TOYOTA 'horbeckepenning voor ethouder Jan Wagenaar „Emoties hebben waarschijnlijk de overhand gehad" Lokale omroep zendt programma over verkiezingen uit AUTO EEMHAVEN Ed ter Voorde, voorzitter lokale omroep Leusden: [Als blijk van waardering voor bijzondere inzet" Woensdagavond live op kanaal 4: lëüsdërKranË plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nljverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - Voorzitter Ed ter Voorde van de Stichting Lokale Omroep Leusden relativeert de reacties op de enquête met de woorden: „Ik denk, dat de emoties een beetje de overhand hebben gekre gen," als we hem om een reactie vragen. Ter Voorde: „De enquête van de omroep is met vrijwilli gers opgézet, en ook met vrij- willigers uitgevoerd. De men sen moeten dat niet overschat ten. Zelfs Maurice de Hond geeft toe, dat het kiezersge drag nauwelijks door enquêtes wordt beïnvloed Maar los daarvan was het een redaktio- nele aktie van de redaktie van de omroep. Het leek de redak tie aardig, om zoiets in het programma onder te brengen." „Voor wat betreft de vraag naar Leusden'85 is het eenvou dig zo, dat er een nieuwe poli tieke partij m Leusden is. Dat de redaktie dat heeft meege nomen in haar vraagstelling, lijkt me dan ook heel logisch. Dan wil men toch weten, of die partij een kans maakt? Dat is redaktioneel van belang. Ove rigens was het ook de laatste vraag van de enquête, en het heeft dus de antwoorden op de voorgaande vragen op geen enkele manier kunnen beïn vloeden." „De link tussen de subsidie en de enquête, die sommige politici hebben gelegd, die zie ik niet. We hebben subsidie voor een télêvisie-uitzending, en daar maakt die enquête gewoon deel van üit, die is daar onderdeel van komende woensdag. Niet meer dan dat." Op onze vraag, of het juist is, dat het college van Burge meester en Wethouders over de enquête een brief heeft gestuurd aan de lokale om roep, antwoordt Ter Voorde bevestigend. Op onze vraag, of ook in dat schrijven een verband wordt gelegd tussen de subsidie en de enquête geeft hij „geen commentaar". „Wij voeren on ze correspondentie met het college van B&W niet via de krant," aldus Ter Voorde. DINSDAG 18 MAART 1986 (tan één onzer medewerkers) NEUSDEN - Het hoofdbestuur fan de WD heeft de 'Thorbec- %!enning' toegekend aan de [usdense wethouder Jan Wa- ,aar. De penning wordt ;hts zeer sporadisch toege- Bnd aan die liberalen, die bijzonderlijk verdien- élijk hebben gemaakt voor jWD. jthouder Jan Wagenaar zeg de 'Thorbeckepenning' tgereikt tijdens de viering L het 25-jarig bestaan van Leusdense WD-afdeling. «t VVD-feest vond afgelopen jerdag plaats in de grote zaal trestaurant 'de Mof. Geheel [verwacht nam de voorzitter jiide kamercentrale 'Utrecht' de WD het woord Voorzit- er Scherks van de provinciale VD prees de Leusdense WD or het feit dat de Leusdense eralen zo aktief zijn. ,,Het is andere plaatsen wel eens an- f-' 5". zo moest de heer erks bekennen, snel bleek dat de heer nerks niet naar Leusden was komen om de afdeling te mplimenteren, het doel van t bezoek betrof wethouder jiWagenaar. Jn de WD zijn er mensen die 5h bijzonder voor de partij in- Jten. Er zijn mensen die daar jfs boven uit stijgen. Zo'n fi- [uris de heer Wagenaar", al- Es de heer Scherks. spellingen wezen uit dat het Spaanse volk tegen de NATO zou stemmen. Het tegendeel gebeurde echter. Tijdens het lustrumfeest werd van tijd tot tijd even terugge blikt naar het verleden. Dat ge beurde aan de hand van korte vraaggesprekjes met een aan tal aanwezige oudgedienden. Dat er in 25 jaar tijd heel wat veranderd is werd duidelijk aan de hand van die opge haalde herinneringen. Zo kwam het 25 jaar terug regel matig voor dat raadsvergade ringen binnen een half uur wa ren afgelopen. Miljoenen voor stellen werden binnen enkele seconden behandeld. GESCHENKEN Bij een 25-jang lustrum hoorden vanzelfsprekend ook de reeks grote en kleine geschenkjes. De 'Vrouwen in de WD' had den voor de afdeling een aar dig geschenk meegenomen: een reuzentaart met 25 kaars jes. De taart was groot genoeg om iedereen van een stukje te voorzien. Mevrouw Bnlstra, voorzitster van de WD-vrou- wen in Leusden zei te hopen dat in de toekomst steeds meer vrouwen een groter stuk van de WD-taart zullen opeisen. De voorzitter van de Kamercentrale, de heer Scherks, overhandigt de Thorbeckepenning aan Jan Wagenaar. „Wellicht leveren we nog eens een voorzitter", aldus mevrouw Bnlstra. Mevrouw Gijs van Wouden berg (CDA) kwam zaterdag- De Dansgroep Leusden Luisterde de avond op. Voordat het hoofdbestuur als blijk van waardenng de Thor beckepenning uitreikt, moet de betrokkene aan 101 voor waarden voldoen. ,,De heer Wagenaar voldoet aan die voorwaarden", aldus de voor zitter van de kamercentrale, die daarop de hoogste WD-waar- dering aan Wagenaar uitreikte. FEEST De uitreiking van de 'Thorbec kepenning' was slechts één van de onderdelen van het WD-feest in 'de Mof. Voorzit ter Joost de Jongh benadrukte in zijn openingsspeech dat het puur toevallig was dat het feest zich juist voor de verkiezingen afspeelde. ,,Van de opiniepei lingen met betrekking tot de WD lig ik niet wakker. Die voorspellingen deugen niet. Ik voorspel voor Leusden vol gende week woensdag zeker zes of zeven zetels", aldus de enthousiaste voorzitter onder luid applaus van de aanwezi gen. Joost de Jongh put zijn opti misme uit hetgeen vorige week in Spanje is gebeurd. Alle voor- Her oudste WD-hd werd in de bloemetjes gezet. avond in een wat bijzondere hoedanigheid. Burgemeester mr. J.W.M. Rademaker was niet in staat om op tijd aanwezig te zijn om namens het gemeente bestuur een gelukwens uit te spreken. Loco-burgemeester Jan Wagenaar kon om voor de hand liggende reden geen toe spraak houden. Vandaar dat wethouder Gijs van Wouden berg de eer te beurt viel om na mens het gemeentebestuur een woordje te spreken Van Woudenberg feliciteerde de plaatselijke WD maar bena drukte tegelijkertijd dat hij het zelf niet slecht deed in zijn posi tie van wethouder voor welzijn en onderwijs. ,,Ik ben voorzit ter van de meest vrouwvriende lijke raadscommissie en heb daarom voor de WD-vrouwen in de commissie een bloemetje meegebracht", aldus Gijs van Woudenberg De WD-Leusden deelde zelf een bloemetje uit aan het oud ste en het jongste WD-lid. Het oudste lid, mevrouw Schreu- der, kon zelf de bloemen in ont vangst nemen. Het jongste lid had er de voorkeur aan gege ven om in huiselijke kring een verjaardag te vieren. De WD wilde ook anderen in de feestvreugde laten delen, reden waarom bijvoorbeeld een speciale Tustrumwijn' ver kocht werd. De baten van de verkoop zijn bestemd voor de inrichting van een dierenweide in het tehuis voor demente be jaarden 'Lisidunahof Het WD-feest werd zaterdag opgeluisterd door enkele op tredens van de show- en dans groep 'LEUSDEN'. De inmid dels in de regio bekend gewor den Leusdense formatie 'The Swing profs' verzorgde de mu zikale omlijsting van de avond, die tot in de kleine uurtjes voortduurde. waren er op de feestavond van de liberalen ook te getuige deze foto. één uitzondering, ik zou één zetel bij de WD weghalen, en die bij D'66 zetten," zei ze, daarmee te kennen gevend, het emde van deze politieke partij m Leusden niet te voorzien. Stemmen op de nieuwe partij Leusden'85 ontraadde zij, „omdat één zetel geen gewicht in de schaal legt." OOSTRA Ook Ep Oostra (D'66) was be hoorlijk verbolgen over de enquête van de lokale omroep. „Als je in zo'n enquête een vraag opneemt, die extra de aandacht vestigt op een partij, dan doe je precies wat ze eigenlijk allemaal wel willen: ze extra aandacht bezorgen Ook Oo stra legde een verband tussen de subsidie en die extra aandacht, alhoewel hij het erop hield, in de lokale omroep met „goedwillende amateurs" van doen te hebben. Aan de enquête kende hij wel enige waarde toe. „Toch geeft het een zekere tendens aan. Men brengt toch duidelijk naar voren, dat men hier in Leusden met zo tevreden is," aldus Oostra. Of dat ook werkelijk uit de uitslag zou blijken, betwijfelde hij echter. „Je hebt nu eenmaal telefoon-hel den, schrijf-helden en doe-helden. In het stemhokje zullen de mensen zich, hoop ik, toch wel weer bewust worden van waar men richting aan wil geven," stelde hij. Oostra's eigen prognose luidde als volgt: CDA: 6; WD: 5; PvdA: 6, (advertentie) D'66: 1. GPV/SGP: 2; Leusden'85: 1. VERDUIN „Ik heb gezien, dat we de groot ste partij worden, in Leusden," zo luidde de reactie van PvdA-lijst- trekker Com Verduin. „Ik ben blij, dat de dingen, die we vier jaar lang hebben gezegd, geen weerzin van uit een soort verveling, maar juist instemming hebben opgeroepen." De waarde van de enquête achtte zij niet representatief. „Maar het is m elk geval wel een signaal, dat de onvrede, die tijdens deze zittings periode naar ons toe is vertaald vanuit de bevolking, hier duidelijk uit blijkt." Over de cruciale vraag m de enquête vroeg ook zij zich af, of die wel helemaal juist was. „Het viel mij wel mee. Maar of je dat ten princi pale in een enquête kunt doen, is maar de vraag." Inzake het verband, dat enkele andere politici hadden gelegd tus sen de gemeentelijke subsidie, en die enquête, was zij kort: „Er kan geen sprake van zijn, dat de ge meente zich als subsidiegever met de inhoud bemoeit." Haar prognose luidde CDA. 5; WD- 5. PvdA: 7; D'66: GPV/SGP: 1; Leusden'85: 2. Daarbij kende zij één restzetel toe aan óf CDA, of WD. STOELINGA Ben Stoelinga, lijsttrekker van Leusden'85, was meer dan tevre den met de uitslag van de enquête. „Ons doel was twee zetels, of meer Twee zou schitterend zijn, maar nu gokken we op drie. En het is een hele goede zaak, dat er nu een partij is, die voor de bevolking spreekt, en met zoals hier vanmid dag. Dat links en rechts elkaar om de oren vliegen met grollen en grappen. In elk geval is duidelijk, dat het leeft onder de mensen, het slaat goed aan." Het verdwijnen van D'66 noemde Stoelmga een goede zaak, „omdat die partij weimg bijzonders had te melden". Opvallend noemde hij de be langstelling van nieuwkomers in Leusden, mensen die hier nog met zo lang wonen. „Die mensen blijken veel voor een plaatselijke partij te voelen, en willen ons verhaal graag horen," aldus Stoelmga. Stoelinga's prognose: CDA: 5: WD. 5; PvdA: 7; D'66: GPV/SGP: 1; Leusden'85: 3. Nog twee reacties, die we opte kenden, waren die van Joost de Jongh en Lily van Amerom, beiden van de WD. De Jongh vond de uitslag, zoals de enquête die aangaf, maar onzin „Enquêtes geven de laatste tijd alleen nog maar aan, hoe het niet wordt," zo luidde zijn mening. Lily van Amerom stelde zich wat voor zichtiger op. „We hopen en ver trouwen, dat we zes zetels houden in de raad. Dat is ook gebaseerd op onze achting voor de kiezers, van wie wij denken, dat de mensen zelf mams genoeg zijn, om zelf te kie zen," zei zij. Waarmee zij aangaf, dat de meningen binnen de WD ge mengd zijn. NIEUWSGARING Overigens was het eigenaardig, de meningen te horen over het openbaar worden van de cijfers uit de enquête van de lokale omroep. Het moment van publikatie was namelijk iets, waar die omroep - waar het onze krant en de Kabel krant Leusden betreft - als zodanig helemaal buiten stond. Een gevolg dus, van vrije nieuwsgaring, waar noch de gemeente op zich, noch het verstrekken van subsidie, ook maar iets mee te maken had. LEUSDEN - Komende woensdag zendt de lo kale omroep Leusden voor de eerste keer in haar geschiedenis een volledig tv-programma uit. Het programma staat in het teken van de gemeenteraadsverkie zingen, die die dag wor den gehouden. De uit zending zal te zien zijn op kanaal 4. De Leus dense Kabelkrant zal daartoe van 20.20 tot 22.00 uur plaats maken voor de lokale omroep. Na de uitzending van de omroep, komt de Kabel krant dan weer terug met een speciale editie over de verkiezingen. De uitzending van de lo kale omroep vindt voor een groot deel live plaats vanuit de raadszaal van het Leus dense gemeentehuis. Als onderdeel van die uitzen ding worden ook beelden vertoond, die afgelopen za terdag zijn gemaakt. Dat gebeurde naar aanleiding van een verkiezingsen quête, die de lokale om roep hield. Verder vinden er die avond verschillende vraagge sprekken plaats, met onder meer de fractievoorzitters van de plaatselijke partijen, en met burgemeester Ra demaker. Ook hoopt men, binnen de tijd van de uit zending. de definitieve uit slag van de verkiezingen bekend te kuhnen maken. De lokale omroep Leusden gaat vanuit de raadszaal een live uitzending verzorgen. Met de ruimte hebben de medewerkers al ervaring. Hier een archieffoto van enkele medewerkers, bij de opnamen die zij m de zaal maakten, in december 1984. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar. 16.90 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op roet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) b'i vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, roet duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 110,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie). aktie-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen ofdredaktie: Bed Vos nlevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur, Teleloon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie)

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3