IfGroeneveld iep op leusden- gezonden— Blijhof III van start rouwen en hun erant woordelij kheid Domestic Managers avond KPO Schrijf avond Amnesty in Achterveld IL mé ojgktienSj briliên I u contactlenzen Galerij der giganten (5) Geloven (2) loven (1) Geloven (3) §én us Olifant Kloon Plak Weg Foto's carnaval Geslaagde Wat de boer niet kent, eet hij niet. Die gedachte ligt ongetwijfeld ten grondslag aan het grote aantal inzendingen dat wij deze week mochten ontvangen. Menigeen herkende in de karikatuur van vorige week donderdag, terecht, Evelien Blom. Van links én rechts stroomden de reacties binnen. Eén van de alleraardigste oplossingen kwam van de heer of mevrouw Ellaway: „Al trekt in karikatuur haar neus wat krom, het blijft echter voor eeuwig de Uwe Evelina Blom". We moeten streng zijn, en dus valt deze poétische bijdrage buiten de prijzen: het is tenslotte Evelien en geen Evelina. G. Tijmensen moet de biografie van Evelien nog maar eens nalezen. Hij (of zij) schrijft namelijk: „Evelien Blom fractievoorzitter van het CDA van de kanaalweg". Hoe we die laatste toevoeging „van de kanaalweg" politiek moeten interpreteren, is ons niet geheel duidelijk. De origineelste oplossing kwam van mevrouw C. Willenborg uit de Princenhoflaan 23. Zij plakte de tekening van Evelien op de verkiezingsaffiche van het CDA-Leusden, over het hoofd van Lubbers heen. „Als ik 'n tientje hiermee verdien", zo schrijft de winnares, „is dat, zeker weten, voor Evelien". Wat ons betreft mag mevrouw Willenborg haar verdiende tientje best in eigen zak steken. De opgave van deze week. De man in kwestie is nog geen echte gigant; dat moet hij nog worden. Hij staat te trappelen van ongeduld, maar zal het als lijsttrekker van een contactwerende partij moeilijk krijgen. Woensdag 19 maart is voor hem de dag des oordeels. We geven het toe, het is niet de makkelijkste gigant in de serie. Maar de man die wij bedoelen moet zich, net als de partij die hij trekt, nog in het politieke veld bewijzen. Stuur uw inzendingen vóór dinsdagmiddag 12.00 uur naar de redaktie van de Leusder Krant, Asschatterweg 19 en u maakt een kans op ons karikaturentientje. (mh) DN DERDAG 13 MAART 1986 ctje: Hans Mosterd, agen: Martin Hermens en i Visser. weer zeer gedegen werk aflevert. Afgelopen maandag, tijdens de vergadering van de commissie Financiële en Economsiche Zaken, deed liberaal Alrich Parson er nog een tragisch schepje bovenop: „Het algemeen belang? Daar geloven wij niet meer in". i raadsleden wordt verwacht «hun werk doen ten dienste ;t algemeen belang. Wat dat es inhoudt, weet niemand te len. Wel is men het er over dat het iets met het welzijn le burgers te maken heeft. VVD laat steeds vaker blijken eigenlijk het lak heeft aan dat neen belang. Vers in ons ugen ligt nog het bezoek van tantal prominente WD-ers aan len, waarbij de Stichtse ufederatie „een nagel aan doodskist" werd genoemd. En rwijl die federatie toch steeds Zo'n uitspraak van Alnch begrijpen wij met zo goed. Als lid van een partij, die zegt creatief bestuur voor te staan, hadden we toch graag een wat genuanceerder oordeel gehoord. Is het nu echt zo moeilijk om met die liberale creativiteit het begnp „algemeen belang" een beetje vorm te geven? Of gelooft men bij de WD nu al met meer in creatief bestuur? opmerking over het algemeen belang niet verder, dan de subsidie-verlening voor de klok in de toren van de St. Jozefkerk. Het college stelde voor om een kleine subsidie te verlenen, omdat men in 1975 een soortgelijke subsidie gaf aan de St. Josephparochie in Achterveld. Maar het ene klokje is het andere niet. „Ik vind het in principe onjuist dat de gemeente zich bindt aan dit soort precedenten," zei Alrich Parson daarom. Maar: „Het klinkt wel sympathiek," moest hij toch bekennen. „Kan de aanvrager het zelf niet betalen?" vroeg Alrich zich hardop af. Er bleek meer mee te spelen. De liberaal Parson betwijfelde of het zinnig was om nu zoveel geld m een klok te steken, terwijl straks iedereen voor 7,95 een horloge kan kopen bij de Hema. Beste Alrich, zulke overwegingen om een subsidie af te wijzen doen toch nauwelijks terzake..?(mh) Overigens strekte Alrich's Die vond het allemaal nog wel meevallen, maar daarop bleek de burgemeester het begrepen te hebben op „een plaatselijk verschijnende krant". „Een burgemeester is oók maar een mens," voegde hij daar nog aan toe. Dus, collega's, willen jullie daar voortaan wêl rekening mee houden? (hm) Er waren gisteravond in De Korf helaas praktisch uitsluitend plaatselijke pohtici aanwezig iwne Spiering in gesprek met Harm Offerems (GPV/SGP). Ha urne Spit .Bijéénkomst" tussen ilijke politici en het stemvee, ivond in De Korf, voldeed wet geheel aan de chtingen. Waar de saioren, onze collega's van ierefoortse Courant, hadden iliceerd, dat de nkomst" bedoeld was voor de plaatselijke politici, als etgewone volk, liet die i categorie het helaas regend afweten. CDA had zich gisteravond getrokken op het bastion tePeerdestal, en de ene helft bevolking, de vrouwen, Bnhun eigen feest in ronder. r en daar viel gigteren te teren, dat als je zó de nadruk een „bijéénkomst", dat 'el iets tegen móet vallen. [took tegenviel, was de Is van zaken, waarmee onze Vdeerde collega Guillaume fng de plaatselijke politici te I9' lit eerste bleek hij betreffende |tgewoontes buiten de deur n Wagenaar niet juist Jbrmeerd, en liet hij zich ook |op zijn nummer zetten. Spienng jireerde, dat waar Wagenaar met buiten de deur at met andere mensen, om zaken te regelen, het verhaal ook gmg, dat hij daartoe mensen bij zich thuis uitnodigde. „Alleen vrienden", luidde daarop het met mis te verstane antwoord. Maar het Amersfoortse bedrijventerrein „De Hoef' verwarren met het Leusdense „De Horst" ging wel een beetje érg ver. Net zoals er ovengens een wezenlijk verschil is tussen een grenscorrectie tussen twee gemeenten (daar wordt met betrekking tot Oud Leusden over gesproken) en een streekplan. Maar, een kniesoor, die daar op let. Alhoewel we óok uit de mond van éen der aanwezigen optekenden, „dat Mies Bouwman het leuker gedaan zou hebben", (hm) Burgemeester Rademaker moest er ook aan geloven. „Waarom de burgemeester niet op die olifant was geklommen, ter gelegenheid van het startsignaal voor de uitbreiding van De Hamershof?", zo luidde de eerste vraag. Die stelde de burgervader m staat, zijn gram eens uit te storten over de plaatselijke pers. „Ik waan me soms in de huid van een olifant," zei hij, „en dat heb je hier ook wel nodig. Dat heeft u ook wel kunnen lezen, de laatste tijd," zo voegde burgemeester Rademaker er tegen Spiering aan toe. loep op Leusden In het KRO-programma „Gedane Zaken" gaf onlangs de fractievoorzitster van de PvdA m Leusden, Com Verduin haar visie op de komende gemeenteraadsverkiezingen. Wat de kijkers uit haar mond vernamen, kwam er op neer dat zij zich ergerde aan het feit, dat de heer Lubbers de boventoon voerde bij de gemeenteraadsverkiezingen. Com Verduin; „Tot mijn stomme verbazing zat dat erin. De opnamen duurden drie uur, waarvan één uur werd uitgezonden. Dus dat ik er nog in zat, verbaasde me eigenlijk wel een beetje. Maar het leukste hebben ze er toch uitgesneden." En wat dat dan wel mocht zijn? „Nou, ik had gezegd, dat ik me zo geërgerd had aan alle klonen van Lubbers," aldus Corri. Bovendien wist zij ook de reden, waarom nou juist dat eruit was gehaald: „Koos Postemazei: „Dat kan ik de KRO niet aandoen," aldus Corri. Voor de goede orde vermelden we nog maar even, dat „kloon" staat voor één exponent uit vele, die echter allemaal uit dezelfde nakomelingschap afkomstig zijn- copieën, dus. En Corri bedoelde ermee, dat de heer Lubbers' gezicht momenteel van ieder CDA-affiche afstraalt, terwijl de landelijke verkiezingen nog helemaal niet aan de orde zijn. Voor wie overigens dat affiche eens goed bekijkt, njst bovendien de vraag, of de heer Lubbers, alvorens de betreffende foto werd genomen, niet iets dichter bij zijn scheermes had kunnen gaan staan (hm) Onze berichtgeving, vorige week, over de vernielde aanplakbiljetten van de PvdA leverde heel wat reakties op. Een heuse plakker van de WD reageerde zelfs per ingezonden brief. Om nu te zeggen dat op ons kantoor de telefoon rood-gloeiend stond, is wat overdreven. Toch maakte een enkeling van de PTT- service gebruik. Eén der bellers wees ons erop, dat de verslaggeving over de vernielzucht die de PvdA- verkiezingsbiljetten ten deel viel journalistiek gezien niet helemaal correct v/as. „Het zou best wel eens zo kunnen zijn, dat de PvdA te weinig plak gebruikte," aldus de man. Maar dat was nog niet alles. „Ik heb het biljet zélf over het veld zien waaien," vertelde de man over zijn ervaringen. Nu is het bekend dat de socialisten al in hun verkiezingsprogramma spreken Vein een soberder beleid. Maar zó sober dat zelfs de kiezers met meer te lijmen zijn, kan toch nooit de bedoeling geweest zijn lijkt ons. (mh) Het veel besproken financiële bad van wethouder Ummels heeft de nodige verwarring gesticht in politiek Leusden. Het is nog lang niet iedereen duidelijk hoe het nu zit met de gemeentelijke financiën. Iemand die het allemaal blijkbaar nog niet zo goed bevatten kon, was Ep Oostra, het laatste restantje D'66 in de Leusdense Raad. Dat bleek afgelopen maandagavond tijdens de vergadering van de commissie Financiële en Economische Zaken. Ep vroeg voorzitter Ummels waarom de 70.000 gulden, die de hockeyclub nodig heeft voor het uitbreiden van de kleedruimten, met ten laste komen van de reserve sportvoorzieningen. Fons Ummels, zichtbaar tevreden dat hij zijn hoofd weer boven water kon vertonen, antwoordde trots: „Die reserve hebben we met meer, die is weg." (mh) LEUSDEN - Dit is'ie dan, Bhjhof III. De derde peuterspeelzaal in de serie Blijhof. Onder leiding van éen vaste leidster en een aantal „hulpmoeders" kunnen enkele tientallen kinderen er nu volop aan de slag. De speelzaal is ondergebracht in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg. Vorige week maandag gingen de deuren voor het eerst open, volgende maand gaat Bhjhof III officieel van start. ig van vrouwen een stukje verantwoordelijkheid ver in", staat er boven het artikel Leusder Krant van 11-3-1986 we kunnen kennis maken 'ke Jansen, kandidaat raads- <r de PvdA. is een uitspraak die iemand, °P te komen voor vrouwen- ipatie niet past. Daarmee teert ze dat vrouwen hun 'oordehjkheid altijd uit de 'W gegaan en zich nooit er- r ingezet hebben. Dat ge- een bepaalde hoogmoed kortzichtigheid. Want, voor ldt dat eigenlijk? |e vrouwen van middenstan ds hard meewerken in het van hun man? Voor al die tien die een volwaardige ar- lacht op de boerderij zijn? Le vrouwen die in met al te getaalde parttime banen de i enzorg draaiende houden? e moeders met kleme kinde ren wier leven bepaald wordt door het wel en wee van hun kroost? Of gold het misschien alleen vroe ger? Onttrokken onze eigen moe ders zich soms aan hun verantwoor delijkheid toen zij, met vaak een heel beperkt huishoudgeld, zich inspanden om ons zo goed moge lijk te voeden, te kleden en te laten „doorleren"? Of deden de vrouwen die tijdens twee wereldoorlogen de fabrieken „bemanden" dat? En wat te denken van de vrouwen die aan het begin van deze eeuw, onder mensonterende omstandigheden m thuisarbeid, zorgden dat hun kinde ren niet van de honger omkwamen en met die arbeid ook nog een, vergeten, bijdrage leverden aan de vorming van onze economie? Nee, als er één ding vrouwen niet verweten kan worden is het, dat ze hun verantwoordelijkheid ontlopen of zich met willen uizetten. En hoe zit het dan met dat „klaar- overen" waaraan vrouwen zich met een „smoesje" onttrekken volgens Ineke Jansen' De groep vrouwen waarover zij het, naar ik aanneem, in dit verband heeft, zijn de full-time huisvrouwen, die naar haar idee, best tijd zouden hebben om die taak op zich te nemen. Dat zijn de vrouwen die onder druk van de heersende mo raal hun baan opgezegd hebben om „moeder" te worden en nu hun kinderen groter zijn, tijd over heb ben en tot de ontdekking komen dat ze op de arbeidsmarkt tot de kansarmen behoren. Als ze al een kansje zouden hebben op een baan dan werkt weer die moraal: „Neem je met de plaats in van een kostwin ner?" Die vrouwen merken dat ze „reserve-arbeidskrachten" zijn, zo als een appeltje voor de dorst, achter de hand gehouden. Ze mo gen achter het aanrecht blijven tot er weer een tekort aan arbeids krachten ontstaat. Is het 'n wonder dat vrouwen met die wetenschap en ervaring het vertikken om te gaan „klaar-ove- ren", „leesmoederen" of wat dan ook te doen in het vrijwillige, onbe taalde, ongewaardeerde circuit? Ze willen volwaardig meedoen en als dat met kan, dan maar liever tennis sen, boetseren of op een andere manier hun leven zo aangenaam mogelijk invullen. Het gaat met aan, om vrouwen moreel te verplichten allerlei onbe taalde klusjes te doen en als ze dat niet willen, het ze min of meer kwalijk te nemen! Marijke Helsdingen Prins Mauritslaan 17 Leusden. Naar aanleiding van uw interview met mevrouw van de Kar-Sanders (CDA) in de Leusder Krant d.d. 4 maart 1986, wil ik reageren op een zinsnede van Martin Hermans, die het artikel schreef, n.l.: „In eerste instantie lijkt Wil van de Kar een brave huisvrouw die vol overgave het huishoudelijk werk doet." Ik vind dit nogal een laatdunken de opmerking over de taak en het beroep van de huisvrouw. Alhoe wel ik zelf één dag per week buitenshuis werk en veel aktivitei- ten heb buiten de huishoudingom, vind ik juist de taak van de huis vrouw een geweldig omvangrijke, boeiende, zinvolle taak. Wij oefe nen veel „beroepen" tegelijkertijd uit. ook al wordt dat vaak niet zo gezien! We zijn managers, econo men, opvoedkundigen (als er Ion- deren zijn) en ga zo maar door. Ik dank God dat ik huisvrouw mag zijn, dat ik me niet waar hoef te maken met een baantje buitenshuis (ook al kan dat leuk zijn en soms noodzakelijk). Wij als huisvrouwen en moeders hebben één van de belangrijkste posities in deze maatschappij. We zijn de spil in het gezin, en als die spil met goed funktioneert, gaat het gezin kapot met alle gevolgen van dien voor de maatschappij. Daarom wil ik een oproep doen aan alle huisvrouwen die zich door de maat schappij en diverse organisaties en bewegingen in een hoek voelen gedrukt: Houd het beroep van huis vrouw hoog, blijf op je post en verricht je taak zo goed als je kunt! Margreet de Ruiter „domestic manager" Ardennen 27, Leusden. ACHTERVELD - Tijdens de car navalsfeesten zijn er een groot aan tal foto's gemaakt. De foto's zijn mmiddels klaar en zijn te bezichti gen bij de firma -Van Bekkum aan de Jan van Arkelweg. Wil men in het bezit komen van de gemaakt plaatjes, dan kan men deze bij genoemde firma bestellen ACHTERVELD - Maandag avond 17 maart zal er in Ach terveld weer geschreven kun nen worden voor Amnesty In ternational. Degenen die hier belangstelling voor hebben kunnen vanaf 19.30 uur te recht bij Nel Schwagerman aan de Verjaagde Ruiterweg. LEUSDEN - De KPO-meeting van afgelopen dinsdagavond is een zeer geslaagde bijeenkomst geworden. Thema van de avond was „Zijn wij vrouwen solidair met elkaar". Onder leiding van Pea van de Velde vertelden enke le buitenlandse vrouwen hun le vensverhaal. Centraal daarbij Er wordt geschreven naar de autoriteiten van Benin, Haïti en de Sovjet-Unie waar men sen onrechtvaardig worden vastgehouden en/of gemar teld. Door het schrijven van brieven wordt getracht de be trokken personen een eerlijk proces te geven, vrij te laten of een betere behandeling te geven. Tijdens deze schnjfavond liggen voorbeeldbrieven klaar zowel in 't Nederlands als in andere talen, zodat men weet wat men schrijft. Ook is bnefpapier aanwezig alsme de enveloppen en postzegels. stonden de cultuur in hun eigen land en het leven hier in Neder land. De belangstelling was enorm groot en resulteerde in een waar vragenvuur dat op de buitenlandse dames werd afgeschoten. De avond werd verder sfeervol „aan gekleed" met Turkse iruntthee. Bo vendien konden de aanwezigen een stukje Turks fruit proeven. Voorzitster Joke Snijder sprak na afloop van een .leerzame en ge slaagde avond". (advertentie) Leusden, Winkelcentrum Hamershof. Grutterlj 3.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 11