TOYOTA [{abelkrant-contract tussen BDU en gemeente getekend Brand langs spoorbaan )ecembergroep LEUSDEN, gitarist Russchen veelbelovend talent Ongeval op Doornseweg AUTO EEMHAVEN leusder krant Forse boete wegens rijden onder invloed Ir - I Vergadering commissie OWRO Achterveld 1 (1)e% weetinclecfmeed&/ Leusden plaatselijk nieuws Het uuur op zich leverde niet veel gevaar op. De rookontwikkeling was echter voor het verkeer op de A-l erg hinderlijk. ACHTERVELD - Gistermid dag omstreeks drie uur brak brand uit langs de spoorbaan nabij het viaduct in de Stou- tenburgerlaan. De Achter- veldse brandweer rukte uit. Eenmaal bij de bermbrand aangekomen, bleek het om een brandje te gaan dat zich feitelijk op het grondgebied van de gemeente Hoevelaken afspeelde. Precies tussen de spoorlijn Amersfoort-Apeldoom en de snelweg in brandde de kurk droge berm. Van daadwerkelijk gevaar was geen sprake, maar de rook ontwikkeling leverde wel pro blemen op voor het verkeer op de snelweg. Vandaar ook. dat men de brandweerwagen bo ven op het viadukt parkeerde, en vandaar een slang naar be- De Achterveldse brandweer probeerde wet rand het vuur te sworen. neden voerde: over de spoorlijn ging dat tenslotte moeilijk. Dat leverde op zich trouwens weer moeilijkheden op, omdat de bermbrand zich over een behoorlijke lengte uitstrekte. Binnen korte tijd had de Ach terveldse brandweer de ergste vuurhaarden onder controle LEUSDEN - Op de Doornseweg, ter hoogte van Hotel Waterloo, kwamen vorige week donderdag twee vrachtwagens met elkaar in botsing. De eerste, bestuurd door T.M. uit Bameveld, reed de uit- voegstrook op om een collega die daar met pech stond te helpen. Toen M. de Doornseweg weer opwilde, zag hij in de zijspiegel een Volkswagen naderen. Die remde te laat, maar kon nog net op tijd naar rechts uitwijken. Een daar achterop komende vrachtwagen lukte dat met. De be stuurder van die combinatie. J. van R. uit Apeldoorn, probeerde het wel, maar kwam met de rechter voorzijde tegen de vrachtwagen van M. terecht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. proces-verbaal van de politie. De verdachte voelde zich ge roepen de magistraat op dit punt te verbeteren ,,Het was een lantaarnpaal Aan die boom ben ik nooit toegekomen. De verdachte gaf toe dat hij fout was geweest. Hij had tijdens een etentje wat gedronken, waarna hij toch ging njden. Vanwege zijn werk vroeg de in woner van Leusden de rechter zijn rijbewijs niet in te trekken ..De volgende keer zal ik een taxi nemen ..Een taxi is inderdaad vele ma len goedkoper dan de boete, die ik ga eisen", zei de officier van justitie, mevr. mr Y. Kruyer. Zij vroeg mr. Clarenbeek de man te veroordelen tot 1500 gulden boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De rechter verlaagde de boete uit de eis iets omdat de Leusdenaar verklaarde dat hij een inkomen had dat neer kwam op "minimum plus." (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 vervolg van pagina Bij aankomst op de ijsbaan zat de stemming er al gelijk in. Trots op het feit dat ze de bijna 200 kilometer vol bracht hadden, vertelden ze stuk voor stuk dat het een onvergetelijke dag ge weest was en dat ze deze ervaring nooit hebben wil len missen. Het bestuur van ijsclub Zwanenburg en het ge meentebestuur van Leus den meenden dan ook te recht dat de Elfstedennj- ders in het zonnetje gezet moesten worden. Veel rijders hadden gehoor gegeven aan de oproep om voor deze speciale gele genheid de schaatsen mee te nemen naar de ijsbaan. Onder begeleiding van mu ziekvereniging Lisiduna en de majorettes werd een ererondje, zoals alleen de hele groten toekomt, over de ijsbaan gemaakt. De een weliswaar op de kromme schaatsen die overgebleven waren van de barre tocht, de ander zich moeilijk voortbewe gend vanwege de vele bla ren op de voeten. Het mocht de pret allemaal niet drukken. Burgemees ter J W M. Rademaker ver sterkte de stemming door de "helden" een glaasje Berenburger aan te bieden in het clubgebouw waar nog lang over de uitput tingsslag werd nagepraat. Voorzitter Lantink van de ijsclub vond het ook alle maal schitterend. Hij felici teerde zelfs de zwartrijders ,,die toch ook een prima prestatie geleverd hadden door de tocht uit te rijden." „Bovendien", zei hij „schijn je achttien jaar te moeten zijn om aan een dergelijke tocht te mogen meedoen. Nou, ik was ze ventien jaar", en hij pakte zijn Friese doorlopers die hij onder luid gejuich aan het publiek toonde. Lantink was zichtbaar trots op het feit dat de "volhouders" op "zijn" ijsbaan gehuldigd werden. Er kan immers al ruim drie weken geschaatst worden op de baan waar menige Elfstedenschaatser z'n rondjes gedraaid heeft als training voor de grote tocht. Toch waren er ook teleur gestelde rijders die de tocht niet uit mochten of konden njden. Ab Pot was een van de slachtoffers van het slecht geworden ijs dat na enkele duizenden rij Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 .00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. DINSDAG 4 MAART 1986 LEUSDEN - Een 48-jarige inwoner van Leusden is Zaterdag 8 maart 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. 20.00 uur: Night Life Disco in De Moespot. 20.30 uur: Halfvastenbal in café Buitenkist. Zondag 9 maart 14.00 uur: Disco in De Klaveet. 20.00 uur: Culdoto toneeeluit- voenng in Ons Gebouw. Maandag 10 maart 20.00 uur: A.B.T.B. jaarvergade ring in Ons Gebouw. 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot Dinsdag 11 maart 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw Muziekvereniging Lisiduna bracht een serenade aan de 'helden kabelnet ondertekend door burgemeester mr. J.W.M. Rademaker namens de ge meente en de heer H. Bak- kenes, direkteur uitgeverij namens de BDU. Met deze ondertekening wer den de onderhandelingen offi cieel afgerond en zal de Leus der Kabel Krant nog deze maand van start gaan via kanaal 4. Als alles meezit zal dat nog vóór de gemeenteraadsverkie zingen zijn. Begin deze week werd de apparatuur geleverd, waarmee straks de Leusder Ka belkrant zal worden gemaakt. Deze apparatuur, die werkt via de CEPT-standaard, werd gele verd door het Leusdens bedrijf HAS-INFO. Op de foto; het moment van de ondertekening door de heer Rademaker. Naast hem de heer' Bakkenes, direkteur uitgeven) van de BDU bv te Barneveld, uitgeefster van de Leusder Krant. Bert Vos, hoofdredacteur van de Leusder Krant en van de Leusder Kabel Krant kijkt met voldoening naar deze han deling, waarmee de kabelkrant in Leusden officieel een feit werd. donderdag door de Utrechtse politierechter, mr Th.J. Clarenbeek, wegens rijden onder invloed ver oordeeld tot zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid voorwaardelijk en 1200 gulden boete. De man werd op 25 maart vorig jaar in zijn woonplaats aan gehouden nadat hij met 1,60 promille alcohol in zijn bloed achter het stuur had gezeten. ders behoorlijk aangetast was: „Mijn schaats brak af toen ik er al ruim 170 kilo meter op had zitten. Ik kon gewoon niet meer verder en ben toen uiteindeli)k van het ijs afgehaald", al dus een enigszins teleurge stelde deelnemer voor wie de ervaring niettemin on vergetelijk was Bernard Renkema, die niet in Leusden woont maar wel bij de plaatselijke ijsclub traint, had meer geluk; „Na de Elfstedentocht van vorig jaar heb ik me pas opgege ven als lid, wel wat laat maar ik dacht: beter laat dan nooit. Mijn vader die tegelijkertijd inschreef greep echter naast het startbewijs en wonder bo ven wonder kreeg ik er wel een en heb ik 'm nog uitge reden ook" „Wie weet", vult hij aan, „heeft het wel geholpen dat ik achter op de aanvraag 'Friesland Boppe' gekrabbeld heb In de kantine van de ijsclub waar de feestelijkheden nog enkele uren werden voortgezet kregen de Leus- denaren van het gemeente bestuur een fles drank aan geboden De ijsclub felici teerde de schaatsfanaten met een bos bloemen, een gratis abonnement voor het hele gezin om een jaar te schaatsen op de Leusdense ijsbaan en een medaille ter Enkele Elfstedentochtrijders tijdens hun ereronde op de ijsbaan. LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening (OWRO) houdt vanavond een openbare verga dering in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Deze begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de volgende punten; bestem mingsplan De Horst, bestem mingsplan Centraal Buitenge bied, voorbereidingsbesluit woon- en werkgebiedje Vallei- laan. tuinmuren Leusden-Zuid en snelheidsremmende maat regelen Tijmensenpoort „Via een schrikhek bent u te gen een boom tot stilstand ge komen", las de rechter in het herinnering aan dit schitte rende en tevens unieke evenement. All Veenstra was ook een van de gelukkigen die de tocht volbracht heeft. „Je weet maar nooit", zei ze nog in een gesprek met deze krant voor dat de tocht begon, „Maar ik mag me gelukkig prijzen, het is me weer gelukt" Samen met Tineke Hoogendijk- Vossebelt was zij de vrou welijke afvaardiging uit Leusden. Tineke, dochter van Egbert Vossebelt die afgelopen weekend als derde eindigde op de Al ternatieve Elfstedentocht, wist de 200 kilometer bin nen negen uur te volbren gen. Alle Leusdense en Achter veldse deelnemers op een rijtje; B Renkema. De Graaf, Rene Berg. Mario Boersen. Roelof Mulder. E. van Gin- kel, G. Speksnijder. Henk Hendrikse, Ben van Genk. Ab Hoogland. Tineke Hoo- gendijk-Vossebelt, Albert Dragt. Ah Veenstra. Peter van Leeuwen, Teunissen, Peter van Leeuwen. Gerard Groenendijk, Niko Ste- ketee, P. van der Pligt. Ruud Adema, Frans Mos terdman, Perry Wendel, Theo Verkleij, H. van de Berkmortel. Jaap Zwart- hoed, Johan Kolthof, G.L. de Jager, Martin Jacobs, Ar nold Voogt, Frank Groo- ters, Gerard Vos, Han Hen- geveld, R. Postema, Fred de Boer, Wouter de Kruyff, H Prophitius, G.J. Haver kamp, G Oudshoorn. Ab Pot. Henk van Toornen. Thom van Ruitenbeek, G. Kester. B Prins. P van de Velde. C. Kooyman. Van Haselen Donderdag 6 maart 20.00 uur: Jaarvergadering van de Oranje Vereniging Leusden in jon gerencentrum De Til, Hamersveld- seweg 30. 21.30 uur: Jazzpodium m De Hak- horst met Trio Wiebe Haanstra Zaterdag 8 maart 9.00 uur: Internationale Vrouwen dag. vienng m 't Vooronder. 15.00 uur: Kinderbingo in Blijhof, Ansfnduslaan 49. Woensdag 5 maart 9.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Donderdag 6 maart 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 7 maart 20.00 uur: Kaarttoernooi in De Hessenkar. Dinsdag 4 maart 20.00 uur: Vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, commissiekamer ge- meentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur: Gespreksavond Kruis vereniging Leusden/Achterveld over kleuters in het kruisgebouw aan de De Roo van Alderwereltlaan 13 in Leusden-Zuid. Ferry Wendel, met 18 jaar de jongste deelnemer aan de Elfstedentocht. Woensdag 5 maart 19.30 uur: Kraammarkt voor aan staande ouders in het wijkgebouw van de Knusvereniging aan de Ro- zengaarde 33 in Leusden-Centrum. urgemeester J. W M. Rademaker tekent het kabelcontract namens de gemeente, naast hem de heer H, akkenes, direkteur van de BDU, en Bert Vos, hoofdredacteur van zowel de Leusder Krant als van de Leusder 'abelkrant. EUSDEN - Afgelopen donder- ag was gitarist Maarten Rus- dien gastsolist op het Jazzpo- jum De Hakhorst. harten is een leerling van een br beste gitaristen m Neder- fcd: Wim Overgauw. Dat is fn ook duidelijk te merken; e pas 22-jarige Maarten beelde op dezelfde ingetogen fijze, schijnbaar moeiteloos, b meest geraffineerde akkoor- bn en soli. De combinatie piano en gitaar is in de Jazz altijd moeilijk om dat beide instrumenten de zelfde functie hebben. Het wordt dan vaak een akkoor denbrij. Maarten en pianist Wiebe Haanstra lieten elkaar echter goed de ruimte, zoals gewoon lijk weer me^de stuwende on dersteuning van bassist Willem Meyboom en slagwerker Ab v.d. Berg. Donderdag 6 maart zal het ac cent weer eens op het tno zelf liggen Er staan een aantal nieuwe arrangementen op het repertoire die met de gastsolis- ten nooit aan bod komen. Dat zal donderdag wel het geval zijn. Aanvang 21.30 uur. De toe gang is gratis. (advertentie) (van de redaktie) werd de overeenkomst tus sen de gemeente Leusden £USDEN - Vrijdagmorgen en de Bameveldse Drukke rij Uitgeverij inzake de exploitatie van een kabel krant via het gemeentelijke U wilt duidelijkheid van uw bestuur, u wenst serieus genomen te worden. Een krachtige en |1 ;|S kritische «JLJi gemeenteraad DEMOCRATEN ,S dan nodl9' Voor een geloofwaardig bestuur Voor informatie en ons programma tel. 940047 en 942438. 'USDEN - Een groep van acht meiden is gisteren als eerstejaars ikenverzorgsters begonnen bij Lisidunahof Na de vooropleidmg van ie maanden, gaan de dames „werken in het veld". Als alles meezit kan ze „decembergroep 1985" over twee jaar de diploma's in ontvangst men.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3