oep op leusden_ ijn= Rust bedriegt VERGROTEN? ibaar (1) Gebaar (3) Gebaar (4) Gebaar (5) im vooral missen (1) ER KAN NIET MEER GEZWOMMEN WORDEN! DUS:... KOM TENNISSEN BIJ LTV DE INSLAG Kom vooral tennissen (2) Kom vooral tennissen (3) IJspret LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT I. P. V. O. Prick )ONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 loep op Leusden lCtie: Hans Mosterd agen: Bert Vos, janus Visser. plaatselijk notabel wordt eacht, zo hier en daar op te i. Een officiële opening, het [nippen van een lint, het (eken van een draak met een zwaard, het is onderdeel van ;rk, en dat is dat. isdens burgervader naker is er een kei in. odra doet men een beroep op jrsoon, om het in het gebruik n van het één of ander een >el tintje te geven, of hij staat jaan in Leusden stemmen op, it wel eens wat te dol vinden sn, maar op dit punt moeten burgemeester gelijk geven: K>rt erbij. leze moderne tijd mag er >tte toch wel iets zijn, dat ial blijft, en in Leusden maakt (urgemeester op wie men niet een vergeefs beroep doet, ,g deel uit van die gewone moet heel Leusden zich morgenmiddag naar de Hamershof spoeden, omdat ook daar, bij het symbolisch slaan van de eerste paal van de uitbreiding, weer heel wat leuks te beleven zal zijn. En, voor degenen die aan zoiets deelnemen, kan het ook nog voordelen bieden. Een enkel tankje vol loodvrije benzine is nooit weg, moet men maar denken. Nog vreemder wordt het, als je als plaatselijke hotemetoot ter gelegenheid van een officiële gebeurtenis niet alleen niks ontvangt, maar - eerlijk waar - iets weggeeft. Dat gebeurde de heer Rademaker afgelopen vrijdag. Bij het startsein voor de aktie ten bate van Ierse kinderen zag men hem in de krant op een foto een bedrag van 50,- m de collectebus storten. Die vijftig piek kost ieder Iers kind dat straks in deze contreien op vakantie komt, per dag. Dat is allemaal uitgerekend, dus wat was aardiger om de ene burgemeester de bus vast te laten houden - het was die van Amersfoort - en de andere er z'n symbolische dag geld in te laten deponeren. De vraag is, in dit verband, m hoeverre het hier om een symbolisch gebaar ging, dat Leusden bij Amersfoort een duit in het zakje deed organisatie heeft de aktie op touw gezet - en op de achtergrond twee burgervaders, die met kennelijk genoegen en in eendrachtige samenwerking een biljet van vijftig piek in de bus deponeren. Maar schijn bedriegt. De afgetekende concentratie op het gelaat van de heer Rademaker deed al vermoeden, dat het niet helemaal van harte ging. Met witte vingertoppen van het krampachtig aan de punt vasthouden van het bankbiljet stond Leusdens burgervader te wachten tot de foto genomen was. Om vervolgens het biljet weer uit de bus te trekken, en het in opgevouwen staat in het pochet zakje van zijn colbert te deponeren. Zo ziet men maar weer eens, wat Shakespeare al schreef met „What's in a nameDat gaat in Leusden ook op voor „wat stelt zo'n gebaar nu eigenlijk vóór". In elk geval toonde de heer Rademaker overigens ook aan, dat hij historisch zeer goed is onderlegd. De heer Colbert was namelijk met slechts de uitvinder van het naar hem genoemde jasje, maar tevens een Franse minister van financiën, die zo zuinig was, dat onze eigen, eigentijdse, Onno Ruding er nog als verkwister bij afsteekt. Of hij overigens het pochet-zakje heeft ontworpen met de bedoeling, dat het ooit zou worden gebruikt op de wijze waarop de heer Rademaker het ditmaal benutte, valt te betwijfelen (hm) het slot van vergadering de CAI-commissie, vorige ek donderdag, kregen de ussie-leden een proeve Hzien van de (vangstmogelijkheden van eigen satelliet-schotel, ihtereenvolgens schotelde :hnisch ambtenaar v.d. Bos medewerkers van de firma :oon de commissieleden (stekende beelden voor van ntserland, Filmnet, Sat. 1 uitsland), Music Box, RAI alie), Sat 3 (Duitsland), iropa TV, TV 5 en Sky tannel. RTL Luxemburg ts) en EST (Deens) waren dat moment niet in de lucht, aar ook deze zenders zijn tstekend in Leusden te itvangen. Veel van de nders bieden, evenals de istaande Nederlandse, ilgische en Duitse zenders, ook Teletekst aan. Fons Ummels na afloop van de voorstelling: „En, dames en heren, gaat het zo mee of moeten we het nog inpakken?" Gezien de voorafgaande diskussie, zal er toch nog een aardige papiertje om heen moeten, denken wij(V) Daarom PvdA-raadslid Ans van Kemenade had tijdens de bijeenkomst van de CAI- commissie ovengens niet zoveel te zeggen. Haar bijdrage tot de diskussie beperkte zich tot de mededeling, dat haar partij aan behoud van de Belgische zenders de prioriteit gaf, met als het even kan kontinuering van de samenwerking met Amersfoort. Na afloop van de vergadering werd duidelijk waarom Ans zich met zo druk maakte over wel of niet meer zenders. Zij verhuist straks naar Amersfoort. „En dan krijg ik ze allemaal", stelde ze tevreden vast(V) Zo kan het ook CAI-commissielid Peter Noorland zag nog wel een aardige mogelijkheid om op voordelige wijze nieuwe zenders op het Leusdens kabelnet te krijgen: „We zeggen gewoon, dat we ze met willen hebben. Dan hoeven we ze ook niet te betalen en vervolgens vergeten we om de knop om te draaien"...Je zag wethouder Fons Ummels nadenken over die mogelijkheid, maar besloot toch om er maar niet serieus op in te gaan. Want de verhoudingen met Amersfoort liggen toch al wat moeilijk, nietwaar? (V) e b Inge week verscheen er in de der Krant een advertentie, in namens tennisvereniging islag werd opgeroepen, toch jfel te komen tennissen. „Er kan niet meer gezwommen worden", zo luidde de kopregel van de wervende tennis-tekst, en dat is dus verkeerd gevallen. Elders in de krant van vandaag staat een ingezonden stuk, waarin het bestuur van „De Haaien" laat weten, dat de tekst van de tennisvereniging nergens op slaat. Je'ukkig iser nog een tennisvereniging, waar de pursang Bkreant terecht kan en waar men niet gekonlronteerd fordt met oven/olie banen Tevens biedt deze vereniging Jok nog eens een.all-weathergarantie Verder bieden wij ^wl gezellige aktiviteiten, tenmsplezier. meegroei in een ge vereniging zonder kliekvorming, maar vooral male tennislaciliteiten' Daarbi| genomen de fraaie ommodatie waarover wij kunnen beschikken en je hebt perlektiennisklimaat Tennissen duur? Welnee, kijk maar n8ar onze gunstige tarieven Seniorleden: 175.- (Éénmalig inschrijfgeld 50,-). Echtparen f 330.- (Éénmalig inschrijfgeld 85,-) Juniorleden 90-(Éénmaliginschrijfgeld 35-) nwrleden krijgen de eerste 5 lessen aangeboden door de vereniging nog bijna vergeten om te vermelden waar dit alles plaatsvindt Waar anders dan bij |TV De Inslag te Leusden, vind je zóveel tennismogeli|kheden. maar vooral sPLEZIER ■voon even bellen met Marje ven Horssen. tel 033-943596 fnel Koos Klaui, tel 033-944612 verten tie van vorige week donderdag in onze krant. Ook de Haaien, zo blijkt uit het ingezonden stuk, hopen veel nieuwe leden te begroeten. Waarmee men de vinger legt op de werving van de tennissers van De Inslag: leden winnen ten koste van een andere sport. Die indruk wekt de advertentie tenminste wel. Helaas moeten we daarom constateren, dat met alleen politiek en sport niet samengaan - wat als bekend verondersteld zou mogen worden - maar dat hetzelfde geldt voor sport en sport. Wat dat betreft hebben we nog een aardige suggestie voor beide verenigingen. In de nabije toekomst zijn er gelegenheden te over. Straks, op met al te lange termijn naar iedereen hoopt, de opening van het nieuwe zwembad, en ook nog het vierde bestaans- lustrum van „de Haaien". Dat zijn niet te missen aanknopingspunten. Men zou ter verbroedering of verzustering dan maar eens een leuke wedstrijd op poten moeten zetten tussen beide besturen. Een wedstrijd, samengesteld uit twee penodes waterpolo en twee maal twee sets gemengd dubbel tennissen. Dat zou mogelijk tot een beter onderling begnp, en in elk geval tot een betere verstandhouding bij kunnen dragen, (hm) De strijd kan beginnen Vorige week presenteerde de WD als laatste haar pro gramma. Het canvassen en zo kan nu echt beginnen, ook al zien we sommige WD-kandi- daten nog niet direkt als een soort Jehova Getuigen langs de deur gaan, zoals de bedoeling schijnt te zijn. Creativiteit staat hoog m het vaandel van de Leusdense h- beralen. En misschien wordt het daarom toch nog wat in Leusden, want tot nu toe was het maar droevig gesteld met de „verkiezmgskoorts" van de verschillende partijen. Erger nog: er viel geen graadje koorts te meten. Een tamehjk tamme bedoening, waarbij zelfs Leusden '85 als grommen de nieuweling de laatste we ken rustig m zijn hok is geble ven. ende PvdA'ers die ons van het overschot af willen helpen, laat staan de straatvegers van Leus- den'85 die met gloednieuwe bezems schoon schip willen maken en meteen onze pleinen en straten onder handen ne men. En waar zijn de profieltjes van het CDA? De geluidswal len-specialisten van de chris ten-democraten, die al torens van baksteen en beton bou wend in de Schoolsteegbosjes de WD met hun vierbaanswe gen de loef afsteken? Strijd (3) Strijd (2) Wat nu, dames en heren kandidaten? Voor niks gaat al leen de zon op hoor, en zelfs dan wil er nog wel eens een somber wolkje voor hangen. Een beetje meer aktie graag en dan liefst ook nog een beetje creatief, daar houden wij bur gers van. We hadden de kandi daten op z'n minste met z'n allen op de schaats willen zien, al dan niet scheef. Waar blijft het circus? Waar zijn de pohtie- ke clowns en jongleurs? Het valt te vrezen, dat wij het zon der dit soort acrobatiek zullen moeten doen. Geen D'66'ers op een tandem door het dorp, geen canvassende WD'ers met Reijer van Gooi als carna vals-trekker, geen mest-strooi- Kijk, dat Harm Offereins zich met zijn GPV/SGP rustig houdt, dat kunnen we begrijpen. Hij heeft in de afgelopen vier jaar voldoende krediet om op z'n minst twee zetels te halen Na deze zin hoor ik de kandi daten grommen, de zittende raadsleden zie ik hun tenen krommen over zóveel pohtieke discrirrunatie. Goed zo, dames en heren. Nog even doorzetten. Verzamel uw woede. Zet uw partij-pohtieke tanden in de talnjke onderwerpen die in Leusden aan de orde zijn. Maar doe in ieder geval iets. Licht de tegenpartij een beentje, stap op die tandem en ga met dat circus de straat op. Schaats uw kiezers bij elkaar of ga des noods, zoals de ambtenaren, op een prikslee zitten om uw zetels bijeen te canvassen. Wij zullen aan de kant staan om het circus toe te juichen of (afhan kelijk van de mate van getoon de creativiteit) te verguizen. Maar laat één ding duidelijk zijn: wij zullen weigeren te stemmen op mensen, die den ken onze stem te kunnen krij gen op grond van de afgelopen vier jaar. Want dat is wat ons betreft een wat al te magere basis.Ja toch? (V) Kabeltjesland Er zijn - u hebt dat vast al begrepen - wat problemen in het Leusdense Kabeltjesland. Meneer Fons de Uil heeft zijn waarschuwende vinger opgeheven om alle bewoners van het Leusdense Kabelbos er kond van te doen, dat nietsontziende dieren uit het naburige Kabelbos euvele plannen hebben om te gaan knoeien aan de gezamenlijke Kabelbomen, die de leiders van beide bossen met zoveel eendracht tot stand hebben gebracht. In de Leusdense dreven is men van mening, dat men door zoveel nieuwe Kabelbomen het gezamenlijke Kabelbos bijna niet meer kan zien, maar daar trekken ze zich in het naburige Kabelbos niks van aan. Meneer F ons de Uil is dan ook reuze boos. Want nu ze daar al die Kabelbomen aan het planten zijn, kunnen de Leusdense dieren die twee speciale Kabelbomen uit het Belgiè-bos niet meer zien en daar zijn de Leusdense kijk-dieren uitermate aan gehecht. Meneer Fons de Uil ontving tenminste behoorlijk wat ongeruste Kabelkijkerspost uit het Leusdense Kabeltjesland. Daarom is meneer F ons de Uil van plan om een grote expeditie op touw te zetten om voor het eigen Kabelbos twee Kabelbomen uit het België-bos te gaan halen als die euvele Kabelbomen-planters in het naburige bos niet op hun schreden terugkeren. Dat wordt een heel zware en gevaarlijke reis, waarschuwde meneer Fons de Uil. Maar dat hebben de dieren uit het Leusdense Kabelbos er wel voor over. Als het maar niet teveel kost, want die centjes groeien in het Leusdense Kabelbos niet aan de Kabelbomen, zoals alle dieren in het Leusdense Kabelbos heel goed weten(V) Pon-lijntje (1) In Amersfoort, zo lezen wij, wordt het wenselijk geacht om het centrum van de stad met de A 28 te verbindenBij zo'n uitspraak zien we wethouder Jan Wagenaar al glunderen van voldoening. Want die ziet dat wel zitten. Een mooie aansluiting op rijksweg 28 via de Heiligenbergerweg, dat wil Leusden toch al jaren? Maar de Amersfoorters zijn niet gek. Die zullen niks nalaten om het Leusden zo moeilijk mogelijk te maken, dat spreekt. Pon-lijntje (2) Daarom kiezen ze het Pon lijntje uit om over dit tracé een weg te leggen van het station naar de Arnhemseweg in Leusden, waar dan prima aangesloten kan worden op de rijksweg. En de Amersfoortse verkeers-heren hebben natuurlijk groot gelijk, want de Hertekop kan nog best wat extra verkeer gebruiken. Jammer alleen, dat wethouder Jan héél andere plannen met dat Pon lijntje heeft. Die wil daar al jaren een vrije busbaan overheen leggen met een fietspad er naast. Dat wordt dus weer niks, tussen Amersfoort en Leusden. Of zoals wethouder Fons ons vorige week nog op bedroefde wijze voorhield: „Onze ervaringen met Amersfoort in verband met de besluitvorming zijn niet onverdeeld gunstig". Pon-lijntje (3) Zo langzamerhand krijgen we de indruk, dat het Pon-lijntje een uiterst multi-funktionele route zal gaan worden: spoorwegverbinding tussen Amersfoort en Pon, vrije busbaan, fietspad en ontsluitingsweg voor de Amersfoortse binnenstad. En dat zou wel eens uniek voor Galerij der giganten (3) Misschien dat we moeten wachten totdat de raadsleden van de grotere partijen aan de beurt komen, want tot nu toe is het met de bekendheid van onze gekarikatureerde kandidaten nog maar droevig gesteld. Neem nou Ep Oostra van D'66, van wie we vorige week zo'n aardige tekening afdrukten. „De tekening in jullie krant is van mijn opa Ep Oostra. Hij lijkt er wel een beetje op, maar mijn echte opa vind ik toch veel mooier", schrijft de achtjarige Kim de Vries en zesjarige Daniëlle de Vries sluit zich daarbij aan. Zij vond het wel een grappige tekening. Ep kan in ieder geval tevreden zijn wat zijn naamsbekendheid in eigen familiekring betreft, maar voor de rest was het ook deze keer weer droevig gesteld. Een inzender dacht dat het Joop Engel was, de ontvanger van de liberale klepel. Die zat dus fout. Zo niet de enige nog resterende inzender, A. Velthuijsen, Lindenlaan 10 in Leusden-Centrum, die de D'66-lijsttrekker buiten de familie om echt heeft herkend. Hij/zij krijgt de waardebon van tien gulden. Vandaag aandacht voor een man, die de laatste tijd vooral aardig aan de weg timmert via WOL, Planadviesgroep en WD. Over wie de krant in haar verslag van de laatstgehouden vergadering van de Planadviesgroep schreef, dat hij zelfs over enig emancipatorisch inzicht zou beschikkenKortom, een man, die voor de komende gemeenteraadsverkiezingen wil proberen heel wat vissen te vangen in het WD-net. En over vissen weet ie in ieder geval meer dan de gemiddelde kandidaat voor de raadWie is deze nu al driftig canvassende kandidaat voor de komende gemeenteraad? Pak een stuk papier, zet de naam erop en gooi uw oplossing vóór woensdag 5 maart aanstaande in de brievenbus van de Leusder Krant, Aschatterweg 19 en u maakt kans op het „karikaturen-tientje". (V) Dat de Leusdense ambtenaren hun ATV sportief benutten, om deel te nemen aan de ijspret is verheugend. We schreven er al eerder over. Ook verheugend was het feit, dat we konden vermelden dat het gemeentebestuur ook vertegenwoordigd was. In de persoon van wethouder Fons Ummels. Als toeschouwer. Dat laatste verdroot ons zeer, we hadden de man die, als het moet, zo rad van de financiële tongriem is gesneden, wel eens over het ijs willen zien snellen. Helaas, dat zat er niet in, zo bleek. De reden zal duidelijk zijn. Fons heeft nu al jaren zijn politieke nek heel gehouden, en zijn collega collegeleden zullen niet graag hebben gezien, dat hij die vlak voor de verkiezingen nog eens zou wagen. Ovengens had het college, zo vernemen we uit ingewijde bronnen, wel alle vertrouwen m de kwaliteit van het ijs. Menbewees dat, door de zwaargewicht van het gezelschap af te vaardigen(hm) De medewerkers van de gemeente op de pnkslee, met Fons Ummels als gewichtige toeschouwer. En, óók zo moe van het kijken naar de Elfstedentocht? Burgemeester Schreuder van Amersfoort en burgemeester Rademaker van Leusden samen op de foto voor de aktie: „laat ze maar komen". Nee, dat was geen aktie voor het aantrekken van bedrijven voor de Hoef en de Horst. En dit was ook geen collecte van het arme Amersfoort bij het rijke Leusden „Kraammarkt vooraanstaande ouders". Een markt met kramen? Nooit geweten, datje in een benzinestation tegenwoordig ook voorbespeelde video banden kon huren of kopen Die dieven wisten dat dus wel en tankten hun videorecorder even creatief bij Ik lees dat die bekroonde kalender van Hans Kentie volgend jaar ook in Amerika wordt uitgebracht Nooit geweten dat het tijdsverschil tussen ons en de VS zó groot is. Kop: „Ambtenaren op de schaats". En wat zag je: ambtenaren zittend op een prikslee. Dat noemen ze nou de instandhouding van een zittende traditie Fons Ummels was er wel, maar begaf zich toch maar liever met op glad ijs. Zeker bang een scheve schaats te njden zo vlak voor de verkiezingen Kop: WD wil creatief bestuur". Waren de afgelopen vier jaar dan niet creatief genoeg? Dat de WD - aldus haar programma - het beleid van de afgelopen vier jaar tot inzet van de gemeenteraads verkiezingen neemt, is dat creatief? Plaatselijke socialist: „Als daarmee gezegd wordt, dat de PvdA zich daarbij neer moet leggen, is het m ieder geval een creatieve mamer om mijn partij uit te sluiten van deelname aan het dagelijks bestuur Maar volgens WD-voorzitter Joost de Jongh kunnen socialisten niet lezen Wethouder Jan: „Die vierbaans wegen zullen in ieder geval op creatieve wijze worden aangelegd. Dat wil ik wel beloven". Gehoord van een zuchtende ambtenaar: Wij ambtenaren gaan een moeilijke tijd tegemoet: net uit de winterslaap en nu al last van voorjaarsmoeheid. Nederland kunnen worden. Wat jammer nou, dat Gedeputeerde Staten in hun streekplan-ontwerp héél anders denken over het gebruik van dit spoorwegtracé. De provincie denkt niet aan vrije busbanen of drukke verkeerswegen. Dat lijntje moet gewoon blijven zoals ie is, zegt men in Utrecht. Voor het geval er in de toekomst toch iets beters mee gedaan kan worden: het re- aktiveren voor personenvervoer tussen Amersfoort en Leusden, bijvoorbeeld. Per sneltram? We denken eerder, dat de gedachten van de provincie in de richting van de aanleg van een nieuwe S 10 gaat, mocht de gemeente Leusden haar Groene Zoom toch maar liever vol willen planten met fraaie bomen ten behoeve van de plaatselijke houtproduktie Ponlijntje (4) Intussen mag één of ander bureau van de Nederlandse Spoorwegen uitzoeken, wat de gebruiksmogelijkheden van het tracé zijn, lees ik. Dat moet gratis gebeuren, want Leusden wil daar geen geld voor uittrekken. Leusden heeft alle guldens straks immers hard nodig om die eigen aansluiting op Rijksweg 28 te kunnen betalen. Zonder doortrekking op de Heiligenbergerweg. Want zoals gezegd: Amersfoort ziet meer in het Pon-lijntjeWat is ruimtelijke ordening toch een mooi vak voor politici(V). Waf me dezer dagen in het Leusdense nogal verbaast is, dat de dames en heren politici het eigenlijk een beetje af laten weten. Ik bedoel maar, de plaatselijke verkiezingen naderen toch, als ik me met vergis. Maar afgezien van de presentatie van een handvol programma 's verneemt men momenteel bitter weinig van de meute. Zeker allemaal aan het canvassen. Of nog in de voorbereiding VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle foto kopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bi| de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. op de Elfstedentocht, natuurhjk. Want politiek, dat is bekend, holt nu eenmaal achter de feiten aan. Niet dat de rust me overmatig stoort, of ook maar enigszins bedroeft, hoor. Integendeel, zou ik zeggen. Persoonhjk ervaar ik het als een genot, als simpel ingezetene van deze gemeente gewoon mijn krantje te kunnen lezen zonder te struikelen over wéér een dwarsliggend plaatsehjk pohticus. Toch vind ik het vreemd. Want aangezien rust in mijn belang is, houd ik mijn mond. Maar datzelfde kan men toch nauwehjks van de politiek beweren, wel? Ik vraag me dan ook ernstig af, wat hier achter steekt. Ik bedoel maar, óf de verwaten gezapigheid der gevestigde orde neemt nog bedenkelijker vormen aan, dan ze al heeft, óf zelfs het laatste gremtje fantasie heeft opgehouden te bestaan. Zo'n conclusie lijkt op het eerste gezicht misschien wat voorhang, maar ik zal u uitleggen waarom dat met het geval is. Het is misschien nog niet opgevallen, maar de praktijk wijst uit, dat een gebrek aan fantasie een carrière in de pohtiek allerminst in de weg hoeft te staan. Sterker nog, een chronisch gebrek aan fantcLsie is m een enkel geval zelfs zondermeer voorwaarde voor een wethouderszetel. Maar toch. Daaraan voorafgaand moet men toch op z'n minst, vind ik, de schijn voor het stemvee ophouden. Of zou men mogelijk het onderlinge gehakketak van de laatste jaren hebben gestaakt, om althans naar het stemvee toe de indruk te wekken, dat we met heuse volksvertegenwoordigers van doen hebben? Dat doet me denken aan mijn grootvader. Na een lang en woehg bestaan bracht hij de meest ingewikkelde zaken terug tot wat ze waren, middels een kort gesproken woord. Met betrekking tot het vorenstaande zou hij denk ik, iets gezegd hebben in de trant van een kinderhand is goed gevuld". Maar ik ben bang, dat het gezegde „de wens is de vader van de gedachte" hier beter op zijn plaats zou zijn. Zoals gezegd, mijn opa was geen spreker. En dus geen pohticus. Maar dat rust bednegt, stond ook zonder dat voor hem als een paal boven water.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9