8B r krant aak Wagenaar-Eman voor de rechter ►p 19 maart, dag van de verkiezingen m Ravage na botsing M vandaag in Belgische sferen in O.J.J.C. De Geut Ook voor u: 0e leusder krant- Lnneke Eman geeft opening van zaken inzake proces tegen Jan Wagenaar: SrV' criA Rommelmarkt in Blijhof Geen voorrang Een huis van Goldewi jk Kaartavond in De Til Snelheids controle BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden GEMEENTE LEUSDEN leusder krant Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redakti^: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.90 per kwartaal Uitgave BDU BV DINSDAG 11 MAART 1986 - 17e JAARGANG NO. 85 LEUSDEN - Negentien maart wordt in Leusden niet alleen >n spannende dag met het oog op de gemeenteraadsverkiezin- in. Een vreemde speling van het lot heeft bepaald, dat op dit ig tevens de handelszaak tussen de Leusdense mevrouw nneke Eman en wethouder Jan Wagenaar op de rol staat, 's orgens om tien uur zijn beide partijen opgeroepen, in persoon x>r de rechter in Utrecht te verschijnen. Het gaat hierbij om it zich in Leusden als „de houten huizen-kwestie" afspeelt. Anneke Eman heeft nu haar stilzwijgen verbroken, en ining van zaken gegeven, onder de toezegging dat zij na de tspraak van de rechter alle bewijsstukken ter tafel zal engen. Wethouder Jan Wagenaar (WD) doet er het stilzwijgen toe. neen reactie gevraagd op het verhaal van Anneke Eman liet weten, daar geen behoefte aan te hebben. „Het ligt gentien maart voor de rechter, en voor die tijd geef ik geen ikel commentaar," aldus de wethouder. Het gaat allemaal om een dusda- ingewikkelde aangelegenheid, zo blijkt uit het betreffende (rechtelijke stuk - de rechter er n de hand van de papieren niet uit kan komen. In de meest recente uitspraak, een tussenvonnis geda teerd 26 februari jongstleden, wordt dat ook met zoveel woorden gezegd. Bovendien is dat voor de GEZAMENLIJKE VERKLARING VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS EN SENIORENCONVENT VAN LEUSDEN. Hel college van burgemeester en wethouders en het seniorenconvent (bestaande uit mevrouw E. M. Blom-de Groot (CDA), mevrouw C. Verduin-Munnik (PvdA), de heer J. H. A. M. ten Berge (VVD), de heer E. Oostra (D'66), de heer H. Offerems (GPV/SGP)) van Leusden in vergadering bijeen op 26 januari 1985 verklaren unaniem, mede gehoord de uitleg van wethouder J. Wa genaar, dat in de zaak tussen wethouder J. Wagenaar en mevrouw J. M. Eman te Leusden geen vermenging van bestuurlijke en particuliere belangen heeft plaats gevonden. i advertentie van het college van B. en W., mede namens het tuorenconvent, zoals die werd geplaatst in onder meer de Leusder i/ir, nadat de publikaties rond het eerste oordeel van de rechter, waarbij leilioiider Wagenaar bij verstek werd veroordeeld, waren verschenen. door Hans Mosterd rechter aanleiding, beide partijen in persoon voor zich te laten ver schijnen. Eventueel, om de zaak in der minne te schikken. Of daar veel kans op is, mag gezien de opstel ling van beide partijen overigens worden betwijfeld. De „handelszaak" tussen Jan Wa genaar en Anneke Eman heeft een lange voorgeschiedenis. Kort sa mengevat luidt zij als volgt: Anneke Eman bouwde in de Leusdense wijk Munnikhove eenentwintig houten woningen. Zij importeerde die woningen als bouwpakket van uit Denemarken. Een woning ver kocht zij, in een particuliere trans actie, aan de Leusdense wethouder van ruimtelijke ordening Jan Wage naar. Het huis was bestemd voor diens camping in Frankrijk. Over de prijs verschillen de meningen. In een eerder stadium beweerde Wa genaar, dat hij het huis voor een lagere dan de catalogus-waarde kocht, mede vanwege de staat waann het verkeerde. Anneke Eman liet weten, dat daar nooit sprake van was geweest: Wage naar zou betalen, wat het huis haar had gekost, inclusief transportkos ten en BTW. ment" was overeengekomen, om er, hangende de rechtszaak, het zwijgen toe te doen. Tot vorige week. In eerste instan tie werd de redaktie van de Leus der Krant benaderd door Joop Kool. „Anneke Eman wilde nu opening van zaken geven,' zo luidde het. Waarbij het toch op z'n minst opval lend mag heten, dat Joop Kool PARTIJ Dat was allemaal al bekend. De wethouder werd begin vorig jaar veroordeeld, maar dat gebeurde bij verstek: noch hij noch zijn advo caat hadden, zo stelden zij, een dagvaarding ontvangen. Er werd verzet aangetekend, met als ge volg, na ruim een jaar, de uitspraak van 26 februari. Tussendoor is het stil geweest. Geen van beide partijen gaf infor matie. Naar Anneke Eman nu mee deelt, omdater tussen de advo caten een „gentleman's agree- Anneke Eman: BTW te besparen ik schreef een gefingeerde rekening, om Wagenaar derde, en Anneke Eman zesde op de groslijst van Leusdens nieuwe politieke partij, Leusden '85, staan. Dat heeft er echter, volgens An neke Eman, niets mee te maken. En ook met het feit, dat zij haar stilzwij gen doorbreekt net voor de verkie zingen. „Er was een afspraak. Maar er duiken in Leusden steeds meer geruchten op, als zou deze hele procedure inmiddels met een sis ser zijn afgelopen. En dat is dus niet zo. Dat het nu net voor de verkiezin gen is, dat is jammer. Maar het gaat hier om een strikte pnvé-zaak, waann men er ook niet voor is teruggedeinsd, om mijn naam naar beneden te halen. Dus dat de heer Wagenaar lijsttrekker is van een politieke partij, en dat ik op de lijst sta van een andere partij, dat is jammer, en meer niet. Dat heeft er mets mee te maken. En aan het tijdstip kan ik ook mets doen, want dat de zaak zijn beslag krijgt op de dag van de verkiezingen, dat heb ik ook met beslist," aldus mevrouw Eman. VERKLARING „Overigens heeft geen enkele Leusdense politicus het recht, zich hierin iets aan te matigen. Want de zaak was zó pnvé, dat men vong jaar met advertenties in de plaatse lijke kranten, en met aanplakbiljet ten in het gemeentehuis, tot in de gemeenteschuur toe, heeft laten weten dat Jan Wagenaar gelijk had, en ik niet." „Daar blijkt de rechter zelfs nog niet uit te zijn, maar hier wisten zowel het college van B W, als het seniorenconvent (de fractievoorzit ters in de Leusdense gemeente raad, red.) het al beter Waar nog bij komt, dat ik in eerste instantie voor de rechtbank m het gelijk ben gesteld. Maar dat was noch voor het college, noch voor het senioren convent, ook maar aanleiding tot emge voorzichtigheid: Anneke Eman werd zonder meer veroor- „Er was helemaal geen sprake van BTW-plicht," aldus belasting-adviseur mevrouw De Vries over de mogelijke belas tin gfruade in de zaak Wagenaar/Eman Opendag buitenlandse kiesgerechtigden druk bezocht CDA'ers op de fiets Miniatuurtjes Gemeenteraadsverkiezingen naderen: Ineke Jansen (PvdA) en Jan Konijnenbelt (CDA) aan het woord Antilopen kampioen Kryna Groeneveld stal show bij bowlinguur pagina 3 pagina 4 pagina 4 pagina 4 pagina 5 pagina 8 pagina 8 Leusdense hockeyers hervatten competitie Record aantal pnjzen voor De Haaien pagina 9 pagina 9 deeld. Dat heeft me echt pijn ge daan. Dat zit me dwars, dat we hier en een college van B W, en een seniorenconvent hebben, die zoiets doen. Ik heb er toen met tegen geageerd, maar nu moet het me toch van het hart," zegt mevrouw Eman. Zij doelt daarbij onder meer op een advertentie op de voorpagina van de Leusder Krant van 29 januari vong jaar, waann het college van B W, en het seniorenconvent te kennen gaven, dat er wat hen be treft mets aan de hand was. KIEZER „Het is natuurlijk wel zo, dat ik me als kiezer, met het oog op die verkiezingen afvraag, wat voor waarde je aan zo'n college van B W en aan zo'n semorenconvent moet hechten. Dat men zo maar klakkeloos zo'n verklaring onder tekent. En dat zeg ik met als Leus- den'85-ster, maar dat zeg ik zelf. Ik moet ook kiezen op 19 maart, en dan vraag ik me echt af: „wat voor gemeentebestuur hebben we hier eigenlijk?" Die gang van zaken is er overigens wel de oorzaak van, dat ik lid ben geworden van een ande re partij. Maar dat staat hier buiten." „Uiteindelijk was het toch eerlij ker geweest, als men mijn kant van de zaak ook had gehoord. Nu is men eenzijdig afgegaan op het ver haal van de heer Wagenaar. Als men mij mijn kant van het verhaal had laten vertellen, dan was dat bovendien met alleen eerlijker ge weest naar mij toe, maar ook eerlij ker naar het seniorenconvent," stelt Anneke Eman. vervolg op pagina 3 l de Renault bleef weinig meer over om verder mee te rijden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden iBOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Een flinke rava ge op de Asschatterweg na een botsing tussen twee per sonenauto's afgelopen vrijdag rond 7.55 uur. Een Volvo, be stuurd door W. van R., en een Renault, bestuurd door J. S., ramden elkaar nadat de eerste de tweede geen voorrang ver leende. Het resultaat was triest: de Volvo- was aan de voorzijde flink bescha digd, terwijl de Renault,zoals op de foto duidelijk te zien is, total loss raakte. De beide dames kwamen met de schrik vrij. J. S. zal het nog wel geruime tijd met twee gekneus de knieen moeten stellen. LEUSDEN - Het stuntteam van O.J.J.C. De Geut is er afgelopen zaterdag in ge slaagd om een gezellig Bel gisch avondje te creëren voor de Leusdense jeugd. Het werd een avond vol typisch Belgi sche aktiviteiten en attrac ties. De patat, de bieren en de muziek hadden allemaal een Belgisch tintje. Voor de sportieve bezoekers stond er een home-trainer opge steld. Twee om precies te zijn, zodat er onderlinge wedstrijden konden worden gehouden. Het ging er steeds om wie het eerste vijfhonderd meter had gefietst. Twintig bezoekers konden, onder enthousiaste aanmoedigingen van het publiek, zo hun conditie testen. Bij de heren eindigden Anton Tolboom, Clarrence Russel, Ivar Zwartjes en Vmcent Jambon als winnaars. Bij de dames waren dat Barbara Smit en Ugoma Kruseman. De organisatie van de Belgische avond heeft inmiddels laten weten dat een herhaling van de geslaagde happening er zeker zal komen. LEUSDEN - Wegens enorm succes eerder dit jaar gaat de rommelmarkt bij Blijhof op herhaling. Zaterdag 12 april, van 13.00 uur tot 16.00 uur, gaan de deuren van het pand aan de Ansfriduslaan 49 open voor de liefhebbers van twee dehandsspullen. Evenals vonge keer kan ieder een die dat wil een stand huren voor 1,50 gulden. Geïnteres seerden kunnen zich na 18.00 uur opgeven bij Marianne de Vos (telefoon 947979) of bij Jo- landa Velt (telefoon 945651). uhUSDLN - het met verlenen van voorrang resulteerde zondag rond 18.15 uur m een aanrijding, waarbij één van de betrokken auto's total loss raakte. Het voorval vond plaats op de kruising Hessenweg/Hor- sterweg, waar normaal verkeers lichten de situatie regelen. (advertenties) MR. W. J. DE VRIES MULDER C.S. BELASTINGADVISEURS verzorging van belastingaangiften fiscale adviezen fiscale begeleiding advisering en begeleiding op administratief en financieel gebied Hamersveldseweg 106 3833 GT Leusden Tel. 033-945805 en 943805 (advertentie) Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel. v a 79.500,- (incl. b.t.w BOUWBEDRIJF GOLOEWIJK B.V. Postbus 320 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 LEUSDEN - In het jongerencen trum De Til (Hamersveldseweg 30) wordt komende donderdag weer een kaartavond gehouden. Het is de laatste van dit seizoen. Er is gelegenheid voor zowel schut- als klaverjassen. De avond begint om 20.00 uur, tussen 19.30 uur en 19.50 uur kan men zich inschrijven. Donderdagavond zullen de sei zoenkampioenen bekend worden. Iedereen die vijf of meer keren heeft deelgenomen, ontvangt een extra pnjsje. De laatste kaartavond van dit seizoen telt overigens nog mee voor het klassement. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - Bij een snel heidscontrole op de Asschat terweg ter hoogte van de We derik heeft de rijkspolitie te Leusden vorige week vnjdag elf bestuurders van motorvoer tuigen bekeerd. De genoteer de snelheden lagen tussen 65 en 80 kilometer per uur. De controle duurde in totaal één uur. Gezien deze score wil men vaker soortgelijke controles uitvoeren. regionaal botsplan

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1