iockeyclub Leusden: 70.000 gulden loor uitbreiding van kleedruimtes TOYOTA Film ,Mad Max' morgen in Til LEUSDEN, Brandweer maakt ijs glad Matsen" berecht lis valsheid in reschrifte Prins Claus opent SBBO Commissie Welzijn en Onderwijs Litho in De Geut leusder krant Leusdenaren exposeren in Amersfoort Maandag 5 mei zeskamp OVL AUTO EEMHAVEN Commissies in maart Container oud papier 't Ronde Crèche bij Blijhof Na-inenting DTP of Rode Hond Istuur: Nijpend tekort" vent WÊÊÊÊk Leusden )NDERDAG 27 FEBRUARI 1986 plaatselijk nieuws JSDEN - De Mixed Hoc- lub Leusden heeft bij de ente een subsidie aange- d van f 70.000,- voor de iding van de kleedac- lodatie op het Vallei- ►ark. Volgens de vereni- s er een nijpend tekort deedruimten, vooral op lag (de dag waarop de teams spelen). jockeyclub stelt een uitbrei- an de kleedaccommodatie vier units voor. Dat betekent tra vloeroppervlakte tot 133 ante meter. Met de aanvaard- fwijking van tien procent van men van de NSF (de Neder- Sport Federatie) is dat vol bouw van het clubhuis fkleedaccommodatie in 1979 bning gehouden met toename ,t aantal leden (toen 450, nu de daaraan gekoppelde ikelijke uitbreiding van de mten. De fundering voor r units aan de zuidzijde van het gebouw, aansluitend op de thans bestaande kleedruimten, werd in 1979 reeds aangebracht. De uitbreiding kan daarom op be trekkelijk eenvoudige wijze wor den verricht. GEEN BEZWAREN De kosten van het plan bedragen f 66.521,-, inclusief BTW. In dat bedrag is niet inbegrepen een post onvoorzien en de legeskosten bouwvergunning. Na een onder- POSITIEF zoek constateerde het college dat de overlegde begroting niet op bezwaren stuit en dat de kwaliteit en vorm van het bouwwerk over eenkomen met het bestaande. ment tien kleedruimten te zijn, na melijk twee per speelveld. De oppervlakte van elke kleed ruimte dient tenminste vijftien vier kante meter te zijn. In totaal is nu dus 150 vierkante meter nodig. Een tekort van tien procent van de voor de kleedruimten geldende normen levert geen bezwaar op. In Leusden is momenteel een tekort van 60 vierkante meter, wat neerkomt op veertig procent. De band Litho zaterdag in De Geut. De commissie Welzijn en Onder wijs zal zich aanstaande maandag avond (20.00 uur, gemeentehuis) als eerste over de aanvraag buigen. De bestaande kJeedaccommodatie van de Leusdense hockeyveremgmg is onvoldoende, vandaar het verzoek van de vereniging om f 70.000,- subsidie voor uitbreiding. De Mixed Hockey Club Leusden telt, zoals gezegd, momenteel 750 leden en 5 wedstrijdvelden (vier van natuur gras en één kunstgras veld). De vereniging heeft de be schikking over zes kleedunits met een totale oppervlakte van 90 vier kante meter. Volgens de normering van de NSF dienen er op dit mo- Ook de Sportstichting en de com missie Financiële en Economische Zaken zullen zich er over uitspre ken. Het college adviseert om posi tief te beslissen. De investeringen, zo stelt het college voor, zou kun nen worden gedekt uit de post „onvoorziene uitgaven met aange wezen bestemming". EUSDEN - „Iemand, „A" zegt, moet eigen- k ook maar „B" zeggen." lat vond de Utrechtse po- Eerechter, mr. P. P. van Vijver, maandag in de tegen een 26-jarige floner van Leusden. De had een dagvaarding thuis gekregen omdat hij antwoordkaart van de politie in verband met een Btelheidsovertreding „valselijk" had ingevuld. Dat deed hij in juli vorig jaar voor een vriend die bij het dnjf „Sprinter Koeners- nst" in Barneveld werkt. De End had m Enschede te hard eden en vroeg de verdach- de overtreding op zich te nen. Aanvankelijk ging de inwo- van Leusden accoord. ar toen hij de bekeuring »eg thuisgestuurd, betaalde niet. Daarop volgde een oordeling door de kanton- ihter. n hoger beroep bij de recht- ik in Utrecht vertelde de rdachte dat hij eigenlijk niet had gereden. Het Utrechtse rechtscollege kon toen niet an ders dan hem vnj spreken. Maar voor het Openbaar Mi nisterie was daarmee de kous nog niet af. Officier van justitie, mevr. mr. J. C. Kranenburg, dagvaardde hem wegens het, plegen van valsheid in ge schrifte. „Iemand, die op een dergelijke manier de rechts gang frustreert, moet het maar voelen," vond zij. Mr. Kranen burg eiste tegen de verdachte een boete van vierhonderd gulden. De rechter had een beter idee. Hij zocht in het dossier op hoeveel geld de inwoner van Leusden in eerste instantie voor de snelheidsovertreding na de veroordeling bij de kan tonrechter, moest betalen. Dat bleek 290 gulden te zijn. „Dan moet hij dat geld maar voor dit feit betalen," bepaalde de rechter. Overigens kwam de ver dachte met naar de zitting om zichzelf te verantwoorden. Tij dens de zitting bij de recht bank zei hij dat dit overgeven van snelheidsovertredingen „normaal" is bij koeriersdien sten. nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. jerschijnt elke dinsdag en donderdag. laktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) laktie-secretariaat: Boudwina de Boer Mia Veen ofdredaktie: Bert Vos levering kopij en advertenties: or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur 'daktle en administratie: Hoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op [dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur ifoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) lonnementsgeld: *.60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal - achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 |f te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op «onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt hemen met onze inspekt&ur bezorging, overdag 03420-94206 ^bestellen foto's: f meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, 1 duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, flümmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, "•bestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en MO,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. lusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling tvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDEN - Vier exposanten waaronder drie Leusdenaren en een Amersfoortse exposeren van 1 tot 22 maart in „Kleine Kunst" aan de Leusderweg met vrije vor men in Keramiek. Angela Bernard, Wicky Nobels en Annie van de Zande zijn woonachtig in Leusden, Stella Jansen komt uit Amersfoort. Ze werken sinds vier jaar samen, eerst als cursusgroep onder lei ding van Stella Jansen, geleidelijk aan steeds meer als zelfstandige groep keramisten met ieder een eigen stijl. Voor Angela Bernard is klei een plastisch materiaal: het vormt zich onder je handen. Zij wordt geïnspi reerd door vormen uit de natuur zoals stenen, zaaddozen, vruchten. Een gave vorm met of zonder struk- turen die emoties in je oproepen spreken haar aan. Stella Jansen houdt zich vanaf 1975 bezig met keramiek. Zij kreeg les van onder andere Marianne Franken en bij de Verenigmg van Handenarbeid te Amersfoort. In 1981 kreeg zij de beschikking over een eigen atelier en oven. Zij geeft thuis les en verzorgt tevens de kursus Keramiek aan de Volksuni versiteit te Zutphen. Vooral het ra- ku- en pronutief stoken boeit haar zeer; bij Kees Hoogendam m Foch- teloo (Fr.) nam zij daarvoor deel aan verschillende werkweken. Haar in spiratiebron is de natuur. Zij expo seerde onder andere Vierhuizen (Gr.), Ezmge, Leusden, Eerbeek, Brummen, Houten, Enschede. Wicky Nobels zegt van haar werk „grote vormen en vlakken zij voor mij een noodzaak, ook bij een werkstuk van klem formaat. Bewe ging, kontrast tussen licht en scha- dus, harmonie en rust met een minimum aan middelen." Het geexposeerde werk is geba seerd op het thema „palen". Expo sities: Amsterdam, Golden Museum Group 1985, Slot Zeist 1985. An rue van de Zande is van jongs- af gefascineerd geweest door de vormgeving. Vorm en kleur, mate riaal en funktie, hun onderlmge relaties, mogelijkheden en tegen strijdigheden houden haar voortdu rend bezig. Exposities: Kleine Kunst 1985, Amsterdam, Golden Museum Group 1985, Slot Zeist 1985. De expositie is te bezichtigen op dinsdag en vnjdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. LEUSDEN - De Oranje vereniging Leusden houdt maandag 5 mei in de middaguren de tradi tionele zeskamp. Bij deze zeskamp hoort ook weer de succesvolle play-backshow die als vanouds gehouden wordt in De Korf. Tevens is er voor kinderen tot 16 jaar gelegenheid om hun kunnen op zanggebied te tonen. Deze happening begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 20 30 uur. Opgave voor de play- backshow en de zeskamp ploegen graag voor 10 maart aanstaande bij: Rien de Greef, telefoon: 945942; Betty Verschuur, telefoon: 03497-3637 en Joop Boer- sen, telefoon: 942738. LEUSDEN - Zijne koninklijke hoogheid prins Claus vemcht op vnjdag 21 maart aanstaande de officiële opening van de Streekschool voor Beroeps-Be geleidend Onderwijs in Leus den. Dat maakte de Rijksvoor lichtingsdienst gisteren be- üchtmgsdienst gisteren De- nieuwe geDouw in ueusaen. kend. De SBBO is gevestigd aan de Clarenburg. Eind vorig jaar stond de school volop in het nieuws in verband met de gi gantische verhuizing van het pand in Amersfoort naar het nieuwe gebouw in Leusden. LEUSDEN - Op zaterdag 1 maart zal de tienmans forma tie Litho uit Utrecht een optre den verzorgen in De Geut. De I toegang bedraagt 4,50 en voor pashouders van De Geut 1 3,50. De zaal gaat om 20.30 uur open. Litho is een begin 1984 opgerich te band, gestart als 4-mans band, later uitgegroeid tot een 8 leden tellende formatie, die sedert de cember 1985 in de huidige samen stelling bestaat. De muziekstijl van Litho wordt door de leden zelf getypeerd als „Solid Body Funk". Solid Body Funk staat voor een combinatie van stevige Funk en swingende zwarte Disco. Het ac cent van de muziek ligt op de dansbaarheid, maar ook aan de melodische aspecten besteedt Li tho veel aandacht, met name het vocale werk is van uitzonderlijke klasse. Naast eigen werk bestaat het repertoire uit enkele covers, o.a. van The Houseband en Mothers Finest. Behalve het spectaculaire muzikale werk dat door de groep geleverd wordt, zorgt Litho voor een uiterst aanstekelijke podium presentatie. De groepsleden gaan er dermate enthousiast tegenaan, dat memge zaal na afloop van een optreden op zijn kop staat. De steeds toenemende schare fans (en enthousiaste zaaleigenaren) zijn hiervan het bewijs. Litho bestaat uit: Annemay de Bruyn Prince - Zang; Frank Weber - toetsen; Ralf van de Pas - gitaar; Erik van der Rijst - basgitaar; Pol Hoffman - toetsen; Paul Verburg - gitaar; Andrew Flament - Percus sie; René Troostheiden - Drüms; Vince Leonard - zang; Margot Loop - zang. LEUSDEN - De commissie Wel zijn en Onderwijs houdt maan dagavond een openbare vergade ring in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Deze begint om 20.00 uur. Op de agen da staat ondermeer de bespre king van het ontwerp-raadsvoor- stel voor subsidiëring van de speel-o-theek. De Planadviesgroep adviseerde het college om dat subsidie-ver zoek positief te beoordelen. „Wij vinden in het advies geen aanlei ding ons eerder mgenomen stand punt te wijzigen," laat het college echter weten. Maandagavond zal dus duidelijk worden hoe de leden van de commissie Welzijn en On derwijs erover denken. De agenda vermeldt de volgen de punten: 1. Opening 2. Notulen, vaststelling van het verslag van de vergadering gehou den op 3 februari 3. Mededelingen 4. Aanvraag artikel 74 WBO ten behoeve van de Rooms-Katholieke School De Rossenberg (eerste in richting Engels) 5. Aantal voorzieningen openba re basisschool De Wegwijzer 6. Subsidie ten behoeve van uit breiding kleedaccommodatie Mi xed Hockey Club Leusden 7. Subsidies emancipatiewerk 8. Subsidiëring Speel-O-Theek 9. Rondvraag 10. Sluiting. (advertentie) LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - In de maand maart worden de volgende openbare commissie- en werkgroepverga deringen gehouden. 3. Welzijn Onderwijs 4. Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening 10. Financien 18. Planadviesgroep 27. Raad (aanvang 20.30 uur!) De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het gemeente huis, 't Erf 1 te Leusden. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en m de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waann de vergadering is gehouden. LEUSDEN - Morgen staat er weer een container voor oud papier bij de Montessori school 't Ronde. Men kan er papier kwijt tussen 8.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 20.00 uur. LEUSDEN - Zaterdag heeft Blij hof weer een crèche. Dan kunnen de kinderen van 2 tot ongeveer 8 jaar weer terecht op de Ansfri- duslaan 49. De deuren zijn open van 10.00 tot 13.00 uur De kosten zijn als van ouds: f 2,50 voor leden en f 3,50 voor niet-leden. Twee vrijwilligers houden de kinderen bezig met allerlei spelletjes. Als belangstellenden eens willen weten hoe het is om met kinderen bezig te zijn of willen helpen kun- nen ze rustig komen kijken. frr I LEUSDEN - Bij de onlangs ge houden inentingen was een aantal kinderen met in de gelegenheid hieraan deel te nemen. Deze jongens en meisjes, gebo ren in 19LI en 1982, evenals meisjes geboren in 1975, kunnen alsnog een DTP of Rode Hond-inenting krijgen. Daartoe wordt voor deze kinderen (ook voor hen die in Achterveld en j Leusden-Zuid woonachtig zijn) ge- i legenheid gegeven op dinsdag 11 j maart a.s. van 15.30- 16.30 uur in het Kruisgebouw Rozengaarde 33 te Leusden-centrum. De ouders/verzorgers worden j verzocht de oproepkaart en de j Donderdag 27 februari 20.00 uur Openbare raadsverga dering m gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur. Jaarvergadering 't Voor onder in het Vrouwenontmoetings centrum aan de Burg. Van der Postlaan 2. 20.45 uur Dropping van De Til, Hamersveldseweg 30. 21.30 uur. Jazzpodium in De Hak- horst met optredens van het Tno Wiebe Haanstra en de solist Maar ten Russchen op gitaar. Vrijdag 28 februari 19.30 uur Bingo-avond van Lions Club Leusden in De Korf, Smidse 1. 20.00 uur Film in De Til, Hamers veldseweg 30: „Mad Max M" met onder andere de rockzangeres Ti- na Turner. Zaterdag 1 maart 10.00 uur: Crèche in Blijhof, Ansfri- inentingsbescheiden van het kind duslaan 49 (tot 13.00 uur). mee te brengen. LEUSDEN-Om met een emmertje water het ijs weer glad te knjgen is natuurlijk onbegonnen werk. En bovendien met erg goed voor het ijs, want het wordt er bobbehg van en vriest niet direkt vast Daarom werd de plaatselijke brandweer ingeschakeld, die geheel vrijwillig en met veel plezier de ijsbaan van ïjsclub Zwanenburg weer spiegelglad wist te krijgen. En hoe dat gebeurt? De brandgasten nevelen een soort „waterfilm" over de ijsbaan heen. Niet al te veel water meens maar geleidelijk aan sproeien ze de ijsbaan onder met lauw water. Gaan de elf stedehjke brandweerkorpsen in Friesland nu ook aan de gang? LEUSDEN - Vrijdagavond 28 februari is er wederom een film avond in de Til. Gedraaid wordt de science fiction actiefilm Mad Max III. De film Mad Max en de donderkooi is een vervolg op de eerdere succesfilms met Mel Gib son als „Mad Max". In deze film is ook een hoofdrol weggelegd voor de zangeres Tina Turner. Mad Max III is een groot blok van actie met als hoogtepunt een adembenemend gevecht in de donderkooi. Voor de maand maart is de film Indiana Jones the temple of doom gepland en als afsluiting van het filmseizoen draait op 25 april Rambo (met Sylvester Stalone). In De Til wordt elke laatste vrij dag van de maand film gedraaid. Aanvang 20.00 uur. Entree 4,-. 20.30 uur: Optreden van de band Litho in De Geut aan de Zwarteweg. Zondag 2 maart 14.00 uur Jazz-Sociëteit in De Hak- horst, met optreden van Temptmg Seven. Maandag 3 maart 20.0.0 uur Vergadering Commissie Welzijn en Onderwijs in commis siekamer in gemeentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 4 maart 14.00 uur Doe-nuddag van NBvP in 't Vooronder: deegfiguren maken. 20.00 uur: Vergadering Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in commissiekamer ge meentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur: Gespreksavond Kruis vereniging Leusden over kleuters in het kruisgebouw aan De Roo van Alderwereltlaan 13 in Leusden- Zuid.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3