-PLAN-EN Bnnwnffl NDERDAG 27 FEBRUARI 1986 LEUSDER KRANT vervolg van pagina 7 Comité Milieuzorg Leusden (CML), waann verschillende aktievoeren- den zich hadden verenigd, werden op de plannen losgelaten. Contra-mal En toen kwam de contra-mal. Een ambtelijke uitdrukking voor de mogelijke invullèing van het hoofdwinkelcentrum. Een verza meling vlakken in allerlei vor men, waarmee naar hartelust kon worden geschoven teneinde de meest ideale vorm te kunnen vin den. En geschoven is er. Het nieuw te bouwen gemeentehuis veranderde regelmatig van plaats en het warenhuis met post kantoor schoof driftig mee. Het leek soms op een aangepast spel letje monopolie, waarbij de mi lieufreaks in het CML vooral aan dacht hadden voor fietser en voetganger en wethouder Wage naar met hand en tand zijn par keerplaatsen en zoekroutes ver dedigde. Uiteindelijk werd het toch een compromis tussen al die uiteenlopende menigen. Het CML kreeg haar autovrije plein ('t latere Erf), de wethouder be hield grotendeels zijn parkeer plaatsen en zoekroutes. De Hamershof werd gebouwd. Het markant gekleurde ge meentehuis van Leo Heijdenrijk verrees en de parkeerplaatsen vulden zich. De Korf werd feeste lijk in gebruik genomen en ook het warenhuis zou niet zo lang meer op zich laten wachten. Maar dat pakte even iets anders uit. Profimarkt We pakken de draad weer op in 1982. Er is dan al het nodige water door het Valleikanaal gevloeid na dat wethouder Wagenaar zich defi nitief had ingezet voor de komst van een warenhuis. De Profimarkt leek een interessante kandidaat Maar die had de eisen wat al te hoog opgeschroefd. Die wilde met alleen een warenhuis m de Hamershof neerzetten, maar ook nog eens een supermarkt in Alandsbeek. Daar mee zouden m één klap weliswaar beide stedebouwkundige gaten worden opgevuld, maar dat werd de gemeenteraad wat al te gortig Er mocht niet gekoppeld worden, omdat een eventueel beurtsteun punt in Alandsbeek voorlopig poli tiek met haalbaar zou zijn. Met uitzondering van de WD, wilde de raad pas aan de invulling van Alandsbeek denken, zodra daar economisch ruimte voor zou zijn ontstaan na voltooiing van de Ha mershof. Ter Meulen en Boni Onvermoeibaar ging Jan Wage naar intussen verder met zijn queeste naar een warenhuis-con cern, dat brood zou zien m het zich verder voorspoedig ontwikkelen de Leusden. En jawel, de volgende kandidaat dook ruim een half jaar later op. In deze krant werd op donderdag 3 maart 1983 de ver moedelijke komst aangekondigd van het warenhuis Ter Meulen uit Rotterdam. Bom zou dan uit de Hamershof verdwijnen. De redak- tie informeerde voorzichtig bij de direktie van het Rotterdamse wa renhuis of alles klopte. Direkteur Gerard Ter Meulen was stomver baasd: „Wagenaar? Nog nooit van gehoord" Maar interesse had Ter Meulen wel voor een vestiging in Leusden. Volgens Ter Meulen was die meneer Wagenaar de zaak echter aan het forceren." Als we op een dergelijke manier worden ge dwongen, kan Leusden wat ons betreft de boom in" liet de heer Ter Meulen de ietwat verbouwereerde redaktie van de Leusder Krant we ten. Volgens het voorliggende con cept zou Ter Meulen de non-food afdeling verzorgen en Boni zou de supermarkt-afdeling voor haar re kening nemen. Twee weken later moest dezelfde krant berichten, dat Ter Meulen had afgehaakt, maar dat Bom m de markt bleef voor een warenhuis annex supermarkt. In samenwerking met Urbibouw/Bre- dero zou gezocht worden naar een geschikte projekt-formule, luidde de boodschap. Op 31 maart 1983 was de hoop, dat er een warenhuis- partner voor Boni gevonden zou worden nog steeds aanwzig in de berichtgeving. Het zou echter nog wel enkele maanden kunnen duren voordat er iets konkreets te zeggen zou zijn, aldus de mededelingen. vervolg op pagina 10 ershof in aanbouw. Archief-foto 14 mei 1980. aan verschillende niveau's, waarbij het openbaar vervoer en het au toverkeer op de begane grond kunnen blijven, terwijl het pubhek ongestoord zal kunnen winkelen in boven de begane grond gelegen winkels en zal kunnen wandelen op hier gelegen al dan met overdekte promenades. Op deze wijze zal er voldoende ruimte voor parkeren kunnen worden gevonden, maar ook hier zal een autobusstation een plaats krijgen, kompleet met wachtruimten voor passagiers." Veel van al dit fraais zou er niet kunnen komen. Leusden's groei werd niet zo uitbundig dan op papier was gezet, ook al is de huidige Hamershof, mét straks het nieuwe warenhuis-complex een volwaardig winkelcentrum met een breed assortiment. En van de Schoolsteegbosjes een ontspannend stadspark maken was er al helemaal met bij. De plannen, die voor een niet onbelangrijk deel waren gebaseerd op de Engelse New Towns, moesten drastisch worden herzien. Het reisje van de raad naar Engeland, emge tijd eer der - toch al een omstreden vakan tietrip - was vergeefs geweest. De herziene versie van de twee de fase kwam in ontwerp in 1976 gereed. De wijken ten oosten van het Valleikanaal waren verdwenen. De boeren konden weer rustig aan het werk gaan. Het hoofd winkel centrum was een aardig eind in noord-westelijke richting opge schoven, ver van de Schoolsteeg bosjes. De rust was grotendeels weergekeerd en de inspraakgroe- pen van het toen nog zeer aktieve u.rKT, WjNKELSj «Re»HUI5^u' EN|BEDR|jFS-, SHOWROOM HV. rn.uc J U/FQF R* DAM ruimten. ►kaho v.d.WERF .ui»»'; CHRIS SMIT LEUS DEN nu STEDEB.KUNPÏGË: FRANS BI ARCHITEKT AANNEMER; miM?KEör0. veau's aarom werd de Hamershof niet maal wat het had moeten wor- een groots opgezet eldorado het winkelend pubhek. Lees allemaal gemist hebt, in de der genoemde voorlichtings- :hure: hoofdcentrum dient een ont- tingsplaats te worden voor ie- zowel overdag als 's Daarom zal veel aandacht besteed aan een prettige ving. Afwisseling en leven kan het nabijgelegen leveren met haar rekrea- elementen. Er wordt gedacht

Leusder Krant | 1986 | | pagina 21