urgemeester geeft startsein voor Leusder Kabelkrant I r Spelavond voor besturen sportclubs geslaagd Getuigen gezocht vandaag in Se leusder krant Eten in De Geut ffficiële start vrijdagmorgen om elf uur: SLEUSDER lik Luto over le kop Laatste Vallei concert van dit seizoen Hond dood gereden leusder kranis NBPV-bijeenkomst Inbraak in kruisgebouw Uitnodiging Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder Krant telefoon: 033-941494 tuinmeubelshow Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering O O I© V krant DONDERDAG 13 MAART 1986 17e JAARGANG NO. 86 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV KAWUOUIIT LX 08 DEII (van één onzer verslaggevers) .EUSDEN - Morgen om elf uur 's morgens zal burgemeester V. M. Rademaker van Leusden het officiële startsein geven de start van de experimentele fase van de Leusder belkrant. Vanaf het ogenblik is die krant dan te zien op laai vier van het Leusdense kabelnet. De krant bestaat uit ximaal 32 pagina's, die afwisselend plaatselijk nieuws, vice-pagina's en advertenties laten zien. ijdens een eerste, besloten, ientatie afgelopen dinsdag op kantoor van de Leusder Krant, en de reacties onverholen posi- De demonstratie-band, ver in samenwerking met het ense bedrijf HAS-Info, dat de apparatuur als de softwa re levert, bleek voor een aantal potentiële adverteerders direct aanleiding tot het plaatsen van een advertentie op dit voor Leusden rueuwe medium. De krant wordt onder redactio nele verantwoordelijkheid van de Leusder Krant-redactie op het kan toor aan de Asschatterweg ver vaardigd. Vandaar wordt telefo nisch de krant overgeseind naar het kop-station in het Leusdense gemeentehuis. De krant gaat straks een pro gramma bieden van ongeveer tien minuten, dat telkens doordraait, vierentwintig uur lang per dag. Het ligt m de bedoeling, dat het aanbod dagelijks wordt geactualiseerd, naar men aanneemt omstreeks tien uur 's morgens. Op zondagen zendt de kabel krant niet uit. Wanneer er aanleiding toe be staat, beschikt de redactie van de Leusder Krant over de mogelijk heid, direct nieuws op de kabel krant te brengen. Hiervan zal ech ter alleen dan gebruik worden ge maakt, als de ernst of aard van het meuws daar aanleiding toe geeft. ONTVANGST In Leusden zullen 6600 aansluitin gen op het CAI-net de kabelkrant ontvangen. Daarvoor is geen beta ling vereist, de Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij (BDU), uit geefster van onder meer de Leus der Krant, betaalt jaarlijks een be drag aan de gemeente Leusden voor gebruik van kanaal vier. De gebruikelijke CAI-mededelingen van de gemeente zullen ook op kanaal vier blijven verschijnen. VOORUITLOPEND De uitzendingen, die komende vrijdag van start gaan, hebben nog een experimenteel karakter. Dat wil zeggen, dat de rubricering van de redactie-pagina's in de begin fase van de kabelkrant nog wijzi gingen kunnen ondergaan. In elk geval ligt het in de bedoeling, om op de avond van negentien maart aanstaande, de dag van de ge meenteraadsverkiezingen, 's avonds de uitslagen via de kabel te publiceren. Daartoe is een spe ciale Leusder Krant Verkiezings- dinst in het leven geroepen. Het vignet van de Leusder Kabelkrant, zoals men dat straks thuis op de beeldbuis zal kunnen aanschouwen, maar dan m kleur. iEUSDEN - Dinsdagavond d 22.30 uur sloeg op de Mid- aweg een auto over de kop. Persoonlijke ongelukken deden zich daarbij niet voor. De be stuurder verklaarde dat hij moest uitwijken voor een tegenligger. Vier getuigen vertelden de politie echter dat dat onmogelijk was. Tegen de bestuurder is overi gens proces verbaal opgemaakt omdat hij onder invloed van alcohol bleek te zijn. Er is een bloedproef afgenomen. Zijn auto raakte bij het voorval total loss. LEUSDEN - „Ik was heel kwaad", zo reageerde Ingrid van de Bos afgelopen dmsdag nadat zij op de kruising Arn- hemseweg/Maanweg werd aangereden Als gevolg van haar woede kon zij noch het merk noch het kentekennum mer van de auto in haar geheu gen opslaan. „Het was in ieder geval een flinke grijze auto", aldus Ingrid. Wat gebeurde er precies? Ingrid reed op haar fiets nch- hng Woudenberg toen een au to, die uit ae ncnimg ueusaen- Centrum kwam, rechtsaf sloeg en haar achterwiel meepakte. Ze kwam ten val, maar liep gelukkig geen verwondingen op. Wel moet de fiets in repara tie, omdat het achterwiel ont wricht is en het spatbord en licht kapot zijn. Ingnd wil nu dat de bestuur der van de betreffende auto opgespoord wordt, zodat die kan opdraaien voor de kosten „Het kan hem met ontgaan zijn", aldus de verbolgen fiet sten Mensen die het voorval hebben zien gebeuren en die tips kunnen geven over de nog onbekende bestuurder, wor den verzocht contact op te nemen met de rijkspolitie te Leusden-Zuid, telefoon 033- 944444. LEUSDEN - Komende maandag vindt het laatste Valleiconcert van dit seizoen plaats in de N.H.- te Leusden-Zuid. Bernard Kruijsen (bariton), Frans Vester (fluit), Vera Beths (viool), Anner Het concert begint om 20.15 uur. Bijlsma (cello) en Gérard van Kaarten, a 12,50 (voor 65+en CJP Blerk (piano) verzorgen een pro- 10,-) worden vanaf 19.30 uur aan aramma waarin werken van de de zaal verkocht. Jongeren tot 18 componist Maurice Ravel een- jaar hebben gratis toegang, traal staan. LEUSDEN - „De eeuwigdurende zwaar-verzilverde beker op mar meren voet met en zonder deksel." Daar gmg het vorige week vrijdag om m de wedstrijd tussen verschil lende besturen van sportverenigin gen. Vorig jaar hep de wedstnjd m de soep, dit jaar werd hij in ere hersteld. - Dit jaar deden weer vele bestuur lijke personen op sportieve en speelse wijze mee, en trachtten zo herkenbare plekjes te ontdekken in hun gemeente via foto's, pijltjes te gooien, een alarm te laten loeien en uiteraard computer-vingervlugheid ten toon te spreiden. Aan het geheel werd zo enthou siast meegedaan dat ook het jure ren enige tijd m beslag nam. Dat verschafte de mensen echter weer wat tijd om op hun plek aan de bar hun problemen wat besturen be treft te bespreken. Na rijp beraad waren zowel deze, als de kam pioen-oplosser van de diverse spelletjes bekend. De badmintonclub had de stnjd gewonnen en kreeg zodoende met alleen die prachtige beker met lange naam mee naar huis, maar ook het vriendelijk verzoek om er volgend jaar weer zo'n gezellige avond van te maken, maar dan in Leusden. LEUSDEN - In de Tijmensen poort is dinsdagmiddag rond 14.00 uur een hond doodgere den. De bestuurder van een personenauto kon het beest, dat plotseling overstak, niet meer ontwijken. De auto liep lichte schade op. De eigenaar van de hond, die tot nu toe nog onbekend is, wordt dringend verzocht om zich bij de rijkspo litie te melden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) Ook de computer-vingervlugheid der bestuursleden werd getest. Fa. J.W. v. d.BERG VOOR TUIN EN DIER LEUSDEN-C - Hamersveldseweg 58 AFD. VOOR TUIN EN DIER Bezoek nu al onze zie advertentie pag. 12 Een stukje redactionele tekst, zoals de Leusder Kabelkrant dat in de nabije toekomst bij de CAl-abonnees thuis brengt. Dit hier is een bericht, zoals dat tijdens de besloten presentatie van afgelopen dinsdag werd getoond Marius Boersen (CDA) als laatste in onze rij interviews met het oog op de verkiezingen De Leusdense afdeling van de WD bestaat 25 jaar Interview op donderdag: Leusdenaar Herbert de Ruiter Sportnieuws Loep op Leusden Servicepagina pag. 7 pag. 9 Pag. 11 pag. 13 LEUSDEN - Een nieuwe ak- tiviteit in het jongerencen trum De Geut. Elke donder dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur kunnen jongeren ge zellig en op goedkope wijze lekker eten in het pand aan de Zwarteweg 29. Deze mogelijk heid zal vooral voor jongeren die op zichzelf wonen en een bijstandsuitkering genieten en voor studenten die van een studietoelage moeten zien rond te komen, een uitkomst zijn. Voor slechts vier gulden knjgen zii een warme maaltijd voorgescho teld, variërend van Chili Concarne tot en met nasi Goreng. Het betreft voornamelijk eenpansgerechten, die betaalbaar moeten zijn. Er bestaat ook een mogelijkheid voor kooklustige Leusdenaren om een keertje als gastkok(km) te fun geren. Bij voldoende belangstelling wordt overwogen om een Eetcafé op te zetten, dat tevens kookcursus sen biedt aan jongeren om op goedkope wijze verantwoord te eten. Mensen die willen deelnemen, worden verzocht om tijdig te reser veren. Dat geldt ook voor de gast- koks. Voor verdere inlichtingen kan men bellen naar De Geut, Zwarteweg 29 in Leusden, telefoon: 946848. LEUSDEN - De maandelijkse bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattelands Vrouwen staat dinsdag 18 maart aanstaan de in het teken van de naderende paasdagen. Het wordt een doe- avond, waarvoor de deelneem sters worden verzocht om een leeggeblazen ei mee te nemen. Aan het begin van de avond, die om 20.00 uur begint en plaatsvindt in 't Vooronder, zullen Henny Hui- zer en Tonny Bult namens de Vrou wenraad het één en ander vertel len. LEUSDEN - Het kruisgebouw aan de Rozengaarde in Leusden-Cen trum kreeg maandagavond bezoek van ongewenste gasten. Ze verniel den een raamkozijn om binnen te kunnen komen en ontvreemdden dne tassen. Die behoorden toe aan evenzoveel dames die tijdens de inbraak de zwangerschaps- gymnastiek volgden. Van de da dels) ontbreekt nog elk spoort. Morgenochtend, vrijdag 14 maart om 11.00 uur, stelt burgemeester mr. J. W. M. Rademaker officieel de Leusder Kabelkrant in werking. Belangstellenden zijn hartelijk welkom op het kantoor van de Leusder Krant, Asschatterweg 19, om tussen 11.00 en 15.00 uur kennis te komen nemen van dit nieuwe nieuwsmedium in Leusden. Direktie BDU Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-94911 MEVROUW EMAN. ieder (houten) huis heeft zijn eigen kruis

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1