ivenklapper MHC-heren: 7-1 >orjaarbeurs Achterveld Vierde plaats Ans Bensdorp Rustig verloop bowling-uur Nuttige winst voor TTCL leusdei9 krant ies nekken Soest Bij vierkamp in Den Haag: 40 jaar voetballer Politie controles Achterveld Einduitslagen kaarten De Til ^mcijfërs- E52SHSS! Antilopen LEOS Uitslagen damesschieten aafwespen (2 en slot) Leusden Achterveld LdAG 18 MAART 1986 Hierbij liet de MHC-dame het niet zitten. Met een perfect af standschot rand cirkel knalde Els Spijkman ut de slotfase langs Soest (2-1) en werd daar mee toch matchwinnaar. - Voor de Mixed -Club Leusden werd lede weekeinde na ferstop er één om in I. Met een riante 7-1 (ning op Haaskamp ieepten de MHC- log eens nadrukke- 1 suprematie in de Ace tweede klasse D. Jdames lieten weer bn hoe het wel moet: Zg aspiraties koes- tSoest werd in Leus- t 2-1 een illusie ar- sden dit seizoen nog lel af wil gaan houden, i heel sterke huize ko- ikkesluiter Haaskamp Ie verwachtingsvol op sipark, maar moest in de helft tot de conclu- i dat tegen dit Leus- n kruid gewassen was. Bolk in de basis voor bert van de Doe ontke- •usden direct vanaf de ■en offensief. In de unuut al resulterend in ingstreffer, toen de re bound na een goed ingeslagen strafcomer van Maarten Jonges door Tom van Eek hoog binnen werd ingetikt: 1-0. Toch kon Leusden deze blik- semstart niet voortzetten. Haas kamp was gauw van de schrik bekomen en verdedigde zich niet alleen taai, maar zag ook nog kans om de Leusdenaren op eigen helft vast te zetten. In de vijfentwintigste minuut voor trainer Rob Weers alle reden om zijn tactiek te wijzigen. Rolf Bolk en Flip van Dalen ver dwenen naar de kant. Ralf Quick en Hans Robert van de Doe moesten op de rechter flank meer diepte in het spel brengen, zette Weers later uit een: „Dat ik vrij snel het gelijk aan mijn zijde kreeg met deze ingreep, was misschien toeval, maar toch wel leuk om te con stateren." Na een aanval over de gereno veerde rechterflank stelde Maarten Jonges zijn ploegge noot Frank de Ruiter in staat om 2-0 aan te tekenen. Na de pauze kreeg Haaskamp uit een strafcomer loon naar werken en verkleinde ver diend de achterstand: 2-1. IER VELD - De Ach- winkeliers vere ni- mdt woensdag 19 en lag 20 maart weer een sbeurs. Dit evene- plaatsvinden in Ons in de avonduren van .30 uur. mers aan deze beurs zijn :um (Huishoudelijke arti- e-het-zelf, e.d.). Tiny Bon- (wol-stoffen-founu turen lachines), Snackbar de Jan Jansen (tweewieler Henk en Jopie Smit (De banketbakkerij), Van (ambachtelijke slagerij), terlaak (schoenen en re- j), Rabobank (bankzaken, verzekeringen), Weikoop voor mens, tuin en dier) ivenhorst (mode-woning- lnemende winkeliers Zul us deze beurs enkele presenteren voor winke- erveld. Iedere bezoeker maakt kans op een originele verrassing. Er is een gezellig zitje in de koffiekamer. Elke klant die een lid van de winke liersvereniging op vrijdag 21 maart (begin van de lente) bezoekt, ont vangt die dag een fleurige verras sing. ACHTERVELD - Zeven leden waren aanwezig om deel te ne men aan de onderlinge schiet wedstrijd voor dames. Het lukte de dames deze avond niet om boven de 90 punten uit komen. Het was Anneke Oudhshoorn die weer de eerste plaats behaalde met 88 punten. De overige uitslagen waren: 2 Jeannet Vos, 86 ptn; 3. Liesbeth Suermondt 82 ptn; 3 Tmy Tolboom 82 ptn; 5 Iny Kok 980 ptn; 6. Nel Tijmensen 70 ptn; 6. Linda Smink 70 ptn Leusden schrok er zichtbaar van, maar raakte niet in paniek. Zoals een toekomstig kam pioen betaamt, werd Haas kamp door een ontketend Leusden onder de voet gelo pen. Een schitterende solo van Maarten Jonges gaf Haaskamp snel het nakijken en toen de zelfde MHC-er Kort daarna een strafcomer op de plank achter de Haaskamp-keeper schoot, was het een aflopende zaak; 4- 1. Vijf minuten later werd een an dere strafcornervanant met succes uitgevoerd: het tikje op zij van Maarten Jonges werd door Ralf Quick meedogenloos afgerond: 5-1. In de slotfase was het alleen Leusden wat de klok sloeg en wat zich dan ook heerlijk uit leefde. Een pass van Joep Ro- senboom lanceerde Frank de Ruiter in de vrije ruimte. Daar wist de blonde MHC-spits wel raad mee. Als een bliksem schicht omzeilde hij de libero en de keeper alsof ze er niet stonden en maakte koelbloe dig het halve dozijn vol: 6-1 Nog was Leusden niet verza digd. Op de valreep was het opnieuw Frank de Ruiter die voor de Haaskamp-verdedi ging ongrijpbaar was. Ditmaal liet hij aan Maarten Jonges de eer, die dan ook na enig gegOO- Chel Ho r-»rlrol wliri Vi a "Ir voltooide en de eindstand op 7- 1 bracht. REVANCHE Soest, nog volop in de race om de titel, moest in Leusden op de been blijven De MHC-da- mes dachten daar echter an ders over en hadden tegen de Soesters nog wat goed te ma ken. Ondanks de afwezigheid van een drietal vaste basis speelsters gaf Leusden de toon aan. Nicole Pronk, Kann Dor- molen en Esmee van de Harst, afkomstig uit de junioren, na men de honneurs uitstekend waar. Gretig en belust op revanche zette Leusden de Soesters di rect onder druk. In de tiende minuut was het al raak. Els Spijkman knalde een strafcor- ner keihard binnen: 1-0. Soest had in de eerste helft weimg in te brengen omdat de organisa tie bij Leusden klopte. En kwam Soest gevaarlijk door, dan stond doelvrouwe Fok- kema op haar post om het ge vaar in de kiem te smoren Tegen de goed ingeslagen strafcomer aan het begin van de tweede helft bleef ook zij het antwoord schuldig, zodat Soest weer volledig terug in de wedstrijd was: 1-1. Leusden dreigde het initiatief te gaan verliezen. Els Spijkman echter gaf Leusden weer hoop, althans voor een ogenblik. Het doel punt werd wegens buitenspel afgekeurd. ACHTERVELD - De 27-jari- ge Ans Bensdorp uit Achter veld behaalde afgelopen weekeinde een vierde plaats tijdens een vier-kamp in Den Haag. „Als voorbereiding daarvoor heb ik de Elfsteden tocht uitgereden," aldus Ans. „Maar dat was niet zo zwaar als dit. Bij de Elfstedentocht gebruik je steeds maar éèn bepaalde spier." De vierkamp- begon zaterdag ochtend met het onderdeel fietsen. ACHTERVELD - In Achter veld is afgelopen zondag Jan van de Heuvel gehuldigd van wege het feit dat hij 40 jaar voetbalt bij de Achterveldse voetbalclub. Tegelijkertijd werd zijn zestigste verjaardag gevierd. Van de Heuvel heeft naar schatting tussen de 800 en 900 competitiewedstrijden ge- speeld. Hij stond bovendien aan de wieg van de voetbal- I club m Achterveld, die later dit jaar het 40-jarig bestaan viert. Behalve als aktief voetballer, is hij onder meer iedere zater- dag werkzaam op de voetbal- velden als hjnentrekker. ACHTERVELD - Donderdag morgen hield de politie op ver schillende plaatsen in Achter veld en Stoutenburg een ver keerscontrole. Op het kruispunt in Stoutenburg werd gecontro leerd bij de verkeerslichten, ter wijl op andere plaatsen het ege- bruik van het fietspad werd nage gaan. Hierbij bleek dat vooral de schoolgaande jeugd er de hand mee licht. In totaal werden er die morgen 15 processen-verbaal opgemaakt we gens het negeren van het rode licht en het niet rijden op het fietspad. In de middag van diezelfde dag werd op de Hessenweg in de be bouwde kom een controle gehou den. Tijdens deze controle werd tegen 15 bestuurders proces-ver baal opgemaakt wegens over schrijding van de toegestane snel heid. De geconstateerde snelheden varieerden van 65 tot 81 kilometer per uur het nestje voor de V van de rupsendo- met veel zorg ge- igekomen en voor van het nodige sel oor de eerste begint ze aan het ende. Dit herhaalt nog enige malen tot F ttijf a zeven gereed In die tussentijd >t eerste eitje al uit- 'men en vindt de 16 larve het nog le- maar verlamde el en begint dade- eten van de min- tale delen van de om het diertje zo lang mogelijk in leven, dus eetbaar te houden. Na enige tijd komt de moeder eens kijken hoe het met de voedselvoor ziening staat en om het, zo nodig, aan te vullen met één of meer, op de zelfde wijze verlamde rupsen. Dit blijft ze doen tot de larve vol wassen is en zich onder de grond verpopt. De pop blijft onder de grond tot het volgende voorjaar om dan, als een volwassen rupsen- doder uit de grond te ko men. De moeder is in het najaar overleden, dus moeder en kind heb ben elkaar nooit gezien. Toch zal, als de telg een wijfje is, deze precies dezelfde handelingen verrichten als de moe der dat deed in het vorig jaar. Naast de Kleine Rup- sendoder kennen we ook nog de, sterk be haarde, Ruige- en de Grote Rupsendoder. Hun handelwijze komt vrijwel overeen met die van de Kleine Rupsen- doder. Ze zijn echter iets groter. De Zwervende Zeef- wesp doet hetzelfde. Ze gebruiken echter vlie gen als voedsel voor de larven die eveneens niet gedood, doch ver lamd worden. De Gewone Spinnendo- der is een schichtig voortrennend dier dat men vaak over bos- en heidepaden ziet flitsen. Zijn latijnse naam bete kent 'die de wegen be mint' en we noemen hem ook wel 'Weg- wesp'. De zorg voor de nakomelingen is onge veer als die van de vo rige soorten; ze gebrui ken evenwel verlamde Wolspinnen als voedsel voor de larven. Type rend voor het dier zijn de gekrulde antennen. Soms krijgen de Graaf- wespen bezoek van de Koekoekswesp die, als een echte broedpara- siet, ongemerkt een ei legt op dezelfde prooi; dit terwijl de Graafwesp bezig is de schacht te openen en te controle ren. De larve van de pa rasiet komt eerder uit het ei en verslindt zowel de rivaal als de vlees- voorraad. Dan komt, in het voorjaar, een vol wassen Koekoekswesp uit het holletje. G. van L. In lolaal moesten de deelnemers 42,5 kilometer afleggen. Ans Bens dorp. ,,Dat was mijn sterkste onder deel- Ik had verwacht daar hoog te scoren. Maar na tien kilometer kreeg ik een lekke band. Toch eindigde ik nog in 1.30.30". 's Avonds moest er geschaatst worden, twmtig kilometer verdeeld over vijftig rondjes. Ans Bensdorp eindigde als tweede dame in 40 mmuten en 46 seconden Zondag ochtend werd het programma voortgezet met 1,5 kilometer zwem men. „Dat was mijn slechtste on derdeel," aldus de Achterveldse. die de afstand in 38 mmuten en 36 seconden aflegde. Het vierde, en levens laatste on derdeel, was het lopen over een afstand van vijftien kilometer. „Dat was vrij zwaar." aldus Ans Bens- dorp „Het traject gmg hoofdzake lijk over het strand Ze deed er precies één uur. zeventien mmuten en een-en-veertig seconden over. Piet van de Bree: beslissend punt. LEUSDEN - Het eerste team van tafeltennisclub Leus den heeft tegen VTV uit Nieuwegein een nuttige 6-4 zege geboekt. Hierdoor de den de Leusdenaren ein delijk afstand van de rode lantaarn, die sinds het be gin van de voorjaarscompe titie vast in het gezamen lijke bezit was van VTV en TTCL. Het werd in de lokaliteit op het Burg. Buiningpark een lange en spannende tafeltennisavond. Tot aan de laatste partij toe was de precieze einduitslag onze- LEUSDEN - De strijd bij het wekelijkse bowlinguur verliep vorige week vrij rustig. Er vonden nauwelijks verschui vingen plaats. In de hoofd klasse behield Betty Klave de leiding voor Rien van Blerk. Opvallend was de hoogste game van Reinier de Jong met niet minder dan 196 punten. In de eerste klasse A gaat het er om spannen wie zich aan het einde van dit seizoen winnaar mag noemen. Klaas Winkel en Ria van Bentum vechten zij aan zij om de hoogste eer. Margriet van Toren wordt in de eerste klasse B in een fauteuil naar de titel gedragen: bijna zes punten voorsprong is niet niks. In de tweede klasse A is de strijd nog geheel open in vergelijking met de stand van zaken in 3A. Daar maakt Jo de Wild als geen ander de dienst uit. Ook Will Sittrop in de vierde klasse zit ogenschijnlijk op ro zen. In de vijfde klasse liggen Nannie Doeland, Anneke Biel en Joke Los nog volop in de race. Standen bowlinguur Hoofdklasse 1 Betty Klave 2951 (21 2 Rien Blerk 2516(19) 3. Bernadette Bruyn 2950 (18 4. Kry na Groene veld 3163(17) 5 Bea Lier 3055 (17 6. Renier de Jong 2563 (16'/2) 7. Ingnd Blerk 3221 (15 8. Rieky Stellema 1441 7 9. Margriet v. Kalsbeek 2461 (4'/2) Hoogste game; Renier de Jong 196. Ie klasse B 1 Margriet v. Toren 2422 (28 2 Alice Arlar 2040 (22'/:) 3. Margot Woordes 1905 (21 4. Dora Paulen 2004 (20Vi) 5. TruusBeyer 1772 (18'/a> 6. Christine Steinfort 1767 (18 7 Bepv Duyl 535 6 8. Joke Moddemeyer 664 4 9 Dinie Kunst 873 0 Hoogste game Margot Woordes 146 le klasse A 1Klaas Winkel 2 Ria v. Bentum 3. Agnes Kok 4 Ger du Pree 5. Miep v. Kampen 2891 (24) 2755 (24) 2277 (16) 2277 (15) 1976 (11) Hoogste game: Klaas Winkel 170 2e klasse A 1. All Bontje 2. A. Jilderda 3 Jetty v. Donselaar 4. Reiny v Gils 5. Ida de Jong 6. Loes Nederpelt 2243 (24) 2408 (22) 2206 (21) 1993 (21) 1791 (15) 1094 5) Hoogste game: Ali Bontje 145. 3e klasse A 1. Jo de Wild 2206 (26) 2. Trijnie Winkel 1672 (15) 3. Gré v d Wal 2007 (14) 4. Henny Holthuis 1535 (13) 5. Sjefv. Oyen 1008 9) Hoogste game: Jo de Wild 129. 4e klasse A 1Wü Sittrop 2. Sjaan Eggens 3. Bep Hassink 4. Riek v Oyen 5. Sue Jansen 6. Wilma Sikkens 2085 (25 1683 (15'/i) 1787 (11 989 9'/i) 1404 8 714 7 Hoogste game: Riek v. Oyen 147 5e klasse A 1 Nannie Doeland 2218 (22 2. Annie Biel 2175 (22 3. Joke Los 1762 (20'/z) 4. Sietske Hille 1608 (17'/z) 5. Clane v d Geer 1744 (16 6. Maasje v.d. Braak 1696 (16 7. Willy v.d. Lagemaat 1991 (14Vï) 8 Lenie Graaff 1246 91/:) 9 Elisabeth Claussé 985 9 10. Nanda v. Oort 1087 2 Hoogste game: Nannie Doeland 147. De bowlingavond voor echtpa ren is een groot succes gewor den. Met 26 paren waren de ba nen meer dan vol. De sfeer was optimaal, hetgeen voor Dick Kok aanleiding was om een schitterende game van 194 te gooien Voor iemand die zel den op de baan staat een bui tengewone prestatie. Een fles wijn van de beheerder van De Korf was dan ook dik verdiend. Schutjassen 1. H. Tolboom 2. C van Daatselaar 3. S. Tijmensen 4. H. Smal 5. J. Visser 96 84 83 4pit 82 3 pit 82 1 pit LEUSDEN - In het jongerencen trum De Til vond donderdag de laatste kaartavond van dit sei zoen plaats. De belangstelling was goed: 52 deelnemers hebben weer een gezellige avond be leefd. Zowel bij de schutjassers als bij de klaverjassers bleef de spanning er tot het einde in. De uitslagen waren als volgt: Klaverjassen 1. R. van Middelaar 5458 2 S. de Ridder 5207 3 Hr. Aelberts 5133 4 G de Ridder 5129 5. Mevrouw De Kruyff 4975 Zoals gebruikelijk worden op de laatste avond aan de deelnemers die vijf of meer avonden hebben deelgenomen, een extra pnjs toe gekend. Bij het klaverjassen vielen mevrouw Aelberts, de heer Ael berts, G. de Ridder, de heer Baart- scheer, T. Arts, C. Veenendaal, J. Vrijhoef en mevrouw Schoenmaker in de prijzen. Bij het schutjassen lag er een extraatje klaar voor W Vnjhoef, C. van Daatselaar, W. Wernsen, H. Smal, J. Prinsen, A. H. Schimmel en H. Tolboom De pittenpnjs ging naar Ruud Schimmel met zijn elf pitten. ker. Routinier Piet van den Bree moest het tenslotte voor TTCL maken Bij verlies kwam VTV langszij. Zover liet de Leusdenaar het echter niet komen, op vechtlust hield hij de deur voor de Nieu- wegeiners dicht, waardoor de kostbare overwinning toch een feit werd. Voordat deze beslissende par tij zijn beslag kreeg, hadden Henk Nieuwenburg en Robert Jan Unkraut hun werk meer dan voortreffelijk gedaan. Henk Nieuwenburg schoot na al een zege nog eens uit zijn slof door de gevaarlijkste VTV'er uit te schakelen, waarna de goed op dreef zijnde Robert Jan Unkraut met twee tactisch sterke over winningen de opgaande lijn voortzette. Toen ook Piet van den Bree met twee winstpartijen aantoonde in vorm te zijn, kon TTCL de overwinning niet meer ont gaan. Het tweede team van TTCL, dat evenals het eerste in de derde klasse speelt, staat na zes gespeel de wedstnjden met tien punten bovenaan. CJC uit Utrecht, dat tot afgelopen vrijdag met zes punten de belangrijkste concurrent was, werd met 4-6 verslagen. Na deze overwinning staat het tweede TTCL-team vier punten voor op CJC en Barna. De titel voor de Leusdenaren ligt binnen hand bereik. UITSLAGEN ZATERDAG Pupillen Antilopen P1 - Woudenberg P1 2-6 Antilopen P2 - Meeuwen P3 1-2 Antilopen R1-SKFR1 0-1 Aspiranten Beslissingswedstrijd om het kam pioenschap gespeeld woensdag 12-3-86 Antilopen A1 - Dalto Al 5-6 Dalto kampioen Excelsior BI-Antilopen BI 1-10 Antilopen B2-SKV BI 3-0 Antilopen C1 - Samos C1 3- 1 Antilopen Dl - Woudenberg Dl 3-2 Antilopen D2 - Meeuwen D2 2-1 Junioren Antilopen J2 - Fiducia J2 6-4 Antilopen J2 kampioen. JEUGDVOETBAL Hooglanderveen Al - Achterveld Al 0-2 Hoogland Dl - Achterveld Dl 3-1 Roda F2 - Achterveld F1 0-4 Roda F5 - Achterveld F2 4-1 Dames junioren DOB 1 - Achterveld 10-5 LEOS JEUGD meisjes Leos C2 - Sovoco C2 Leos B4 - NVC B2 Leos B3 - Woudenberg B2 Leos B2 - Sovoco BI Leos BI - Spint BI Leos A3 - Vollkei A2 Leos A2-SH '71 Al Leos Al - Huizen Al Jongens Leos C3 - Vollkei C1 Leos BI - Spirit BI Leos A1 - SVH A1 1-2 0-3 2-1 2-1 3-0 3-0 2-1 3-0 0-3 0-3 1-2 SQUASH - Squash Rackets Ge nootschap Leusden organiseert in de maand april een tweetal toer nooien. Op zondag 6 april wordt een toernooi gehouden voor alle nieuwe leden, terwijl later in de maand (op zondag 27 april om precies te zijn) de strijd om de zo geheten 'Boemelcup' zal losbar sten daumiNTON - Voor badminton club Leusden breken drukke we ken aan Komend weekeinde wordt het open C-D-toernooi ge houden Een toernooi dat in de regio grote bekendheid geniet en dan ook goed in de belangstelling staat bij de badmintonners uit Leusden en omgeving. De strijd om de senioren-clubtitels barst bij BCL op dinsdag 1 april los en zal tot en met zaterdag 12 april op dinsdag- en donderdag-, avond voortduren. In drie catego rieën zijn de deelnemers onderge bracht. Plaats van handeling voor beide evenementen: sporthal De Korf. Dinsdag 18 maart 20.00 uur: Bijeenkomst NBPV in 't Vooronder met als thema; pasen. 20.00 uur: Gespreksavond Kruis vereniging over kleuters in wijkge- bouw aan de De Roo van Alderwe- reltlaan 13 te Leusden-Zuid. Donderdag 20 maart 20.00 uur: Informatie-avond van Kruisvereniging voor aanstaande ouders m het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 te Leusden-Cen trum 20.15 uur: Thema-avond in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2, over „Hoe zitten wij als vrouwen in elkaar." 09.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. 20.00 uur: Jaarvergadering Avan- ti in d'Ouwe Peerdestal. 19.00 uur: Winkeliers Voorjaars- beurs in Ons Gebouw. Donderdag 20 maart 19.00 uur: Winkeliers Voorjaars- beurs in Ons Gebouw 20.00 uur: Bijeenkomst KPO in d'Ouwe Peerdestal. Zaterdag 22 maart 20.00 uur: Concert DWS in Ons Gebouw. 20.00 uur: Disco Show m De Kla- veet. Zondag 23 maart 14.00 uur: Disco in De Klaveet 14.00 uur: Operungsnt AMBC, start bij Hotel De Roskam. Maandag 24 maart 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 25 maart 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 13