Isl 3ouw Hamershof gaat van start als ware kampioenen gehuldigd Leusdense Elfstedentochtrijders kranlr ^vandaag in de leusder TP en Rode Hond hutf^ut likschade a ongeval a-inenting Boete wegens mishandeling r WD Leusden jubileert 14 maart bdu i I uj rl lju leusder krant; Eerste paal" handeling verricht met olifant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Uitbundige sfeer op ijsbaan Info-dag voor buitenlandse kiesgerechtigden Krant DINSDAG 4 MAART 1986 17e JAARGANG NO. 83 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktig: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV De Elfstedentochtnjers poseren trols voorde camera foto Janus Visser). LEUSDEN - „Hulde aan de Elfsteden Tocht Rijders". Voorzitter Lantink van ijsclub Zwanenburg en burge meester Rademaker van Leusden lieten daar geen en kele twijfel over bestaan tijdens de feestelijke bijeen komst op de ijsbaan waar de Leusdense en flchter- veldse deelnemers aan de "fllve Steden Tocht" ge huldigd werden voor hun geweldige prestatie op 26 februari Bijna veertig deelnemers kwamen afgelopen zater dagmiddag de felicitaites in ontvangst nemen. Niet alle rijders uit de gemeente Leusden waren naar de ijsbaan gekomen. Voor zover bekend hebben 45 Leus- denaren meegedaan aan de uitputtingsslag in het Noorden. vervolg op pagina 3 ISDEN - Bij de onlangs ge- den inentingen tegen DTP Rode Hond was een aantal deren niet in de gelegen- hieraan deel te nemen, te jongens en meisjes, ge ren in 1977 en 1982 alsmede -'isjes geboren in 1975, kun- jen alsnog die inenting(en) ijgen, en wel op dinsdag 11 taart tussen 15.30 en 16.30 uur fa het Kruisgebouw aan de Ro- 'gaarde 33 te Leusden-Cen- ^iders of verzorgers worden {Crzocht de oproepkaart en de Tentingsbescheiden van het kind mee te brengen. Deze oproep geldt overigens niet al leen voor kinderen uit Leus- den-Centrum, maar ook voor die uit Achterveld en Leusden- Zuid. (advertentie) TE HUUR: Gereedschappen materialen en nr o veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Vanadiumweg 19 Tel (033)633182 HILVERSUM Tel (035)41375 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDU! Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten Pagina 3 Pagina 3 Pagina 4 Pagina 4 Pagina 4 Pagina 5 Pagina 8 Pagina 8 Pagina 9 Pagin a9 Pagina 11 Pagina 11 BDU en gemeente Leusden tekenen Kabelkrant-contract Brand langs spoorbaan PvdA moet het ontgelden op verkiezingsborden College wil verkeerssituatie m Tijmensenpoort verbeteren Miniatuurtje Op weg naar de gemeenteraads verkiezingen: interviews met Wil van de Kar (CDA) en Leo van der Post (PvdA) Discussie over financiën ontaardt in principieel verschil van mening over begrip „welzijn" Subsidie voor torenklok van St. Jozefparochie WD-Statenleden hebben geen medelijden met de gemeente Leusden. Een verslag van een bezoek Woningbouw en werkgelegen- heidsterrein hoofdpunten in discussie over streekplan Antilopen zet Revival terug Magere oogst De Haaien IUSDEN - Met een zwaarwichtige druk op de knop, is de ïciële bouwstart van de uitbreiding van winkelcentrum Hamershof afgelopen vrijdagmiddag begonnen. De (rse paal werd onder aanwezigheid van veel belangstel- enden, gemeentebestuur, bouwers, exploitanten, ontwer- ers, medewerkers van de Lokale Omroep en andere be- ngengroeperingen, de grond 'in geslagen'. Niet letter lijk want de vorst verhinderde nog steeds een gebruike lijke ceremoniële handeling. Daarom liet wethouder Jan fcgenaar van Ruimtelijke Ordening in het bijzijn van 8'deputeerde Schapenk, samen gezeten op een echte cir- polifant, een kist exploderen waaruit een spandoek de I cht in geschoten werd. EUSDEN - Bij een aanrijding de kruising Torenakkerweg/ enhaag liepen zaterdag rond uur twee personenauto's k wat blikschade op. Volgens Leusdenaar R.A.V. lag de schuld van het ongeval bij Z.W. uit Ma- riakerke. Volgens V., die in zijn personen auto achter W. reed, gaf zijn voor ligger te kennen rechtsaf te willen slaan. Terwijl V. hem inhaalde, sloeg W. echter linksaf de Rozen haag in. Een botsing was toen niet meer te voorkomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. LEUSDEN-UTRECHT - Om dat hij in november 1984 een mede-weggebruiker had mishandeld, is een 19- jarige inwoner van Leus den vrijdag veroordeeld tot 250 gulden boete. ,,Ik vind het ontzettend stom wat ik gedaan heb," zei de Leus denaar. ,,Dat kan ik niet echt tegenspre ken," was de reactie van poli tierechter, mr H. de Klerk. Verdachte had zich nogal op gewonden toen een achterop komende fietser per ongeluk tegen zijn rijwiel was opgere den. Hij sloeg de man in zijn ge zicht. Toen het slachtoffer weg fietste, ging de Leusdenaar er achteraan, trok hem van zijn fiets en sloeg hem nogmaals. ,,Wat kunnen mensen zich toch druk maken om zoiets onbenul ligs," zei officier van justitie, mr. E. Wesselius. Hij eiste drie honderd gulden boete. Omdat het voorval zich al zolang gele den had afgespeeld, haalde de politierechter daar vijftig gul den vanaf. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 t avontuur kan beginnen". UITBREIDING KLEEDRUIMTES: de hockeyclub gooit een balletje op De Hamershof gaat na deze spectaculaire 'eerste paal' uit zien naar een definitieve afron ding van winkelcentrum De Ha mershof waar een Hema, een Albert Heyn, zeven winkels en een postkantoor zullen verrij zen. Bovendien zal het geheel worden aangevuld met 38 gale rij-woningen. De realisatie van het geheel heeft, gehinderd door een aan tal problemen, een jaar vertra ging gekost wat burgemeester Rademaker ook duidelijk liet weten. Hij vergeleek de proce dure met een Elfsteden Tocht: ,,Het kan vriezen, het kan dooien, er is dan ook heel wat gekluund", aldus een toch opti mistische burgervader die blij liet weten dat het projekt nu eindelijk voltooid zal gaan wor den. Hij dankte in zijn voor woord dan ook Gedeputeerde Schapenk die de 'groei en bloei' van het plan meege maakt en bevorderd heeft, Paul van der Kam, adviseur van de afdeling Plan en Bouw ontwik keling van DHV ,,die maar moest zien dat het er kwam en dat ook deed" in samenwer king met architekt Chris Smit, van het gelijknamig Leusdens architektbureau. Jan Wagenaar, verantwoorde lijk wethouder van Ruimtelijke Ordening en belast met de rea lisatie van het uiteindelijke plan, besteeg, samen met Ge deputeerde Schapenk, spe ciaal voor de 'eerste-paal'gele- genheid, een heuse olifant. Wagenaar legde even later de verbaasde toeschouwers uit waarom voor deze stunt geko zen was: „We zijn niet aan dit projekt begonnen als een oli fant door een porseleinkast, maar we zijn zeer voorzichtig te werk gegaan." Even later werd met een druk op de ontste- kingsknop vuurwerk de lucht in geschoten waarna zich een spandoek met de tekst 'Leus den in de wolken met Hamer hof had zullen ontvouwen. Maar dat ging net even mis. Het spandoek viel onleesbaar als een baksteen uit de hemel. Drie buldozers schoven hierna zand over de plek des 'onheils' en zo kwam aan de ceremo niële handeling een einde. De start van de bouw kan nu defini tief beginnen. Tenminste als de vorst uit de grond is. De totstandkoming van het plan Hamershof heeft ruim twaalf jaar geduurd, ,,een lange lij densweg" zoals in de speciale 'Eerste Paal Krant' te lezen valt. En zoals Schapenk het uitleg de: „het volk is lastig maar heeft oog voor ruimtelijke or dening". Burgemeester Rade maker liet toepasselijk de aan wezigen een kijkje nemen in de 'leeuwenkuil' waar de plan nen met alle problemen erom heen tot stand zijn gekomen. Wethouder Jan Wagenaar was echter het meest in zijn nopjes met de definitieve start: „Ik heb vaak getwijfeld aan de uitkomst van het projekt maar het is er nu dan echt van gekomen. Het is een uniek projekt voor Leus- Wethouder Wagenaar en gedeputeerde Schapenk den waar wij bijzonder blij mee mogen zijn", aldus Wagenaar in zijn toespraak. „Niet alle aan vragen van kandidaten voor het winkelcentrum konden geho noreerd worden. Er is een keuze gemaakt waarmee we hopen dat we aan de wens van veel Leusdenaren zijn tege moetgekomen. Het karwei is geklaard, de bouw van de Hema en Albert Heijn kan beginnen. LEUSDEN - Op 14 maart her denkt de afdeling Leusden van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie het feit dat het dit jaar 25 jaar geleden is, dat het initiatief werd genomen tot het oprichten van een eigen af deling. Dit feit kan het bestuur natuur lijk niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom heeft het een commissie gevraagd een programma voor een jubileum- avond samen te stellen Naast een aantal verrassingen bestaat het programma uit een quiz, een rock roll demonstratie en een lotenj. Het geheel wordt muzikaal omlijst door het orkest 'the Swing Profs'. Tijdens de avond kan men een beschei den expositie bekijken. De jubileumavond op 14 maart vindt plaats in restaurant de Mof aan de Arnhemseweg 95 Vanaf ongeveer 20.30 uur zijn belangstellenden welkom LEUSDEN - Komende donder dag houdt de gemeente Leusden een informatiedag voor buitenland se kiesgerechtigden m het ge meentehuis, 't Erf 1. De openingstij den zijn als volgt: 09.00 uur tot 12.30 uur; 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 uur tot 21.00 uur.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1