28 woningen in Claeverenblad Hockeyclub kan gaan uitbreiden egionaal bosplan erdeelt commissie Subsidie voor torenklok niet zonder meer rond commentaren— ^—meningen— lEusder krant VERGROTEN? Wijzigingen Tijmensen poort reden complimenten ;ezonaen— Sportinstuif LEUSDER KRANT irbazing ses voor |PvdA Commissie stemt m met grondtransacties: plaatselijk nieuws Op dit braakliggende terrein gaat het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten 28 woningen bouwen. prijs is 1,2 miljoen gulden. De heer E. Eskenazi kan een perceel grond kopen in de Paar- denmaat, ter grootte van ruim 800 vierkante meter, voor 101.680,-. De heer Eskenazi gaat daar bou wen ten behoeve van zijn groothan del in lampen. Tenslotte stemde de commissie ook in met de verkoop van een perceel grond aan de Rozengaar- de, aan de heer C. J. Schippers. Het gaat om een perceel met een op pervlakte van ruim 480 vierkante meter, ten bedrage van 89.838.-. Alle genoemde bedragen zijn ove rigens exclusief BTW. LEUSDEN - Het verzoek van het kerkbestuur van de St. Jozefparochie in Leusden voor een eenmalige bijdrage in de restauratiekosten van de torenklok, is niet zonder discussie de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening gepasseerd. Uiteindelijk zal waarschijnlijk niemand tegen het voor stel stemmen. Maar de wijze, waarop de aanvraag is ingediend, en de vraag of hier sprake was van een algemeen belang werden wel aan de orde gesteld. De manier waarop het kerk bestuur haar verzoek tot de gemeente heeft gencht, vond men in het algemeen onjuist. De werkzaamheden zijn eigen lijk al uitgevoerd, zo conclu deerde namens de WD Alnch Parson Gebruikelijk is, dat men een subsidieverzoek vooraf in dient Voorts is met duidelijk, of het kerkbestuur de kosten eigenlijk met zelf kan betalen. In de regel wordt van een aanvrager een subsidie ver langd. dat de aangelegenheid waar de subsidie voor is be stemd, aantoonbaar niet uit ei gen middelen kan worden be kostigd. Vandaar, dat er - los van de zaak zelf. waartegen eigenlijk niemand bezwaar had - enkele pnncipiele opmerkingen over de gang van zaken gemaakt werden. discussie yuiy ue commissie ak koord met de aanvraag van de hockeyclub. Het bestuur van de hockeyclub kreeg tijdens de vergadering van het liberale raadslid Lily van Amerom een compliment voor de vooruit ziende blik die men in 1979, bij de bouw van de clubaccommodatie heeft gehad De vereniging be stond toen uit 450 leden. Een club gebouw met zes kleedunits was toen voldoende. De hockeyclub is inmiddels uitgegroeid tot een ver eniging met 750 leden. Op zaterda gen is de kleedaccommodatie on toereikend. bij ae douw vain het clubhuis m 1979 heeft het toenmalige bestuur een vooruitziende blik gehad en alvast de fundering voor nog vier kleedlokalen aan laten brengen. Deze vier lokalen heeft men nu nodig, reden waarom men bij de gemeente voor subsidie heeft aan geklopt. Geen van de aanwezige raadsle den had maandagavond bezwaar tegen het voorstel van het college van burgemeester en wethouders. Dit betekent dat in de raadsverga dering van deze maand het voorstel geaccepteerd zal worden door de voltallige raad VERKLEINEN? Op A3- of A4 formaat? Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. ding. wethouder Jan Wagenaar te complimenteren. „Dit is de manier", „hier zijn we erg blij mee" en woorden van gelijke strekking werden 's wethouders deel. LEUSDEN - De wijze waarop het gemeentebestuur heeft ge reageerd op de wensen van de omwonenden bij de Tijmen senpoort, was voor alle ge meenteraadsfracties aanlei- Eerder al berichtten we uit voerig over de plannen, en het uitvoerige overleg dat hierover tussen gemeente en omwonen den in twee gespreksronden was gevoerd. Vandaar, dat we volstaan met het vermelden van het feit, dat naast de uitge sproken waardering, de com missie ook in kon stemmen met alle concrete voorstellen. pole verbazing van het be- ittivan LTV De Inslag heeft, name bij het bestuur van LZ 'Cde Haaien, onze leden- advertentie nogal wat op gebaard, reactie is o.i niet meer „een storm in een afge- id zwembad". Toegege ven ietwat gehaaide ad- intie". Uiteraard is deze irtentie nooit gericht ge- st tegen collega sporters vereniging De Haaien. Wel bedoeling geweest, een illende advertentie te ma- die inhaakt op de Leus- pe aktualiteit, want ook wij pen er - helaas - niet om- r, dat het zwembad is afge- geen advertentie om expli ciet leden te werven ten koste van zwemvereniging De Haaien. Een ieder die de adver tentie gelezen heeft, zal dit ook kunnen beamen, want geen en kele zinsnede suggereert het werven van leden ten koste van LZ PC d. H Wij konstateren uitsluitend, dat er in Leusden niet meer ge zwommen kan worden Verder geven wij informatie over onze jonge tennisvereniging LTV De Inslag, waar de pur sang re- kreant terecht kan. Wat ons betreft is de discussie hiermede gesloten en mag een ieder voor zich uitmaken hoe de gewraakte advertentie op gevat dient te worden Suggestie aan de Haaien: Hou het hoofd boven water. P.S. Om onze goede wil te to nen, verwijzen wij de lezers naar onze advertentie in deze krant op a s. donderdag. Namens het bestuur van LTV De Inslag, p/a Kleinhorst 23. pchte redaktie, iw krant van afgelopen dins- ïggereert u dat men iets te zou kunnen hebben van de Tussen de regels door zien opgeheven vinger als het beschuldigend wijzen in de van de ovenge politieke :n in Leusden, die het die arme toch zo moeilijk maken, ik nu zo jammer vind is, dat u van het begin van deze «rtij een foto hebt genomen dat u met eerder een foto iten zien van deze verkie- •rden. met name dat laatste wel d was, had de Leusdense g eindelijk eens in kunnen Wat die letters PvdA nu eigen etekenen. Wat was namelijk 'val? Nog voordat de meeste m hun verkiezingsplakkaten gemeentelijke borden had- tinnen bevestigen, lung de op alle gemeentelijke borden 'aar liefst twee plakkaten luit de plaats van D'66 in te n. tuag toch veronderstellen dat de PvdA de gemeentelijke jnen voor het plakken van gsplakkaten heeft ontvan- gelezen. Zo onduidelijk wa- e dacht ik niet over de juiste van deze plakkaten. wel vaker gebeurt, heeft 'er ongetwijfeld de arrogantie PvdA weer toegeslagen en 'hijnlijk is die nu eens afge- Als u overigens vandaag een "id genomen, had u kunnen lat meer partijen het slachtof- ln geworden van deze inder daad kmderachtige scheurbezig- heden. De hater(s) van politiek kon(den) blijkbaar opnieuw hun peuterneigingen met bedwingen. Misschien kan Leusden '85 voor deze lieden nog wat subsidie los peuteren ten behoeve van nog een crèche, waar zij hun haul op kunnen halen met scheur- en vouwblaadjes. Ik hoop tenslotte dat uw fotograaf blijft rondrijden en fotograferen in Leusden, wellicht dat hij dan m een stille achtertuin ook nog de bij de Europese verkiezingen ontvreem de borden van de WD tegenkomt. We houden ons aanbevolen voor zijn tips. Met vriendelijke groet, Ad de Rek „plakker" voor de WD. Naschrift redaktie: Als men in politiek Leusden nou eens gewoon las, wat er stond, dan voorkwam dat al heel veel eigenaar dige verhalen. Verhalen trouwens, die vanwege hun aard gelukkig lang met allemaal voor publicatie ge schikt zijn. Tussen de regels, daar pleegt in deze krant mets anders te staan dan wat in grafische termen omschre ven wordt als „functioneel wit". Overigens feliciteren we u van harte, dat men de WD zelfs m Europa al vreest. LEUSDEN - Komende zaterdag wordt de laatste sportinstuif van het seizoen 1985/86 gehouden. Onge veer 25 rekreanten knjgen dan een leuke herinnering aangeboden an organisator Fred Gressie. LEUSDEN - Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gaat in Claeverenblad, langs de Burgemeester Van de Postlaan, op de hoek van Groenhouten, 28 woningen bouwen. De grondtransac- tie werd afgelopen dinsdagavond in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening goedgekeurd. Met de ver koop is een bedrag gemoeid van 1.439.640,-. Het oppervlak bedraagt 7740 vierkante meter. Op het terrein komen 28 wonin gen, verdeeld in vier schakelwo ningen, acht patio-bungalows en zestien woningen van het type twee-onder-één-kap Bij het realiseren van de nieuw bouw wordt zoveel mogelijk reke- rung gehouden met de bestaande infrastructuur. Bovendien komt er een dwarsverbinding vanaf de Bur gemeester Van de Postlaan voor langzaam verkeer, ten behoeve van de Kinderlandschool. Langs de Bur gemeester Van de Postlaan komt een geluidswal Het gaat bij deze woningen voor al om types, waarvan het aanbod m Leusden gering is. Dat er geen premie-woningen gebouwd wor den, vindt zijn oorzaak in het feit, dat er geen contingenten beschik baar zijn. En als die er komen, worden die gereserveerd voor 't Ruige Veld. De commissie stemde overigens ook in met de aankoop van grond m 't Ruige Veld van mevrouw J. N. A. Bosgoed-de Groot, ten bedrage van 37.800,-. Het gaat om een opper- lakte van 5640 vierkante meter met een schuur erop, aan de Zwarte- weg. Ook de aankoop van grond in 't Vliet van de heer A A. van Zand- brink kwam weer aan de orde. In een eerder stadium onthield de provincie goedkeuring aan deze aankoop. Het college stelde nu voor, de transactie, zoals die eerder al goedkeuring van de raad onder vond, af te sluiten. Het gaat om een oppervlakte van 1187 hectare en de De plantekening geeft aan, dat ontsluiting zoveel mogelijk langs de bestaande infrastructuur zal plaatsvinden. In het midden van het gebied dat langs de Burgemeester Van de Postlaan wordt afgerond met een lage wal, komt een doorgang voor langzaam verkeer, ten behoeve van de Kinderlandschool. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De Mixed Hoc key Club „Leusden" mag re kenen op een gemeentelijke subsidie tot een hoogte van zeventigduizend gulden. De hockeyclub krijgt de subsidie om vier nieuwe kleedruimtes aan het bestaande gebouw toe te voegen. De subsidie-aanvraag van de hockeyclub werd maandagavond behandeld tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Wel zijn en Onderwijs. In deze commis sie zijn alle politieke partijen verte genwoordigd. Zonder al te veel Bouwen, maar waar? Over de opstelling van de Partij van de Arbeid en D 66 inzake de natuurbescher ming in en rond Leusden mag men zich in alle redelijkheid nu toch wel eens wat vragen gaan stellen, binnen die par tijen. Niet bouwen bij de School steegbosjes, dat is een duide lijk standpunt. Maar de houding met be trekking tot het zogenaamde Amsterdamse bosje, die deze twee partijen zich afgelopen dinsdag, tijdens de discussie over het regionale bosplan, aanmaten roept toch een vraag op. Als dat bosje - en het gaat hier inderdaad om een stuk boeren-hakhout - zo nodig gespaard moet worden van wege een overigens nooit eer der gesignaleerd belang inza ke natuurbehoud - waar moet er dan gebouwd worden? Niet naar het zuiden, dat willen deze partijen in elk geval niet. Niet naar het westen en het oosten, ook daar is geen dis cussie over mogelijk. Maar indien men nu plotse ling ook al grote natuur-we- tenschappelijke of natuur historische waarde wil gaan toekennen aan een enkel per ceel ordinair geriefhout, stuurt men de mensen die zo graag goedkoop in Leusden willen wonen net zo hard het bos in, als diegenen, die zich een eigen woning kunnen ver oorloven. Om daar op dit punt ook maar enig onderscheid in te maken, lijkt ons niet alleen niet aan de orde. Het is geheel in tegenstrijd met eigen, eerder geuite standpunten. Waarbij men en passant zelf dat eigen standpunt inza ke de Schoolsteegbosjes op de tocht zet. Hans Mosterd. deel van de Schoolsteegbosjes zou volgens het regionale bosplan moeten voortbestaan met de g „bos met natuurwaarde". Het Amsterdamse bosje m 't Vliet zou, als wat erover staat in het regionale bosplan bewaarheid wordt, een grote belemmering kunnen gaan betekenen voor de woningbouw in dat gebied. Zoals op de foto duidehjk is te zien, gaat het om een perceel hakhout. de discussie al niet anders. Een kwestie, die hier meespeelt is, dat in het betreffende gebied 't Vliet, woningbouw gepland is. Vandaar dan ook, dat het college zich op het standpunt stelde, dat men hier niet in kon stemmen met een bestemming „bos met hoofd functie natuur". „Waar moeten we straks dan bouwen?" vroeg com missievoorzitter Jan Wagenaar (WD) zich af. Ook hier was de meerderheid van de commissie het met het colle ge eens. En ook hier handhaafden PvdA en D'66 hun bezwaren, dan wel hun eenstemmigheid met de provincia le visie. Jan Wagenaar wees er vervol gens op, dat er een verschil was tussen wat het streekplan voor het betreffende gebied aangeeft, en wat er in het bosplan is opgenomen. „In het streekplan staat woning bouw. Nou, hoe kunnen we ooit een zo grote ingreep in dat gebied doen, als er een natuurgebied mid denin ligt?" stelde hij. Henk Ossendrijver (CDA) onder streepte die visie nog eens. „Het gaat gewoon om hakhout, dat eens m de zeven, acht jaar wordt omge zaagd. Dus waarom dat nou zo'n waardevol bosgebied zou zijn, ont gaat me," zei hij. Com Verduijn (PvdA) bleef het met eens met het bezwaar, dat de gemeente zou moeten maken, evenals Ep Oostra (D'66). Boven dien maakte mevrouw Verduijn be zwaar tegen het feit, dat men maar zo'n korte tijd had, om op het plan te reageren. Daarover werd zij echter onmid dellijk teruggefloten. Wethouder Wagenaar maakte haar duidelijk, dat het met tweeèneenhalve kracht op de afdeling stadsontwikkeling niet mogelijk was geweest, de voorgenomen reactie van het colle ge eerder ter tafel te brengen. Daann werd hij gesteund door ambtelijk medewerker Rogge- kamp, die erop wees, dat de betref fende afdeling in zeer korte tijd erg veel werk op zich af heeft zien komen. Het bestemmingsplan De Horst, maar vooral ook de vereiste snelle reacüe op het streekplan, hadden een eerdere reactie op het bosplan niet mogelijk gemaakt, zo liet hij weten. „VREEMD" Vervolgens wees Alrich Parson (WD) op de volgens hem vreemde reactie van de PvdA op het voorlig gende plan. „We mogen van de PvdA met bouwen in het zuiden. En nu zou dat ook niet kunnen in het noorden, vanwege een perceeltje hakhout daar. Ik zou zeggen: laten we toch vooral proberen, er in het noorden van Leusden wat moois van te maken. Wij zijn het dan ook eens met het bezwaar," stelde hij. Harm Offereins (GPV/SGP) ves tigde daarop de aandacht van de commissie op het feit, dat het bos plan was gebaseerd op een inmid dels vijftien jaar oude kaart. Reden, om een aantal aangegeven wensen in dat plan met de nodige reserve te benaderen, vond hij. Waarna de meerderheid van de commissie instemde met het voor nemen van het college, op de ge noemde punten bezwaar tegen het regionale bosplan aan te tekenen. iONDERDAG 6 MAART 1986 één onzer verslaggevers) USDEN - Het regionale bosplan van de provincie Utrecht in Leusden tot verschillende reacties geleid. PvdA en n i Heken in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke le,j ning wel in te kunnen stemmen met de provinciale visie op devol bos in het Leusdense. overige partijen hadden echter moeite met de behouden de in het plan op het westelijke deel van de Schoolsteeg en op het Amsterdamse bos, in provinciale termen eleduid met het „Anemonenbos", in 't Vliet, rrs het regionale bosplan worden die beide gebieden aange- ■es n als „bos met de hoofdfunctie natuur". t\ fteactie van het college van B. op het plan luidde overwe- positief. Het feit, dat er met yq op de toekomst uitvoerige icht wordt besteed aan het dhouden en ook aan het ont- ilen van nieuwe bossen, is een ef te waarderen feit, zo vond het college, en daar stemde de hele commissie mee in. Er waren echter twee elementen, waar het college het met mee eens was, en is. In de eerste plaats betreft dat de westelijke zijde van de Schoolsteegbosjes. Het college stelt zich op het standpunt, dat waai men in het Leusdense structuurplan hier een optie open houdt, als gevolg waarvan men ook in de reactie op het bosplan afwijzend moet reageren op de provinciale visie. Datzelfde gold onlangs ook in de discussie rond het streekplan De meerderheid van de commis sie stemde met die visie in. Alleen PvdA en D'66 bleven bij hun eerder mgenomen standpunten. Zoals be kend, zijn die partijen tegen het mogelijke bouwen ten zuiden van de Schoolsteegbosjes, en in het licht van dat standpunt wezen zij deze reactie van de gemeente Leusden van de hand. WONINGBOUW Met betrekking tot het zoge naamde Amsterdamse bosje liep

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5