Discussie over financiën ontaardt in principieel verschil van mening over begrip „welzijn" Subsidie voor klok in toren St. Jozefkerk Kantongerecht Amersfoort leu 5d e r k run Is commentaren— meningen- Financiële reserves gemeente worden ondergebracht in „fmancieringsbassih' College: algemeen belang Gespreks groep voor aanstaande ouders Discussie DINSDAG 4 MAART 1986 plaatselijk nieuws (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden is afgelo pen donderdag akkoord gegaan met de nieuwe wijze, waarop de gemeentelijke financiële reserves - op voorstel van het college van B&W - in een 'financie ringsbassin worden ondergebracht. De discussie over dit onderwerp was een afgeleide van die, zoals ze al eerder werd gevoerd in de commissie Financiën van 17 februari. Aangezien de pers daarvoor geen uitnodiging had ontvangen, was het nauwelijks mogelijk, hier ade quaat over te berichten. Aan de hand echter van de notulen van die vergadering, en van de discussie tij dens de raadsvergadering, is inmiddels gebleken dat met name het CDA getracht heeft, en nog probeert, de PvdA in te doen stemmen met zowel deze nieuwe fi nancieringswijze, als met de keuzes inzake reserve ring. Met name Bram Vroon heeft tijdens de commissiever gadering - bij ontstentenis van fractievoorzitster Eve lien Blom - duidelijk uitgesproken, dat er voor de so cialisten, wat zijn partij betreft, geen plaats is in het college van na de komende verkiezingen, indien de partij de financiële plannen van het huidige college niet onderschrijft. Ook tijdens de raadsvergadering sprak Vroon weer woorden van gelijke strekking, die neerkomen op 'slikken of stikken". Het probleem zit hem - al jaren - in de opvatting van de socialisten, dat men, indien men een planning maakt voor de ene soort voorzieningen, hetzelfde moet doen voor andere. Het gaat daarbij met name om de planning op het gebied van infra-structuur (we gen, riolering, gebouwen, trottoirs en dergelijk), en het ontbreken van eenzelfde planning voor welzijns zaken. De VVD en het CDA verwijten de socialisten, dat ze de zaak emotioneel, in plaats van rationeel benade ren. De socialisten daarentegen, stellen dat het gaat om de wijze van plannen, en niet om de vraag, wat op voorhand al vastgesteld zou moeten worden als een onvermijdelijke investering, ook niet op weizijnsge- bied. Het is een discussie, die ook al boven tafel kwam tij dens de laatste begrotingsbehandeling, en waarin het er meer op leek, dat er sprake is van een grote mate van onwil van CDA en WD, om de financiële filoso fie van de socialisten te begrijpen. Tijdens de raadsvergadering kwam, middels Fons Ummels (CDA), echter aan het licht, dat er wel dege lijk een groot verschil bestaat tussen de onderlinge opvattingen over welzijn. Ummels sprak in dit ver band over 'primaire welzijnsvoorzieningen en wat daar op volgt'. Dat laatste noemde hij 'welzijn in en gere zin'. Bovendien stelde hij, niet geheel van emo tie ontbloot, ,,dat deze wijze van financieren Leusden voor verpaupering zou behoeden". Ep Oostra (D'66) beet tijdens de discussie van afgelopen don derdag de spits af met de op merking, dat hij de geraamde overschrijvingen uit het grond bedrijf in de toekomst, aan de magere kant vond. ,,Ik ben er van overtuigd, dat die over schrijvingen veel hoger zullen zijn", aldus Oostra. ,,In de pers is gesuggereerd, dat ik graag aan de stop van het bassin zou willen komen. Dat wil ik ook wel, maar alleen als het bassin dreigt over te stromen, als er meer inkomt, dan is voorzien", zei Oostra. Daarmee gaf hij aan, zich in grote lijnen in de nieuwe financierings-opzet te kunnen vinden. Bram Vroon (CDA) bracht na mens zijn fractie naar voren, dat men „dit goed onderbouwde voorstel" wenste te steunen. Vervolgens plaatste hij het zo veelste schot voor de boeg van de PvdA met de opmerking: „We willen dit beleid voortzet ten met steun van fracties, die het mede onderschrijven". Com Verduin (PvdA) steunde eveneens het systeem van het zogenaamde financieringsbas sin. ,,Maar ten aanzien van de Nota Bovenwijkse Voorzienin gen maken wij een voorbe houd", liet zij weten. Wel sprak zij er haar vreugde over uit, dat er in Leusden een begin is ge maakt met een reservenngsbe- leid. Jan Jacobs (PvdA) ging vervol gens dieper in op de princi piële kritiek, die zijn partij heeft op het systeem van begroten. ,,Als je wel een toename van het ene plant, en je doet dat niet met andere voorzieningen, dan vind ik dat vanuit het puur begrotingstechnische aspekt een verkeerde zaak. Dat heb ik overigens ook al tijdens de laat ste begrotingsbehandeling naar voren gebracht. Mij is toen verweten, dat ik de zaak emo tioneel benaderde, maar niets is minder waar In feit was het een droogstoppelig verhaal. Hetzelfde gaat nu weer op. Er is een financieringsbassin voor het ene soort zaken, en een fonds onrendabele investerin gen voor welzijn. Dat zou je sys teem-technisch nog eens door moeten lichten", aldus Jacobs. Bram Vroon: op de stoel van de wethouder VERSNELLING Harm Offereins (GPV/SGP) be nadrukte, dat de raad niet te ver moest gaan in het prijzen van het gevoerde beleid. .Ik wil er toch op wijzen, dat het mede de op aandLrang van de provincie versnelling met bou wen is geweest die ertoe heeft bijgedragen, dat we er finan cieel nu zo goed voorstaan. Bo vendien is het zo, dat je bij een positief saldo minder geneigd bent tot een kritische beschou wing naar de vraag, of het mis schien niet nóg beter had ge kund. Over de uitvoering van de plannen kan ik alleen maar zeggen, dat ik ze op hun eigen waarde zal beoordelen, als ze als voorstel de gemeenteraad bereiken. Op voorhand kan ik al wel zegggen, dat er een aan tal is in de Nota Bovenwijkse Voorzieningen, waar ik terug houdend tegenover sta. Wel pleit ik voor bijvoorbeeld ge- luidswerende maatregelen in de oudere wijken,met name bij de Noorderinslag", aldus Offe reins. MAGER Alrich Parson (WD) vond de discussie van donderdagavond maar een magere afspiegeling van hetgeen tijdens de verga dering van de commissie Fi nanciën was gezegd. Daar wa ren volgens hem 'vlijmscherpe rapieren' aan te pas gekomen, terwijl hij bij het betreden van de raadszaal de kruitdamp van die vergadenng nog zal han gen, en het opgedroogde bloed nog rook". Parson constateerde, dat het toekomstige financieringssys teem erop gericht was, het hui dige niveau van voorzieningen te handhaven. ,,Als je je aan cij fers zoals ze voor ons liggen, onttrekt, dan pleeg je struisvo gelpolitiek. Het voorgestelde systeem lijkt ons dan ook juist", aldus Parson. SCHMIEREN Hierop gaf wethouder Fons Ummels (CDA) een onvervalst rondje schmieren en demago- giek weg ten aanzien van de kntiek, die was geuit. ,,Het heeft me gespeten, meneer Oostra. dat u door de ziekte de toch al levendige discussie niet hebt kunnen verlevendigen", zei Ummels, daarmee doelend op Oostra's afwezigheid tijdens de commissievergadering waann het plan ook al was be handeld. „We gaan dus in de toekomst de rente van de re serve gebruiken, in plaats van geld te lenen op de kapitaal markt. Dat heeft u ongetwijfeld goed begrepen", vervolgde in middels Fons Ummels onver stoorbaar, in zijn betoog, waarna hij ovengens in eerste termijn vergat, daadwerkelijk ook op de geuite kritiek in te gaan. TE RUIME JAS In zijn reactie naar de PvdA somde de wethouder vervol gens een aantal opmerkingen op uit de notulen van de com missievergadering, om aan te tonen dat de socialisten eigen lijk bang waren voor de wer king van daadwerkelijk demo cratische besluitvorming. Aangekomen bij de in de nota's over meerjarenplanning en be heer, en over bovenwijkse voorzieningen, werd de heer Ummels concreter betreffende de gemaakte keuzes. Onder primaire welzijnsvoorzieningen verstaan we de direkte woon omgeving, dus wat de burger tegenkomt als hij de deur uit gaat. Dat zijn bijvoorbeeld de trottoirs, de verlichting en de wegen. Wat daar op volt, is welzijn in de engere zin van het woord. Die welzijnsvoorzienin gen hebben we in het verleden laten vooruitlopen op de groei van het aantal inwoners. We za ten daarmee in een te ruime jas. We hebben subsidies en voorzieningen dan ook niet meer automatisch mee laten groeien, en dat is een goed be leid gebleken. Wel zijn we, als de noodzaak daartoe aange toond werd, van dit beleid af geweken. En dat zullen we ook in de toekomst doen", aldus Ummels. BENADERING Met die woorden benadrukte de wethouder het essentiële verschil van opvatting, dat blijkbaar bestaat met betrek king tot de reservering van fi nanciële middelen Het college, daarin gesteund door de meerderheid van de gemeenteraad, staat een plan ning voor ogen, zoals verwoord in de beide nota's over beheer en onderhoud en over boven wijkse voorzieningen. De PvdA is van mening, dat er ook een dergelijke planning dient te ko men voor de sector welzijn. Toekomstige voorzieningen op dat terrein worden echter, in de optiek van het college, be kostigd uit het fonds onrenda bele investenngen. Een wat on gelukkige benaming, die dan ook gewijzigd zal worden, zoals de wethouder m de eerdere commissievergadering hier over al toezegde „Welzijn profiteert van het in- verdien-effect. En dat bete kent, dat we de uitgaven laten volgen op de inkomsten", al dus de wethouder. Vervolgens werd in navolging van de begrotingsbehandeling weer de vraag aan de orde ge steld, waar de PvdA-fractie concreet een tekortschieten van het gemeentelijke beleid kon aanwijzen in de sector wel- Jan Jacobs. ook financiële plan ning voor welzijn zijn. ,,Die vraag is onbeant woord gebleven", aldus Um mels. BILLEKOEK Tijdens de tweede periode volgde een enigszins toege spitste herhaling van zetten. Ep Oostra vroeg, waarom het grondbedrijf een reserve van dne miljoen gulden nodig zou hebben. ,,Zo beginnen we fei telijk wéér met het kweken van een reserve op een reserve" stelde hij, daarmee aandrin gend op een antwoord van de wethouder, die daar in eerste instantie niet aan toe gekomen was. Bram Vroon nam vervolgens voor het gemak plaats op de stoel van de wethouder, toen hij iedere suggestie, als zou de Leusdense bevolking in het verleden te veel betaald heb ben, waardoor men nu over zo'n ruime reserve kan be schikken, naar het land der fa belen verwees. „Over de winst uit het grondbedrijf is de sug gestie gewekt, dat de Leus dense bevolking dat betaald heeft, en dus, dat er te veel be lasting is betaald. „Dat is niet waar", aldus Vroon. Ook hij stelde, dat de welzijnsvoorzie ningen in Leusden op peil wa ren gebleven. „De PvdA kon én kan niet aantonen, dat het anders is", stelde Vroon. „Billekoek", interrumpeerde Corn Verduin daarop, yvat Vroon beantwoordde met „Goed zo". Corri Verduin merkte vervol gens op, dat wat namens haar fractie was gezegd, nergens af week van hetgeen tijdens de al gemene beschouwingen al was opgemerkt. „Je knjgt het idee, dat er niet goed geluisterd wordt, of met een vooroordeel, net als bij de SOCCLE-begro- ting al bleek", zei zij. Dat laatste sloeg op een miskleun van wet houder Gijs van Woudenberg, eerder die avond, die bij de be handeling van de SOCCLE-be- groting had gezegd, „het volle dig eens te zijn met de heer Parson, en in mindere mate met de heer Jacobs", terwijl beiden hetzelfde hadden beweerd. Verder zei Corri Verduin tegen wethouder Ummels, dat hij de kritiek van de PvdA niet beter had kunnen onderschrijven, dan met zijn uitleg van het in- verdien-effect. „Voor welzijn niks, en de nota bovenwijkse voorzieningen alles. Daar blij ven we bij", zei zij. Dat werd burgemeester Rade maker te gortig. Citerend uit de notulen van de commissiever gadering, waann van PvdA- zijde was opgemerkt, dat één wethouder blijkbaar helemaal aan zijn trekken was gekomen (portefeuille-houder voor pla nologie Jan Wagenaar. red.) liet een verontwaardigde burge meester weten, dat er in dit ver band geen sprake van 'blijk baar' maar 'schijnbaar'. Vervolgens herhaalde Jan Ja cobs zijn eerdere kritiek: „Er wordt onderscheid gemaakt in welzijn. Het ene wordt ge pland, en bij het andere wach ten we op een piep, en bekij ken dan of er een reactie moet volgen. De vraag is, waarom". Met betrekking tot de concrete zaken, waarin het welzijnsbe leid tekort schoot, noemde Ja cobs de muziekschool, en de bibliotheek. „Daar wordt inci denteel gereageerd en dat heeft betekend, dat er structu reel is ingeleverd. Nogmaals, wat is er tegen om de wensen op welzijnsgebied te inventari seren, net zoals in de nota bo venwijkse voorzieningen? Dat wil dan helemaal nog niet zeg gen, dat die dingen ook alle maal moeten gebeuren", stelde hij. Bram Vroon gaf vervolgens het startsein voor een nietes-wel- les-discussie met betrekking tot de muziekschool en de bi bliotheek, die de duidelijkheid niet bevorderde, en ook overi gens geen nieuwe argumenten bevatte. Harm Offereins vond de woor den van wethouder Ummels wat te zwaar. "De wethouder stelt, dat welzijn in een te ruime jas stak. Dat is hem een beetje te gemakkelijk van zijn tong ge rold" concludeerde hij. Alrich Parson bleek het vervol gens in essentie eens te zijn met het betoog van Jan Jacobs. De vlijmscherpe rapieren uit zijn eerste termijn ruilde hij eerst nog even in. "Er is in de discussie meer sprake geweest van stompe zwaarden en botte bijlen. Maar het was een eerlijke, frontale botsing, waarbij niet in de rug is gestoken", zo formuleerde Parson zijn visie op de discus sie tussen CDA en PvdA. "Wat de heer Jacobs zegt, is juist. Alleen de toonzetting van nu ontbrak in een eerder sta dium", aldus Parson. Tenslotte hield Fons Ummels nog een gloedvol betoog over de voordelen van de in behan deling zijnde manier van reser vering. "Zo zullen we Leusden kunnen behoeden voor verpau pering", stelde de wethouder, ietwat gechargeerd. Het voorstel werd vervolgens aangenomen, waarbij overi gens duidelijk was dat de raad er voor wat betreft de uiteinde lijke besteding van de gelden nog lang niet uit is. Fons Ummels: ke reactie. .geen inhoudelij- LEUSDEN - Het kerkbe stuur van de St. Jozefparo chie in Leusden heeft bij de gemeente een verzoek in gediend voor een eenma lige tegemoetkoming van tienduizend gulden ten be hoeve van de renovatie van de torenuurwerkinstallatie en de luidinstallatie. Die re novatie maakte deel uit van de opknapbeurt die de to ren van het kerkje recente lijk heeft ondergaan en gaat ruim zeventienduizend gul den kosten. Het college van B en W stelt de raad echter voor om slechts voor één derde van de kosten een eenmalige tegemoetko ming te verlenen, een en ander tot een maximum van 5750,- Dat bedrag zou ten laste moe ten komen van de incidentele budgetruimte-1986. Aan het standpunt van het col lege zit een heel verhaal vast. „In zijn algemeenheid kan wor den gesteld, dat financiële on dersteuning - in welke vorm dan ook - van kerkelijke instel lingen uit een oogpunt van al gemeen belang c.q. nut onge bruikelijk is," schrijft het col lege in zijn concept-raadsvoor stel. „Artikel 12 van de Subsidiever ordening Sociaal Culturele Ak- tiviteiten wijst ook in die rich ting." zeggen B en W. „Een re den tot subsidiëring zal dan ook haar grondslag moeten vin den in het aanwezig zijn van een algemeen belang c.q. nut." Volgens het bestuur van de pa rochie is dat belang aanwezig. Men motiveert het verzoek door er op te vijzen dat de kerktoren, de nige in Leus- den-Centrum, i zijn totaliteit voor de geme< nte een functio nele waarde h .eft. TIJDSAANWIJZING Het college merkt op, dat in 1975 aan het Rooms-Katholiek Parochiaal Kerkbestuur St. Jo seph te Achterveld een subsi die is verleend in de kosten van renovatie van het uurwerk De hoogte van die subsidie werd bepaald op één derde van de kosten tot een maximum van vijfduizend gulden (afgeleid van de landelijke gedragslijn). De subsidie werd toen ver leend met de motivering, dat' het algemeen belang c.q. nut is gediend met een torenuurwerk voor de openbare tijdsaanwij zing. In het lciht van de huidige om standigheden bij de St. Jozefpa rochie in Leusden maakt het college dan ook dezelfde afwe ging. „Bij die afweging zijn wij tot de conclusie gekomen, dat ook thans met subsidiëring een algemeen belang c.q nut van Begin februan van dit jaar werd het nieuwe uurwerk in de toren van de St. Jozefkerk geïnstalleerd. Het kerkbestuur vraagt nu een eenmalige bijdrage van de gemeente in de kosten. openbare tijdsaanduiding zal worden gediend,' aldus het college. „Daarbij dient tevens te worden bedacht dat de kerk toren in relatie tot de overwe gend lage woningbouwstruc- tuur een beeldbepalend pand aenoemd kan worden." LEUSDEN - Een paar keer per jaar organiseert de Kruisver eniging een gespreksgroep voor aanstaande ouders. Er staan er weer drie op de agenda 20 en 27 maart en 3 april. Deze bijeenkomsten be ginnen steeds om 20.00 uur en duren anderhalf uur. De plaats van handeling is het wijkge- bouw aan de Rozengaarde 33 in Leusden-Centrum. De kos ten bedragen vijf gulden per persoon. Het doel van de avonden is, naast het geven van informatie, met elkaar te praten over een aantal onderwerpen dat betrek king heeft op zwangerschap en bevalling. Voor deelname geldt dat men lid dient te zijn van de kruisver eniging. Opgave voor de bij eenkomsten kan tijdens het spreekuur van de wijkver pleegkundigen (op maandag tot en met vrijdag van 08.15 uur tot 09.00 uur, telefoon 033- 941218, vóór 15 maart). Tijdens de discussie over het reorganiseren van de finan ciële reserve sloegen weer verschillende Leusdense ver schijnselen toe. Selectieve verontwaardiging, een schmierende wethouder van financiën die niet inhoudelijk op kritiek ingaat, en een blijk bare onwil om naar argumen ten te luisteren vierden weer eens hoogtij. Dat is te betreuren. Enerzijds vanwege het belang van de zaak, anderzijds omdat al dat gedoe een heldere visie op wat er in de toekomst zou moeten, maar ook wat er zou kunnen, vertroebelt. De ernst van de zaak, een ge zond financieel beleid voor de komende decennia, zou met name het CDA in deze discus sie niet hebben moeten verlei den tot het zoeken van de con frontatie. Dat de plaatsvervangend frac tievoorzitter daarbij ook nog even op de stoel van de wet houder plaats nam, om toch vooral aan te geven, dat zijn partij het goed gedaan zou hebben, de afgelopen jaren, is een niet geringe mate van zelf overschatting. Het geeft ech ter meteen aan, waarom hij plaatsvervangend fractievoor zitter is, en dient te blijven. Overigens blijft daarmee on verlet, dat zijn partij wel dege lijk, net als alle andere, een positieve bijdrage tot het hui dige financiële uitgangspi heeft geleverd. Anderzijds schiet men metdi cussies, die niet de oorzaite maar slechts de symptom betreffen, weinig op. Het ven stel van de PvdA, om ook sector welzijn voor de mende tijd in kaart te brenge verdient dan ook de aandac! Dat de WD in principe po tief tegenover deze gedacl staat, is daarbij verheugend.] Het karwei zal men niet iqc ten onderschatten. Dat bij; wel, als men de enorme kj beschouwt, die de nota bovj wijkse voorzieningen ambi lijk geweest moet zijn. M* politiek gezien dient men beseffen, dat het gunstig 2 zijn, indien men ook op hetk leidsterrein welzijn een re< lijk inzicht zou hebben, in Leusden te wachten staat. En ook hier zal moeten gelde dat uit de veelheid van keu2i die straks op de gemeenten af zullen komen, vanwege nanciële beperktheid van nu delen, een keuze zal moei worden gemaakt. Net zoals zal gelden voor hetgeen in nota bovenwijkse voorzien gen allemaal staat vermeld. Een dergelijke discussie voorhand uit de weg gaan, die zelfs laten verzanden discussies over symptonu die niet verder reiken dan vr les-niets-dialogen lijkt - jc met het oog op de toekoms niet verstandig. Hans Most'. Een verdachte is on schuldig, tenzij het Openbaar Ministerie zijn schuld bewijzen kan. Een belangrijke hulp bij dat bewijs is het ambtsedig proces verbaal. Dit is zo'n sterk bewijsmiddel dat een tegenovergestelde bewering van een ver dacht alleen succes heeft als hij zijn lezing van het gebeurde op zijn beurt bewijzen kan door het meenemen van aan vaardbare getuigen, pa pieren, foto's etc. Alleen een mooi verhaal is zelden voldoende, want staat het ,,ja" van de verbalisant tegen over het „nee" van de verdachte, dan trekt de laatste meestal aan het kortste eind. Dat ondervonden dan ook verschillende men sen op de strafzitting van 27 februari. Iemand uit Baarn had een parkeerschijf opge hangen aan de achterzij- ruit van zijn auto. „Geen parkeerschijf te zien" meldde het pro- ces-verbaal. De discus sie of een parkeerschijf al of niet op de voorruit moet zitten, werd dooi de kantonrechter, mevr. mr. van Willigenburg, ter zijde geschoven. „Dank zij het ambts edig proces-verbaal is juridisch bewezen dat u geen parkeerschijf had bevestigd. Dus 35,- boete", was haar rede nering. Ook een inwoner van Soest trok aan het kort ste eind. Hij had een me dedeling in de bus ge kregen van een winke liersvereniging, dat er op een bepaalde zater dag een braderie gehou den zou worden in zijn straat. Toen hij op de bewuste dag met zijn auto met boodschappen naar huis wilde rijden, bleek dat dan ook niet mogelijk. Een agent die het ver keer regelde, wees hem een parkeerplekje aan, gedeeltelijk op de stoep. Een paar uur later trof hij een bon aan, wegens het parkeren op het trottoir. Na drie bezoe ken aan het politiebu reau bleek niet meer te achterhalen wie de agent geweest was die hem op de stoep had la ten parkeren. „Ik heb de aanwijzin gen van een politieamb tenaar opgevolgd" rede neerde verdachte. „U hebt geen objectief bewijs dat de politie u die aanwijzingen gege ven heeft, want dan lag il de zaak anders" vond de kantonrechter. „Ik kan niet om een ambtsedig proces-ver baal heen zonder objec tief tegenbewijs. Boete 35,-". Twee uitspra ken die voor de nodige onvrede zorgden. Een 20-jarige automobi list uit Barneveld was op de Lunterseweg te gen drie motorrijders opgereden. Deze aanrij ding was inmiddels be recht. Hij was o.a. ver oordeeld wegens het rij den onder invloed vai drank. Op deze strafzit ting kwam alleen aan di orde het feit dat hij on verzekerd was geweest Tegenover de verbali sant had hij destijds verklaard dat hij de ver zekering opgezegd had omdat hij het te duui vond. Op de zitting kwam hij nu met een au der verhaal. Hij zou pa pieren hebben gevondei waaruit af te leiden zon zijn dat hij nog tot eet week na het ongeval verzekerd was geweest „Ongeloofwaardig" vond de officier, geziei het feit dat hij geen be wijsstukken bij ziel had, gezien ook zijn eer dere verklaring en wa' er verder allemaal ge®)] beurd was. Zij eisti ,n 400,- boete. De kan tonrechter veroordeeldi tot 300,-. Iemand uit Kootwijker broek vocht de tenlaste !n legging aan. Hij zot ,4 aangehouden zijn tfft) hoogte van Terschuu omdat hij te dicht zijn voorganger ree Verdachte betwistte laatste niet, maar ve klaarde dat hij op de was aangehouden niet op de A28, zoals de dagvaarding ston „De A28 loopt v Amersfoort na Utrecht en gaat dus lemaal niet langs Te schuur" verklaarde vei dachte. De kantonrechter ve zocht aanhouding v de zaak om die te lat uitzoeken. In Woudenberg op Stationsweg zou mand 117 km gered hebben i.p.v. 50. Verdachte probeerde wat kilometers af knabbelen, maar omd zijn snelheid met rad was vastgesteld, luk dat niet best. Hij werd tot 3 boete veroordeeld, w overigens 100,- m der was dan de eis. 0 dat het de eerste k was, kreeg verdach deze keer nog geen p blemen met zijn rij wijs.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8