krant SB Het wordt steeds moeilijker Klaar-overs te vinden' Itraks minder bedrijventerrein te lit te geven in „De Horst" ~vandaag in Üe leusder krant» kader van Randstadgroenstructuur: Wethouder pleit voor mogelijk school-routeplan: Schrijf- avond Amnesty Flinke schade na inbraak auto ,,Ik zou met weten, waar momenteel een probleem is" Auto in brand Kabelkrant-informatie avond voor adverteerders Bouwkeet uitgebrand Collecte voor Reumafonds leusder irant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering Auto Vandermeer Mededeling van de direktie Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 "Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 6 MAART 1986 17e JAARGANG NO. 84 AMERSFOORT LEUSDEN Volgde borden naai Aulo Vandermeer Industrieterrein ..Delsselt Uw official' WD VINDT STICHTSE MILIEUFEDERATIE NAGEL AAN DOODSKIST: is dat een verkapt pleidooi voor een algemene begraafplaats in de Schoolsteegbosjes. Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer. En wij staan ijzersterk garant voor deze Juxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiësta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten... de nieuwe Ford Transit bestelwagen! U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. AL MEER DAN 10 JAAR UW VER! Ftuorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15548 VERTROUWEN WAARD Verkiezingsspel op De Hohorst College wil kinderopvang eenmalig subsidiëren Culdoto schittert in komedie Regionaal Bosplan verdeelt commissie Interviews met Joost de Jongh (WD) en Ben Stoelinga (Leusden '85) Sporter van de maand Bauke-Jelle Bokhorst pag. 3 pag. 3 pag. 4 pag. 5 pag. 7 pag. 8 Loep op Leusden pag. 9 Filmnieuws pag. 12 Leusdens Ver-Leden pag. 12 Servicepagina pag. 13 LEUSDEN - Het schoolverkeer in Leusden ondervindt angzamerhand steeds meer hinder van het feit, dat het teeds moeilijker wordt, mensen te vinden die gedurende nkele malen per week als „Klaar-over" fungeren. Wethouder Jan Wagenaar (WD) vestigde daar afgelo- ten dinsdag de aandacht op, tijdens de vergadering van de lommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. toonde mevrouw J. van Ramse- laar-Nieboer, die de werk zaamheden van de Klaar-overs coördineert, zich wat ver baasd. „Ik zou echt niet weten, waar in Leusden momenteel sprake zou zijn van een pro bleem," zegt zij. „In het algemeen gesproken is het wel zo, dat het moeilijker is geworden, om elk jaar weer een groep mensen compleet te krijgen voor die kruispunten, waar we staan. Maar dat is eigenlijk een kwestie, die al vijf, zes jaar speelt." „De oorzaak is gelegen in het feit, dat er steeds meer getrouwde vrouwen gaan werken, dus die zijn met thuis op de uren, dat de kruispunten bezet moeten worden. Boven dien treedt er in bepaalde, wat oudere wijken, natuurlijk een zekere vergrijzing op. Maar dat is eigenlijk geen probleem. Want als we ergens moeten gaan staan voor tien of twaalf kinderen, dan wordt het kruis punt voor ons gewoon opgehe ven, dan moeten de ouders die verantwoordelijkheid zelf weer op zich nemen." „Aan de andere kant ge beurt gelukkig ook het tegen overgestelde. In de wijk Groenhouten bijvoorbeeld, rond de school Kinderland, daar komt het net weer goed op gang", aldus mevrouw Van Ramselaar. LEUSDEN - Amnesty Inter- national houdt maandag 10 maart de maandelijkse schrijf- avond in de protestants- christelijke school De Brink, Lijsterbeslaan 54 te Leusden- Centrum. Geïnteresseerden zijn welkom tussen 19.30 uur en 21.30 uur. Er wordt geschreven voor men- I sen, die onrechtmatig worden ge vangen gehouden en/of gemarteld. Door middel van deze bneven wordt getracht te bereiken dat de betrokkenen worden vrijgelaten of een betere behandeling krijgen. Dit keer gaan de bneven naar de autoriteiten van Benin, Haiti en de Sovjet-Unie. Op de schrijfavond lig gen voorbeeldbneven (m het Ne derlands, maar ook in andere talen) klaar om overgeschreven te wor den. Briefpapier, enveloppen en postzegels zijn eveneens voorradig. LEUSDEN - Een wagen van Pon's Automobielbedrijf hep vorige week donderdag flinke schade op na een inbraak. De auto, een audi, stond geparkeerd bij motel Maars- bergen. De portier werd ingesla gen, waarna de auto-radio werd ontvreemd. De totale schade be draagt vijfduizend gulden. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De inbraak werd pas dinsdag bij de njkspolitie in Leusden aangegeven door E. G. uit Amersfoort. LEUSDEN - Maandagmiddag rond 13.00 uur raakte een vrachtwa gen ter hoogte van de kruising De Beaufortweg/Groene Zoom in brand. Het vastlopen van de motor was er de oorzaak van. Het vuur kon snel geblust worden. De brandweer is er nog wel bij ge weest, maar hoefde met veel meer te doen. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De tota le schade is niet bekend. Indien die visie helemaal zou worden doorgevoerd, zou dat een aanzienlijke verkleining van het plangebied „De Horst" betekenen. Vandaar, dat het Leusdense colle ge nu een alternatief voorbereidt. Daann vlat de noord-westhoek van „De Horst" weg, maar blijft de „schade" beperkt tot ruim twee hectare uitgeefbaar bedrijventer rein. In het plan van de provincie zou er ruim vijf hectare overblijven. Dinsdagavond vroeg wethouder Jan Wagenaar (WD) de commissie Openxare Werken en Ruimtelijke Ordening of die zich met de visie van het college kon veremgen. Dat bleek het geval te zijn. Overigens betekent de inkrim ping van het gebied wel, dat de kosten (infrastructuur en dergelij ke en daarmee de grondprijzen per vierkante meter met een tientje zullen stijgen. VERKOCHT Jan Wagenaar hield daarop nog een verhandeling over het wel ver- DINSDAG 11 MAART VAN 17-21 UUR Zoals bekend zal de Leusder Kabel Krant als er niets tussenkomt volgende week officieel in gebruik worden gesteld. Alvorens dit gaat gebeuren zullen de Leusdense adverteerders in de gelegenheid worden gesteld om kennis te komen maken met het systeem en de mogelijkhe den die het adverteren op de kabelkrant biedt. Daarvoor heeft de direktie van de BDU een informatiemiddag/avond georganiseerd op dinsdag 11 maart a.s. van 17.00 uur tot 21.00 uur op het kantoor van de Leusder Krant, Asschatter- weg 19. Gedurende deze periode staat de deur van het kantoor van de Leusder Krant open om de adverteerders alle mogelijke informatie te verstrekken. Onder het genot van een hapje en een drankje kan men dan de mogelijkheden bekijken en is er gelegenheid om advertenties op te geven voor de eerste editie van de Leusder Kabel Krant, die op vrijdag 14 maart officieel van start zal gaan. „De vraag is, of we ons zo onderhand met eens moeten gaan buigen over de mogelijk heid, om een schoolroute-plan te ontwikkelen", aldus de wet houder. „Men heeft mij duide lijk gemaakt, dat het werk van de Klaar-over steeds meer op steeds dezelfde mensen neer komt, omdat anderen zich niet meer beschikbaar stellen. Daar zal toch iets aan moeten worden gedaan. Vandaar, dat ik me afvraag, of we misschien schoolpaden door Leusden moeten realiseren. We zouden dan de kruisingen met belang rijke wegen kunnen beveiligen met verkeerslichten, die de kinderen zelf, tijdens de schoolverkeers-uren, kunnen bedienen. Daar zullen we ons in de toekomst mogelijk eens over moeten buigen. Waarbij we ons zullen moeten realise ren, dat zoiets een dure voor ziening is", aldus Wagenaar. De wethouder stelde in ver band hiermee tellingen in het vooruitzicht. „We zouden moe ten nagaan, hoeveel kinderen de grote wegen oversteken, zodat we op basis daarvan beslissingen kunnen nemen, ook over de vraag, waar die schooolroutes van wijk naar wijk zouden moeten lopen", zei hij. VERBAASD Gevraagd om een reactie, De Bankgiro-centrale is één van die bedrijven in Leusden, die grond hebben aangekocht, en die niet volledig voor werkgelegenheid hebben benut. Oorspronkehjkzou „De Geut" een soort rustieke ontvangstruimte worden, er waren plannen voor verdere bebouwing. De „chip" leidde tot minder omvangrijke apparatuur, tot minder behoefte aan ruimte, en daarmee zijn die plannen van de baan. Al enkele maanden geleden meldde wethouder Wagenaar, met de Bankgiro-centrale in gesprek te zijn over de resterende grond. De wethouder toonde zich afgelopen dinsdag een voorstander van het inventariseren van de wel verkochte, maarniet als zodanig in gebruik genomen bedrijfsterreinen. LEUSDEN - De bouwkeet op de parkeerplaats aan de Paradijsweg is in de nacht van 2 op 3 maart volledig uitgebrand. De brandweer was snel op de plaats des onheils, maar kon niet voorkomen dat de bouwkeet geheel verloren ging. Over de oorzaak tast men nog in het duister. LEUSDEN - In de week van 10 tot J en met 16 maart wordt er in heel het land, dus ook in Leusden, gecollec- I teerd voor het Nationaal Reuma fonds. Het geld wil men onder meer besteden aan verder wetenschap- j pelijk onderzoek naar de oorzaak van reuma. Mensen die de collec tant mislopen, kunnen hun bijdra gen kwijt via postgirorekening 324 I of via bankrekening 70.70.70.848. fi éèn onzer verslaggevers) USDEN - Het Leusdense college van burgemeester en jhouders bereidt momenteel een reactie aan het provinciaal tuur voor, over het Leusdense bedrijventerrein „De Horst", [terrein zou, als wat wordt gesteld in het kader van de Randstadgroenstructuur, zeker een vijf hectare kleiner uit gaan vallen, dan in de Leusdense planning is opgenomen. Dat heeft te maken met het feit, dat in de groenstructuur een behoorlijke groene ruimte tussen Amersfoort en Leusden als gewenst wordt aangegeven. kochte, maar na de verkoop niet volledig als zodanig in gebruik genomen bedrijventerrein binnen de gemeentelijke grenzen. Hij wees erop, dat in de huidige con tracten een bepaling is opgeno men, dat indien de koper het ter rein niet binnen een zekere periode ook daadwerkelijk gebruikt, de ge meente het recht krijgt om het terug te kopen. Dat zou bij moeten dra gen aan een betere verwezenlij king van de doelstelling uit het structuurplan, om vijftig procent van de Leusdense beroepsbevol king m Leusden aan werkgelegen heid te kunnen helpen. Gebrek aan Klaar-overs: welles-metes? (Archieffoto Leusder Krant). Daartoe is het bovendien de be doeling, dat de gemeente gaat in ventariseren, hoeveel van het in middels uitgegeven bedrijventer rein ook daadwerkelijk zo wordt gebruikt, en voor dat doel is be bouwd. Indien daar meer inzicht in bestaat, zal men er in de commissie OW/RO op terug komen. porst" zou volgens wat men de Randstadgroenstructuur noemt, kleiner moeten worden. Onder meer dit d zou niet als bedhjventerrem bestemd kunnen worden. Van de zijde van de gemeente probeert men nu, de Pe aan de oorspronkelijke omvang van het plangebied te beperken. Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus pen. I familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm I®'1 kontrakten belangrijke korting ILeusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) [Losse nummers. 75 cent per stuk Openingstijden van ons kantoor |Jns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum Is dage- IJ s van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend paterdags gesloten advertentie)

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1