„Deelname aan ritten liep terug" Pleer'oe daal KPJ Achterveld wint toneelwedstrijd Bestuur toneelvereniging voor impasse behoed Koffieconcert in Ons Gebouw Jaarvergadering AMBC: Piet Smink woensdag in Achterveld Half- Vastenbal in Achterveld Jaarvergadering ABTB Achterveld eiijk nieuws 4 ACHTERVELD - De plaat selijke KPJ-afdeling nam deel aan de Kring Toneelwedstrij den die werden gehouden te Hoogland. Behalve Achter veld deden ook KPJ Hoogland en KPJ Eemnes mee. Het pro gramma bevatte diverse on derdelen zoals lange stukken, korte stukken, improviseren en playback. Achterveld deed mee in de afde ling lange toneelstukken met het stuk „Lang leve de film", geschre ven door de KPJ-leden André Steenbeek en Petra Wouters. In dit stuk speelden mee: André Steen beek, Petra Wouters, Johan van de Hengel, Margriet Hak, Ben van Mid delaar, Wim Vos jr. en Alex Herder. Nadat het gehele programma was afgewerkt, werden de prijs winnaars bekend gemaakt. De uit slag was als volgt: Lange stukken: KPJ Achterveld; korte stukken: KPJ Hoogland; playback: KPJ Hoogland; improvisatie: KPJ Eemnes. Na het behalen van de eerste plaats kan de Achterveldse KPJ nu deelnemen aan de Provinciale kampioenschappen, welke in Maarssen zullen worden gehouden. Voor de eerste maal werd er in Hoogland nu ook aan spelers een Oscar uitgereikt. Twee van de dne Oscars gingen naar de Achterveld- se spelers Johan van de Hengels en Wim Vos jr. Zeker een groot suc ces. BASKETBALL WEDSTRIJ DEN Aan de Kring basketballwedstnj- den die in Eemnes werden gehou den nam de Achterveldse KPJ ook deel. De overige deelnemers wa ren Eemnes en Hoogland. Het damesteam speelde h eerste wedstrijd tegen Eemnes dames uit Eemnes waren echte,- goed m vorm dat er niet var wmnen viel. De wedstnjd die A terveld tegen de dames uit Ho land speelde eindigde in eeni hjkspel. Hier maakte de schei rechter een fout: deze was in veronderstelling dat Hoogland gewonnen en noteerde de ach veldse dames als verliezers. De herenteams speelden rni wedstnjden. Er waren twee te« opgegeven, maar er kwam erm één. Tengevolge hiervan moes ze meer spelen. De heren brack het er echter beter af dan dames. De einduitslagen waren: Dames: 1. Eemnes I 2. Eemnes II 3. Hoogland 4. Achterveld Heren: 1 Hoogland I 2. Achterveld 3. Achterveld 4. Hoogland II 5 Eemnes I 6. Eemnes II KAARTWEDSTRIJD De loterijclub De Hessenkari digde de KPJ uit voor een ka wedstrijd. Er waren 24 deelnen* De loterijclub won de wedstrijdu een gemiddelde van 4688 puiti tegen de KPT met een gemiddel van 4365 punten. 1. G Born 2. Dorothe van Hamersveld 5 3. Wim Kok 5 4. Frans Smit 5 5. Dhr. Van Putten 5 6. Piet Smink 5 7 Wim van de Tweel {J 9. Marcel Rune 4j 10. Marco de Vette ACHTERVELD - Maandag avond hield de AMBC haar jaarvergadering. De voorzit ter opende de vergadering en verwelkomde de aanwezi gen. Hij hoopte dat ondanks het feit dat er buiten het vol tallige bestuur er slechts vier leden aanwezig waren, het een goede vergadering zou worden. „We hebben een goed seizoen achter de rug, hoewel de deelname aan de ritten wel iets terug is gelopen. Gezien de reacties was de feestavond weer zeer geslaagd." De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedge keurd. Uit het jaarverslag bleek dat er momenteel nog 60 leden zijn. Er was in het afgelopen seizoen weer een goede deelname aan de ntten geweest. De heer H. Schopping stelde een beker beschikbaar, die uitgereikt zou worden aan degene die driemaal achtereen de nt won of aan degene die vijfmaal een rit won. Daar dit met was voorgeval len, werd hier verder van afgezien en ging de beker naar degene die de eerste rit in het seizoen 1985 als beste eindigde. Dat was de heer H. J. de Jong. Uit het verslag van de penning meester bleek dat er financieel een achteruitgang was. Toch kon men uit de rode cijfers blijven. De boe ken waren door de kascommissie in orde bevonden. De heer Van Loenen bracht wel enkele sugges ties naar voren teneinde de finan cien te verbeteren. Aftredend als bestuurslid waren de heren H. Lemaire en J. Renkema. Lemaire was ruet meer herkies baar. Renkema werd herkozen en m de plaats van de secretaris kwam mevrouw Van Gent. Over de be noeming als bestuurslid van Van Gent was tijdens de vorige jaarver gadering reeds gesproken. Lemai- re, die toen reeds zijn bestuursfunc tie wilde beéindigen, is nog een jaar aangebleven om Van Gent in te werken. HULDIGING De voorzitter dankte de heer Lemaire voor zijn vele werk dat hij voor de vereniging had verzet. Tij dens de feestavond was hij met zijn vrouw reeds gehuldigd. Hem werd ook dank gebracht voor de prettige samenwerking die er met de ande re bestuursleden steeds was ge weest. „We zijn heel dankbaar dat je nog een jaar heb willen blijven en de nieuwe secretaresse zo goed hebt ingewerkt," aldus de voorzit ter. Na de pauze was er een verkie zing van de kascommissie. Aftre dend was de heer P. van Uhm. In zijn plaats werd benoemd de heer H. J. de Jong. De kascommissie bestaat nu uit de heren J. van Loenen, H. W. de Jong en als reserve P. van Uhm. De heer Lemaire dankte voor het vertrouwen dat hij steeds van de (bestuurs)leden had genoten. Ook dankte hij voor de prettige samen werking die er steeds was geweest. „Als u soms ergens mee zit en ik heb er tijd voor, zal ik wel komen om te helpen." Er zal gewoon worden doorge gaan met het plaatsen van rebussen in het clubblad. Tevens werd ook besloten, met goedvinden van de aanwezigen, om tijdens de ntten na afloop een klem pnjsje te verloten onder degenen die niet m de prij zen waren gevallen. Na de rond vraag sloot de voorzitter de verga- denng. De geplande ritten voor het ko mende seizoen zijn op de volgende data: autontten 23 maart, 30 apnl, 25 mei, 22 juru, 7 september, 5 oktober en 9 november. Er zijn ook twee fietsritten gepland en wel op 13 juni en 17 augustus. LEUSDEN - Toneelvereni ging Eendracht is op het laat ste moment voor een bestuur lijke impasse behoed. Dinsdag tijdens de jaarvergadering stelde Joke Pfaff zich onver wacht beschikbaar als secre taris in het dagelijks bestuur. „Ik vertik het de boel op z'n kont te laten gaan," motiveer de zij haar bereidheid de va cature in het bestuur op te vullen. Het bestuur van Een dracht was er ook na maan denlang lobbyen niet in ge slaagd een secretaris te vin den. In sombere bewoordingen schetste de -aftredende -voorzitter Dick van den Engel dinsdag m het Ros Beyaart wat er zou gebeuren als het bestuur verder moest zon der secretaris. Statutair is een be stuur van vijf of dne leden voorge schreven. Zonder secretaris door gaan kan dus niet, aangezien het bestuur dan uit slechts vier perso nen zou bestaan. Weliswaar zou doorgewerkt kunnen worden door nóg een bestuurslid te laten adtre- den, maar de zittende bestuursle den hadden al laten weten dat ze met van plan waren de taken voor vijf te laten verrichten door drie „Het zou erop neerkomen," aldus Dick van den Engel, „dat de voor stelling waaraan nu wordt gewerkt, nog wel kan doorgaan, maar dat de najaarsvoorstelling in gevaar zou komen." Zover hoefde het dankzij Joke Pfaff met te komen. Met haar toetre den tot het Eendracht-bestuur zit daar nu voor het eerst sinds men senheugenis een echtpaar in, want haar man Martin Pfaff heeft er de functie van algemeen bestuurslid. Ex-gemeenteraadslid Wim Bor (hij vertegenwoordigde korte tijd de groepering Gemeentebelangen in de raad) is sinds dinsdag de nieuwe voorzitter van de toneelver eniging. Hij vervulde daarin al eni ge jaren de functie van penning meester. Het plaatsverwisselen was nodig omdat voorzitter Van den Engel na vijfjaar de voorzitters hamer wilde neerleggen. Ook mar tin Rep stapte na een penode van vijf jaar uit het bestuur. Hij was tot vorig jaar secretaris, en trad het laatste jaar op als algemeen be stuurslid. Zijn vrouw Dicky Rep werd in zijn plaats in het bestuur gekozen als algemeen bestuurslid (speciale opdracht: jeugdtoneel). Nanda van Oort verruilde ook van portefeuille: zij was secretaris en is nu penningmeester geworden. Uit haar laatste jaarverslag, dat door de ledenvergadering werd goedgekeurd, blijkt dat het afgelo pen jaar voor Eendracht een beetje moeizaam is verlopen. Aan geplan de extra activiteiten waaraan Een dracht enkele jaren geleden nog werkte, zoals een tweejaarlijks te organiseren eenaktertoernooi en het opzetten van een werkgroep voor experimenteel toneel, is de vereniging nog steeds ruet toege komen. Dinsdag slaagde men er zelfs met in, leden te vinden die in de jeugd werkgroep opgenomen wilden worden om jeugdregisseur Dicky Rep te assisteren. Aan de andere kant was er wel veel enthousiasme om een ander expenment, de seizoen-start (of slot)avond, door te zetten. Tijdens dergelijke besloten avonden, die Eendracht sinds vorig jaar heeft mgesteld, kunnen leden sketches of toneelstukkenbrengen die hen eens van een andere kant laten zien. Dat kan vaak tot onverwachte resultaten leiden. Bob Knollenburg zal de avond in mei opzetten, terwijl er toch pas één is geweest in mei. De voorjaarsvoorstelhngen van Eendracht vinden volgende maand plaats op de vrijdagen 18 en 25 apnl in De Korf. Opgevoerd wordt dan het toneelspel „Veertig Karaat" door Barillet en Grédy De regie berust opmeuw bij Nic Pieters. Tij dens de jaarvergadering bracht het bestuur hem hulde voor zijn onver minderde inzet waarvan de toneel vereniging al ruim twaalf jaar profi teert. ACHTERVELD - Piet Snunk, fractievoorzitter van het CDA in de Provinciale Staten van Utrecht, houdt woensdag 12 maart om 20.30 uur een spreek beurt in De Peerdestal, Hessen weg 212 te Achterveld. Alle kiezers zijn van harte welkom, zo laat het CDA Leusden/Ach terveld weten. ACHTERVELD Zaterdag avond worden de carnavals feesten 1985-1986 afgesloten met het Halfvastenbal. Dit zal worden gehouden in café Bui- tenlust en aanvangen om 20.30 uur. De leden van de carnavalsvereniging hebben gratis toegang, mits zij hun lidmaatschapskaart bij zich hebben. Prins Theo Puup X zal met zijn gevolg op deze avond aanwezig zijn. De muziek wordt deze avond verzorgd door de hof kapel van de carnavalsver eniging uit Soest en door de groep „Een Beetje Band". Tij dens het bal zal er ook nog een loterij worden gehouden met een aantal aantrekkelijke prij zen. Prins Theo Puup X nodigt alle Puupen en Puupinnen en ook de Carnavalsvierders uit de omgeving uit dit feest te komen bijwonen. ACHTERVELD - Komende zon dagochtend vindt er m Ons Ge bouw te Achterveld een koffiecon cert plaats. Dat begint om 11.30 uur. Het Ceciliakoor onder leiding van G. Wijnands, de zangsolisten Riet Wijnands en Leontiene van Wie: gen en Riet Spruit (gedichten) t lenen daaraan hun medewerkt Het geheel wordt omlijst met« expositie en actieve deelname i de Leusdense schildersclub Vnje Kwasten. ACHTERVELD - Maandag avond houdt de ABTB de jaar vergadering in Ons Gebouw. De aanvang is om 20.00 uur. In eerste instantie zouden tijdens deze avond behandeld wor den de onzekerheden ten aan zien van opslag, verwerking en afzet van mest. Maar om dat bij de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst al veel avond en gewijd zijn aan de mestpro blematiek, is besloten er een gezellige avond van te maken. De agenda bevat 10 punten waar onder een vertoning van dia's. De heer B. Dekker uit Barneveld zal een dia-serie laten zien van de open dag m het ABTB-jubileum jaar, dat gelijk viel met Achterveld 600. De heer Jo Janssen uit Achterveld presenteert een dia-sene over het hele dorpsgebeuren in die feest- week. Op 13 maart is de voorjaarsl vergadering in De Roskam ten. Aanvang 20.00 uur. De 5 tijdens deze avond is de Coi ns der Koningin, de heer van Blokland met als onderwerp' er nog ruimte voor de boef verband met de regeling van voer kunnen degenen, die deze bijeenkomst willen, opnemen met J. Rutte, tel. 1385. Inwoners van Leusden, die oorspronkelijk uit de schone landstreek Twente afkomstig zijn, zullen het u ongetwijfeld kunnen vertellen: Pleer-oe daal is een niet onaardig bedoelde Twentse uitdrukking, om aan te geven, dat de gast er maar op z'n gemak bij moet komen zitten. Een vanant erop in een ander dialect is: „Pleur maar neer". Onaardiger van strekking, en ook veel onaardige:| gehanteerd, ook in het Leusdense. Zo troffen we in de sloot langs de Zwarteweg deze twee vaten aan, met andere onduidelijke vettige substantie erin, die daar „voor het gemak" nemen we aan, maar waren Onder het toevoegen van de tekst: „Pleur maar neer", nemen we aan. De vaten, zoals ze in de sloot langs de Zwart weg liggen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4