rouwe Fortuna laat oda (za) in de steek phn Jansen trekt oda (zo) over streep Haaien naar A-wedstrijden Kwetsbaar Jeugd Schaakclub op dreef „Roda'46" leusiler ki 8 ereplaatsen in Hoogland VOETBAL KALMS In huis- en bondscompetitie PEN - Met John Jan- Is drievoudig doelpun- aker in een absolute jol en keeper Michel oef als een degelijk en Qvvbaax sluitstuk heeft oda-zondag tegen het hoger geklasseerde uit Utrecht laten zien je overwinning op kop- Hooglanderveen, be- ïbruari, geen eenma- lappening is geweest, [arakter slaagden de [enaren er opnieuw in ink uit te halen. De hters kwamen er op urg. Buiningpark niet ian te pas, maar kon- jt de pauze de balans lig in evenwicht hou- Na de hervatting John Jansen '46 de veilige haven n in een duel dat over [gemeen best het aan kijken waard was, zeker voor de thuisaanhang die dit seizoen nog niet veel ge wend was. RUC werd dus het volgende slachtoffer van Roda, dat serieus op weg lijkt om de onderste re gionen te verlaten. De wedstrijd was nog maar nauwelijks een minuut oud of de zondag-elf kreeg al een fikse tegenvaller te verwerken, toen Jos Vrijhoef aan de rech terkant compleet mistastte. Deze misgreep werd meteen fataal, want nog voordat Roda'46 en het publiek er erg in hadden, lag nummer een achter Michel Vrijhoef in de touwen. 0-1. Zonder pardon liet de plots vrij gekomen Utrechter zich deze kans niet ontnemen. Een leuke binnenkomer was dat uiteraard voor Meindert Vlugt en zijn mannen niet; het betekende in feite een streep door het tacti sche denkwerk van de oefen- meester uit Amersfoort. Het massaal bij balverlies terugzak ken naar de middenlijn, om daarna bij balherovering met z'n allen als een speer op de counter te spelen, kreeg bij deze snelle achterstand toch een vreemde aanblik. Roda moest het spel gaan ma ken, omdat RUC het verder voorlopig wel geloofde. En daar had Roda reuze veel moeite mee, omdat de midden- linie bestaande uit Jaap Zweine- berg, Bob Schoordijk, Peter van de Hengel en Bas Peters niet lekker in de wedstrijd zat en door RUC vaak hardhandig werd afgetroefd. Daarnaast kwam ook de combinatie en de pass over afstand niet uit de verf, zodat er voor Peter Knijff en John Jansen niets anders op zat om bruikbare ballen te gaan halen. Halverwege de eerste helft kwam Roda op links eindelijk eens flitsend door. En meteen jDEN - Zoals de Roda- rdag half december onnodig en onfortuin- op het Burg. Bruining- van de Musketiers 1-2 verloor, zo werd maart 1986 bij Bloe- twartier in Hilversum id weer opgepakt na voetballoze competi- den. Opnieuw gre- de Leusdenaren mis in edstrijd die ze van het tot het einde beheers- Het gevreesde Bloe- artier was welis- geen schim van de die destijds in Leus met tien man overeind maar twee kansen m in eigen huis toch nde om Roda bij de itting van de strijd een kater te bezorgen, om- Ie Leusdenaren (weer) den om uit de vele ijkheden het over- in de cijfers tot uit- ig te brengen. Roda geen loon naar wer- bleef met lege han- de zieke Eltjo Kapenga, met elftalleider Cor Auee f bank en aanwinst Nico in de basis op de positie te geblesseerde Ton Kas- ging de zaterdagformatie ersum van start in de we- >ap dat het een soort alles wedstrijd zou worden, fê, bij verlies zouden de enaren nog verder ach- 1 riaken bij de koplopers in 1 Joofdklasse. Slechts bij was Roda gebaat, k ugend kwamen de rood- ■tfen dan ook uit de start- ten Er werd van achteruit f gecombineerd, het mid- fld sloot goed aan, zodat e spitsen, Coen van Dijk lud Stoelhorst niet op een Joond eiland stonden. P rijf minuten creëerde een kans, nadat de bal groot aantal schijven bij Kerssies op de linker as aanbeland. Handig de ex-Drent zich langs irdediger, stormde de 16- meter binnen en leek met zijn schot in de verste hoek de score te gaan openen. Niets was echter minder waar: buiten het bereik van de Bloe- menkwartier-goalie stuiterde het leder via de paal weer het veld in. Opgelucht haalden de Hilversummers adem, omdat niemand van Roda '46 in de buurt was om de terugge kaatste bal alsnog in het net te deponeren. Bloemenkwartier kwam dus goed weg, heel goed zelfs, want nog geen drie minuten la ter nam de thuisclub aan de an dere kant tegen de verhouding de leiding: 1-0. Achterin was bij Roda '46 de dekking even zoek toen de bal na een hoekschop opnieuw in het centrum werd gebracht. Handig nam de voorhoedespe lers de voorzet op zijn hoofd en buiten het bereik van de aan de grond genagelde Berry Buunk Coen van Dijk. verdween de bal in de linker beneden hoek. Een tegenvaller van jewelste, maar geenszins reden om nu al de knuppel er bij neer te gooien. Dat deden de Leusdenaren dan ook niet. Een kwartier onder weg manoeuvreerde Ruud Stoelhorst zich in sconngsposi- tie Maar ook hij zag zijn inzet vlak voor de doellijn gekeerd worden. Ditmaal stuiterde de bal ter hoogte van de 16 meter- lijn voor de voeten van aan voerder Bert Staubach. Beke ken probeerde hij in de krui sing te schieten. En dat lukte, maar op formidabele wijze hield de Hilversumse-keeper zijn hok schoon. Ook Harry Kerssies vocht voor wat hij waard was, en glipte een aantal keren door de vijan delijke linies heen. Maar ook hij zag nog geen kans om Roda aan de dik verdiende gelijkma ker te helpen. RISICO Na de hervatting bleven de Leusdenaren als geen ander het spel dicteren. Bloe menkwartier kreeg geen enkel vat op het gevarieerde Leus- dense spel. Via de flanken haal den Bert Staubach en Co de Smalen veelvuldig de achterlijn door hun directe tegenstanders volkomen uit te spelen. Rende ment leverde deze acties ech ter niet op. Het geluk en de precisie ontbrak bij Roda '46 in het punt van de aanval om uit deze mogelijkheden met scherp te schieten. Het gemis van een echte afma ker brak Roda op Ruud Stoel horst had zijn dag niet. Eerst mikte hij in ideale positie voor langs, waarna een 'vliegende' schotpoging, na een voorzet op maat van Co de Smalen, volle dig mislukte. Dure missers wa ren dat. Bloemenkwartier kon daar feitelijk niets tegenover stellen. Ondanks de voortdurende af wezigheid van libero Erik Vree kamp hield Roda achterin orde op zaken. Vooral voorstopper Henk van Pluuren wist van geen wijken. Op karakter hield hij de zaken voor Berry Buun ondercontrole Toen in de slotfase de tijd voor Roda begon te dringen en bijna alle spelers zich op de helft van Bloemenkwartier bevonden, greep de Roda-voorstopper bij een counter iets te fors in. Een vnje trap rond strafschopge bied was het gevolg. Langs de 'rode' muur en langs de kans loze Berry Buunk verdween de bal voor de tweede maal in het DINSDAG 18 MAART 1986 11 Bob Schoordijk: twee is te veel. was het raak. Op maat werd John Jansen de bal in de voeten gespeeld Hij bedacht zich geen moment en kanjerde langs de tevergeefs uit zijn doel komende RUC-keeper de ge lijkmaker binnen: 1-1. Met iets meer overzicht en een portie geluk had Roda even la ter zelfs de score kunnen uit bouwen, maar telkens zat er op het beslissende moment een Utrechts been tussen om ver der onheil te voorkomen. PAAL Direct na de hervatting kroop Roda'46 door het oog van de naald toen een vrije trap van RUC na een overtreding van Jan van Eijden voor enig gevaar zorgde. Daarna was Bas Peters aan de beurt om een kans na een goede combinatie tussen John Jansen en Peter Knijff af te ronden. Zijn schot smoorde echter in de mêlée, zodat ook deze mogelijkheid geen suc ces opleverde. Even leek het erop dat deze misser een dure zou worden, omdat de Leusdenaren het ini tiatief kwijtraakten Via een fikse overtreding van voorstop per Johan Riethof en met be hulp van de paal bij een enorme scrimmage voor het Roda-doel liep het voor de Bui- nef 2-0. De wedstnjd was be slist. Hoewel Roda direct na de af trap en het inbrengen van twee wissels, Oscar Dros en Carel Ouwerkerk voor Ruud Stoel horst en Fake Schoonewille, een penalty kreeg en via Coen van Dijk de stand op 2-1 bracht, was het een afgelopen zaak om dat de laatste seconden wegtik ten. Voor Roda-zaterdag is het nu een kwestie van afwachten in de hoop dat de koplopers in de hoofdklasse nog het spoor bijs ter raken. Voorlopig zijn de Leusdenaren uitgerangeerd en moeten ze in de rest van de rit nog goed uitkijken om niet zelf in de problemen te komen. Want dat zou toch wel een beetje een aanfluiting zijn voor een elftal met zoveel ambities om hogerop te komen. ningparkers gelukkig met een sisser af. Trainer Meindert Vlugt stuurde direct Dick van 't Klooster het veld in voor de moegestreden Peter van de Hengel. Bijna had deze ingreep al terstond suc ces, maar het duurde tot de dertigste minuut voordat er weer een treffer viel. Opnieuw was John Jansen degene die zijn schot in de uiterste hoek zag verdwijen: 1-2. Perry Wen- del stond aan de basis met een prima dieptepas. Roda ver slapte niet en had via Bob Schoordijk vrij sn^i moge lijkheid om de wedstnjd te be slissen Hij faalde op het nip pertje, evenals Bas Peters, die alleen voor de RUC-doelman geen kans zag om Roda defini tief de veilige haven binnen te loodsen. De lat bracht RUC red ding. Het bleek uitstel van executie, want nog een paar minuten la ter knalde John Jansen, ditmaal na goed aangeven van Jaap Zweineberg, de derde Roda- treffer op het scorebord: 3-1. De overwinning kon toen niet meer kapot. LEUSDEN - Bij Kring C wedstrijden in het zwem bad te Hoogland hebben De Haaien weer goed gezwom men. Enkelen zelfs zo goed dat ze in 't vervolg niet meer in Kring C wedstrij den mogen uitkomen maar wel in de zogenaamde Kring A wedstrijden. De Haaienploeg haalde 8 ere plaatsen; 3 maal goud, 4 maal zilver en 1 keer brons. Leon van Doornik die voor het eerst de 100 m vrije slag zwom bij de jongens 1976 en jonger realiseerde een uitstekende tijd van 1.34.4 waarmee hij de naaste concurrentie met maar liefst 7 seconden versloeg. Bons van Gerkom kwam even eens goed voor de dag. Met een goed gezwommen race werd hij eerste op de 100 m schoolslag jongens 1974. Zijn tijd van 1.40.8 was maar liefst 10 seconden sneller dan de tijd van Bert Kampes 1.50.4. Bert had met deze tijd tweede kun nen worden indien hij niet ge diskwalificeerd was. De laatste eerste plaats werd LEUSDEN/ACHTERVELD - Eindelijk werd er weer eens op grote schaal een balletje getrapt. De meeste velden stonden dat toe, hoe wel de kenners wisten te melden dat de vorst op tal l>van plaatsen nog diep in de grond zat. Niets kon echter verhinderen dat de strijd in de afdeling Utrecht werd hervat. Zoals vaker konden er na de noodgedwongen en zeer langdurige winterstop ver rassende resultaten worden genoteerd. Koplopers le verden onverwacht punten in, terwijl staartploegen be langrijke punten in de wacht wisten te slepen. Kortom het spel ging bij de hervatting direct stevig op de wagen". De Roda-zaterdag liet in de hoofdklasse een unieke kans liggen om direct de aansluiting te hervinden. Bij Bloemenkwar tier faalden de Leusdenaren in de afwerking, waardoor aan een 2-1 nederlaag niet te ontko men viel Ook het hooggeno- teerde Hercules kreeg met deze cijfers klop; nota bene van hekkesluiter Veensche Boys Het niet spelende Hoevelaken, dat het duel tegen Benschop af gelastte, kwam daardoor als winnaar uit de stnjd te voor schijn. WJ en SVL als outsider profi teerden wel van de misser van Hercules en kunnen nog een rol van betekenis spelen. De Musketiers kwam er in Utrecht niet aan te pas (3-1), terwijl Montfoort met 0-1 nog dieper in problemen raakte De 0-1 over winning van Veluwse Boys bij FC Majella maakte ondenn de spanning compleet omdat nu negen ploegen, waaronder Roda '46 in de markt zijn voor die kwetsbare onderste drie hoofdklasse plaatsen. Uitslagen hoofdklasse; Benschop 13 11 (14-17) Montfoort 13 9 (18-21) Veensche Boys 16- 9 (19-28) ZONDAG In de eerste klasse B gingen alle duels door. Roda'46 ver raste met een gedegen 3-1 zege op het veel hoger geno teerde RUC. Een zege die (op nieuw) hard nodig was, omdat ook DWSM voor een huzaren stukje zorgde en koploper Hooglanderveen met 0-3 in ei gen huis voor schut zette. Domstad kon daardoor weer de leiding overnemen na 2-1 wmst op de Rivierwijkers. VVZA liet zich ook deze kans niet ontne men; Schalkwijk werd met 3-1 ontnuchterd en zit nu samen met Soesterberg (3-1 verlies bij Voorwaarts), Utrechtse Boys (1- 1 gelijkspel tegen VSK), Rivier wijkers, DWSM en Roda '46 in de hoek waar het niet prettig vertoeven is. Uitslagen le klasse B: WJ - Musketiers 3-1 Bloemenkwartier - Roda '46 2-1 Hercules - Veensche Boys 1-2 Montfoort - SVL 0-1 FC Majella - Veluwse Boys 0-1 Hoevelaken - Benschop afg. De stand in de hoofdklasse: Hoevelaken 15 21 (30-14) Bloemenkwartier 16 19 (34-28) Hercules 14 18 (26-15) WJ 16 18 (33-28) SVL 13 14 (18-18) Roda '46 14 14 (24-22) Veluwse Boys 13 13 (15-15) Musketiers 13 12 (19-24) FC Majella 14 12 (26-27) WZA - Schalkwijk 3-1 Roda '46 - RUC 3-1 Domstad - Rivierwijkers 2-1 Hooglanderveen - DWSM 0-3 Utrechtse Boys - VSK 1-1 Voorwaarts - Soesterberg 3-1 De stand in de le klasse B: SC Domstad 15 19 (21-17) Hooglanderveen 14 18 (24-15) WZA 14 18 (25-22) Voorwaarts 16 18 (25-23) RUC 16 17 (25-14) VSK 15 16 (21-19) Schalkwijk 15 13 (24-24) Roda '46 15 13 (16-18) Utrechtse Boys 15 12 (19-21) Rivierwijkers 12 11 (23-25) DWSM 14 11 (24-25) Soesterberg 15 8 (13-29) LEUSDEN - Zowel in de huis- als bondscompetitie stond de jeugd van de Schaak Vereniging Leus den vorige week borg voor opvallende resultaten. De 16-jarige Pieter de Jager presteerde het om als eerste de nog ongeslagen club kampioen Harry Vossebeld te verslaan, terwijl Erwin Zijlstra (eerste team), Ro nald Staal, Timo van Garde ren en Ton Wuts (tweede team) in de competitie fu rore maakten met prachtige overwinningen. Het eerste tiental van captain Ad Wisman stevent recht streeks op de promotieklasse van de Sticht Gooise Schaak bond af. Na de 4-6 zege op Nij- kerk kan de Leusdenaren pro motie al bijna niet meer ont gaan. Een plaats bij de boven ste drie in de eerste klasse is al voldoende om naar de hoogste klasse binnen de SGS door te dringen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg. waaronder de derby tegen Ons Genoegen uit Amersfoort, staat Leusden op een gedeelde eerste plaats en heeft dus zelfs nog volop kans op het kampioenschap De overwinningen van Harry Vos sebeld, Wim Velker, Erwin Zijl stra, Carel Vos en Cees Kerk hof bij de remises van Joop van Santen en Gert Jan Froberg le verden zes punten op, zodat de nederlagen van Jan Snijders, Bert Uneken en Tjerk Zijlstra geen nadelige invloed konden hebben op het eindresultaat Ook het tweede tiental liet zich in deze beslissende fase van de competitie niet van de wijs brengen. In tegendeel. Met groot machtsvertoon werd de Pion uit Hilversum met 8-2 aan de kant gezet. Alleen Pieter de Jager incasseerde een nul naast de puntendelingen van H Vos kamp en Jos Agterberg. J. de Jager, E. Moed, T. Wuts, R. Flohr, H Kroes, R. Staal (binnen een uur) en T. van Garderen zorgden voor een puntgave score. Het derde tiental kon het temid den van dit geweld niet bol werken. Huizen was een te sterke opponent en zal na het uitspelen van D. v. Ooiks afge broken partij tenslotte met een 6-4 nederlaag genoegen moe ten nemen. Meer zit er echt niet voor SVL-3 in. De winstpartijen van vooizittei Leen Boogaard en competitie- leider Theo Elschot waren on toereikend om aan de ontmoe ting tegen Huizen een positieve wending te geven. Want met de remises van P. Quelle. H. Struiwig, J. Gemts en de neder lagen van A. Wisman, H. Mus. A. Valkenburg en D Lagas te kende Leusden zijn eigen von nis. SURPRISE In de huiscompetitie viel dus een verrassing van jewelste te noteren, want het eerste verlies van titelhouder Harry Vosse- behaald door Peter Toes op de 100 m rugslag jongens '71 en '70 in 1.17 4. Ook hij kan nu op de rugslag in de Knng A uitko men. De vier tweede plaatsen wer den behaald door: Marco Woerdman op de 100 m rugslag (j. '73 en '72) in 1.26.4; Kirsten v.d. Worp op de 100 m schoolslag (m. '71 en '70) in 1.34.7; Jeroen Hattmk op de 100 m schoolslag (j '71 en '70) in 1 26.6; en Linda van Wegen op de 100 m vlinderslag (m '74) in 1.41.0. De laatste pnjs werd binnenge haald door Esther Steketee op de 100 m schoolslag (meisjes 1971 en 1970). Met een tijd van 1.35.1 eindigde Esther op een derde plaats Ovenge uitslagen. - Margareth Wallet, 100 m school slag m. '75, 1 58.7 - Linda van Wegen 100 m school slag m. '74, 1 49.0 - Helga Wilmink 100 m rugslag m. '73. '72. 1.44 3 - Bianca Scheuer 100 m rugslag m. '73. '72, 1.37.0 - Canne Kampes 100 m rugslag m. '73. '72, 1.28.1 - Manëlle de Smit 100 m rugslag m. '73, '72, 1.30.0 - Jeroen Dekker 100 m rugslag j. '73. '72. 1.40.1 - Ronny Bokkers 100 m rugslag j. '73,'72, 1.32.4 - Genanke Wierda 100 m school slag, m '71, '70. 1 44.2 - Karei v.d Pijpekamp 100 m schoolslag, j. '71, '70, 1.30.9 - Hugo Jansen 100 m schoolslag, j. '71.'70. 1 28.7 - Genanke Wierda 100 m rugslag m '71. '70. 1.38.7 - Kirsten v.d. Worp 100 m rugslag m. '71.'70. 1.28.0 - Esther Steketee 100 m rugslag m. '71,70. 1.28.2 - Jeroen Hattirik 100 m rugslag. j. '71. '70. 1.24.5 - Karei v.d Pijpekamp 100 m rug slag, j.'71.'70. 1 32.0 - Hugo Jansen 100 m rugslag. j 71'. '70. 1.23.8 AFD ZATERDAG Bloemenkwartier - Roda'46 2-1 Sperwer 2 - Roda 2 3-1 Roda 3 - WOP 5 5-0 Roda 4 - NSC 4 6-1 Roda 5 vrij Baam 5 - Roda 6 4-0 Lelystad 6 - Roda 7 afg. AFD ZONDAG Roda'46-RUC 3-1 Roda 2 - Austerlitz 2 2-0 Achterveld 2 - Roda 3 afg Actif4-Roda4 1-0 Roda 5 - AP WC 4 1-1 APWC 5 - Roda 6 3-2 Roda 7 - Quick 12 1-1 Pieter de Jager beid kwam toch wel als een donderslag bij heldere hemel. Dat uitgerekend een van de aanstormende talenten in de persoon van Pieter de Jager binnen Leusdense schaakkrin gen hiervoor zorgde, was ver rassing nummero twee, die nog eens nader onderstreepte dat het met het opleiden van de jeugd bij SVL wel goed zit voor de nabije toekomst. Opvallend was ook het verlies van Peter Sonder, de huidige nummer twee in het tussenklas- sement. Carel Vos was daar verantwoordelijk voor. De par tijen van H. Voskamp tegen Joop van Santen en die van E. Halkes tegen W. van de Wete ring werden vanwege tijdge brek afgebroken. Uitslagen huiscompetitie SV Leus den ronde nr 21: Mus, H H - Bruijnsvoort. M. van 0-1 Vossebeld, H. - Jager, P. de 0-1 Vos, C.G. - Sonder. P 1-0 Voskamp. H C - Santen, J van afg Froberg. G - Zijlstra, T K 1-0 Wisman. A W -Staal. R Vz-Vz Jager. J de - Uneken. B Vz-Vz Kerkhof, C - Flohr. Ron Vz-Vz Kroes. H. - Boogaard, L. 0-1 Klooster. R van't - Boot, J A. 0-1 Buurlage, L.F W - Beverwijk. H 1-0 Verschuur, E. - Visser. R 0-1 Egdom. H van - Pol. W van de Vz-Vz Oosting. H - Schouten. W. 0-1 Linkse. K A - Dalen, H van 0-1 JEUGD Jongens A 1 - Doorn Al 4-0 Meisjes A1 - H 'sum A1 4-0 Meisjes B1 - Shinty BI 0-1 Meisjes C2 - Woerden Cl 0-1 Meisjes Dl - H'sum Dl 1-0 Huizen A2 - Jongens A3 2-1 Kampong BI-Jongens BI 2-1 Laren C2 - Jongens C1 1-2 Maarn C1 - Jongens C2 2-0 Maarn D1 - Jongens D2 Nwe Gein A - Meisjes A3 6-0 Haaskamp Al - Meisjes A4 Soest C1 - Meisjes C3 3-5 Amersfoort D1 - Meisjes D2 2-1 SENIOREN Dames 1-Soest 2-1 Dames II - Be Fair III Heren I - Haaskamp 7-1 Heren III - Be Fair VIII 0-1 BeFair IX - Heren IV 2-0 Heren V - Be Fair XII 3-9 Voordaan B - Veteranen B 1-5 Be Fair C - Veteranen D 2-1 Halkes. E J. - Wetenng, W A v/d afg. Flohr. Ruud - Meel, N H A. van der 1-0 Finalisten schoolkampioenschap groep 5 1Michiel Tijmensen 2. Oswald Hesp 3. Winfred Hanszens 4 Amoud Kuipers 5 Wilbert Schutrups 6 Haike Hanemaayer 7 Bart Hilhorst 8. Hugo Boer 9. Mireille Berbers 10 WouterStevens 11. Eelco Nieuwenhuizen

Leusder Krant | 1986 | | pagina 11