Ieder individu heeft iets eigens, aar moet de politiek naar kijken" We zijn niet opgericht m geen zetels te krijgen" leusder krant len Stoelinga (Leusden '85): iema- :htend ver snoep bijeenkomst KPO Jeugddienst dorpskerk Hoost de Jongh (VVD): Geen krant ontvangen? DONDERDAG 6 MAART 1986 Verkiezingen resseerd in zijn mede-individuen." En dan volgt weer zijn lijfspreuk: „In elk mens zit iets liberaals: inte resse in de ander." Wél is De Jongh van mening dat de lokale omroep in beginsel zich zelf moet bedruipen Hij citeert een gedeelte uit het WD-programma, waaruit blijkt dat de liberalen niet bang zijn voor commerciële televi sie. Dat moet gebeuren zo gauw dat wettelijk mogelijk is. I LEUSDEN - „Ieder mens heeft een stukje liberalisme in zich. ■et is alleen jammer dat niet iedereen dat beseft." Er is maar i man in Leusden die deze woorden vol overtuiging uit zijn !ond kan krijgen: Joost de Jongh. Nog even voorzitter van de Jlaatselijke WD-afdeling en straks namens die partij lid van de ■emeenteraad. De Jongh, de positivo van de WD-Leusden, is het enige jieuwe kandidaat-raadslid dat vrijwel zeker is van een plaatsje i de gemeenteraad voor 1986-1990. Hij staat met stip op een érde plaats op de verkiezingslijst. En het moet wel heel gek jpen als de VVD niet minimaal drie zetels haalt. steentje bijdragen aan de Leusden- se samenleving in de gemeentepo litiek. Dan hoop je dat ze je op een plaats zetten van waaruit je wat kunt doen." BULLDOZER Het worden gewoon zes zetels," igt Joost de Jongh vol overtuiging, •ventueel zeven." De eeuwige op- mst, altijd lachend en met een izond kleurtje op zijn wangen, elt aan één stuk door. „Het zal •1 wennen zijn om aan de andere van de muur te zitten in de adszaal." Eigenlijk behoeft De Jongh geen roduktie meer. Hij is acht jaar >stuurslid van de lokale WD- deling, waarvan zes jaar als voor ier. Ook bij de Planadviesgroep >eft De Jongh er al acht jaar >atten. waarvan vier jaar als voor ier Tenslotte de Vereniging elzijn Ouderen Leusden (kort- de WOL), waar hij eveneens bestuurlijke touwtjes in handen >udt. „Ik wil me graag bezighouden •t politiek, met name liberale ilitiek," zo legt De Jongh zijn nstaande stap naar de gemeente- id uit. „Ik wil me op een andere ek uizetten. Ik wil graag een ZIN HEBBEN Je moet er wel zin m hebben om een verschikkelijk groot aantal uren te werken," zegt hij. „Ik denk dat als anderen je vragen omdat ze je capabel vinden én als je zelf denkt dat je het kunt, dan ben je verplicht om „ja" te zeggen. Dat moet je dan wel doen." In het dagelijks leven is De Jongh bedrijfsadviseur. Zelfstandige dus, met een kantoortje aan huis. Op de eerste verdieping. „Ik kan zelf mijn agenda invullen," verklaart de libe raal der liberalen. „Al mijn aktivitei- ten gaan goed samen." Naast zijn werk bekleedt hij maar liefst zes functies in diverse vereni gingen en organisaties. Is dat vol te houden? „Met een strakke agenda en een vrouw die het goed vindt, wel," schatert hij. „Ik heb ook nog tijd voor mezelf. Ik verzamel post zegels. Een thuishobby, ja, anders zou ik dat a-sociaal vinden." „Ik heb nu genoeg dingen waar ik me mee bemoei," vindt hij. „Er zijn altijd raakvlakken met de poli tiek. Dat is een voordeel, want je loopt nooit met oogkleppen op. Je hoort altijd diverse benaderingen. Dat is voor jezelf heel beslissend." Besturen is m principe overal hetzelfde, aldus De Jongh. „Een lijn uitstippelen en kijken hoe dat uitge werkt kan worden. In vergaderin gen heb ik graag een rol van waaruit ik beleid kan bepalen. Ik wil graag meewerken aan het be leid." De Jongh: „Als je midden m de politiek staat, kun je van alles doen. Zit je ui de politiek, dan kun je die in een bepaalde richting duwen. Ik ben voorstander van samenwerken met anderen. Dat moet wel; ande ren moeten jouw ideeen steunen, anders kun je ze met verwezenlij ken." TYPISCH Hij geeft de voorkeur aan lokale politiek. „Dat is het meest aardige," zegt hij plechtig. „Je ziet vaak met een resultaten. Leusden is een le vende democratie. In de lokale politiek is het van belang wat de gemeenschap dient. Alles gencht op het individu: dat is typisch libe ralisme. Niet als grote almachtige bepalen „wij vinden dat goed voor u". „Nee, per geval bekijken." Na het voorgaande is zijn keuze voor de WD met moeilijk te verkla ren. „Het liberalisme spreekt me het meeste aan. Het is op het individu gencht. Ieder individu heeft iets eigens. Daar moet de politiek naar kijken." Dat mist hij toch wel bij de PvdA. „het socialis me kijkt meer naar groepen." Zijn interesses gaan voorname lijk uit naar het welzijnsterrein. Voornamelijk, maar niet alleen. „Ik houd met van mensen die op eén onderwerp zijn gefixeerd Dat zijn vakidioten. In de lokale politiek moet je van het hele vlak wat afweten." „We hebben nog geen verdeling gemaakt binnen de fractie. Dat gebeurt pas na de verkiezmgen. Het is redelijk logisch als ik de welzijnsportefeuille neem." Gokt hij daar zélf op? „In de politiek moet je nooit gokken. Dat doe je alleen maar in het casino," klinkt het wijs. Joost de Jongh vindt het heel eervol om straks in de raad te zitten. „Ik heb het gevoel dat ik dan meer verantwoordelijkheid heb om dat ik gekozen ben door stemmers. Men vindt mij kennelijk goed ge noeg om hen te vertegenwoordi gen." Over hoe hij gaat functioneren in de raad doet hij nog geen voorspel lingen. „Anderen moeten over vier jaar maar zeggen of het beter was." vindt De Jongh. „Mensen die zeg gen dat ze het goed gaan doen, dat wordt nooit iets PAUZE Hij pakt een sigaar. „In de Plan adviesgroep wordt er voor de pauze nooit gerookt. Ik stel altijd vast wanneer die pauze is," zegt hij glimlachend, terwijl hij de sigaar aansteekt. De Jongh is ovengens tegenstander van rookloze gebou wen. „Niet-rokers moeten niet alles gaan dicteren." De aansluiting van Leusden op njksweg 28 is volgens De Jongh een uitgekauwd onderwerp. „Leusden is een springlevend mens zonder aorta," zo zegt de liberaal. „Die aansluiting is een harde noodzaak. Het is hier nog net de paard- en wagentijd. Eigenlijk heeft de hoge re overheid de verantwoordelijk heid om dat soort infrastructuren aan te leggen." Diverse keren heeft hij het over „creatief bestuur", een begnp waar het WD-programma op geba seerd lijkt te zijn. Hoe moeten we dat invullen voor bijvoorbeeld het bouwen ten zuiden van de School steegbosjes? De Jongh: „Ik zou met staan te trappelen om dat te doen. Wel vind ik, dat als we er verder moeten bouwen, iedereen die zegt dat het daar met mag. een andere plek aan moeten wijzen." „Problemen zijn uitsluitend op te lossen met een creatief bestuur. De Schoolsteegbosjes is een natuurge bied waar je heel voorzichtig mee moet omspringen. Ook al zouden we daar willen bouwen, dan is het altijd nog de vraag of de hogere overheden daar toestemming voor geven. Het standpunt van de WD is nog steeds dat het landelijk karak- ter van Leusden zoveel mogelijk bewaard moet blijven." Zeer enthousiast is hij te krijgen over de lokale omroep. „Daar sta ik zeer positief tegenover. De lokale omroep brengt de samenleving dichter bij elkaar Meer mensen raken betrokken bij het lokale ge beuren. Nieuws van lokaal niveau vindt men prachtig. Men is geinte- „De inspraakmogelijkheden in Leusden zijn uitstekend," aldus de liberaal De Jongh. „Het is alleen jammer dat sommige mensen pas reageren als de bulldozer voor ui de turn staat. Ik weet uit ervanng hoe vroeg de zaken aan mensen wor den voorgelegd. Als men te laat reageert, is dat de eigen schuld en niet die van de gemeente." „Er is genoeg over bekend. De info's die uitgaan, het spreekrecht bij commissievergaderingen. In die vergaderingen mogen mensen ge woon meepraten. Daar wordt naar ze geluisterd. De mensen dragen wél een stukje eigen verantwoor delijkheid. De overheid moet voor waarden scheppen, maar niet alles voorkauwen." Over het jeugd- en jongerenwerk laat De Jongh zich zeer genuan ceerd uit. „In beginsel zijn er vol doende mogelijkheden. Het moet wel bijgehouden worden." Hij pleit voor een aktief beleid van de lokale overheid, „het moet zeker niet min der worden. Nog wat groeien, dat zou ik plezieng vinden." Wat de werkgelegenheid betreft vindt hij de ontwikkeling van De Horst in groot tempo van belang. „Of De Horst genoeg is, hangt af van wat voor soort bedrijven er komen. Daar kun je nu niets over zeggen. Dan moet je koffiedik- kijken." Er is één onderwerp wat De Jongh zelf graag even aansnijdt: Leusden '85. „Die komen niet in de raad," is hij ervan overtuigd. „Nega tivisme spreekt heel weinig men sen aan. Mensen kijken meer naar continuïteit. Wat voor beginsel heeft een lokale partij? Leusden '85 heeft geen enkele betrouwbaar heid, geen politieke lijn. Dat is bij andere partijen wel het geval." „Mensen zullen dat onderken nen. hoop ik. Er zit geen wortel in, geen denktrant, geen visie. Ik ver trouw op het gezonde verstand van de kiezer." Op de valreep wordt collega Wagenaar nog even geprezen. „Dit dorp was nooit geworden wat het nu is zonder Wagenaar en de WD. Wagenaar is een ver domd goed bestuurder. Hij heeft ook fouten gemaakt, maar hij is ook maar een mens. Van de dui zend dingen die hij doet, doet hij er misschien tien fout maar 990 goed. Iemand die maar tien din gen doet, kan er geen tien fout doen." LEUSDEN - „De PvdA is er nooit in geslaagd om iets te frauderen. Ze zijn te netjes, laten alles over zich heen gaan. t geldt ook voor de andere partijen: daar komt niets uit. Ze In te slap, niet krachtig genoeg." Al enige tijd roept Leusden '85, de jongste telg in het iusdense politieke gezelschap dames en heren, dat ze de mende raadsperiode voor vuurwerk gaat zorgen. Lijsttrek- ir Ben Stoelinga (35): „De gemeente moet zich een partij die uit ze overwegingen ontstaat heel erg aantrekken. Het is een ken dat er iets ontbreekt." een klem beetje sympathie van Leusden '85 rekenen. Maar sinds de socialisten kenbaar maakten dat ze weer willen mee-regeren, liggen ook zij eruit bij de jonge kiesvereni ging. „De PvdA staat te popelen om macht. Het beetje oppositie wat er was, verdwijnt dan", concludeert Ben Stoelinga. Vervolgens: „Wij gaan oppositie voeren in de ko mende vier jaren." Wanneer ik zeg dat het program ma van Leusden '85 grotendeels overeenkomt met dat van de PvdA, barst hij in lachen uit. „We horen een heleboel dingen uit ons pro gramma bij andere partijen terug. Wat dat betreft hebben we al heel wat bereikt. De WD komt nu met creatief bestuur. Dat hebben ze bij ons gepikt." Stoelinga noemt het huidige ge- entebestuur de „Familie Leus- Een kliek mensen die elkaar iel lang kent en ook al heel lang zaakjes hier regelt. Zélf in de neenteraad zitten is de enige nier om de Familie Leusden te >rbreken." lil is er zich van bewust dat de tij zich isoleert van de rest. Dat nut namelijk met opzet. „We lenniet met andere clubs praten, hebben van tevoren gezegd: n binding met andere partijen, at we ons onafhankelijk kunnen tellen in de toekomst." >e lijsttrekker: „Andere partijen in laatdunkend over ons, maar weten dat het ze stemmen en gaat kosten. We hebben n formele contacten met ze. We i ze functioneren in de raad, het iet belangrijk om ze persoonlijk ennen. Wij zijn een stroming in samenleving. Na de verkiezin- moeten ze ons wel serieus ten." De PvdA kon tot voor kort nog op SCHREEUWEN Is Leusden '85 een anti-Wage- naar-partij? „Ik ben lijsttrekker. Ik ken hem niet persoonlijk. Ik beoor deel hem op zijn functioneren in het college. Dat college roept een hele boel weerstand op waardoor men sen zich bij ons aansluiten. We zijn wel uit onvrede ontstaan, maar wil len dat ombouwen tot een positieve inbreng. We blijven met aan de kant staan schreeuwen." Politieke ervanng heeft Stoelinga totaal niet. Waarom dan nu toch het strijdperk betreden? „Ik wordt daann gemotiveerd door de resul taten van het college en de ge meenteraad", aldus Stoelinga.. Het is tijd om wat heel nieuws in de raad te hebben, buiten de traditionele regels om. Bij bestaande partijen wordt via schaduw-fracties de nieu welingen de spelregeltjes aange leerd." Het gebrek aan ervanng ziet hij niet als een gemis. Integendeel zelfs. „Ik weet waar ik aan begin. Ik heb voor mezelf gezegd: we storten ons enn en ervaren wel hoe dat gaat. Ik heb me wel gerealiseerd dat er een hoop tijd in gaat zitten. Maar ik kom er in ieder geval met voorgeprogrammeerd in. Dat schudt de raad misschien wakker." Hij voorspelt nu al dat Leusden '85 regelmatig overhoop zal liggen met onder andere de burgemees ter. Stoelinga: „Als ik zie hoe Rade maker de oppositie behandelt, dan denk ik, tjongejonge. Ergens moet je een fatsoensgrens trekken. Maar het wordt allemaal geaccepteerd. Hoe hij mensen in discussies af kapt, vergaderingen leidt, discussies wendt. De Familie Leusden accep teert dat. Maar het respect dient van twee kanten te komen." OLIE Ben Stoelinga:We willen met met andere clubs praten. De vraag „wat denk je beter te doen dan de huidige raadsleden?" heeft hetzelfde effect als olie op vuur gooien. „Een heleboel", zegt Stoelinga fel. „Als we tevreden waren, hadden we geen meuwe partij opgericht. Wat we beter gaan doen? Tja, dat kan ik het hele verkiezingsprogramma opnoe- „Wij willen veel meer namens de burgers méér inbrengen m de raad. Beter aansluiten bij wat de bevol king wil. Er gebeuren dmgen m het college en de gemeenteraad die met kunnen. Bij fouten van het college zegt men vaak met een glimlach „nog één keertje dan". Wij zullen dan heel kwaad moeten wor den." „Waarom ziet er niemand bij de commissievergaderingen? Het is niet leuk, met te volgen. Het staat te ver van de mensen af. Een gemeen teraad moet zo functioneren dat de burgers het kunnen volgen. De gemeenteraad moet beleid maken, dat controleren en het college aan het werk zetten." Ook wil Leusden '85 de wethou ders veel meer ter verantwoording roepen. Ben Stoelinga: „Er moet een duidelijk beleid op een verant woorde manier komen. Kijk bij voorbeeld eens naar de A28. Over een tijdje zal blijken dat Leusden veel méér moeten betalen dan nu gepland is. Het college heeft dan op een slimme manier de mensen ui een hoek gekregen, waar ze met meer uit kunnen." Maar er is nog meer: „De aanslui ting zal straks als argument ge bruikt worden om het Huis van de Sport te rechtvaardigen. Op zo'n manier wil het college de mensen ui een hoek dwingen." De aansluiting vindt hij op zich een goede zaak. Alleen moet er eerst duidelijkheid komen over wat het de gemeente gaat kosten. „Niemand weet dat precies", aldus Stoelinga. AFSPRAAK Ook wil Leusden '85 voor de uitvoering van de aansluiting een openbare aanbesteding. „Het pro ject moet met automatisch naar het gemeentelijk nevenbedrijf Schoon hoven gaan", vindt de lijsttrekker. „Wagenaar heeft het steeds over een afspraak uit het verleden. Schoonhoven kan echter zelf de prijs berekenen. Wij denken dat de gemeente bij openbare aanbeste ding veel goedkoper uitkomt. De automatische aanbesteding kost de gemeente dus extra geld." Van beroep is Ben Stoelinga le raar Nederlands en maatschappij leer aan de Don Bosco-school hier in Leusden. ..IVTn werk is me erg lief', vertelt hij. „Het is te combine ren met mijn politieke aktiviteiten, anders had ik dat met gedaan. Het onderwijs is geconcentreerd ui pe rioden. Dat zijn dan hele drukke tijden. Maar in totaal gezien is het goed te combineren." Zijn persoonlijke interesses gaan uit naar onderwijs en welzijn. „Als we een taakverdeling moeten ma ken, dan zal ik die kant kiezen. Maar dat hangt af van hoeveel mensen we in de raad hebben." Welke punten van het Leusden '85- programma trekken het het meeste aan? „Meer betrokkenheid van de burgers bij het bestuur, meer open baarheid en een veel vriendelijker beleid naar de inwoners toe." „Ik vind het bedenkelijk dat poli tieke partijen zich nu aan inwoners presenteren en na de verkiezmgen niets meer laten horen. Wij willen die betrokkenheid na de verkiezm gen doorzetten via enquêtes. Con tacten onderhouden." Zo'n onderzoek zou bijvoorbeeld antwoord kunnen geven op de vraag of de mwoners nu wel of niet een lokale omroep wensen. Vol gens Stoelinga hangt daar het ver strekken van subsidie vanaf. „Bij de lokale omroep is een belangrijke stap vergeten: wat wenst de bevol king?" Aan de andere kant, zo stelt hij, is subsidie nodig om een com merciële zender die „door de dik ke portemonnaies uit de gemeente Leusden betaald wordt" te voorko men. PLICHT Inspraak is één van de onder werpen waar Leusden '85 graag over valt. „Tot nu toe werd er steeds achteraf inspraak verleend. Het probleem is dan vaak al ver weg. Er moet een plicht zijn om burgers erbij te betrekken. Omdat het zo dicht bij huis is; je ziet het elke dag En omdat het zo dicht bij de mensen afspeelt, is het ook makkelijker om ze erbij te betrek ken." „Men laat hier momenteel kan sen liggen", zo zegt Ben Stoelinga. „We pleiten voor een sterke ïn- spraakregeling. De afstand nissen bestuur en burgers willen we ver- kiemen. Dat zegt de PvdA ook, maar laat ze eens wat doen. Burgers kunnen best zelf hun woordje doen. Je moet ze wel de gelegenheid, omgeving en ruimte geven." „Er is een aantal groepen in Leusden die je extra moet stimule ren", aldus de lijsttrekker van Leus den '85. „Wat subsidie-verlening betreft voert de gemeente een ad- hoc beleid alleen als er aanvragen binnenkomen of als er stront aan de knikker is. Er is geen beleid." „De gemeente moet initiatieven nemen. Naar die groepen toegaan, met ze praten, ze stimuleren. We moeten voorkomen dat ze m de ambtelijke molen terechtkomen. De gemeente moet op gelijk mveau en duidelijk met de groeperingen omgaan." Stoelinga verwacht met zijn partij mmstens twee zetels te behalen. „We zijn met opgericht om geen zetels te krijgen. Er is voeding voor Leusden '85." Vervolgens noemt hij een aantal redenen op waarom hij dat denkt „We krijgen er twee zetels bij, er is een andere, meuwe samenstelling van de bevolking door de uitbreiding, de gesigna leerde onvrede met het CDA/WD- beleid en de verwachte landelijke teruggang van de WD zal de ge meente niet ontgaan." Wat gaat er gebeuren als de partij geen zetels haalt? Dat is dan toch een teken dat er geen behoefte is aan Leusden '85? Na een korte stilte volgt het ant woord: „Als de groepering niet die steun krijgt uit de bevolking die we wensen, dan bezinnen we ons en bekijken we wat we verder gaan doen." JSDEN - De kruisver- ging Leusden/Achterveld laniseert op dinsdagoch- 'd 18 maart een thema-och- id voor ouders van kleuters de leeftijd van lVz-4 jaar er 'Blijf "snoep" de baas.' Deze ochtend wordt verzorgd door Aagje Methorst (wijkver pleegkundige) en Margriet Schipper (opvoedkundige). De kosten bedragen 2,50 gul-1 den per persoon. Voor deel name geldt dat men lid dient te zijn van de kruisvereniging Aanmelden kan tot 11 maart tij dens het spreekuur van de wijkverpleegkundigen, van maandag tot en met vrijdag te bereiken tussen 08.15 uur en 09.00 uur op telefoonnummer 033-941218. ■EUSDEN - De Katholieke Plat- fldsvrouwen Organisatie in tsden houdt op dinsdag 11 om 20.00 uur weer een 'enkomst in De Kom, Hamers- ^wen 53 Het thema van de avond is „Zijn vrouwen solidair met elkaar". On der leiding van Pea van de Velde vertellen vier vrouwen (een Chi leense, een Oost-Duitse, een Turkse en een Zuid-Afnkaanse) hun ver haal. Daarna is er gelegenheid om vragen te stellen. Ook buitenlandse vrouwen zijn op deze bijeenkomst van harte wel kom. LEUSDEN - Komende zondag wordt er m de Dorpskerk te Leus- den-Zuid weer een jeugddienst ge houden. Deze heeft als thema „De liefde doet de mensen geen kwaaden begint om 10.30 uur Dominee G. van Belzen begeleidt de dienst. Het katholieke jongeren koor uit Leusden verleent muzikale medewerking. Voorlichtingsdag Rijks PABO Maandag 10 maart houdt de Rijks PABO Midden Nederland, Keerkring 5, een voorlichtingsdag over het beroep leraar basisonderwijs. Tijdens deze dag zullen er vele aspecten van het beroep u.m.v. uieoretische en praktische activi teiten aan de orde komen. De dag begint om 9.45 uur en eindigt om 15.00 uur. Voor een lunch wordt gezorgd. Tijdige aanmelding voor deze dag is gewenst, telefoon 725888 De Eerste de Beste vanuit Amersfoort De vijftigste aflevering van het re- cord- en stuntprogramma De Eerste de Beste wordt door TROS vrijdag 7 maart bve uitgezonden vanuit het Sportfond- senbad Amersfoort. Programma-onder delen die ter plaatse worden gereali- i seerd zijn o.a. een ontsnapping uit een gesloten brandkast onder water door stuntman Joe Alcatraz, een poging het record onder waterzwemmen te verbe tereren door Onno Joustra, lid van de Nederlandse Jeugdkemzwempleoq en Gerard Joling op Bertus de mechani sche stier. De uitzending is vnjdag vanaf 19 12 uur op Nederland 2 te zien. Prijswinnaars Nederlandse Vakantietent De Nederlandse Vakantietent van het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) en de provinciale VW, ANWB, NJHC en Natuurmonumenten heeft op de eerste dag m Amersfoort circa 1000 bezoekers getrokken De officiële ope ning vond plaats om 16.00 uur en werd vemcht door mr J. A. T. Comelissen, algemeen directeur van het NBT. Tij dens de opening ontving de voorzitter van de provinciale VW Utrecht, dhr. J G. de Graaf, een cheque van 30 000 van de voorzitter van de Kamer van koophandel Utrecht, dr A. C. van Wic- keren. Voor dit bedrag kan de provin ciale VW Utrecht een promotionele actie starten en een bedrijfsauto finan cieren De Nederlandse Vakantietent waar in alle informatie over vakantiemogelijk- heden en dagtochten in Nederland te verkrijgen is. staat op 4 maart in Apel doorn en zal op de daaropvolgende dagen achtereen volgens in Zwolle. Emmen, Groningen en Leeuwarden staan. In de vakantietent wordt dagelijks een prijsvraag gehouden en na afloop wordt onder de hoofdpnjswinnaars een auto, Fiat-Uno, verloot. De dagprijzen bestaan uit vakantie-arrangementen in eigen land, museum-jaarkaarten, lid maatschappen van Natuurmonumenten en boeken over Nederland. Hoofdpnjswinnaars in Amersfoort zijn: dhr/mw J. Jacobs, Vermeerstraat 98. Zij wonnen een volledig verzorgd weekend voor 2 personen te Slenaken (Limburg) en mw N van de Ham, Eemzijde 14. won een weekend in Valkenburg aan de Geul (Limburg). Stille omgang 1986 In de nacht van zaterdag 15 op zondag 16 maart a s. zal in Amsterdam weer de „Stille Omgang" gehouden wordea De algemene intentie van de Stille Omgang dit jaar zal luiden: „Samen delen van onze overvloed is broodnodig" Om 22 30 uur zaterdagavond 15 maart zullen de bussen van het Amersfoortse Sta tionsplein naar Amsterdam vertrekken. U kunt zich telefonisch opgeven, of informatie vragen bij: 723209, 10451, 806700. Internationale Vrouwendag in het Soesterkwartier Zaterdag 8 maart wordt ui buurthuis de Sleutel, Noordewierweg 252-1, voor de tweede keer de internationale vrou wendag gevierd. Het programma ziet er als volgt uit: 14.00 uur informatiemarkt en videofilms „Sien hoe zit het met Ot" en „Meer bewegen voor ouderen" 15 00 uur Praatshow Anita Mathey in gesprek met drie opmerkelijke vrou wen 18.00 uur Gezamenlijke maaltijd met kaasfondue en salades. Voor 16.00 uur opgeven. 20.00 uur: Verhalentheater net muziek en een lied Aansluitend zingen Tessa en Manon, en spelen gitaar en viool. Van 14.00 tot 17.00 uur is er kinderop vang aanwezig. Voor inlichtingen kan men bellen naar Yteke Braaksma van buurthuis de Sleutel, telefoon 10331. Vrijetijdsmarkt Animato In dorpshuis De Dissel aan de Van Tuyllstraat 36 te Hooglanderveen houdt showband Animato zaterdag 15 en zon dag 16 maart een vrijetijdsmarkt en bazar. Zaterdag is de markt van 11.00 tot 18 00 uur te bezoeken en zondag van 13 00 tot 18 00 uur Op de vrijetijdsmarkt is nog een aantal gratis standplaatsen beschikbaar Wie belangstelling heeft, kan kontakt opnemen met H. Petersen, telefoon 751575 of A. Last, telefoon 751657. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. Joost de Jongh..Het zal wel wennen zijn om aan de andere kant van de muur te zitten in de raadszaal.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7