LIJST TREKKER CDA VVD PvdA D66 GPV/SGP Leusden'85 DIN! DINSDAG 18 MAART 1986 Verkiezingen' Verkiezingsoverzicht door Martin Hermens Evelien Blom Jan Wagenaar Corri Verduin Ep Oostra Harm Offereins Ben Stoelinga Werk gelegenheid Stimulering van de handha ving, uitbreiding en vestiging van bedrijven. Bijzondere aandacht voor het aantrekken van bedrijven met veel werkgelegenheid, die niet-milieubelastend zijn. Onderzoeken of professio nele bedrijvenwerving in sa menwerking met Amersfoort mogelijk is. - Krachtig werkgelegenheids beleid. - Realisering van minimaal 50 procent werkgelegenheids- voorziening binnen de ge meente. - Stimulering economische sector heeft grote prioriteit. - Streven naar arbeidstijdver korting. - Mogelijkheden voor deeltijd arbeid stimuleren. - Bevordering van her- en bij scholing van langdurig werk lozen. - Rijksregelingen ter bestrij ding van werkloosheid maximaal benutten. Bevordering van werkgele genheid alleen effectief via een gezamelijke aanpak bin nen de regio. Stimuleren deeltijdarbeid. Extra aandacht besteden aan specifieke arbeidsmarktpro blemen zoals die bestaan voor jongeren, ouderen, vrouwen en minderheden. Werken aan creatief arbeids- bemiddelingsbeleid in sa menwerking met regionaal arbeidsbureau - Onderzoeken aan welke soor ten werk er nu en in de toe komst in Leusden behoefte is. - Nagaan op welke bedrijfstak ken eventuele stimulerings- aktiviteiten gericht moeten worden. - Naast infrastructurele en pla nologische voorzieningen ook gerichte voorlichting. Bevorderen dat gemeente samenwerking met regu Eemland komt tot een weri gelegenheidsplan. Ruimtelijke Ordening - Landelijk karakter zoveel mo gelijk bev/aren. - Uitsluitend voor eigen be hoefte woningen bouwen, bij voorkeur in de sociale sector met lage woonlasten. - Realisenng van laagbouw. In uitzonderlijke gevallen woon gebouwen van maximaal vier lagen. - Inventarisatie van inbreidings- locaties - Conclusies structuurplan die nen als beleidsuitgangspunten bij voorbereiding van bestem mingsplannen - Neiging tot verdichting van het bebouwmgsvlak tegengaan. - Landelijk karakter behouden. - Benutting van 't Vliet voor wer ken en wonen. - 't Ruige Veld is bedoeld voor eigen-woningbehoefte Zorgvuldige verdeling van be schikbare grond. Streven naar instandhouding van aaneengesloten land schappen. Alleen bouwen voor eigen be hoefte Wanneer 't Ruige Veld is vol gebouwd, kan 't Vliet gebruikt worden voor woningbouw. Verwerving van grond door projectontwikkelaars, mede met het oog op optredende speculatiemogelijkheden, te gengegaan. Herkenbaarheid van de wijken en het instandhouden van het dorpskarakter vormen de basis voor een goed woon- en leef milieu. Zorgvuldig gebruik van de be schikbare ruimte. Behoud van gebieden met na tuurlijke, landschappelijke en cultureel-historische waarde. Geen hoge bebouwing. Leusdens bos- en heidegebied moet volledig gevrijwaard blij ven van verdere aantasting door bebouwing Recreatief medegebruik van Leusderhei mogelijk maken. Na voltooiing 't Ruige Veld be kijken of 't Vliet benut zal wor den voor woningbouw -ic:jjW9dn9x .£>ii Jii) flöl Het structuurplan is een goede basis voor het ruimtelijke orde- rungbeleid. - Bestemmingsplannen moeten flexibel zijn. Streven naar voldoende groen, voldoende speelgelegenhe- den voor de jeugd en vrije tui nen bij woningen Geen verhoging van bebou- wingsdichtheid. Natuurlijke bevolkingsgroei opvangen in 't Ruige Veld. 't Vliet en in de omgeving van de Maanweg. Ruime differentiatie in woon- vormen realiseren die bij de werkelijke behoefte aanslui ten. Beleid voeren dat gericht is op wensen en behoeften van in woners en woningzoekenden. Invulling woningbouwpro gramma voor 't Ruige Veld aanpassen aan resultaten woonbehoefte-onderzoek. Goedkope huur- en koopwo ningen realiseren in 't Ruige Veld. Bevorderen van betere con trole bij aan- en verkoop van grond. Realiseren van openbare aan bestedingen. Volks huisvesting - Formulering van gemeente beleid in volkshuisvestings plan. - Woningbehoefte eigen bevol king moet leidraad zijn voor het bepalen van grootte en aard van te bouwen woningen. - Bij toewijzing woning rekening houden met groepen die om sociale en/of culturele rede nen meer aandacht behoeven Bestemmingsplannen, vesti gingsvoorschriften, het toewij zingsbeleid en de verdeling in premiehuur-, premiekoop- en vrije sectorwoningen in eerste instantie afstemmen op eigen behoefte en natuurlijke groei Leusdense bevolking Doorstromingsbeleid realise ren dat zich richt op huurders en kopers van goede en goed kope woningen. Bevordering aangepaste huis vesting voor ouderen en ge handicapten - Commissie voor sociale zaken en volkshuisvesting instellen. - Volkshuisvestingsplan ontwik kelen. - Initiatieven nemen tot het bou wen van goedkopere wonin gen - Bijzondere aandacht voor be taalbare jongerenhuisvesting - Een objectief toewijzingsbe leid dat inzichtelijk, begrijpe lijk en controleerbaar is. - Meer betaalbaar bouwen voor de lagere inkomens. - Ruimte scheppen voor experi mentele woningbouw. - Intensief onderzoek naar goedkope bouwmethoden waarbij kwaliteit voldoende verzekerd is. - Meer bouwen voor jongeren, alleenstaanden en kleine ge zinnen. - Aangepaste woningen voor ouderen. Aangepaste woningen voor bejaarden, invaliden, grote ge zinnen en alleenstaanden. Bij toewijzingsbeleid erop toe zien dat woningen met lage hu ren zoveel mogelijk komen bij mensen met lage inkomens. Op peil houden van goedkope huurworungenbestand. Doorstroming van goedkope huurwoningen naar duurdere huur- of koopwoningen bevor deren Woningbouwbeleid voeren waarbij burgers met relatief lage inkomens meer dan nu aan hun trekken komen. Bouwen al naar belang wo ningbehoefte. Milieu beheer Bijzondere aandacht voor ge bieden met natuur-/land- schappelijke waarde. Streven naar de instandhouding en bescherming ervan. Gelegenheden voor actieve dagrecreatie in de directe woonomgeving creëren. Er dient een geïntegreerd mi- lieu-beleid te zijn. Vergunningstelsel moet erop gericht zijn de vervuiling bij de bron te bestrijden. Kosten die voortvloeien uit milieuverontreiniging wor den gedragen door de ver vuiler. Het ongecontroleerd storten van vuil moet bestreden wor den. Strikte naleving van wettelijke verordeningen. Geen uitbreiding van militair oefenterrein op Leusder- heide. Opslag en transport van nu cleaire- en chemische wa pens alsmede van radio-actief afval en niet-verwerkbare chemische afvalstoffen moet in Leusden verboden wor den. Er moet een milieu-aktieplan komen waarin het gemeente lijk beleid m.b.t. alle milieu aspecten wordt uitgewerkt. Bij vestiging bedrijven die nen de milieu-aspecten in de ruimste zin te worden meege wogen. Stimuleren en ondersteunen van milieu-onderwijs. Geen toepassing van chemi sche bestrijdingsmiddelen in de groenvoorzieningen. Aantasting van milieu door een beleidsmaatregel com penseren. Doeltreffend toezicht op nale ving milieu-bepalingen. Burgers stimuleren milieu-be wust te zijn. Groenvoorzieningen go ec onderhouden. Preventief milieubeleid real' seren. Aanstelling van een milieu-ii specteur met wettelijke be •voegdheden. Financiën - Zorgvuldig omgaan met ge meentelijke reserves. - Budgetprogramma jaarlijks toetsen aan doelmatigheid en noodzaak. - Regelmatig de gemeentelijke taken heroverwegen en na gaan of privatisering de voor keur verdient. - Een zeer terughoudend be lastingen- en tarievenbeleid. - Regelmatige toetsing van on- roerendgoed-belasting aan wijzigende marktverhoudin gen. Een redelijke reserve creëren om onvoorziene te genvallers en uitgaven op te vangen. Lastenverzwaringen voor bur gers zoveel mogelijk vermij den. Optimale krediet- en budget bewaking door verdere auto matisering. Nieuwe wensen afwegen te gen bestaand beleid. Automatismen bij voorberei ding budgetprogramma ver mijden. Beleid m.b.t. grootte en ver deling van diverse reserves en fondsen creëren. Streven naar voorjaarsnota. Belastingen en tarieven zo laag mogelijk houden. Vaststelling onroerendgoed- belasting herzien. Afschaffing van aparte aan slag voor noolrecht door deze weer onder te brengen bij de onroerendgoed-belas- ting. Invoeren van Financiële meer jaren-planning. Per kwartaal moet informatie verstrekt worden over de uit voering van de begroting, zo dat (waar nodig) tijdig kan worden bijgestuurd. Belastingen en tarieven niet hoger dan nodig is ter com pensatie van voorzieningen pakket. Er dient een volledig over zicht te zijn van alle reserves, hun bestemming en de ter mijn waarvoor ze beschikbaar zijn. Opstellen en bijhouden van meerjaren-investeringsplan is noodzakelijk. Gemeentelijke heffingen moeten in de eerste plaats ten laste komen van de recht streekse belanghebbende. Kwijtschelding van huur- en andere schulden vindt slechts in individuele geval len plaats. Indien een sluitende begro ting niet zonder meer te be reiken is, moet er volgens een duidelijke prioriteiten stelling bezuinigd worden. Bevorderen van een sobe gemeentelijk overheidsb? leid. Gemeentelijke uitgaven a ontvangsten kritisch bekr- ken. Subsidie beleid - Subsidies moeten passen in het voorwaarden-scheppend beleid van de gemeente. - Subsidies toetsen aan de mate van algemeen nut en de draagkracht der betrokke nen. - Bij toekenning subsidie uit gaan van een hoge mate van zelfwerkzaamheid - Het verlenen van subsidies moet zichtbaar gemaakt wor den. Op korte termijn een subsi diebeleid vaststellen. Rekening houden met reser veringen voor onderhoud van terreinen en accommodaties. Versluierende subsidies moeten worden tegenge gaan. Geen extra bezuinigingen in welzijnssector. Er moet een evenredigheid bestaan tussen eigen inkom sten van de instelling en de gemeentelijke bijdrage. Bij subsidiëring moet e^en vol ledig overzicht beschikbaar zijn van alle kosten en alle bij dragen. Subsidiëring moet direct en in alle openheid geschieden. Voorkeur geven aan het sub sidiëren van aktiviteiten die een algemeen belang dienen. Geen subsidies aan aktivitei ten die tegen Gods ge openbaarde wil ingaan, in strijd met de wet handelen of die het overheidsgezag on dermijnen. Verkapte subsidies of sluik- subsidies moeten worden te gengegaan. Meer subsidie verlenen aï verenigingen en instant# die het algemeen welzijn v (groepen) inwoners dienen. Jeugd Jongeren Subsidie voor kadervorming van vrijwilligers Tenminste één jeugd- en jon gerenwerker blijft noodzake lijk. Uniforme randvoorwaarden waarbinnen exploitatie van jeugdhonken wordt gereali seerd. Voortzetting en zonodig uit breiding kindervakantie week. Bezien of uitbreiding of on dersteuning jeugd- en jonge renwerker noodzakelijk is. Nieuw overlegorgaan waar binnen gemeente en jeugd- en jongerenwerk gezamenlijk overleggen. Ter ondersteuning van jeugd- en jongerenwerk wordt ten minste één formatieplaats ter beschikking gesteld. Instellen van een jeugd-werk- voorzieningenproject op vrij willige basis, beperkt in om vang en met behoud van uit kering. Eén jongerenwerker met vol ledige dagtaak, die zich ge steund weet door een uitge werkte en samenhangende beleidsvisie. Stimulering werkgelegen heid voor werkloze jongeren. Jeugd- en jongerenwerk moet voortkomen uit particulier ini tiatief. Bij ontbreken particulier ini tiatief, kan gemeentebestuur dit werk stimuleren.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6