het je konden de leden van de commissie zich wel vinden in de enkomst, waarin de exploitatie-regels zijn vastgelegd. Zoals het uitziet, betekent dit, dat de Leusder Kabel Krant in ieder geval /óór de gemeenteraadsverkiezingen operationeel kan zijn. De krant zal uitzenden op kanaal 4, dat momenteel nog wordt ikt voor het doen van gemeentelijke mededelingen. de exploitatie van een ka nt in Leusden waren ver- nde gegadigden. De lande- abelkrant-exploitant Infokab, et Amersfoort in zee gaat, >ok in Leusden een marktver kenning gepleegd, maar heeft het daar bij gelaten. Verder had ook uitgeverij Onnes een aanvraag in gediend, maar deze uitgeverij is volgens ambtelijk secretaris Stem nog bezig zich op dit terrein te orienteren. De BDU heeft zich reeds in een vroeg stadium aangemeld en is steeds m de markt gebleven voor de exploitatie van een kabelkrant in Leusden. „Vandaar dat wij met dit bedrijf in zee zijn gegaan". PROEF „Voor beide partijen, zowel voor de gemeente als voor de BDU, is dit een expenment, omdat er op het gebied van kabelkrant-exploitatie nog veel onduidelijkheden be staan", aldus de heer Stem, die inging op enkele desbetreffende vragen van Alrich Parson. In de komende penode zal duidelijker worden, m hoeverre een kabel krant m Leusden aanspreekt en ook commercieel een succes is. Dan zullen wij opnieuw met de BDU om tafel gaan zitten om de tarieven opnieuw te bezien". Volgens de overeenkomst zal dat vóór 1 okto ber 1987 moeten gebeuren. Harm Offerems wilde graag we ten, hoe het zit met het voorgestel de tarief van 15 van de netto opbrengst na het proefjaar. Wat wordt er met netto-opbrengst be doeld Als het is, wat ik denk, dan zou het er bijvoorbeeld op mt kun nen draaien, dat we geen cent krijgen. Het is niet onmogelijk, dat de BDU denkt, dat een kabelkrant best kostendekkend kan draaien Dan is er geen winst en dus vissen wij achter het net. Dat is ook het geval, als de BDU bijvoorbeeld tien advertentie-aquisiteurs op pad stuurt. Dat zijn allemaal kosten, die van de bruto-omzet afgaan. We moeten dit wel zakelijk benade ren". De heer Stein zegde toe dit punt nader te zullen bekijken. VOORLICHTING Alrich Parson wilde graag weten hoe het zit met de gemeentelijke voorlichting. Op dit moment draait er een ovengens wettelijk niet toegestane) gemeentelijke kabel krant met gemeentelijke voorlich ting. Straks zal de gemeente voor dergelijke voorlichtingspagina's op de Leusder Kabel Krant moeten betalen. Er zal dan ruimte voor maximaal vijf pagina's per dag zijn. „Zijn we dat verplicht af te nemen en hebben we daar geld voor?" wilde hij weten. Volgens de over eenkomst is er geen afname-ver- plichting, lichtte de heer Stein toe. „De ruimte is er". De leden van de commissie gingen tenslotte akkoord met de inhoud van de concept-overeen komst. Die kan nu binnenkort worden bekrachtigd, zodat de Leusder Kabel Krant van start kan gaan. LEUSDEN-De stichting Solidanteitswinkel Leusden stond afgelopen zaterdag met een kraam in het winkelcentrum De Hamershof. Het materiaal wat er te zien maar vooral te koop was, is afkomstig uit het ontwikkelingsland Tanzania. De opbrengst van de verkoop komt dan ook ten goede aan dit land. Spulletjes uit het zo warme en door droogte geteisterde Afrika op een kraam in de vrieskou in Leusden. Een schril contrast. Hopelijk hebben veel artikelen een plaatsje gevonden in een warme huiskamer. binatie van muzikaliteit, goede smaak en originaliteit. Nergens probeert hij zijn grote voorgan gers als Stephan Grapelli, Joe Venutti of Stuff Smith (zijn favo riet) te imiteren. Al direkt bij het eerste stuk 'Swedish Pastry' zat de vaart er in met als hoog tepunten 'Green Dolphin Street', 'Undecided', 'Blue- sette', 'Lady Bird' en een inge togen gespeeld 'Body and Soul' Vooral bij de laatste 2 sets vlogen de vonken eraf. Op vallend op dreef was drummer Ab van den Berg die kennelijk geïnspireerd werd door de gastsolist. Met algemene bijval van het publiek werd ter plekke besloten dat Micheal op 27 maart weer zal optreden in 'De Hakhorst'. Aanstaande donderdag zal gita rist Maarten Ruschen de gastso list zijn. Maarten studeert aan het Hilversums conservatorium en doet veel studiowerk met verschillende combinaties. De aanvang is 21.30 uur en de toe gang is gratis. Dinsdag 25 februari 20.00 uur: EHBO-examens m De Heerd. 20.00 uur: Gespreksavond van de Kruisvereniging Leusden over kleuters m het kruisgebouw aan De Roo van Alderwereltlaan 13 in Leusden-Zuid. stellen foto's: ïeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u lellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) [vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, i duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, pmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, testellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en T - voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). nt ook contant betalen op ons kantoor. ■sden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling jVangt u de gewenste foto('s) thuis. s LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Intenkombinatie te Barneveld. SDEN - Het personeel van \dhuis kon met achterblijven I de ïjspret van de afgelopen ;en ui Leusden. Daarom orgam- le de personeelsvereniging tddag pnkslee- en wedstrijden waaraan zo'n igf ambtenaren aan meededen. one keer honderd meter per on derdeel. Wethouder Ummels van finan ciën was namens het gemeentebe stuur aanwezig. Als toeschouwer wel te verstaan. Moedig werd erom de eer gestreden of eigenlijk om één van de prijzen, waaronder een fles geestrijk vocht. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: njden vonden plaats over Bij het schaatsen (3 x 100 m): 1 F. Roggekamp (28.8 sec); 2. P. van de Berg (29.4 sec), de poedelprijs was voor J. van Opijnen (43.3 sec). Priksleeën: 1. H. Prmsen (37.8 sec); 2. N. van Barneveld (39.3); de poe delprijs was voor L. van Houten die helaas de eindstreep met haalde. Na afloop was er erwtensoep voor de deelnemers. LEUSDEN - Op vliegbasis Soesterberg wordt vanavond doorgevlogen tot 22.00 uur. Aan deze avondvliegoefening wordt deelgenomen door F-15 straaljagers van het 32e Tactical Fighter Squadron. Tevens wordt er op 3 maart een avond vliegoefening gehouden bij het 298 squadron dat uiterlijk tot middernacht zal doorgaan. Er wordt gevlogen met helikop ters van genoemd squadron. LEUSDEN - De Treekerweg is in de periode van 24 februari tot 28 februari tussen 08.00 uur en 16.30 uur gedeeltelijk afge sloten voor het verkeer. Hèt betreft het gedeelte tussen de Heetvelderweg en Doornse- weg, waar rond deze tijd snoeiwerkzaamheden worden uitgevoerd. Een omleidingsroute is aange geven. (Van de redaktie) LEUSDEN,- Het bestuur van de Groenstichting Rozendaal is be reid om met de gemeente Leus den om tafel te gaan zitten om te gaan praten over de koppeling van het eigen centrale antenne systeem aan het kabelnet van de gemeente. Wethouder Ummels deelde dit mee in de vergadering van de CAl-commissie, donder dagavond. Om uit de impasse te komen, zal worden bekeken wat de meest gunstige voorwaarden zijn, waarop koppeling kan plaats vmden. Zoals bekend is CAI-commissie- lid Peter Noorland al enige tijd met het bestuur van de Groenstichting in gesprek om tot een dergelijke oplossmg te komen. Het ziet er naar uit, dat deze pogingen nu zullen worden gehonoreerd. Het bestuur van de Groenstichting is nu bereid gevonden om over de mogelijkhe den te praten. Het grote" orkest aan het werk. Woensdag 26 februari 10.00 uur: Lezmg over dementie m de Wolboom, Hamersveldseweg 2a. 20.00 uur: Politieke avond ï.v.m. de komende gemeenteraadsverkie zingen, m 't Vooronder, Burg Van der Postlaan 2. Donderdag 27 februari 20.00 uur: Jaarvergadering 't Voor- onder, Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering in het gemeentehuis, 't Erf 1. 21.30 uur: Jazzpodium m De Hak horst, met optredens van Trio Wie- be Haanstra en solist Maarten Rus- schen (gitaar). Vrijdag 28 februari 19.30 uur: Bmgo-avond van Lions Club Leusden m De Korf, De Smid se 1. Zondag 2 maart 14.00 uur: Jazz sociëteit in De Hakhorst met een optreden van Tempting Seven. Woensdag 26 februari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Donderdag 27 februari 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons I Genoegen. Zaterdag 1 maart 20.00 uur: Gehuwdenbal in Café Buitenkist. 20.00 uur: Disco-show in De Kla- veet. Zondag 2 maart 11.30 uur: Frühschoppen m d'Ou- we Peerdestal. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. 20.00 uur: Toneeluitvoering Culdo- to in Ons Gebouw. Maandag 3 maart 20.00 uur: Jaarvergadering 1 A.M.B.C. in Hotel De Roskam. 20.00 uur: Volksdansen in De I Moespot. Dinsdag 4 maart 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem in Ons Gebouw. LEUSDEN - Op woensdag 19 maart zullen er - zoals bekend - gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden. Die avond zal Om roep Leusden in een rechtstreekse uitzending verslag doen van de plaatselijke resultaten. Het is de bedoeling, dat van tevoren een representatieve enquête wordt gehouden onder de Leusdenaren, waarin naar hun politieke voorkeur wordt gevraagd. De uitslag van die steekproef zal dan worden vergeleken met de werkelijke uitsla gen. Voor de realisering van deze opinie-peiling heeft de Omroep Leusden veel vrijwilligers nodig, die enkele avonden willen besteden aan het telefonisch onderzoek. Het is de bedoeling, dat maandagmid dag 3 maart met de voorbereiding hiervan wordt begonnen, zodat die avond de eerste vraaggesprekken kunnen plaatsvinden. Wie wil helpen? Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met Marjolijn Hekket, telefoon 033-947090. LEUSEN - ,,Ik begrijp nu waar de term 'hot viool' vandaan komt", ontviel pianist Wiebe Haanstra spontaan, toen de laatste tonen van 'Scrapple from the Apple' wegebden. Met deze compositie van Charlie Parker besloot hot-vio list Michael Gutsdorff een wel zeer swingende avond op het Jazzpodium 'De Hakhorst'. Michael Gutsdorff beheerst zijn moeilijke instrument volledig, dankzij een gedegen conserva torium-opleiding en een com- Het jeugd-orkest getroostte zich ook grote inspanningen. Afwisselend traden op het orkest, de drumband en de majoretten. Bij sommige nummers traden zij tege lijkertijd op, zoals bij het spectacu laire nummer „The Star and Stripes forever", het tweede volkslied van Amerika. Het orkest speelde op het toneel en de drumband kwam van achter uit de zaal, al spelend, op. Het geheel was heel spectaculair om te zien. Het orkest en de drumband waren gekleed m gele jasjes met zwart afbiesd en zwarte broeken, en twee meisjes zwaaiden met de Amerikaanse vlag. Een ander spectaculair nummer was „The Pink Panther", gespeeld door het leerlingenorkest, dat be staat uit jongens uit meisjes. Bij de aankondiging van het num mer kreeg de zaal een grote Pink Panther-pop te zien. Tijdens het spelen rende er een Pink Panther- figuur door de zaal. wat grote hilari teit wekte. Een iets mmder sterk nummer was „Hair", bestaande uit muziek die eigenlijk niet geschikt was voor een harmonie-orkest. De grote en LEUSDEN - Vrijdagavond 21 februari werd in een stamp volle zaal van Pon's Automo bielbedrijf een uitvoering ge houden van het Harmonie-or kest „Lisiduna". Voorzitter Van der Winden sprak over de geschiedenis van „Lisiduna". „Het orkest is in een overgangsperiode, in een soort puberteit, wat niet gek is voor een 80-jarige da me." De overgang van een fanfare naar een harmonie- orkest is erg moeilijk, de mu ziek moet aangepast worden, de instrumenten worden uit- I gebreid. Dit alles kost veel geld," aldus de voorzitter. Deze avond was de eerste finan ciële actie van dit jaar. Door middel van loten werd geld verzameld dat ten gunste kwam van het instru mentenfonds. Het programma dat gebracht werd, was zeer gevarieerd. Het mono van de avond was „Amerika".

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3