Kryna Groeneveld stal show Antilopen zet kroon op werk Receptie Nederlandse studenten met speelsters Antilopen winnen korfbalinterland W intercompetitie schaakvereniging Eindstand Historie leusder krant Bij bowlmguur: Vergadering badmintonclub LEUSDEN - Wist Antilopen vorig jaar op het veld voor het eerst in het 20-jarig bestaan tot de landelijke korfbaltop door te dringen, in de zaalcompetitie is dat nu anno 1986 ook het geval. Een klein jaar nadat Herman Bruins de Leusdenaren de nationale promotieklasse binnenloodste, kan ook clubtrainer bij uitstek Kees van Buren al bogen op het eerste grote Antilopen-succes. In zijn eerste jaar als hoofdtrainer verwezenlijkte hij het streven om met zijn dames en heren naar de overgangsklasse te promove ren: de een na hoogste klasse binnen het vaderlandse zaalkorfbal. En prestatie van formaat, die Leusden zeker voor de nabije toekomst tot het korfbalbolwerk van de re gio maakt. Ook binnen Leusden is Antilopen een 'topper' geworden, waarnaar andere sportclubs met jaloerse blik ken zullen kijken. Goed voorbeeld doet goed volgen, is een bekende uitdrukking, die niets te wensen overlaat en voor de anderen voldoende voedingsbodem moet zijn om hetzelfde te bereiken. Ambitie en doorzettingsvermogen zijn de belangrijkste elementen om zover te komen. Dat staat samen met het juiste spelersmateriaal borg voor het succes Ambitie kan Kees van Buren niet ontzegd worden. Was hij niet degene die nog voordat de competitie begon nen was al nep „Antilopen wordt in de zaal kampioen" Deze uitspraak werd hem niet in dank afgenomen en heeft hem dan ook een competitie lang als een schaduw achter volgd en na het verlies bij Thor in Harmeien zelfs slapeloze nachten bezorgd. Twijfel over heerste de zekerheid. De spe lers lieten hun coach echter niet in de steek en vormden een hecht blok waarop alle clubs in de eerste klasse B (Noord-West) hun tanden stuk beten. De ene zege was nog mooier dan de ander en toen Thor de nog enig overgebleven concur rent in Leusden een lesje in doelmatigheid kreeg, kon het in feite al niet meer stuk. Tegen de twee staartploegen, Revival en DKV, zou Antilopen immers geen fout maken, was de eens luidende mening binnen het Leusdense korfbalkamp. De in siders kregen gelijk, evenals trainer Kees van Buren met zijn gewaagde voorspelling. Streekgenoot Revival kreeg LEUSDEN - Werd de wedstrijd in sporthal De Korf al door bekende lo kale figuren bezocht, de receptie en het feest in het clubhuis op het Burg. Buiningpark had ook over belangstelling van buitenaf niet te klagen. Burgemeester Radema ker gaf acte de presence, evenals wet houder van sportzaken, Gijs van Woudenberg. In zijn toespraak stak hij zijn waardering voor An tilopen niet onder stoe len of banken. ,,Maar zonder al die fraaie sportaccommodaties in Leusden was dat toch een stuk moeilijker ge weest", gaf de wet houder de feestvierders te kennen. Alleen met het noemen van de hoofdklasse sloeg Gijs de plank toch even mis. Maar het bloe metje van gemeente wege bleef een aardige geste. Buurman Roda '46 schonk Antilopen een wedstrijdbal, terwijl vele korfbalclubs eveneens hun welgemeende felici taties kwamen overbren gen. De handbalclub LHV had ook een lek kere verrassing in petto. Een enthousiast publiek vulde De Korf. Afgelopen woensdag is m Eindhoven de korfbalinterland tussen de studententeams vein Nederland en Belgie gespeeld. De Antilopen-speelsters Jolan- da en Margret Versteeg waren hiervoor geselecteerd. Door een tijdens de training opgelo pen blessure (gescheurde en kelbanden), moest Jolanda he laas voortijdig afhaken. Margret daarentegen stond in de basisopstelling van het team, dat uiteindelijk met 16-10 van de Belgen won. Samen met Hanneke van Eek (Trekvo gels), Rob Roelofs (PKC) en nationaaJ-speler Rene Kruse (ROHDA) begon ze in de aan val. Na de pauze kwam Koos Rodenburg (Dalto) er in voor Rob. Na een gehjkopgaande eer ste 10 minuten bij een stand van 2-2, bracht Margret met twee doorloopballen Nederland met 4-2 aan de leiding. Een leidmg die een beterspelend Neder land niet meer afstond, na een keunge interceptie van Koos Rodenburg m de tweede helft, kreeg Margret een unieke kans. Door een overtreding van een Belgische dame, werd een doelpunt voorkomen. De daaruit voortvloeiende straf worp werd echter door René Kruse benut en dat betekende toen een 12-9 stand. LEUSDEN - Voor het eerst dit seizoen ondervond kop loper en titelverdediger Harry Vossebeld proble men om zijn partij in de 20e ronde van de winterhuis competitie winnend te vol tooien. Cees Kerkhof ver dedigde zich taai en was de eerste binnen SVL-kringen die de trotse koploper een afgebroken partij afdwong. Of dit tevens de eerste ver rassing zal gaan opleveren is onzeker, maar leuk is het wel. Ook de ontmoeting tussen Ed Eveleens en T. Zijlstra bracht nog geen resultaat dat in de ranglijst kon worden opgeno men. Daarnaast vielen de remi ses op: maar liefst zeven pun- tendelingen in getal. Zij toon den aan dat de Schaak Ver eniging Leusden in de breedte over een behoorlijk potentieel beschikt Resultaten ronde nr 20: A.G.M. Rietveld afwezig P. Quelle - M van Bruijnsvoort 0-1 E. Eveleens - T.K. Zijlstra afg C. Kerkhof - H. Vossebeld afg. C G Vos-E. Zijlstra Vt-Vt W. Velker - P. de Jager Vt-Vt B Uneken-H.C Voskamp 0-1 J van Santen - H. Kroes 1-0 E. Moed - Ron Flohr Vt-Vt J A Boot-B. Velt 1-0 W van de Pol - J Gerrits 0-1 G Geerders - C. Veenendaal Vt-Vt R. Visser - J.A van der Tang Vt-Vt K A Linse - E Verschuur Vt-Vt H.H Mus-L.F.W.Buurlage 1-0 N.H.A. van der Meel - H van Eg- dom 1-0 J van der Linde - Ruud Flohr 0-1 R Staal - D van Ooik 0-1 A Valkenburg - J. Nijhof 1-0 H.H. Struiwig - A G Lagas Vt-Vt J de Jager-E.J. Halkes 1-0 W.J. van der Harst -T. Elschot 0-1 H. van Dalen - L Boogaard 0-1 LEUSDEN - Vooraf was de kampioensrace in feite al beklonken, het publiek en de spelers wisten dat echter niet. De puntendeling van Thor tegen De Vinken gaf de dames en heren uit Harmeien geen en kele kans op de titel. Antilopen kon zelfs een nederlaag incasseren. Dan nog waren de Leus denaren kampioen ge worden. Maar zoals een waar kampioen betaamt sloot Antilopen het sei zoen winnend af, het geen de volgende eind stand in de le klasse B opleverde: 1 Antilopen 2 Thor 12-20 12-17 zonder pardon de Zwarte Piet voorgetoverd en ook DKV kon zaterdag in de sfeervolle Korf geen spelbreker meer zijn. Het werd geen perfecte korfbal- show, maar het publiek kreeg waar het merendeel voor kwam: het kampioenschap via een riante 14-9 overwinning. Opgelucht en voldaan konden Kees van Buren en zijn spelers na afloop de felicitaties en de bloemen in ontvangst nemen, hetgeen hij 's avonds tijdens de receptie en het kampioensfeest nog eens onder woorden bracht: ..Ik ben trots op het feit dat we het met z'n allen klaar gespeeld hebben. En dan be doel ik ook diegene die week in week uit als reserve mee ging om de selectie compleet te maken. Ook die spelers heb ben hun steentje aan dit succes bijgedragen", aldus Kees van Buren. NERVEUS Ondanks het feit dat de Antilo pen-trainer vooraf wist dat ri vaal Thor gelijk had gespeeld en zijn formatie zelfs bij een ne derlaag al de kampioensvlag kon uithangen, startte Antilo pen nerveus. Margreet Ver steeg had na een halve minuut de bal uit een doorloper reeds voor het inleggen, maar in de haast mikte de Antilopen-dame onzuiver. Ook Frans ter Maten kon in de aanval nog geen echte potten breken. Zijn pogingen om m de beginfase van afstand, zijn spe cialiteit, de openingstreffer op het scorebord te schieten, mis lukte. Onder de korf kwamen de schoten in handen van de grijpgrage DKV-ers, die daarna snel in een hogere versnelling overschakelden. In de vierde minuut was een DKV-aanval Antilopen te machtig. Koos Meinsma trok volgens arbiter Drost iets te hardhandig aan de noodrem, zodat DKV een uitge lezen kans kreeg om de score te openen. Zonder problemen nam DKV de leiding: 0-1 Een minuut later had de ijve rige Frans ter Maten eindelijk in zijn vijfde doelpoging succes (1-1), maar de rust in het team van Antilopen was nog ver te zoeken Vooral Koos Meinsma grossierde in het geven van 'ziekenhuisballen' waardoor de aanval telkens onnodig stuk liep. Een goed opgezette Anti lopen-combinatie leverde in de achtste minuut een 2-1 voor sprong op. Hoogopspringend 'prikte' Eddy Hendriks de doorloper in de korf. Maar daar bleef het voorlopig bij. Antilopen mocht niet klagen over de vele kansen die de DKV-heren na doorbraakpogin gen lieten voor wat ze waren. Eddy Hendriks kreeg opnieuw een niet te missen mogelijk heid om de voorsprong verder uit te bouwen. Maar ook hij was zijn zenuwen nog niet helemaal de baas. Pas in de achttiende minuut doorbrak Nancy Lahey met een fraai afstandsschot tot groot enthousiasme de im passe, waarna Frans ter Maten met een schitterende worp 4-1 liet aantekenen. Toen Margret Versteeg, even eens binnen een minuut, voor 5-1 zorgde sloeg in De Korf pas de vlam in de pan. DKV dreigde plots onder de voet ge lopen te worden door een Anti lopen dat tot alles in staat leek. De Leusdenaren gingen jam mer genoeg niet door. De storm luwde zodat DKV in de gelegenheid werd gesteld om terug te komen. En hoe! Acht minuten waren voldoende om het duel weer een open karak ter te geven via dne puntgave DKV-treffers op rij: 5-4. Frans ter Maten vond het toen welle tjes en knalde nog voor de pauze 6-4 op het scorebord. DKV weerde zich dapper en liet zich niet zomaar aan de kant zetten. Balverlies in de slotmi nuut van de eerste helft bete kende op de valreep zelfs 6-5. AGRESSIE De strijd was dus nog lang niet gestreden. Antilopen moest voor dit onberekenbare DKV op haar hoede blijven. Iets meer agressie was noodzake lijk om dit felle IJmuidense korfbalteam achter zich te hou den. Nancy Lahey liet na de hervatting zien hoe dat moest Goed doorzetten bracht haar in scorepositie, maar omdat ze zwaar gehinderd werd, wees de arbiter naar de 'stip'. De bal verdween echter feiloos door het mandje, zodat er voor de man in het zwart niets anders opzat om de voordeelregel toe te passen en de treffer toe te kennen: 7-5. Nog steeds voelde zich DKV niet verslagen. Want na 7-6 schoot Margret Versteeg raak (8-6). Maar wederom wist een DKV-dame de Antilopen-defen sie te omzeilen: 8-7. Opnieuw trad er een soort wapenstil stand in. Doelpunten bleven tot het laatste kwartier uit. Toen Eddy Hendriks in de acht tiende minuut eindelijk de roos trof (9-7) en Frans ter Maten dit voorbeeld terstond volgde (10- 7), was de zege zo goed als een Antilopen: kampioen en overgangsklassen feit. Het publiek merkte dat en ging zich naarmate de tijd ver streek wat luidruchtiger laten horen. Via een strafworp kwam DKV nog iets naderbij (10-8). Nancy Lahey herstelde snel de schade (11-8). Het einde naderde, de stem ming steeg Weer een straf worp voor DKV (11-9) kon de pret nauwelijks meer drukken. Antilopen voelde dat in het veld perfect aan. En bediende de trouwe aanhang op hun wenken. Doelpunten van Mar gret Versteeg, Frans ter Maten en een benutte strafworp (14-9) van Koos Meinsma vlak voor het eindsignaal zette sporthal De Korf in de slotfase op zijn kop. Het feest kon beginnen Kees van Buren had zijn kam pioenschap definitief binnen, maar besefte tegelijkertijd dat het echte werk nu pas begon. „Eerst zullen we op het veld onze positie in de promotie klasse moeten veilig stellen, terwijl we straks in de over gangsklasse van de zaal van het begin af aan ons hoofd zullen moeten gebruiken. We zullen in het veld meer 'denkwerk' moeten verrichten om het be reikte resultaat te waarborgen. Er komen is moeilijk, maar er blijven nog moeilijker", aldus een realistische Antilopen-trai ner. Een van zijn belangrijkste troe ven in het veld, een Antilopen- man die al heel lang deel uit maakt van de selectie, Frans ter Maten, deelde deze mening. „We moeten meer systemen gaan hanteren om echt mee te kunnen doen. Als ik het fysiek aan kan, hoop ik daar weer bij te zijn. Het is voor mij opnieuw een uitdaging om nog zeker een jaar door te gaan: „Frans ter Maten is nog steeds onmis baar bij Antilopen", voegt Kees van Buren eraan toe". Hij is een voorbeeld voor vele anderen. Zijn taak, leiding geven, kan nog steeds niet door anderen overgenomen worden. Zolang dat zo is, wil ik hem er graag bij houden" Aanvoerster Joyce Osna- brugge schrijft het succes toe aan de bereidheid om voor el kaar te knokken, ook als het even minder ging. Antilopen is zeker niet in een zetel naar de titel gedragen. De competi tie was net zo sterk als een jaar geleden, alleen Antilopen was een stukje volwassener ge worden en liet zich door niets en niemand van het kampioen schap afhouden". LEUSDEN - Vier jaar laj heeft de Antilopen-a hang op een zaalka pioenschap moet wachten. De laatste üt dateerde uit het jaax d De Korf in gebruik wet genomen (81/82). In 13 was Antilopen reeds g promoveerd van derde naar de tweei klasse van de korfb bond. Hoe het de Let denaren in de 'onds bond' verging, kan ni mand exact navertelle Zeker is dat het 'wondt team' uit de jaren zeve tig ook in de zaal een b langrijke bijdrage hei gehad aan de verwoni positie in de landelij) overgangsklasse. Frans ter Maten 4e klasse A: I8I! l WilSittrop 2 SjaanEggens 1537 p 3 BepHassink 15621 4 Sue Jansen 1221 5 WümaSikkens 71(1 6 Riek van Oyen 7571 Hoogste game: Wil Sittrop (13Ö L LEUSDEN - Met een game van maar liefst 207, nadat in een eerder stadium een score van 170 was geno teerd, liet Kryna Groene veld de concurrentie in de hoofdklasse van het bow linguur verbleken. Nie mand, maar dan ook echt niemand, kon deze presta tie vorige week in De Korf benaderen, laat staan eve naren. In de ovenge klassen zit de spanning er ook nog volop in. En als de voortekenen niet be driegen, dan zal dit tot aan het zomerreces voortduren, want de verschillen aan de kop zijn zo gering, dat het bijna weke lijks stuivertje wisselen is bij de dames en heren bij het bow lmguur Standen bowlinguur De Korf. Hoofdklasse: 1 Betty Klave 2651 (19) 2 Bernadette Bruyn 2667 (18) 3 RienBlerk 2274 (17) 4 Ingnd Blerk 2922 (14) 5 Kryna Groeneveld 2808 (14) 6 BeaLier 2716(14) 7 Renter de Jong 2195 13V2) 8 Ricky Stellema 1211 6) 9 Margriet v Kalsbeek 2191 (4 Vt) Hoogste game: Kryna Groeneveld (207). le klasse B: 1 Margriet van Toren 2182 (27) 2 Alice Arlar 1720 (20Vt) 3 Margot Woordes 1654 (19) 4 DoraPaulen 1765 (lt'/z) 5 Truus Beyer 1562 (\V/t) 6 Chnstina Steinfoit 1583 (16) 7 BepvanDuyl 535 6) 8 Joke Moddemeyer 664 4) 9 Dime Kunst 768 0) Hoogste game Margnet van Toren (140). le klasse A: 1 Klaas Winkel 2 Riav Bentum 3 AgnesKok 4 Gerdu Pree 5 Miepv. Kampen Hoogste game Miep van Kampen (157). 2e klasse A: 1 Alie Bontje 2606 (22) 2477 (21) 2027 (16) 1989 (12) 1750 (10) 2 Jety van Donselaar 1979 (20) 3 An Jilderda 2149 (19) 4 RetnyvanGils 1758 (18) 5 Ida de Jong 1602 (15) 6 Loes Nederpelt 901 (5) Hoogste game An Jilderda (143). 3e klasse A: 1 Jo de Wild 2 Tryrue Winkel 3 GrévandeWel 4 Henny Holthuis 5 Sjel van Oyen 1978 (23) 1516 (14) 1809 (13) 1375 (11) 893 7) 2000 (21) Hoogste game Jo de Wild (144). 5e klasse A: 1 Annie Briel 196 2 Nanrue Doeland 193 3 Joke Los 1565 4 Sietske Htlle 14271 5 Maasje van de Braak 1518 6 Clarie van de Geer 1513 7 Willy van de Lagemaat 17121 8 Lenie Graaff 1246 9 Elisabeth Claussé 10 NandavanOort 1087] Hoogste game: Nanrue D< (118). LEUSDEN - BVO'79, Bad minton Voor Ontspanning, houdt dinsdag 11 maart de algemene ledenvergade ring. De agenda telt niet minder dan 19 punten. De verkiezing van bestuurs- en commissieleden is na de be handeling van alle jaarver slagen veruit het belang rijkste onderwerp van ge sprek. Voorzitter Erich Matray is aftre dend en stelt zich in principe niet herkiesbaar voor een vol gende ambtstermijn. De va kante functie van penning meester zal worden opgevuld door Peter Hessing. Ad interim bestuursleden Christien Link en Rob Maas stellen zich defini tief verkiesbaar Ook de com missies kunnen nog enkele le den gebruiken om voltallig aan de nieuwe penode te begin nen. De contributies blijven op het oude peil, zowel voor de senio ren als junioren van BVO. "1985 was sportief gezien voor BVO'79 zeker een goed jaar", aldus de secretaris in het jaar verslag. "Promotie van 4 teams, waardoor BVO'79 voor het eerst in het nog vrij korte be staan met twee teams in de tweede klasse van het district uitkwam". "Het gebrek aan voldoende mankracht zou kunnen beteke nen dat 1986 voor BVO'79 een rustig jaar wordt, waarin i doorsijpelt zoals het wasl niets extra's kan worden orX nomen. Mocht het inderój gebeuren dat een aantal i sen zich aanmeldt om de 4 nog meer karakter te gel dan kan 1986 een fantastf jaar worden," aldus de sec! ris aan het einde van heti verslag. |g Of deze optimistische gelul door de leden gehonoret zullen gaan worden, zal of! jaarvergadering in de Korf 11 vang 20.00 uur) moeten blii DINSDAG 11 MAART 1986

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8